HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 lis 2024, 09:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Europska brza zeljeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:12 
Offline

Pridružen/a: 31 kol 2021, 13:35
Postovi: 359
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jean Luc Picard je napisao/la:

Imaj na umu da pruga Budimpešta-Beograd prolazi kroz nekoliko država koje između ostalog nisu članice EU, a neke baš nisu ni politički najstabilnije i put od Pireja do Budimpešte je duži nego put od Rijeke do Budimpešte ili od Kopra do Budimpešte, a ni tema nisu željeznice po Srbiji nego Hrvatskoj.

Imaj i ti na umu da se ova pruga već uveliko gradi, dok vi još uvek planirate planove.


Koliko znam luka je počela sa obnovom, a stara pruga postoji već odavno i obnova bi trebala početi uskoro, kao što sam napisao, tema nisu željeznice po Srbiji nego Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Revenger HR je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Imaj i ti na umu da se ova pruga već uveliko gradi, dok vi još uvek planirate planove.



Da li ti znaš čitati? pogledaj si video, i ova pruga od Rijeke do Mađarske se gradi a i naslov ove teme je "Europska brza željeznica u RH" ja ne vidim nigdje da piše bilo što za Srbiju.


Naravno da vidim, i naravno da namerno provociram činjenicom da smo svetlosnim godinama ispred vas po tom pitanju. A to radim da bi se somovi poput tebe upecali i pisali postove koji meni prave zabavu dok ih čitam. Jel sad jasan moj motiv?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 31 kol 2021, 13:35
Postovi: 359
Carmello Šešelj je napisao/la:
Revenger HR je napisao/la:


Da li ti znaš čitati? pogledaj si video, i ova pruga od Rijeke do Mađarske se gradi a i naslov ove teme je "Europska brza željeznica u RH" ja ne vidim nigdje da piše bilo što za Srbiju.


Naravno da vidim, i naravno da namerno provociram činjenicom da smo svetlosnim godinama ispred vas po tom pitanju. A to radim da bi se somovi poput tebe upecali i pisali postove koji meni prave zabavu dok ih čitam. Jel sad jasan moj motiv?


Savjetovao bi tebi i ostalim Srbima da izbjegavate teme koje se Srbije i Srba uopće ne tiču.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza zeljeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Jean Luc Picard je napisao/la:
Koliko znam luka je počela sa obnovom, a stara pruga postoji već odavno i obnova bi trebala početi uskoro, kao što sam napisao, tema nisu željeznice po Srbiji nego Hrvatskoj.


Radi se i u Hrvatskoj a ne da bi trebalo početi , radovi su trenutno u Luci Rijeka

slika

Na dionici Dugo selo - Križevci

slika

Dionica Križevci - Koprivnica - Mađarska

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naravno da vidim, i naravno da namerno provociram činjenicom da smo svetlosnim godinama ispred vas po tom pitanju. A to radim da bi se somovi poput tebe upecali i pisali postove koji meni prave zabavu dok ih čitam. Jel sad jasan moj motiv?



Razlika između Srbije i Hrvatske je u tome da se takve stvari ne koriste u propagandne svrhe Velikog vođe, i većinu stvari koje se rade ne možeš znati osim ako ne živiš u blizini gdje se odvijaju radovi. E pa vidiš radovi na ovoj pruzi se već uvelike odvijaju i to ne da se radi rekonstrukcija postojeće pruge kao kod vas i to jedan kolosijek već se radi na rekonstrukciji postojeće i izgradnja još jednog kolosijeka tako da će ta pruga od Rijeke do Mađarske biti upotpunosti dvokolosiječna a to vi nećete imati nikad pa ni onda. Inače ovaj most je nekih 20-ak km od mene i zato znam da se gradi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza zeljeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 31 kol 2021, 13:35
Postovi: 359
Revenger HR je napisao/la:
Jean Luc Picard je napisao/la:
Koliko znam luka je počela sa obnovom, a stara pruga postoji već odavno i obnova bi trebala početi uskoro, kao što sam napisao, tema nisu željeznice po Srbiji nego Hrvatskoj.


Radi se i u Hrvatskoj a ne da bi trebalo početi , radovi su trenutno u Luci Rijeka

slika

Na dionici Dugo selo - Križevci

slika

Dionica Križevci - Koprivnica - Mađarska

slika

slika


Ok super, nisam bio siguran je li se već počela graditi, znam da plan već dugo postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza zeljeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Jean Luc Picard je napisao/la:
Ok super, nisam bio siguran je li se već počela graditi, znam da plan već dugo postoji.


U Križevcima su Turci napravili cijeli mali grad za svoje radnike, a zatražili su i dozvolu za izgradnju betonare

https://www.krizevci.info/2021/07/30/tu ... -uredenje/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 15:59
Postovi: 1500
https://www.hzinfra.hr/naslovna/odrzava ... -projekti/

Tu vam je karta trenutnih radova. Trenutno se modernizira i elektrificira cijela pruga od Mađarske do Zagreba i od Zagreba do Slovenije i Zaboka. Uskoro kreću radovi na modernizaciji, dodavanju drugog kolosijeka i elektrifikaciji pruge od Zagreba do Karlovca. Isto tako, modernizira se pruga Vinkovci-Vukovar i Pitomača-Virovitica te pruga u riječkoj luci. Znači, trenutno se modernizira i elektrificira nekih 150 km pruge. Vrijednost radova koji se izvode je 650 milijuna eura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 13:54 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
@Grunf Ispravak netočnog navoda "Trenutno se modernizira i elektrificira cijela pruga od Mađarske do Zagreba" ta pruga je u potpunosti elektrificirana 1981 godine. Na toj dionici se gradi drugi kolosijek i rekonstruira postojeći.

Ako ne vjeruješ evo ti i dokaza :D :D Poslije 01:34:00 se vidi gdje se gradi novi most a nakon toga i sam uazak u Gykenyes tj. Mađarsku



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 15:59
Postovi: 1500
Mislim da je tek nedavno elektrificirana pruga od mađarske granice do Koprivnice. Od Koprivnice do Zagreba je bilo struje, a prije par godina je dodano do Mađarske, a sad se dodaje drugi kolosijek. Ali isto tako mislim da nije bilo struje do Zaboka, a sad je to dodano.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 14:34 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Nemoj misliti, rođen sam u Koprivnici i dvadeset godina radio u Koprivnici, tu oko mosta stotinjak puta bio na ribolovu tako da mi je to domaći teren. Ta pruga je kompletno elektrificirana do 1981 godine.

Citat:
Dogodilo se 3. listopada 1981. godine. Svaka slika ima svoju priču. Ova je ovakva: elektrificirana je željeznička pruga od Koprivnice do Mađarske, do željezničke stanice Gyékényes, a bio je to zajednički posao tadašnjih JŽ i MAV-a, a tamo je već postojala zajednička željeznička stanica od 28. svibnja 1972. godine. Svečanost je počela vožnjom posebnog vlaka, s posebnim salon-vagonom, koji je za tu svrhu pristigao iz Novog Sada. Vagon je imao nekoliko kabina za spavanje i salon s konferencijskim stolom, visoki komfor. Po dolasku u Mađarsku i ceremonije na kolodvoru, otišlo se u obližnje mjesto Csurgo, gdje je događaj proslavljen, ”pošteno” zaliven. Bila je to velika stvar za željeznicu, pa nije čudo što je tadašnji direktor koprivničkog čvora Dragutin Gregorko stao na stol i poveo pjesmu, koju su svi prihvatili, a lijevo prepoznajemo dugogodišnjeg željezničara, sada aktivnog umirovljenika Josipa Vinceka.

Read more at: https://epodravina.hr/elektrifikacija-p ... -zalivena/


https://epodravina.hr/elektrifikacija-p ... -zalivena/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
lokalni kolodvori izgledaju sve modernije

slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 11 lis 2021, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
- 4,4 mil eura za zeljeznicku mrezu do 160km/h za teretni i regionalni prijevoz putnika.
- 25 mil eura za prugu velikih brzina od Italije (Venecija [Milano, Bolonja]) do Madjarske (Budapest), od cega bi najveci dio bio utrosen na dioncu kroz RH, posto je otmemo Slovencima.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 29 srp 2022, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 10:33
Postovi: 16650
..riješila se infrastruktura dalmacije..Slavonija se digla sad riješiti s željeznicom riječku luku…generacije iza će uzivat ubnajlipsoj i najnaprednijoj drzavi u EU..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza zeljeznica u RH
PostPostano: 07 kol 2022, 15:08 
Offline

Pridružen/a: 07 kol 2022, 13:35
Postovi: 38
Ceha je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Ako bude nešto od ovog to bi bilo super, međutim nama je žila kucavica Zagreb Split to bi nekako trebalo utrpati pored te Budimpešta-Zagreb-Rijeka

Mislim da sam otvorio bio već temu s idejom brzih željeznica u RH, mogu se spojiti teme.


Vozio sam se tim vlakom.
Noćni, zg-Venecija, a i zg-Budimpešta.
Fora je realcija, ovo je bilo prije kojih 10ak god, iskipa te u centru Venecije.
Išao sam i dalje, po sjevernoj Italiji, tamo su željeznice :palacgore1
Kao i po Njemačkoj, cijelu sam ju prešao vlakom.
A i dobar komad Češke, Austrije, Šivcarske, Belgije, SZ Francuske, neke dijelove Španjolske...

Ovo bi bilo izvrsno iz više razloga.

Prva stvar je da ovim Zagreb postaje primorski grad.
Za sat ili manje si iz Zagreba u centru Rijeke.
Doslovce se možeš ići okupati na more nakon posla :D
Ok, dole trebaš uloviti neki bus za Crikvu ili neku plažu, ali...
Nemaš brige, ničega.
Ne moraš voziti od Zagreba do Rijeke.

Ono što bi još dobro tu sjelo su vlakovi kroz Učku da se i Istra prišlepa, kao i prijevoz dole po Krku. Tamo bi se i neka bolja cesta trebala riješiti.

Druga stvar je veza s Europom.
Za bivše juge smo od većih gradova imali samo BG.
Sjeverna Italija je ovim interesantna.
Prošao sam jednom za produženog vikenda krug po sjevernoj Italiji, do Genove i natrag.
Onaj dio u Emiliji Romagni je predobar, svakih 15 minuta, pola sata neki grad UNESCO baštine.
A vlak te vozi kroz centar grada, doslovce, malo se prošećeš, protegneš noge, pa brišeš dalje...

S druge strane je Mađarska, ali tu je zeznuto kaj oni baš ne kuže engleski, a za razliku od nas neće vjerojatno ni uvesti euro tako brzo.
Tu bi bilo dobro imati i brzu vezu ZG-Graz (i dalje Beč i Prag).
Ruta bi trebala biti preko Krapine, pa na Maribor, no tu Slovenija štopa. Bilo bi dobro složiti onda nastavak za Varaždin, pa da bude krug gore. Do Graza i Beča, zaobilazno preko Mađarske, ako Slovenci zezaju.

Kad aneksiramo Bihać, ući će ponovno i Unska pruga u igru.

Onda u sljedećoj fazi idu pruge Split-Dubrovnik i Split-Mostar, a i Slavoniju treba srediti.
slika
Od Vinkovaca na Osijek i Pečuh, a možda bi bilo i fora dio od Čakovca do Iloka pustiti


Nije potrebo ici u Crikvu ili dalje, sve imas upravo ovdje :)
Rijeka ima cak dvije plaze s Plavom zastavom a PGŽ je druga zupanija po broju Plavih zastava u Hrvatskoj.

POPIS PLAZA I MARINA NAGRADENIH PLAVOM ZASTAVOM:
ISTARSKA - 51 PLAZA I 5 MARINA

PRIMORSKO - GORANSKA - 23 PLAZE I 5 MARINA

SPLITSKO - DALMATINSKA - 5 PLAŽA I 5 MARINA

ZADARSKA - 5 PLAŽA I 3 MARINE

SIBENSKO - KNINSKA - 3 PLAZE I 6 MARINA

DUBROVACKO - NERETVANSKA - 5 PLAZA I 3 MARINE

IZVOR: https://www.blueflag.global/


Rijeka:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

A da ne govorimo o riječkoj okolici koja ima vrhunske plaže na samo 20 minuta udaljenosti:

slika
slika
slika
slika
[img]https://www.novilist.hr/wp-content/uploads/2020/06/Business-Insider-Plaze-u-Moscenickoj-Dragi-i-Baski-medu-najljepsih-14-717x478.jpg
[/img]
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza zeljeznica u RH
PostPostano: 07 kol 2022, 23:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 5022
weasel je napisao/la:
Ako bude nešto od ovog to bi bilo super, međutim nama je žila kucavica Zagreb Split to bi nekako trebalo utrpati pored te Budimpešta-Zagreb-Rijeka

Mislim da sam otvorio bio već temu s idejom brzih željeznica u RH, mogu se spojiti teme.

Jesul to sve implikacije? =))
Dajtemi nesta bolje,plizz.

Ovako ce hrvatska bit ko selendra za njemce i austrijance.
Guzve ce bit masu vece a stranci ce imat vise apartman nego domaci!

Blago nama,ovo je jace nego ono sa kupovanjem muslimanske namjenske industrije i zaposljavanjem turaka u njoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 07 kol 2022, 23:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 5022
https://i.croatiaimages.com/beaches/674 ... 20x480.jpg

ovdije sam se igro ko dijete


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 08 kol 2022, 09:30 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 4029
Na koji datum su slikane ove plaže u Rijeci? Možda 20.05. ?
Sada trenutno na nekima od njih četveročlana obitelj ne može nikako naći mjesto u popodnevnim satima.

Što se tiče brze željeznice, češki poduzetnik, vlasnik Regiojeta, je pokazao da se može i na ovim željeznicama imati pune vlakove 4 mjeseca u godini. Isto kao što je u teretnom prometu čim je liberaliziran došlo nekoliko novih kompanija da voze teret iz i u Rijeku.

Tako da mantra kako se ništa ne može postići bez brze željeznice je samo mantra hrvatskih komunista koji žele velika gradilišta da bi mogli nešto to ušićariti za svoje interese, a da sakriju trenutnu nesposobnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 08 kol 2022, 09:48 
Offline

Pridružen/a: 07 kol 2022, 13:35
Postovi: 38
Eminencija je napisao/la:
https://i.croatiaimages.com/beaches/674/opatija-brsec-beach-1-720x480.jpg

ovdije sam se igro ko dijete


Predivan Brsec :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 10 lip 2023, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Odlična analiza stanja putničke željezničke mreže u RH

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kol ... 69748.aspx

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 10 lip 2023, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 17:40
Postovi: 1922
Lokacija: Cetina-Vrbas, Mosor-Vranica
Glavni prioritet bi bila brza željeznička veza Zagreb-Maribor-Graz-Beč, a na jugu modernizacija linije prema Splitu.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 10 lip 2023, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2020, 23:12
Postovi: 241
laganini je napisao/la:
..riješila se infrastruktura dalmacije..Slavonija se digla sad riješiti s željeznicom riječku luku…generacije iza će uzivat ubnajlipsoj i najnaprednijoj drzavi u EU..


Dosao sam vidit sta se pise na forum nakon dugo vremena i pozalio sam. Po cemu se to Slavonija digla?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 26 tra 2024, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4308
Plenković malo prije najavio 802 km novih pruga. od 5min 45 sec https://www.facebook.com/watch/live/?re ... 5755884177

_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Europska brza željeznica u RH
PostPostano: 29 tra 2024, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 vel 2020, 17:12
Postovi: 4308
Sve glasnije se govori o milijardama eura za modernu željezničku infrastrukturu.





Dok HR kupuje domaće vlakove, istočni susjedi kupuju šarenu paletu, uključujući kineske. Da su normalni, mogli smo surađivati na svim poljima.



_________________
Pozivam normalne forumaše da temu "Rusija napala Ukrajinu" ostave Riki i crnom bombarderu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO