HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 14:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 07:28
Postovi: 913
Ako laže koza nelaže rog, zapravo je ćinjenica da su Hrvati u BiH opstali samo na teritorijima koje su vojno uspili obranit, isto tako je i činjenica da je povratak ostalih najbolji upravo na tin teritorijima nakon rata, znaći da su Hrvati samo branili svoje, i ostali najtolerantniji....., isto tako je i ćinjenica da Hrvatska nije pružila pomoć Bošnjacima da ih danas nebi ni bilo u BiH.....
Ovi primjeri di ih niko nije dira su iz ćinjenice da se Hrvat mora ponašat ka Komšić da bi bija dobar Hrvat, znaći da ne naglašava da je Hrvat, jel je automatski ustaša, a pripadnik je konstitutivnog naroda, najjaće je od svega šta ustaša nema priko 60 god, a tada su ravnopravno ustaše bili i Hrvati i Muslimani, tj. današnji Bošnjaci, zanimljivo da niko njima ne dobaciva ustaše, a koji su licemjeri dokaziva to da oni to isto mogu vikat Hrvatima......
Kad se ide tako nisko, kako to da su Bošnjaci iz Sarajeva koje je bilo u okruženju mogli slat vojsku da napada Hrvate u sridnjoj Bosni i da ih protira iz njihovih domova...
Zapravo sad ispada logićno da se Hrvati udružu sa Srbima protiv Bošnjaka, radi zajedničkih interesa, jel oćito da između naroda u BiH nema više ništa zajedničko, osim interesa Hrvata i Srba da se izvuku iz bosanskoga lonca dok voda ponovo ne zakuva, Bošnjaci su ovi izigrali jedinoga saveznika, naji sirotu na svoju sramotu, ućini dobro poji ***....
Mislili su da su posebno pametni kad su se sitili da mogu uvalit Sejdu Bajramovića, a zaklinju se u jednakost i multietičnost....., al oni su zapravo temeljni narod......., stari narod Bošnjaci, ćak su osim države kojoj su dali ime po sebi dali i rijeci ime Bosna......, nikako nije bilo obratno.....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 17:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
spiritual beggar je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Ipak, ovo je topic o Varešu i u svom postu sam se osvrnuo na post ovoga "duhovnog prosjaka" koji je, kako sam i napisao iznio niz bedastoća o humanosti ABiH i nepotrebnosti evakuacije hrvata sa tog područja.
Praksa na terenu je u to vrijeme bila da skoro gdje god dođe muslimanska vojska u neko hrvatsko selo za vrijeme ratnih dejstava ili neposredno nakon toga, da uslijedi masakr. Sumnjam da bi se mrtvi brojili na tisuće, ali na stotine sigurno da, a ostatak bi većinom bio teško zlostavljan i do kože opljačkan.


Ja te pogađam direktno sa činjenicama, a ti budi mangup pa ih demantuj! Niko ti ne brani. :biceovodobro



Jesi li ti bolestan čovjek? Ja ti stavljam fotografije predjela gdje je prošla muslimanska vojska i spiskove žrtava, a ti tražiš činjenice da te demantuju. Jer, ti kao navodiš neke svoje činjenice koje si čuo iz trećih, ili četvrtih usta i to smatraš relevantnije.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 17:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Citat:
Nadimak "havajci" ste dobili poslije onog slučaja na punktu HVO, septembar 1992 god. (52) kad je jedan od bojovnika skak'o po tenkovskoj mini, da vidi da li će eksplodirati-kasnije su ga sakupili u jednu najlon-kesu. Toliko o vašoj sposobnosti i vojničkoj vještini.


Dobro, ovo je ban, idemo dalje.

Citat:
Što se tiće evakuacije, ja sam to čuo od čovijeka koji je lično ostao u Varešu poslije napada, ako on laže-onda i ja lažem. Na kraju, samo su mogli totalni naivci poslije Stupnog Dola mogli misliti da do napada neče doći!


Ipak moram malo da se nasmijem, opet "čuo od nekoga". A što se tiče druge rečenice, možda ima tko da ne zna pa ću to ponoviti - Stupni Do nije bio povod za napad na Vareš iz jednostavnog razloga što je napad muslimanskih postrojbi na Vareš počeo još danima prije toga.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 17:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Pusti ga napisao je 33 posta na ovome forumu i hoće da bude uvjerljiv. :zubati

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 17:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ma ne pišem ja ovo radi njega već radi drugih koji budu čitali njegove bedastoće i koji nemaju dovoljno informacija.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36498
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
spiritual beggar je napisao/la:

Ja te pogađam direktno sa činjenicama, a ti budi mangup pa ih demantuj! Niko ti ne brani. :biceovodobro



Jesi li ti bolestan čovjek? Ja ti stavljam fotografije predjela gdje je prošla muslimanska vojska i spiskove žrtava, a ti tražiš činjenice da te demantuju. Jer, ti kao navodiš neke svoje činjenice koje si čuo iz trećih, ili četvrtih usta i to smatraš relevantnije.


Sagni se bolan, vidiš da te čovjek pogađa. :ucelo

To je kao i Teskera: rek'o meni jaro... Ili: "nemoj meni nacionalne priče, ja sam anarhist" :ucelo

Dečki, ajde se malo uozbiljite...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 21:53 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 19:25
Postovi: 117
Lokacija: Lagumdžijina Zapadna BiH
Bobovac je napisao/la:

Jesi li ti bolestan čovjek? Ja ti stavljam fotografije predjela gdje je prošla muslimanska vojska i spiskove žrtava, a ti tražiš činjenice da te demantuju. Jer, ti kao navodiš neke svoje činjenice koje si čuo iz trećih, ili četvrtih usta i to smatraš relevantnije.


Ti uopšte ne čitaš ono što pišem!
Moj post se ticao tvoje i sličnih tvrdnji da nije bilo razlike u područjima odgovornosti 2. i 3. Korpusa!
Ja odgovorno tvrdim da je razlika ogrovna. I pišem to zbog oni koji ovo čitaju da nemaju predstavu o sukobu u i oko Vareša-crno-bijelo! A što se tiće strane koju navadim kao izvor informacija, zar neko koje bio u gradu za vrijeme napada nije relevantan svijedok? Ili ti, možda, smeta što se njegova priča ne uklapa u okvire tvoje lićne?

_________________
Majoriziram po kućama, dolazak na kućnu adresu, radim i za blagdane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 22:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
spiritual beggar je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Jesi li ti bolestan čovjek? Ja ti stavljam fotografije predjela gdje je prošla muslimanska vojska i spiskove žrtava, a ti tražiš činjenice da te demantuju. Jer, ti kao navodiš neke svoje činjenice koje si čuo iz trećih, ili četvrtih usta i to smatraš relevantnije.


Ti uopšte ne čitaš ono što pišem!
Moj post se ticao tvoje i sličnih tvrdnji da nije bilo razlike u područjima odgovornosti 2. i 3. Korpusa!
Ja odgovorno tvrdim da je razlika ogrovna. I pišem to zbog oni koji ovo čitaju da nemaju predstavu o sukobu u i oko Vareša-crno-bijelo! A što se tiće strane koju navadim kao izvor informacija, zar neko koje bio u gradu za vrijeme napada nije relevantan svijedok? Ili ti, možda, smeta što se njegova priča ne uklapa u okvire tvoje lićne?



Đesiiiiiii... :D

Evo i tebe na fasi/naci forumu... :thumbup

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 22 pro 2010, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8415
Lokacija: Na rubu egzistencije
spiritual beggar je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Jesi li ti bolestan čovjek? Ja ti stavljam fotografije predjela gdje je prošla muslimanska vojska i spiskove žrtava, a ti tražiš činjenice da te demantuju. Jer, ti kao navodiš neke svoje činjenice koje si čuo iz trećih, ili četvrtih usta i to smatraš relevantnije.


Ti uopšte ne čitaš ono što pišem!
Moj post se ticao tvoje i sličnih tvrdnji da nije bilo razlike u područjima odgovornosti 2. i 3. Korpusa!
Ja odgovorno tvrdim da je razlika ogrovna. I pišem to zbog oni koji ovo čitaju da nemaju predstavu o sukobu u i oko Vareša-crno-bijelo! A što se tiće strane koju navadim kao izvor informacija, zar neko koje bio u gradu za vrijeme napada nije relevantan svijedok? Ili ti, možda, smeta što se njegova priča ne uklapa u okvire tvoje lićne?

ima knjiga pok. fra ilije piplice o danima nakon pada vareša. kniga se zove dani poslije. možda se njegovi memoari ne uklapaju u tvoje okvire. pričaš bolan nebuloze.

p.s. bio sam i ja u gradu u vrijeme napada.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 00:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel







_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 00:57 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13614
Lokacija: ZG
Ove klipove sam gledao više puta ... užas , goli užas ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 03:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 17:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Citat:
Ivica Rajić, također poznat kao Viktor Andrić, rođen 5. svibnja, 1958. u Johovcu, općina Kiseljak, Republika Bosna i Hercegovina.
Datum uhičenja: 5. travnja 2003.
Prebačen na MKSJ: 24. lipnja 2003.
Prvo stupanje pred Sud: 27. lipnja 2003, izjasnio se da nije kriv po svim točkama optužnice.

Optužnica: ("Stupni Do")

Činjenični navodi

Prvobitna optužnica je potvrđena 29. kolovoza 1995. Izmijenjena optužnica je podnesena 14. siječnja 2004., nakon naloga Raspravnog vijeća od 12. siječnja 2004. U optužnici se u općim crtama navodi da je Ivica Rajić bio zapovjednik Druge operativne skupine Hrvatskog vijeća obrane (HVO) u operativnoj zoni srednje Bosne sa sjedištem u Kiseljaku. Kao zapovjednik, Ivica Rajić je de jure i de facto imao nadzor nad i zapovijedao je raznim jedinicama HVO-a u svojem području odgovornosti (uključujući općine Kiseljak, Kakanj i Vareš).

U optužnici se navodi da je 23. listopada 1993., Ivica Rajić, s odobrenjem svojih nadređenih u HVO-u, uhitio ili naredio uhićenje nekoliko lokalnih dužnosnika - bosanskih Hrvata u gradu Varešu u srednjoj Bosni. Istoga dana snage HVO-a pod zapovjedništvom Ivice Rajića pretražile su Vareš i uhitile više od 250 muškaraca - Muslimana, ne obraćajući pažnju na to jesu li bili civili ili vojne osobe. Tijekom uhićenja muškaraca Muslimana, vojnici HVO-a ulazili su u njihove kuće, fizički i psihički maltretirali ukućane i osobe koje su ondje bile prisutne te su ih opljačkali. Uhićeni muškarci bili su zatočeni u užasnim uvjetima u dvije škole u Varešu.

U optužnici se navodi da su 23. listopada 1993. snage HVO-a pod Rajićevim zapovjedništvom napale selo Stupni Do. Nakon što su zadobili nadzor nad raznim dijelovima sela, vojnici HVO-a su istjerali civilno stanovništvo iz njihovih domova, opljačkali ih, seksualno zlostavljali žene Muslimanke i namjerno ubili barem 31 Muslimanskog stanovnika – uključujući muškarce, žene i djecu. Napad HVO-a na Stupni Do rezultirao je smrću barem 37 Muslimana. Tijekom i poslije napada gotovo cijelo je selo bezobzirno uništeno.

Prema optužnici, Ivica Rajić je 27. prosinca 1993. obavijestio HVO da će promijeniti ime u . Dana 30. prosinca 1993., je razriješen dužnosti u zapovjedništvu HVO-a, a je imenovan na njegovo mjesto. U optužnici se navodi da je Ivica Rajić, također poznat i kao Viktor Andrić, zapravo nastavio djelovati i izvještavati kroz svoj bivši zapovjedni lanac.

Optužbe

Ivica Rajić je optužen temeljem individualne kaznene odgovornosti (članak 7(1) Statuta Međunarodnog suda) i temeljem svoje zapovjedne odgovornosti (članak7(3)m Statuta):

u pet točaka za teške povrede Ženevskih konvencija iz 1949. (članak 2 – namjerno ubijanje; nečovječno postupanje (uključujući seksualno zlostavljanje); protuzakonito zatočenje civila; prisvajanje imovine; rasprostranjeno uništavanje koje nije opravdano vojnom potrebom te izvedeno protuzakonito i bezobzirno) i
u pet točaka za kršenja zakona i običaja ratovanja (članak 3 – ubojstvo; teške povrede osobnog dostojanstva, posebno ponižavajući postupci (uključujući seksualno zlostavljanje, okrutno postupanje; pljačka javne i privatne imovine; bezobzirno uništavanje sela ili uništavanje koje nije opravdano vojnom potrebom).


Ovo je istina i kao takva je otišla i obišla sav normalan svijet...Zločin ima svije ime...u ovom slučaju to je Rajić, Maturice... A to što priča ova ženska u ovom prvom video klipu od Bobovca je komedija...Kaže ona: Stupni do - selo bunker...Smiješno...Jel' opet legitiman vojni cilj zbog toga što ima bunkera??? I time opravdava ubijanje djece od 2 godine...Na sramotu naših "velikih" kršćana...Kako ono veli Isus: Ko tebe kamenom, ti njega čime...???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
Sultan je napisao/la:
Kako ono veli Isus: Ko tebe kamenom, ti njega čime...???



Ko tebe kamenom - ti njega kruhom (iz zamrzivača).

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8415
Lokacija: Na rubu egzistencije
@ Sultan

Pročitaj svjedočenje Come pa će ti biti neke stvari jasnije za stupni dol.

A što se tiče stupnog dola, dobro si rekao da počinitelj zločina ima svoje ime i prezime, dok za zločine nad hrvatima baš i nema.

samo nije mi jasna jedna stvar, a to je da nijedan musliman ne osuđuje zločine svoje vojske, već na zločin odgovara (opravdava) zločinom. ne znam jel to samo kod ovih forumskih "turbo ******" ili je to stanje kod svih bošnjaka/muslimana.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 11:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sultan je napisao/la:

Ovo je istina i kao takva je otišla i obišla sav normalan svijet...Zločin ima svije ime...u ovom slučaju to je Rajić, Maturice... A to što priča ova ženska u ovom prvom video klipu od Bobovca je komedija...Kaže ona: Stupni do - selo bunker...Smiješno...Jel' opet legitiman vojni cilj zbog toga što ima bunkera??? I time opravdava ubijanje djece od 2 godine...Na sramotu naših "velikih" kršćana...Kako ono veli Isus: Ko tebe kamenom, ti njega čime...???




To što si ti stavio je optužnica. Optužnica po svojoj pravnoj prirodi nije i ne smije biti istina osim možda u staljinizmu. Druga je stvar pravomoćna sudska presuda. Malo brkaš pojmove.

Točno je da je u Stupnom Dolu počinjen zločin, ubijeno je i nekoliko djece. To je za svaku osudu i nadam se da će svi odgovorni biti privedeni pravdi i pravično kažnjeni. Komisija koja je istražila zločin u Stupnom Dolu, koju je vodio tadašnji povjerenik za Stupni Do, Husnija Mahmutović, u prosincu 1993. godine utvrdila je kako je u tom bošnjačkom selu 23. listopada 1993. poginulo 17 osoba, od kojih su 13 civili, s tim da je relativno pitanje što je to civil a što nije, jer dosta mještana koji su se borili u selu nisu imali maskirnu odoru. Tu brojku potvrđuje i Švedski časnik, brigadir Ulf Henricsson, govoreći o broju ubijenih koliko su ih identificirale snage Nordbata, koje su tada prve ušle u Stupni Do. Voditelj komisije Husnija Mahmutović navodi i podatak da se u trenutku napada u selu nalazilo 220 domicilnih i osam raseljenih osoba (iako su pojedini mediji pisali kako su Hrvati pobili sve koji su se zatekli u Stupnom Dolu!)

Što se tiče toga je li bio legitiman vojni cilj - dakako da jeste, jer je bio u tijeku vojni sukob a u tom selu na dominantnoj koti, na dobro utvrđenim i ukopanim položajima i izgrađenim bunkerima nalazila neprijateljska postrojba naoružana i topništvom (minobacačima)i koja je u kritičnom momentu bila spremna da djejstvuje po suprotnoj strani.
Prema svjedočenju Ešrefa Likića, zapovjednika bošnjačkih postrojba u Stupnom Dolu, pri napadu hrvatskih snaga na to selo lokalne snage muslimanske vojske su u selu brojale 50 ljudi. To, dakako, demantira navode kako su u Stupnom Dolu bili samo civili. Osim njegovih pedesetak ljudi, u Stupni Do je 1. srpnja 1993. stiglo i pojačanje od 12 vojnika-diverzanata.
Ta kost u grlu je prema svim uzusima i pravilima ratovanja morala biti eliminirana. Nažalost, prigodom izvođenja borbenih dejstava su stradali i oni koji nisu trebali i to se teško može opravdati.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36498
Lokacija: Gl. grad regije
Bobovac je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

Ovo je istina i kao takva je otišla i obišla sav normalan svijet...Zločin ima svije ime...u ovom slučaju to je Rajić, Maturice... A to što priča ova ženska u ovom prvom video klipu od Bobovca je komedija...Kaže ona: Stupni do - selo bunker...Smiješno...Jel' opet legitiman vojni cilj zbog toga što ima bunkera??? I time opravdava ubijanje djece od 2 godine...Na sramotu naših "velikih" kršćana...Kako ono veli Isus: Ko tebe kamenom, ti njega čime...???




To što si ti stavio je optužnica. Optužnica po svojoj pravnoj prirodi nije i ne smije biti istina osim možda u staljinizmu. Druga je stvar pravomoćna sudska presuda. Malo brkaš pojmove.

Točno je da je u Stupnom Dolu počinjen zločin, ubijeno je i nekoliko djece. To je za svaku osudu i nadam se da će svi odgovorni biti privedeni pravdi i pravično kažnjeni. Komisija koja je istražila zločin u Stupnom Dolu, koju je vodio tadašnji povjerenik za Stupni Do, Husnija Mahmutović, u prosincu 1993. godine utvrdila je kako je u tom bošnjačkom selu 23. listopada 1993. poginulo 17 osoba, od kojih su 13 civili, s tim da je relativno pitanje što je to civil a što nije, jer dosta mještana koji su se borili u selu nisu imali maskirnu odoru. Tu brojku potvrđuje i Švedski časnik, brigadir Ulf Henricsson, govoreći o broju ubijenih koliko su ih identificirale snage Nordbata, koje su tada prve ušle u Stupni Do. Voditelj komisije Husnija Mahmutović navodi i podatak da se u trenutku napada u selu nalazilo 220 domicilnih i osam raseljenih osoba (iako su pojedini mediji pisali kako su Hrvati pobili sve koji su se zatekli u Stupnom Dolu!)

Što se tiče toga je li bio legitiman vojni cilj - dakako da jeste, jer je bio u tijeku vojni sukob a u tom selu na dominantnoj koti, na dobro utvrđenim i ukopanim položajima i izgrađenim bunkerima nalazila neprijateljska postrojba naoružana i topništvom (minobacačima)i koja je u kritičnom momentu bila spremna da djejstvuje po suprotnoj strani.
Prema svjedočenju Ešrefa Likića, zapovjednika bošnjačkih postrojba u Stupnom Dolu, pri napadu hrvatskih snaga na to selo lokalne snage muslimanske vojske su u selu brojale 50 ljudi. To, dakako, demantira navode kako su u Stupnom Dolu bili samo civili. Osim njegovih pedesetak ljudi, u Stupni Do je 1. srpnja 1993. stiglo i pojačanje od 12 vojnika-diverzanata.
Ta kost u grlu je prema svim uzusima i pravilima ratovanja morala biti eliminirana. Nažalost, prigodom izvođenja borbenih dejstava su stradali i oni koji nisu trebali i to se teško može opravdati.


Ali ne znaš ti kako je bilo u Stocu!

Da su Hrvati Bosne "stradali" kao Bošnjaci u Hercegovini danas bi nas bilo puno više i u BiH a bogami i živih...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8415
Lokacija: Na rubu egzistencije
Bobovac je napisao/la:
Ta kost u grlu je prema svim uzusima i pravilima ratovanja morala biti eliminirana. Nažalost, prigodom izvođenja borbenih dejstava su stradali i oni koji nisu trebali i to se teško može opravdati.

neopravdavajući zločin treba naglasiti da je svim muslimanima bio otvoren prolaz prema "slobodnom teritoriju". to se zna.


a što se tiče legitimnog vojnog cilja onaj tko nikad nije bio na bogošu (gdje su bili ukopani) ne zna kakav je to pogleda na majdan i na ceste koje povezuju crte obrane.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 19:25
Postovi: 117
Lokacija: Lagumdžijina Zapadna BiH
Graničar Jozo je napisao/la:

Pročitaj svjedočenje Come pa će ti biti neke stvari jasnije za stupni dol.

A što se tiče stupnog dola, dobro si rekao da počinitelj zločina ima svoje ime i prezime, dok za zločine nad hrvatima baš i nema.

samo nije mi jasna jedna stvar, a to je da nijedan musliman ne osuđuje zločine svoje vojske, već na zločin odgovara (opravdava) zločinom. ne znam jel to samo kod ovih forumskih "turbo ******" ili je to stanje kod svih bošnjaka/muslimana.


Svoje zadnje svjedočenje Como je iznio na stranicama SB, u njemu je samo podebljao ulogu odrđeni lica koji su učsetovali u napadu na Stupni Do. Naveo je i ko ga je doveo do početni položaja, ulogu Firge i ostale neoustaške narkomanske ološi, kao i slučaj silovanja maloljetnje djevojčice, da je to bilo krajnje ogavno čitati!
Ne znam što poslije toga ima biti jasnije? Da ga to amnestira od optužbe za zločin u kojem je sam sudjelovao i njemo promatrao kao vojni zapovjednik? Da mu je to montirao AID?
Što se tiće ubistava u Grabovici, Dusini, Uzdolu ili Križančevu selu tu se radi o aktu najgoreg ratnog zločina, al' ja, za razliku od tebe, ne sumnjam u odgovornost onih koji su to uradili u uniformama A BiH, dok ti, a to se primjeti iz aviona, sumnjaš i u Cominu, i svih ostali. I onda izavliš nešto na račun-turbo ******!

_________________
Majoriziram po kućama, dolazak na kućnu adresu, radim i za blagdane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
spiritual beggar je napisao/la:
Što se tiće ubistava u Grabovici, Dusini, Uzdolu ili Križančevu selu tu se radi o aktu najgoreg ratnog zločina, al' ja, za razliku od tebe, ne sumnjam u odgovornost onih koji su to uradili u uniformama A BiH,


Zašto ne bi sumnjao?

Nakon Starog Mosta ja više nikom ne vjerujem!

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 23 pro 2010, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8415
Lokacija: Na rubu egzistencije
spiritual beggar je napisao/la:
al' ja, za razliku od tebe, ne sumnjam u odgovornost onih koji su to uradili u uniformama A BiH, dok ti, a to se primjeti iz aviona, sumnjaš i u Cominu, i svih ostali. I onda izavliš nešto na račun-turbo ******!

ja eto, to su učinili neki u uniformama ABiH. nikako njeni pripadnici. kako si proziran... kao što rekoh, turbo-******.

a što se tiče come već sam napisao šta mislim o njemu i ulozi maturica u stupnom dolu. ne pisao ja za tebe ekstra.

p.s. na kojem su punktu skakali na tenkovsku minu?

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 24 pro 2010, 07:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 pro 2009, 07:01
Postovi: 76
spiritual beggar je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Ipak, ovo je topic o Varešu i u svom postu sam se osvrnuo na post ovoga "duhovnog prosjaka" koji je, kako sam i napisao iznio niz bedastoća o humanosti ABiH i nepotrebnosti evakuacije hrvata sa tog područja.
Praksa na terenu je u to vrijeme bila da skoro gdje god dođe muslimanska vojska u neko hrvatsko selo za vrijeme ratnih dejstava ili neposredno nakon toga, da uslijedi masakr. Sumnjam da bi se mrtvi brojili na tisuće, ali na stotine sigurno da, a ostatak bi većinom bio teško zlostavljan i do kože opljačkan.


Ja te pogađam direktno sa činjenicama, a ti budi mangup pa ih demantuj! Niko ti ne brani. :biceovodobro

Ja sam lično posmatrao kako po kazni pripadnici 1. Muslimanske (Podrinjci) idu nazad, pješice u Kladanj, jer su zapalili nekoliko hrvatski kuća u Duboštici. To što ovdje neki forumaši pokušavaju izjednaćiti 2. i 3. Korpus, i zločine u njihovim zonama odgovornosti je čista propaganda. Kopijari i Vijaka se ne mogu porediti, jer ova druga jeste opljačkana od strane "ljiljana", ali nije spaljena do temelja, jer je Vojna Policija 2.Korpusa osiguravala teren. Da li je to bilo najperfektnije, jer se pljačke u doba kad je kutija cigareta "sa ove strane" kretala do 20 DM nisu mogle spriječiti, nije, al' zločina širi razmjera nije bilo.
Zašto vojne vlasti u Varešu nisu postuple u slučaju Stupog Dola? Tamo nije ni mačka ostala, a vaše laži o istom selu graniče sa naučnom fantazijom. Jebo te, selo u totalnom okruženju pokušalo izvesti sveopšti napad na Vareš?? Je l' to neko sis'o veslo.
Stupni Do su odradili Como i Firga, uz nesebičnu pomoć Varešaka, kako to ovaj prvi reče u svom svjedočenju, jer su ih domicilni doveli do sela i pokazali položaje "mundžosa" iz Stupnog! Znao je za taj napadi Rajić, bez njegovog amina to ne bi bilo izvodljivo, al', koliki ste vi licemjeri, podmečete da je to bio okršaj zbog šverca. Maturice su imale poseban razlog da se napiju muslimanske krvi, pogotovo Como koji je u to vrijeme u Kiseljaku izgubio bližu rodbinu u granatiranju Kiseljaka. Klasičan osvetnički pohod za koji se znao unaprijed rezultat. Da je sve onako kako vi to želite prikazati, onda zbog Stupnog Dola niti jedna hrvatska glava ne bi ostala ni u Magulici, Stojčićima, Maoči i Stipinom Hanu, hrvatskim selima koje se graničili sa vareškom opštinom. A osatli su svi živi i zdravi, Bogu hvala, a kako im je bilo-oni su najpozvaniji da govore o teome. Posebno ovi iz Magulice kojim je signalizirano iz Vareša da napuste vlastito selo.
Ja niti koga favorizujem, niti hvalim, samo govorim o onom što sam svjedočio, a ti, bujrum, ako želiš-provjeri. Ono što je fakat je činjenica da je 2.Korpus bio mnogo tolerantniji prema Hrvatima, i zahvaljujući njima mnogi su Hrvati ostali tamo gdje su vjekovima živjeli, bar kad je riječ o onima sa olovske i zavidovičke teritorije. Kad ste već znali da ste tako "nespremni" odakle vam onda muda da napravite onaj masakr u Stupnom Dolu? :smajl052



Joj sto ti to sve lijepo skiti i napisa dobro si se potrudio nema sta mogo bi ti ko i povjerovati u te tvoje bedostoce . :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1

_________________
Rasli smo u korijenu,ne u granama.
Ne previsoko,da bi sunca bilo za sve.
Ali duboko,da bi nam niti zivota bile jake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 24 pro 2010, 07:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 pro 2009, 07:01
Postovi: 76
spiritual beggar je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Jesi li ti bolestan čovjek? Ja ti stavljam fotografije predjela gdje je prošla muslimanska vojska i spiskove žrtava, a ti tražiš činjenice da te demantuju. Jer, ti kao navodiš neke svoje činjenice koje si čuo iz trećih, ili četvrtih usta i to smatraš relevantnije.


Ti uopšte ne čitaš ono što pišem!
Moj post se ticao tvoje i sličnih tvrdnji da nije bilo razlike u područjima odgovornosti 2. i 3. Korpusa!
Ja odgovorno tvrdim da je razlika ogrovna. I pišem to zbog oni koji ovo čitaju da nemaju predstavu o sukobu u i oko Vareša-crno-bijelo! A što se tiće strane koju navadim kao izvor informacija, zar neko koje bio u gradu za vrijeme napada nije relevantan svijedok? Ili ti, možda, smeta što se njegova priča ne uklapa u okvire tvoje lićne?



O cemu stvarno ti pises i pokusavas netkoga uvjeriti u Varesu je sve jasno ko dan i zna se kako je se sve odvijalo, nakon izlaska Kakanjaca iz varesa velika vecina otisla je preko srbske teritorije prema Hercegovini dio vojnika i vojno sposobnih prebacen je do Kiseljaka dio takodje vojnika i vojno sposobnih ostao je u Varesu veci broj tih ljudi je bio na neki nacin rodbinski nacin vezan sa Varesom pa je i tu ostao .Kao sto sam rekao nakon odlaska Kakanjaca za dan ili dva vec pocinju napadi na okolna sela varesa a jedno od prvih stradalo je i selo Kopjari . :hajduk1 :hajduk1 :hajduk1

_________________
Rasli smo u korijenu,ne u granama.
Ne previsoko,da bi sunca bilo za sve.
Ali duboko,da bi nam niti zivota bile jake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 06 sij 2011, 22:27 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 19:25
Postovi: 117
Lokacija: Lagumdžijina Zapadna BiH
http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/so ... forum.html

_________________
Majoriziram po kućama, dolazak na kućnu adresu, radim i za blagdane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 24 sij 2011, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8415
Lokacija: Na rubu egzistencije
spiritual beggar je napisao/la:
http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/sokolac_ratne_forum.html

kakve ovo ima veze sa varešom?

čak su i prezime krivo napisali u tom članku.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vareš
PostPostano: 24 sij 2011, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 19:25
Postovi: 117
Lokacija: Lagumdžijina Zapadna BiH
Graničar Jozo je napisao/la:
spiritual beggar je napisao/la:
http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/sokolac_ratne_forum.html

kakve ovo ima veze sa varešom?

čak su i prezime krivo napisali u tom članku.


Da si pročit'o, ne bi ni pit'o! :kava

_________________
Majoriziram po kućama, dolazak na kućnu adresu, radim i za blagdane.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO