HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 02:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

"Bošnjački" jezik je ?
Srpsko-hrvatski jezik sa puno turcizama 69%  69%  [ 20 ]
Originalan jezik naroda koji se samostalno razvijao 10%  10%  [ 3 ]
Ne znam, sve je to fucked up 21%  21%  [ 6 ]
Ukupno glasova : 29
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Neka ga Muslimani zovu kako hoće , mi nećemo.

Pa oko toga je i cela rasprava. Što oni zahtevaju da ga i mi tako nazivamo.


Biću prost , da bih bio skroz jasan...
Mogu nam se qurca napušiti .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
joe enter je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Da li to znači da je Andrić pisao na ''bosanskom'' jeziku ?
Koristio se rječima , a ne pantomimom.


Andriće je pisao ne jeziku kako ga je on nazivao , a to je mogao biti i bosanski bez problema da je to on hteo.

U samim rečima tj.leksiku i pojmovima nema nacionalne konotacije jer reči se primaju i nestaju i menjaju se vremenom , dok posebnost jezika je nešto sassvim drugo , a to je različitost sintakse,morfologije,deklinacija,promena,sistema,....i zato znamo razliku između srpskog i češkog na primer.

Kad čitamo stare srpske spise iz srednjeg veka na staroslovenskom srpske redakcije , vidimo veliku razliku u odnosu na današnji srpski jezik , tj.to su dva različita jezika kad ih uporedimo , a kako je sam narod govorio to je tek teško reći.
Jezik je živa stvar i on se menja , a najčistiji jezik je verovatno onaj kod čobana u srednjem veku koji su svakom kamenu nadenuli ime sa jako malim uticajem sa strane , međutim kad bi se vodili tom logikom onda bi ostali na nivou tih čobana , mada njih ima danas jako puno.

Da li je tako i sa starim austrijskim , malo manje starim kanadskim i australskim...i mnogim drugim ?

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svarog je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Andrić je pisao na ekavici.


:laugh ok , znam ..ali šta ako sutra i za ekavicu Muslimani kažu - MOJE ?
I na Guglu osvane , bosanski , ekavica .. :zubati

S obzirom šta je sve napisao o njima, mislim da je Ivo Andrić zadnji čovek u svemiru kojeg bi prisvojili. Posle vladike Njegoša, naravno. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svarog je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Andriće je pisao ne jeziku kako ga je on nazivao , a to je mogao biti i bosanski bez problema da je to on hteo.

U samim rečima tj.leksiku i pojmovima nema nacionalne konotacije jer reči se primaju i nestaju i menjaju se vremenom , dok posebnost jezika je nešto sassvim drugo , a to je različitost sintakse,morfologije,deklinacija,promena,sistema,....i zato znamo razliku između srpskog i češkog na primer.

Kad čitamo stare srpske spise iz srednjeg veka na staroslovenskom srpske redakcije , vidimo veliku razliku u odnosu na današnji srpski jezik , tj.to su dva različita jezika kad ih uporedimo , a kako je sam narod govorio to je tek teško reći.
Jezik je živa stvar i on se menja , a najčistiji jezik je verovatno onaj kod čobana u srednjem veku koji su svakom kamenu nadenuli ime sa jako malim uticajem sa strane , međutim kad bi se vodili tom logikom onda bi ostali na nivou tih čobana , mada njih ima danas jako puno.

Da li je tako i sa starim austrijskim , malo manje starim kanadskim i australskim...i mnogim drugim ?

Sa svakim jezikom. Jezik je živa stvar i menja se vremenom. Da nije tako, pričali bi indoevropskim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Carmello Šešelj je napisao/la:
Citat:
Neka ga Muslimani zovu kako hoće , mi nećemo.

Pa oko toga je i cela rasprava. Što oni zahtevaju da ga i mi tako nazivamo.


Ne zahtevaju da ga mi tako zovemo nego hoće da im u dokumentima piše "bosanski jezik" , i mislim da Srbi tu treabju da udovolje tom logičnom zahtevu.

Kao što sam rekao ranije Hrvati danas mogu da promene ustav i da Srbima u svedočanstvu piše "srbočetnički jezik" , onda oni kažu da Srbi mogu da nazivaju svoj jezik kako hoće ali je ustav je ustav i neće nas niko terati da srbočetnički jezik nazivamo srpski jezik.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Ja ne znam da li vi znate da su Muslimani ,pred rat u par dana počeli govoriti ''tisuća'', ''travanj'' itd..
Da bi potom njihovi ''identitet inžinjeri '' odustali od ''cvjetanja'' , poslije kraćeg viječanja prozvali se Bošnjacima , a jezik koji koriste , bošnjački...kojeg su poslije apdejtovali u ''bosanski'' . Znači , trostruki salto , u samo par godina .
PS.
Nije lako na brzinu sklepati identitet , promaja na sve strane . I tu ih razumijem . Ali bezobrazluk ne mogu.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
joe enter je napisao/la:
Ne zahtevaju da ga mi tako zovemo nego hoće da im u dokumentima piše "bosanski jezik" , i mislim da Srbi tu treabju da udovolje tom logičnom zahtevu.


Udovoljava se prijateljima a ne nepijateljima.
Kad i ako nam budu prijatelji udovoljicemo im sta god hoce.
Ili da trgujemo. Mi njima "bosanski jezik" a oni nama nesto za uzvrat.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
novovrijeme je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ne zahtevaju da ga mi tako zovemo nego hoće da im u dokumentima piše "bosanski jezik" , i mislim da Srbi tu treabju da udovolje tom logičnom zahtevu.


Udovoljava se prijateljima a ne nepijateljima.
Kad i ako nam budu prijatelji udovoljicemo im sta god hoce.
Ili da trgujemo. Mi njima "bosanski jezik" a oni nama nesto za uzvrat.


Sa tim nema trgovanja . Jedino da se razidjemo , pa nek ga onda zovu kako hoće .
Mada , i tad bi bilo red da plaćaju licencu.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
joe enter je napisao/la:
Ne zahtevaju da ga mi tako zovemo nego hoće da im u dokumentima piše "bosanski jezik" , i mislim da Srbi tu treabju da udovolje tom logičnom zahtevu.

Bosanski im može pisat u dokumentima u Zenici i Tuzli.
U RS to neće bit slučaj. I tu ne pomažu ni oče naš,ni Ilahije.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa šta je traženje zapisivnja "bosanski" u zvaničan dokument nego zahtev za nazivanjem jezika "bosanski"? Shvati da je to samo i jedino politički zahtev i da nema veze sa imenom jezika u svedočanstvima 3% Bošnjaka u RS. Oni su sebe nazvali zvanično Bošnjaci, mi smo njihov jezik zvanično nazvali bošnjački (što i jeste pravilnije od bosanskog, jer se radi o jeziku naroda, a ne države, kao što oni hoće da proguraju). I ne vidim ništa uvredljivo u tome, tako da je tvoje poređenje sa nekim hipotetičkim "srbočetničkim", blago rečeno, preterano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Carmello Šešelj je napisao/la:
Svarog je napisao/la:

:laugh ok , znam ..ali šta ako sutra i za ekavicu Muslimani kažu - MOJE ?
I na Guglu osvane , bosanski , ekavica .. :zubati

S obzirom šta je sve napisao o njima, mislim da je Ivo Andrić zadnji čovek u svemiru kojeg bi prisvojili. Posle vladike Njegoša, naravno. :zubati


Eh , kada bi danas o tome , mogli čuti njihovo mišljenje

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10121
Lokacija: Banja Luka
Odoh spavati , i sanjati nešto .. Na srpskom , naravno .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Svarog je napisao/la:
Ja ne znam da li vi znate da su Muslimani ,pred rat u par dana počeli govoriti ''tisuća'', ''travanj'' itd..
Da bi potom njihovi ''identitet inžinjeri '' odustali od ''cvjetanja'' , poslije kraćeg viječanja prozvali se Bošnjacima , a jezik koji koriste , bošnjački...kojeg su poslije apdejtovali u ''bosanski'' . Znači , trostruki salto , u samo par godina .
PS.
Nije lako na brzinu sklepati identitet , promaja na sve strane . I tu ih razumijem . Ali bezobrazluk ne mogu.

Tačno. Al jednom joe enteru iz Vojvodine ti to ne možeš dokazat kad nije imo takve komšije oko sebe.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svarog je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
S obzirom šta je sve napisao o njima, mislim da je Ivo Andrić zadnji čovek u svemiru kojeg bi prisvojili. Posle vladike Njegoša, naravno. :zubati


Eh , kada bi danas o tome , mogli čuti njihovo mišljenje

Za Andrića ne znam, ali vladika Njegoš bi bio duboko razočaran što još uvek postoje na ovim prostorima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Graničar18 je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Ja ne znam da li vi znate da su Muslimani ,pred rat u par dana počeli govoriti ''tisuća'', ''travanj'' itd..
Da bi potom njihovi ''identitet inžinjeri '' odustali od ''cvjetanja'' , poslije kraćeg viječanja prozvali se Bošnjacima , a jezik koji koriste , bošnjački...kojeg su poslije apdejtovali u ''bosanski'' . Znači , trostruki salto , u samo par godina .
PS.
Nije lako na brzinu sklepati identitet , promaja na sve strane . I tu ih razumijem . Ali bezobrazluk ne mogu.

Tačno. Al jednom joe enteru iz Vojvodine ti to ne možeš dokazat kad nije imo takve komšije oko sebe.


On gleda Muslimane ko Madjare.
Pa dao bi i ja Madjarima da ih ima u RS sta god pozele. Jos napravio pozitivnu diskriminaciju da imaju veca prava od nas jer su u manjini. Prema prijateljima se tako postupa.
Muslimani su odlucili da nam budu neprijatelji i ok, snosice posljedice. Jer Srbe zvati genocidasima a Hrvate UZPovcima i onda tražiti nesto od tih istih je krajnje licemjerno. Licemjerni neprijatelji, ima li sta gore od toga.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ima nešto kod vas iz RS-a što je tipično bosansko tj.upravo dokazujete da ste pravi glupavi pravoslavni bosanci a ne ponosni uljuđeni Srbi.
Svako vaše inaćenje po pitanju bosanskog jezika je tipična odlika bosanstva tj.idete putem koji je tipičan za Bosnu :"E baš neću, crkni dušmanine".

Od ovh bosanskih krivoslavaca je teško disati.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
novovrijeme je napisao/la:
On gleda Muslimane ko Madjare.
Pa dao bi i ja Madjarima da ih ima u RS sta god pozele. Jos napravio pozitivnu diskriminaciju da imaju veca prava od nas jer su u manjini. Prema prijateljima se tako postupa.
Muslimani su odlucili da nam budu neprijatelji i ok, snosice posljedice. Jer Srbe zvati genocidasima a Hrvate UZPovcima i onda tražiti nesto od tih istih je krajnje licemjerno. Licemjerni neprijatelji, ima li sta gore od toga.

Upravo to. Zato i piše takve postove kakve piše,jer ne razumije odnose među narodima u BiH.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
joe enter je napisao/la:
Ima nešto kod vas iz RS-a što je tipično bosansko tj.upravo dokazujete da ste pravi glupavi pravoslavni bosanci a ne ponosni uljuđeni Srbi.
Svako vaše inaćenje po pitanju bosanskog jezika je tipična odlika bosanstva tj.idete putem koji je tipičan za Bosnu :"E baš neću, crkni dušmanine".

Od ovh bosanskih krivoslavaca je teško disati.

Vidiš da si pravi glupi vojvođanski lala . Carmello i ja nismo Srbi iz RS.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 02:36 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
joe enter je napisao/la:
Ima nešto kod vas iz RS-a što je tipično bosansko tj.upravo dokazujete da ste pravi glupavi pravoslavni bosanci a ne ponosni uljuđeni Srbi.
Svako vaše inaćenje po pitanju bosanskog jezika je tipična odlika bosanstva tj.idete putem koji je tipičan za Bosnu :"E baš neću, crkni dušmanine".

Od ovh bosanskih krivoslavaca je teško disati.


Apsolutno. Tvrdoglavost, inat. I nista drugo.

Naviknuto da tlaci jal da bude tlaceno. Ovo je u principu izivaljavanje nad povratnicima pomocu kojeg se ko fol gura "Sarajevu prst u oko". Kao da bilo kog iz Sarajeva zaboli to sto ce nekom u Kozarcu u svjedocanstvu stajati "bosnjacki jezik".

Malo ljudi je sposobno pokazati empatiju prema drugom, pogotovo prema slabijem.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 05:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
KASAP je napisao/la:
Malo ljudi je sposobno pokazati empatiju prema drugom, pogotovo prema slabijem.

Kakvo preseravanje. Čime ste vi muslimani zaslužili empatiju drugih prema vama,i prema kome je vi pokazujete ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
KASAP je napisao/la:
Ovo je u principu izivaljavanje nad povratnicima pomocu kojeg se ko fol gura "Sarajevu prst u oko". Kao da bilo kog iz Sarajeva zaboli to sto ce nekom u Kozarcu u svjedocanstvu stajati "bosnjacki jezik".


Aj nek se bar u nečemu i mi slažemo sa Sarajevom.
A i ti Kozarčani svakako ne žive u RS nego u Svedskoj a tamo imaju "bosanski jezik".
Nego dodju jednog godišnje da zajebavaju Srbe al nema veze navikli smo se mi.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 07 stu 2019, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pogodio sam temu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 08 stu 2019, 22:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21292
Purger111 je napisao/la:
Ateist je napisao/la:
Jedini jezik u Bosni i Hercegovini je srpski. Štokavski=srpski, kajkavski=slovenski, čakavski=hrvatski.


Mi imamo tri dijalekta: ščakavski kajkavski (ima i ikavaca), šćakavski čakavski (ima ikavaca) i šćakavski štokavski (uglavnom svi izvorno ikavci). Šćakavska ikavica je iz zapadne Ukrajine. U 19. i 20. stoljeću Jugoslaveni su nam nasilno nametnuli srbohrvatsku jugoštokavsku (j)ekavicu sa svojim turcizmima i srbizmima te pripadajućim gramatičkim i pravopisnim elementima. Ljudi nisu tako pričali nit pisali.


Po Liscu ti je originalni šćakavski jekavski.
Nisu dijalekti nego narječja.
A oni su nastali širenjem pojedinih isoglosa.
Kada se iz hrvatskog odstrane kajkavske i zapadnoštokavske isoglose, ono što ostane je čakavski, ono kaj nema samo svoje isoglose :D

Jekavica je obilježje hrvatskog Dubrovnika, istoka srednje Bosne, djelova Slavonije, Zagorja, Lastova, Kotora....

Robbie MO je napisao/la:
Dubrovnik je bio ijekavski.
Počeo je kao bizantski grad sa srpskim ili dukljanskim zaleđem sa svih strana, pa je po meni očito da je bio etnički dukljanski ili srpski (hrvatska država je bila negdje do Makarske), da bi se 1358. osamostalio i tada zbog vjerskih sukoba i netrpeljivosti katoličanstva i SPC dolazi do trajnog prekida Dubrovčana i katolika Kotorana sa Srbima i njihov samostalni put i konačno ujedinjenje u Hrvate u procesu stvaranja modernih definicija južnoslavenskih nacija gdje je vjera vododijelnica nacija.


Hrvatska država je bila do Neretve, a između Neretve i Bojane je bila crvena Hrvatska kojom početkom 10. stoljeća vlada Mihajlo Višević, "mali Ličik s Visle", z Bijele Hrvatske.
Hrvatska država u 9. stoljeću ide do Kotora.
A kvarnerski otoci, te par otoka/hridi/poluotoka pred kopnom (Zadar, Trogir, Dubrovnik) i dvije velike utvrde (Split i Kotor) čine bizantsku Dalmaciju, koja je pod hrvatskom vlašću.
U Dubrovniku se pričalo zapadnom, ne istočnom štokavicom.
Purger111 je napisao/la:
Pročitaj najstariju dubrovačku književnost i vidjet ćeš da je na ikavici s čakavskim elementima. Brač, Hvar, Korčula, Pelješac, sve ikavski čakavski dijelovi. Zapadna Hercegovina opet ikavica i šćakavica. Sve jasno.

Bizantski pisci su često same Dukljane nazivali Hrvatima i dukljanske vladare vladarima Hrvata: Skilica, Zonara, Devolski, Brijenije. Ana Komnena razlikuje Dalmate (Dukljane) i Srbe. Ljetopis popa Dukljanina spominje Crvenu Hrvatsku, Mihajlo Vojislavljević "vladar onih, koji se zovu Hrvati." Očito je da su Hrvati živili i južno od Cetine (možda ne većina, ali bilo ih je). Paganija i Zahumlje su postali dijelovi Hrvatskog kraljevstva. Dukljani su bili katolici, Vojislavljevići porijeklom Hrvati od hrvatske narodne dinastije Trpimirovića.

Yup :D
Dijalekti nastaju u tom i tom vremenu.
Samo dijelovi Pelješca i lastovo su jekavski.
Poneretlje je bilo ikavsko-jekavsko, a istok srednje Bosne jekavski.
Originalno su svi štokavski ikavci, osim onih u Slavoniji (i Posavini) i Makarskom Primorju, te djelova zapadne Bosne bili jekavci...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 08 stu 2019, 22:20 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ceha je napisao/la:
Originalno su svi štokavski ikavci, osim onih u Slavoniji (i Posavini) i Makarskom Primorju, te djelova zapadne Bosne bili jekavci...


Svi smo srbi? Izgleda da je @ateist u pravu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Bošnjački" jezik je ?
PostPostano: 08 stu 2019, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
s one strane dinare je napisao/la:
Svi smo srbi? Izgleda da je @ateist u pravu :D

Ti jesi 101% :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 179 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO