HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 30 ruj 2024, 08:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 422 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 13:37 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
Nezavisno od stupnja religioznosti - toe osmanski milet-sistem koji ste preuzeli i koji tradirate. Koji su ustvari tradirali svi sem ono desetak posto prosvjetljenih koji su prihvatili jugoslovenski, inkludirajuci nadidentitet.


Hrvatstvo je daleko starije od odlaska osmanlija na ovaj prostor.

miletski sustav je producirao VAS, tj. izuzeo vas je iz Hrvatstva i Srpstva.

Jugoslavenstvo je projekt 10% elitističkih snobova koji su mislili da su bolji od drugih, ko danas globalizam, zeleni i ostala sranja.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 13:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38216
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Historićar čak negira hrvatski i srpski identitet za vrijeme Jugoslavija, dakle cijelo 20. st. dok u isto vrijeme Hrvate u BiH optužuje za ustaštvo koje je ekstremni prikaz tog hrvatskog identiteta.
Jugoslavenstvo je projekt koji je nastao kao odgovor na negiranje slavenstva i prava Slavena u Monarhiji od strane bečke škole, projekt nastao iz prijeke potrebe ujedinjena Slavena i trijalizma u Monarhiji.

Miletski sustav je produkt okupacije kojeg su kasnije prihvatili i tvoji komunisti, koji su bivše milete identificirali kao narode.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Druze, da skratimo. Koliko vas ovde ima s diplomom filozofskog fakulteta - historija? I to ne iz Mostara ili Travnika vec u Evropi poprilicno poznatog austrijskog univerziteta. Kad smo vec kod "imanja i nemanja pojma".


ako te baš zanima imam je ja, al to nije bitno. ja sam prvi protivnik "strukokracije" i toga da netko zbog titule uzima monopol na raspravu. pogotovo danas kad je većina fakulteta, pogotovo društvenih, institucije za pranje mozga, a ne obrazovanje.

svatko tko si da truda može neke stvari proučavati i iznositi sudove.

samo je bitno da govorimo arguemntima, činjenicama, dokazima, i u slučaju poviejsti, izvorima, a ne tlapnjama i frazama.

dakle, ja te molim ,ako imaš nešto za reći, da podigneš NIVO rasprave na iole stručan ili odskačeš u krupnim koracima. znači molim lijepo, izvori, dokumenti, činjenice, a ne tlapnje i fraze.

ti si u ovu temu uletio ko pijanac u birtiju koji se krevelji i arlauče i misl ida je efektan.



U pravu si, jesam, upao sam jer sam se zasitio takvih diskusija u proslosti. Niko nije detaljnije, uz citiranje mnostva izvora, ovde raspravljao o srednjovjekovlju, od glazbenika i mene. I ne samo tu. Tako da mi je iskren da budem pun kufer rasprava.

Na ovoj temi bi se trebalo raspravljati prije svega o motivu Der Standard-a za jedan ovakav clanak bas sad. To je ono sto je mnogo zanimljivije od toga cije je pleme starije deceniju ili dvije koje u kontekstu vremena kao takvoh ne znace apsolutno nista.


Citat:
ako te baš zanima imam je ja, al to nije bitno. ja sam prvi protivnik "strukokracije" i toga da netko zbog titule uzima monopol na raspravu. pogotovo danas kad je većina fakulteta, pogotovo društvenih, institucije za pranje mozga, a ne obrazovanje.


Onda smo kolege takoreci. Dodatno imam jednu iz lingvistickih nauka. No, upravu si i ovde, sama diploma kao diploma ne znaci nista, bitniji je broj objavljenih clanaka, knjiga, radova uopste. Poslacu ti pm kad dodjem kuci, ovo sad je izmedju mailova i telefonskih poziva.

A vi ako nadjete kakvog Bosnju, nastavite o s plemenskim nadjebavanjima. Ako ne, ima tu i Srba, zahvalniji su sagovornici na tu temu.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 991
babo je napisao/la:
Propast Vizantije je išao u korist Latinima u Rimu. Pa čak im je i bilo drago tako da ništa nisu preduzeli da pomognu hrišćanku braću.


Kad je Carigrad pao 1453., Bizantsko Carstvo je već bilo mrtvo.
Samo zahvaljujući najezdi Timurida i osmanskom porazu 1402. (Bitka kod Ankare), se Carigrad uopće održao toliko dugo, inače bi bio osvojen mnogo ranije da nije bilo turskog poraza.
Gle čuda, čak su i tada u politici postojali samo osobni interesi, a papin pokušaji da osnuje kršćansku vojsku protiv Osmanlija koji su napredovali su propali. Vatikan je itekako imao želju da spriječi turski imperijalizam!

Samo sreća je spasila Europu 1529 godine!
Kada su Osmanlije prvi put marširali na Beč (1529.), morali su tijekom marša, kroz Mađarsku, teško topništvo ostaviti jer su tjednima jake kiše omekšale tlo i volovi ih više nisu mogli vući. To je bila čista sreća, jer s tim topovima Beč bi pao bez problema! Samo zahvaljujući tom iskustvu Bečani su potpuno obnovili i modernizirali gradsku obranu, što im je pomoglo tijekom druge opsade. Drugu opsadu Beča financijski je poduprla i Francuska kako bi oslabila konkurenta.

Tu je Balkan jednostavno imao geografski peh.

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 14:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38216
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Svaki tvoj upad na svaku temu je jebeno kreveljenje koje završi na negiranju Hrvata i ismijavanju hrvatstva ili katoličanstva dok ne završiš u banu zbog nadjebavanja.

Umjesto da si kao ozbiljan sugovornik slobodno skrenuo temu u vode cilja ovog članka ti si krenuo s negiranjem Srba.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 991
divizija je napisao/la:
babo je napisao/la:
Propast Vizantije je išao u korist Latinima u Rimu. Pa čak im je i bilo drago tako da ništa nisu preduzeli da pomognu hrišćanku braću.


naprotiv, bitka kod Varne je vođena uprao zato da se spasi Bizant, al ismo ispušili.

skloljena je čitava koalicija da se Turske istjera, nije uspjelo.

Srbi se naravno nsiu pridružili


Te Koalicije su sve bile za mačku od rep.

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 14:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38216
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Postaje pitanje postoji li ijedan bošnjački ili srpski povijesničar koji ne negira Hrvate kao narod?
Članak ima jasnu namjeru ocrniti Srbe u očima Germana i prikazati ih kao neuropski element, Rusi su valjda Mongoli a Srbi Turci.
Naručito je ovo ljigavo nabijanje janjičara bez objašnjenja čirem čitateljstvu tko su bili janjičari i da su janjičari mogli postati samo zarobljena djeca koje su Osmanlije indokrinirali i obučavali da sutra ubijaju svoju rodbinu, čega su vidimo neki u odrasloj dobi postajali svjesni pa pobjegli kao navedei u članku i još poznatiji slučaj albanskog nacionalnog heroja Skenderbega.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 14:28 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 23:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
daramo je napisao/la:
Vidi se da si s homo globo fakulteta, mene bi bilo sramota da sam povjesničar po struci i da tvrdim ovako nešto i služim se ideološkim frazama.
Ja sam ti dao citate sačuvanih dokumenata gdje se Tvrko izričito naziva kraljem Srba i gdje govori o srpskoj gospodi (plemstvu) i onda nas bečki historićar uči da nema srpskog identiteta prije 19. st.
Ovi tvoji isto tvrde da u Ukrajini nije bilo ruskog identiteta prije 20. st. ako je ostao slučajno koji trag treba ga skloniti

kao onaj spomenik

kraljici

Katarini u Odesi.

Mala ispravka carica

Imperator Katarina Velika OSNOVATELJ Odesse, sa svojim ljubimcem, omiljenim voljenim ljubavnikom Potjemkinom.

Glede nacija, ima spominjanja u poveljama SH iz ranog srednjeg vijeka.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:


U pravu si, jesam, upao sam jer sam se zasitio takvih diskusija u proslosti. Niko nije detaljnije, uz citiranje mnostva izvora, ovde raspravljao o srednjovjekovlju, od glazbenika i mene. I ne samo tu. Tako da mi je iskren da budem pun kufer rasprava. .


tim više me čudi da iznosiš neke nebulozne teze koje su produkt postmodernističkog "shvaćanja" povijesti, a ne plod istraživanja i činjenica.

Haram je napisao/la:

A vi ako nadjete kakvog Bosnju, nastavite o s plemenskim nadjebavanjima. Ako ne, ima tu i Srba, zahvalniji su sagovornici na tu temu.


Srbi su mnogo zahvalniji jer bolje barataju dokumentima i činjenicama. Samo su srpski selektivni, ignoriraju što im ne paše.
Bošnje su u fazi ranog nacionalngo romantizma i lupetaju mitove i bajke

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 18:55 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kronos je napisao/la:
[

Te Koalicije su sve bile za mačku od rep.


uvijek onaj tko se ne uključi nađe razlog zašto

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
daramo je napisao/la:
Postaje pitanje postoji li ijedan bošnjački ili srpski povijesničar koji ne negira Hrvate kao narod?.


postoji kod ozbiljnijih Srba, bošnjačke ni ne znam.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 01 vel 2023, 23:03 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1483
Haram je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Kakvo jadno bošnjaštvo u BiH prije 27.09.1993.
Evo ti meni pokaži ijedan svoj dokument od prije 27.09. 1993. u kojem se izjašnjavaš Bošnjakom i ja povlačim sve vezano za identitet.



Ja sam Jugosloven bio i tako upisan posto su mi i roditelji bili Jugosloveni. U dokumentima. Ali po etnologici tri plemena koja glasi: katolik-Hrvat, pravoslavac-Srbin, musliman-Bosnjak, ja sam Bosnjak.

Po popisu iz 1991. Jugoslavena u BiH je bilo 5,54%, ako ćemo gledati koliko dugo je pojam Jugoslavija postojao, prva i druga, činjenica je da Jugoslavenstvo među narodima nije zaživjelo.
Za vrijeme SFRJ povezivanje nacionalnog identiteta s narodnom pripadnošću je diskutabilno, bilo je dosta Hrvata, Muslimana i Srba koji su bili ateisti, odnosno bili su članovi KPJ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 02 vel 2023, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Upozorenja: 1
Dakle!

Uzviseno je ako imas hrabrosti stupiti u rat. U ratu se gine. U ratu moze da se izgubi. (Srbi stupili u rat na strani Osmanlija)
Uzviseno je ako stupis u rat na strani slabijeg rivala. (Osmanlije slabiji rival, sugerise se da su Srbi presudili Bitku)
Uzviseno je ako tvoj doprinos presudi bitku. (Srbi presudili bitku)
Uzviseno je ako te neko ili obe strane zele na svojoj strani. Dobar si ratnik - vredan saveznik. (Srbe su zelili i Osmanlije i zapadnjaci)

Korektno je ako postujes ugovor koji te obavezuje da ucestvujes na odredjenoj strani. (vazalni ugovor prema Osmanlijama)
Uzviseno je ako se pre stupanja u vazalne odnose, tome suprotstavljas bitkama (Srpske bitke pre stupanja u vazalne odnose)

Tvoj generalni istorijski doprinos ocenjujes prema broju akcija na jednoj ili drugoj strani, pa koja pretegne... (Vise je bilo borbe protiv nego borbi sa Osmanlijama - neuporedivo. Srbi ostali zapamceni kao snaga na putu sirenju OC i kao snaga koja je doprinela njegovom padu - sve borbama)

Sta se temom pokusava sugerisati - da nijedna bitka srpska niej uzvisena, nego je uzvisen npr. hrvatski izbor strane. Koji u sustini nije ni bio izbor nego su Madjari progutali Hrvate bez hrvatskog otpora tom procesu stavljanja u vazalstvo, a rekli smo vec da je takav otpor uzvisen.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 03 vel 2023, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 991
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle!

Uzviseno je ako imas hrabrosti stupiti u rat. U ratu se gine. U ratu moze da se izgubi. (Srbi stupili u rat na strani Osmanlija)
Uzviseno je ako stupis u rat na strani slabijeg rivala. (Osmanlije slabiji rival, sugerise se da su Srbi presudili Bitku)
Uzviseno je ako tvoj doprinos presudi bitku. (Srbi presudili bitku)
Uzviseno je ako te neko ili obe strane zele na svojoj strani. Dobar si ratnik - vredan saveznik. (Srbe su zelili i Osmanlije i zapadnjaci)

Korektno je ako postujes ugovor koji te obavezuje da ucestvujes na odredjenoj strani. (vazalni ugovor prema Osmanlijama)
Uzviseno je ako se pre stupanja u vazalne odnose, tome suprotstavljas bitkama (Srpske bitke pre stupanja u vazalne odnose)

Tvoj generalni istorijski doprinos ocenjujes prema broju akcija na jednoj ili drugoj strani, pa koja pretegne... (Vise je bilo borbe protiv nego borbi sa Osmanlijama - neuporedivo. Srbi ostali zapamceni kao snaga na putu sirenju OC i kao snaga koja je doprinela njegovom padu - sve borbama)

Sta se temom pokusava sugerisati - da nijedna bitka srpska niej uzvisena, nego je uzvisen npr. hrvatski izbor strane. Koji u sustini nije ni bio izbor nego su Madjari progutali Hrvate bez hrvatskog otpora tom procesu stavljanja u vazalstvo, a rekli smo vec da je takav otpor uzvisen.


Jedina stvar koju treba zapamtiti o otomanskoj okupaciji Balkana je stalna promjena strana od strane Srba.
Da su Srbi krivi za osmansku propast, teško da bi Turci bili dva puta ispred Beča.
Ali ovdje istina i mitologija izgleda idu ruku pod ruku.

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 10:04 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle!

Uzviseno je ako imas hrabrosti stupiti u rat. U ratu se gine. U ratu moze da se izgubi. (Srbi stupili u rat na strani Osmanlija)
Uzviseno je ako stupis u rat na strani slabijeg rivala. (Osmanlije slabiji rival, sugerise se da su Srbi presudili Bitku)
Uzviseno je ako tvoj doprinos presudi bitku. (Srbi presudili bitku)
Uzviseno je ako te neko ili obe strane zele na svojoj strani. Dobar si ratnik - vredan saveznik. (Srbe su zelili i Osmanlije i zapadnjaci)

Korektno je ako postujes ugovor koji te obavezuje da ucestvujes na odredjenoj strani. (vazalni ugovor prema Osmanlijama)
.


stupanje u rat na strani Osmanlija je uvijek i svugdje ogavno i sramotno.

biti vazal Osmanlijama je uvijek ogavno i sramotno

Doprinjeti pobjedi Osmanlija je ogavno i sramotno

Presuditi bitku u korist Osmanliaja je za baciti atomsku bombu na tebe.

uzalud se pokušavaš oko neke mačističke izdrkotine sakriti. Nema tu nikakve časti i i uzvišenosti, kad se radi o Antikristu.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Nezavisno od stupnja religioznosti - toe osmanski milet-sistem koji ste preuzeli i koji tradirate. Koji su ustvari tradirali svi sem ono desetak posto prosvjetljenih koji su prihvatili jugoslovenski, inkludirajuci nadidentitet.


Hrvatstvo je daleko starije od odlaska osmanlija na ovaj prostor.

miletski sustav je producirao VAS, tj. izuzeo vas je iz Hrvatstva i Srpstva.

Jugoslavenstvo je projekt 10% elitističkih snobova koji su mislili da su bolji od drugih, ko danas globalizam, zeleni i ostala sranja.



Apsolutno ne. Prvo, jugoslovenstvo nema veze sa kojakakvim zelenim i ostalim sranjima koja ste vi desnicari strpali u jednu te istu ladicu jer ne volite mnogo da razmisljate, a drugo: osmanski milet sistem je nas glavni diferencirajuci faktor, ona razina podjele drustva koja je ostala i koja se i dan danas tradira samo pod drugim predznakom, i koja se utemeljila, ukorijenila: od vjere nastade nacija i to je to. Sasvim jednostavno, mnogo jednostavnije nego sto bi si to mnogi htjeli priznati.

I posto je to jedina razlika vidljiva medju nama, mi ju i uzditemo do neba, tako da komotno mozemo govoriti o tipicnom narcizmu malih razlika. Nazalost.


A molim te postedi me "hrvatstva iz stoljeca sestog" i slicnih gluparija koje od ozbiljnog covjeka s historijskim obrazovnim backgroundom ne ocekujem.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
divizija je napisao/la:
Haram je napisao/la:


U pravu si, jesam, upao sam jer sam se zasitio takvih diskusija u proslosti. Niko nije detaljnije, uz citiranje mnostva izvora, ovde raspravljao o srednjovjekovlju, od glazbenika i mene. I ne samo tu. Tako da mi je iskren da budem pun kufer rasprava. .


tim više me čudi da iznosiš neke nebulozne teze koje su produkt postmodernističkog "shvaćanja" povijesti, a ne plod istraživanja i činjenica.

Haram je napisao/la:

A vi ako nadjete kakvog Bosnju, nastavite o s plemenskim nadjebavanjima. Ako ne, ima tu i Srba, zahvalniji su sagovornici na tu temu.


Srbi su mnogo zahvalniji jer bolje barataju dokumentima i činjenicama. Samo su srpski selektivni, ignoriraju što im ne paše.
Bošnje su u fazi ranog nacionalngo romantizma i lupetaju mitove i bajke



Vidis meni ste svi vi isti, onak kad vas pogledam s makroperspektive. A ono sto vas uglavnom sve oslikava je cinjenica da svi vi tvrdite da ste 100 posto u pravu kad 100 posto zastupate iskljucivo vlastite nacional-mitomanije.

A sama stvar po sebi kaze da samo jedna strana moze biti u pravu posto sve tri strane lome koplja oko istih stvari. Dakle mi vec matematicki imamo dvije strane koje moraju biti u krivu.

Vidis ja ne mogu za ozbiljno uzimati ljude koji voze 1:1 iskljucivo teorije vlastitih mitologa, dok u startu za druge dvije grupe tvrde da su im teorije sranje. Tu meni vec smrdi jer - opet - matematika nam ostavlja dvije mogucnosti:

- Prva, radi se o glupoj osobi

- Druga, i veoma cesto je tako, radi se o osobi koja nije sposobna ni za trenutak zauzeti neku vrstu objektivne pozicije i sagledati stvari van vlastite nacional-furke, van onog sto bi u tom momentu ta ista osoba vidjela kao "nacionalni interes". Ili jednostavno neko koga u biti zabole *** za istinom, za logikom, i koja "istrazivajuci" iskljucivo "istrazuje" onako da kopa i trazi potvrde vlastitih ZABLUDA a ne ono sto bi objektivno moglo biti tacno. Svaku historijsku knjigu mozemo tako citati i onda izvlaciti van sveukupnog konteksta zakljucke na osnovu pojedinacnih citata. Nije da ni sam jedno vrijeme nisam radio upravo to dok sam bio ono bas mlado studentsko ***.


Zato se, vidis, meni neda o tim sranjima. Dosadilo mi i jedno i drugo. Dakle i ovo caprkanje a i bacanje bisera po svinjama (da se niko ne uvredi, ovo je samo fraza a ne nazivanje sagovornika, pogotovo tebe ne, svinjama).

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 12:14 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Haram je napisao/la:
Apsolutno ne. Prvo, jugoslovenstvo nema veze sa kojakakvim zelenim i ostalim sranjima koja ste vi desnicari strpali u jednu te istu ladicu jer ne volite mnogo da razmisljate,


griješiš. jugoslavensto je bilo "progresivizam" onog vremena.

svako vrijeme, od Robespierra do Grete Thunberg nosi svoje ludilo koje u ime napretka i boljeg svijeta ruši sve zdravo, normalno i moralno u društvu.

jugosalvenstvo je progresivizam 19. stoljeća, prilagođen Balkanu. Preko Czartoryskog su ga masonski krugovi gurali ovdje, radi ostvarivanja svojih geopolitičkih ambicija - kako syebati Habsburgovce, Osmanski imperij i istovremeno spriječiti dominaciju Rusa preko pravoslavlja. Ono je imperijalni angloamsonski projekt, lokalne buržoazije i snobova, umrežene u velike lože, pod dominacijom Lodnona i Pariza.

Druga je stvar što ti misliš da je ljevica pošandrcala tek sada, kad su ošli woke, zeleno, lgbt feminacističko bunilo.

Međutim, ja to vidim kao kontinuitet istih projekata, koji samo zadobiju novu formu u novim okolnostima. Počelo je s jakobinizmom i radikalnim idejama proizišlih iz prosvijetiteljstva i liberalizma (među kojima je i jugoslavizam), pa se nastavilo sa socijalizmom i boljševizmom, a onda prešlo u ovo sranje danas.

iza svega toga je ista nit vodilja u rušenju kršćanske Europe i njenih naroda u interesu anglomasonske dominacije.

Haram je napisao/la:
a drugo: osmanski milet sistem je nas glavni diferencirajuci faktor, ona razina podjele drustva koja je ostala i koja se i dan danas tradira samo pod drugim predznakom, i koja se utemeljila, ukorijenila: od vjere nastade nacija i to je to. Sasvim jednostavno, mnogo jednostavnije nego sto bi si to mnogi htjeli priznati.

I posto je to jedina razlika vidljiva medju nama, mi ju i uzditemo do neba, tako da komotno mozemo govoriti o tipicnom narcizmu malih razlika. Nazalost.



opet ti ponavljam, miletski sistem je proizveo samo vas. Hrvati su postojali i prije, zbog miletskog sistema su Hrvati i Srbi koji su prigrlili islam psotali Bošnjaci.

naravno da to danas jeste osnovna difenecijacija, ali to je samo VAŠ problem. Dapače, mi smo vam nudili da ostanete muslimani i budete Hrvati, niste htjeli.

miletski sistm je samo vaša stvar. Hrvata 2/3 žive na prostoru koji nikada nije bio Turska i nemamo s miletima ništa i opet smo Hrvati, to smo bili i prije Turaka i sad smo.

Haram je napisao/la:
A molim te postedi me "hrvatstva iz stoljeca sestog" i slicnih gluparija koje od ozbiljnog covjeka s historijskim obrazovnim backgroundom ne ocekujem.


još jednom te molim da raspravu ne svodiš na infantilni nivo postmodernih izdrkotina.

Hrvatstvo iz stoljeća šestog je POVIJESNO DOKUMENTIRANI FAKT. I ako o tome uopće trebam raspravljati s tobom, odmah da ti kažem neće.

ti se mani postmodernih izrkotina u interpretiranju povijesti. I one su ti sastavni dio femiekonaci lgbtqxyzfrt projekta

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Kronos je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle!

Uzviseno je ako imas hrabrosti stupiti u rat. U ratu se gine. U ratu moze da se izgubi. (Srbi stupili u rat na strani Osmanlija)
Uzviseno je ako stupis u rat na strani slabijeg rivala. (Osmanlije slabiji rival, sugerise se da su Srbi presudili Bitku)
Uzviseno je ako tvoj doprinos presudi bitku. (Srbi presudili bitku)
Uzviseno je ako te neko ili obe strane zele na svojoj strani. Dobar si ratnik - vredan saveznik. (Srbe su zelili i Osmanlije i zapadnjaci)

Korektno je ako postujes ugovor koji te obavezuje da ucestvujes na odredjenoj strani. (vazalni ugovor prema Osmanlijama)
Uzviseno je ako se pre stupanja u vazalne odnose, tome suprotstavljas bitkama (Srpske bitke pre stupanja u vazalne odnose)

Tvoj generalni istorijski doprinos ocenjujes prema broju akcija na jednoj ili drugoj strani, pa koja pretegne... (Vise je bilo borbe protiv nego borbi sa Osmanlijama - neuporedivo. Srbi ostali zapamceni kao snaga na putu sirenju OC i kao snaga koja je doprinela njegovom padu - sve borbama)

Sta se temom pokusava sugerisati - da nijedna bitka srpska niej uzvisena, nego je uzvisen npr. hrvatski izbor strane. Koji u sustini nije ni bio izbor nego su Madjari progutali Hrvate bez hrvatskog otpora tom procesu stavljanja u vazalstvo, a rekli smo vec da je takav otpor uzvisen.


Jedina stvar koju treba zapamtiti o otomanskoj okupaciji Balkana je stalna promjena strana od strane Srba.
Da su Srbi krivi za osmansku propast, teško da bi Turci bili dva puta ispred Beča.
Ali ovdje istina i mitologija izgleda idu ruku pod ruku.


Izvini, ali to ih krasi kroz historiju.
Pa i u WWII su mijenjali strane i okretali se ko suncokreti više puta.
Bili su kraljeva vojska, pa onda malo sa nacistima, malo sa partizanima, pa onda istovremeno i sa jednim i sa drugim i šlag na tortu, masovni prelaz sa kokarde na zvijezdu.
Do novogvremena i prilike da skinu jagnjeću kožu i pokažu vučje zube.

Da su bili turski saveznici dok su ovi još bitke vodili daleko od naših prostora, to su fakti.
Karma je bila to što su ih Turci potukli na Kosovu koje oni slave iz samo njima znanih razloga.
Karma je bila i 500 godina pod Turcima.
Kad su veliki potjerali Turke, onda su se poput hijena aktivirali nakon 500 godina robije i to pišu pod svoje pobjede nad Turcima.
Jedino po čemu ih se može pamtiti je da su prouzrokovali WWI.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Upozorenja: 1
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Dakle!

Uzviseno je ako imas hrabrosti stupiti u rat. U ratu se gine. U ratu moze da se izgubi. (Srbi stupili u rat na strani Osmanlija)
Uzviseno je ako stupis u rat na strani slabijeg rivala. (Osmanlije slabiji rival, sugerise se da su Srbi presudili Bitku)
Uzviseno je ako tvoj doprinos presudi bitku. (Srbi presudili bitku)
Uzviseno je ako te neko ili obe strane zele na svojoj strani. Dobar si ratnik - vredan saveznik. (Srbe su zelili i Osmanlije i zapadnjaci)

Korektno je ako postujes ugovor koji te obavezuje da ucestvujes na odredjenoj strani. (vazalni ugovor prema Osmanlijama)
.


stupanje u rat na strani Osmanlija je uvijek i svugdje ogavno i sramotno.

biti vazal Osmanlijama je uvijek ogavno i sramotno

Doprinjeti pobjedi Osmanlija je ogavno i sramotno

Presuditi bitku u korist Osmanliaja je za baciti atomsku bombu na tebe.

uzalud se pokušavaš oko neke mačističke izdrkotine sakriti. Nema tu nikakve časti i i uzvišenosti, kad se radi o Antikristu.


Ako istoriji pristupas na hrvatski nacin onda je tako. Ali vama za ljubav ja sam procitao tekst malo ozbiljnije istorijske skole:

aleksije radicevic je napisao/la:
Postoje velika istorijska gibanja, koja menjaju lice planete. To su svetski ratovi, geografska otkrića, kolonijalizam... Uspon i pad Osmanskog Carstva spadaju u takve događaje. U takvim događajima prepoznaju se narodi, tako što puste glas o sebi.
Enciklopedija Britannica daje dobar pregled razvoja ovih istorijskih fenomena.
https://www.britannica.com/place/Ottoman-Empire
U povećem tekstu Srbija se spominje i u opisu uspona i u opisu opadanja Osmanskog Carstva, kao i u još nekim prilikama. Spominju se naravno, Vizantija, Bugarska, Ugarska, Bosna, čak i Albanija koju je zadesilo da nastane posle Balkanskih ratova. Srbija je spomenuta uvek kao strana koja je protiv Osmanskog Carstva.
Hrvatska, bilo kao pridev bilo kao imenica, iako je teskt detaljan i poveći, se ne spominje uopšte. Ko ne veruje neka pročita tekst sa linka.

Postavlja se pitanje, kako to da se prilično detaljno usmerena Britannica i ono do čega je došla hrvatska "povijesna znanost" tako razlikuju?!

Odgovor je naravno - metodologija. Ozbiljan metodološki pristup izvora na koje se Britannica oslanja, doveli su do ozbiljnih zaključaka, a u tim zaključcima nema nekakvog "Hrvatskog Stogodišnjeg rata". Pokušajte naći na pretaživaču Britannice "hundred years war Croatia", pa ćete se uveriti.

Hrvatska metodologija se drži sledećih principa: naglašavaj nebitno - umanjuj bitno - primećuj irelevantno - ignoriši relevantno. Samo takvim pristupom moguće je doći do zaključaka da je "Hrvatska vodila stogodišnji rat protiv Turaka" a dok je "Srbija verno služila Turcima".

Hrvatska nije postojala kao subjekt u vreme ekspanzije i pada Osmanskog Carstva u Evropi. Slučajne izlovane bitke na prostorima pod Ugarskom, nisu dovoljne za zaključak da se radi o stogodišnjoj borbi Hrvatske. Ti koji su se suprotstavili Turcima mogu biti Hrvati, mogu biti hrabri, i to treba priznati, ali zaključiti da je to nekakva Hrvatska je smešno, kao što bi bilo smešno reći da se Srbija istakla protiv Francuske kada su Srbi u Austrijsko-Francuskim ratovima bili u sastavu austrijskih snaga. Ili da su Srbi služili Turcima zbog učešća nekih Srba na strani Turaka. To se dakle, ne radi, ako se ima nameru ozbiljno baviti istorijom.
Britannica ne registruje nikakve bitne pokrete Hrvata u opisu fenomena Osmanskog Casrtva u Evropi, niti ikakvu Hrvatsku kao državu ni pri dolasku ni pri odlasku Turaka.

Dakle, hrvatsko tumačenje ovih stvari nije suprotstavljeno samo našem. Pa mene kopka zašto se oni samo sa nama upuštaju u ovakve diskusije pričajući stvari koje pričaju? Zašto ne pišu redakciji Britannice npr. pa im kažu da je Draža bio uz Hitlera, da je Tesla bio Hrvat i da su oni hrabro ratovali protiv Osmanlija kojima su Srbi vewrno služili?
Pa pretpostavljam da znaju da bi bili ismejani i osramoćeni, pa takve stvari ne govore drugima, nego samo nama...
Ali opet, zašto i pred nam skidaju gaće i pokazuju golotinju, tj. svoju sramotu? Šta im je u mislima?

povijest/hrvatska-metodologija-t17200-325.html

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19736
Upozorenja: 1
Rutinerr je napisao/la:
Kronos je napisao/la:

Jedina stvar koju treba zapamtiti o otomanskoj okupaciji Balkana je stalna promjena strana od strane Srba.
Da su Srbi krivi za osmansku propast, teško da bi Turci bili dva puta ispred Beča.
Ali ovdje istina i mitologija izgleda idu ruku pod ruku.


Izvini, ali to ih krasi kroz historiju.
Pa i u WWII su mijenjali strane i okretali se ko suncokreti više puta.
Bili su kraljeva vojska, pa onda malo sa nacistima, malo sa partizanima, pa onda istovremeno i sa jednim i sa drugim i šlag na tortu, masovni prelaz sa kokarde na zvijezdu.
Do novogvremena i prilike da skinu jagnjeću kožu i pokažu vučje zube.

Da su bili turski saveznici dok su ovi još bitke vodili daleko od naših prostora, to su fakti.
Karma je bila to što su ih Turci potukli na Kosovu koje oni slave iz samo njima znanih razloga.
Karma je bila i 500 godina pod Turcima.
Kad su veliki potjerali Turke, onda su se poput hijena aktivirali nakon 500 godina robije i to pišu pod svoje pobjede nad Turcima.
Jedino po čemu ih se može pamtiti je da su prouzrokovali WWI.


Ako istoriji pritupas na bosnjacki nacin, onda je tako.
Medjutim. ako joj pristupas ozbiljno, na americki nacin - onda Cici dodelis odlikovanje za saveznistvo i doprinos pobedi.
Ili u mom prethonom postu - britanski nacin, onda istaknes srpsku ulogu u otporu sirenju Osmanijla i doprinosu njihovom padu. :neznam

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 5156
Valjda najniže šta jedan narod more past je bitka kod Nikopolja. S jedne strane vojska sastavljena od kontigenata iz skoro cile europe a s druge strane turci i srbi. Takva izdaja vjere je nevjerojatna. To je zadnja prava kršćanska ofenziva i srbi se nađu na muslimanskoj strani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10796
Lokacija: banana
Toe mozda, MOZDA zato, sto ljudi tada nisu razmisljali u tim vasim kategorijama koje ko dobar dan prebacujete stoljeca, ma sta stoljeca, hiljade godina unazad, trazeci danasnje SEBE u tome kao sto trazite i svoje jadno JA u Ukrajini pa se onda na osnovu ovakve ili onakve identifikacije svrstavate, vec je feudalni sistem takav da nema veze s tim vasim klerikalnofasistickim tendencijama i zabludama, budalalucima. Znalo se sta znaci feudalna tvorevina, sta zanci vazalni sistem, znalo se ko kosi a ko vodu nosi, takoreci.

Tako da je ova tema otisla u potpuno pogresnom pravcu jer je u startu zamisljena pogresno, kao sto je i sam clanak na osnovu kojeg raspravljamo zamisljen podlo i hinjski. Ali to niko od vas inteligenz-bestija da uoci, sem moje malenkosti na pocetku teme, vec ste se kao bijesni balkanski psi bacili na bacenu kosku, tj. ko stoka grlom u jagode.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
Haram je napisao/la:
Toe mozda, MOZDA zato, sto ljudi tada nisu razmisljali u tim vasim kategorijama koje ko dobar dan prebacujete stoljeca, ma sta stoljeca, hiljade godina unazad, trazeci danasnje SEBE u tome kao sto trazite i svoje jadno JA u Ukrajini pa se onda na osnovu ovakve ili onakve identifikacije svrstavate, vec je feudalni sistem nema veze s tim vasim klerikalnofasistickim tendencijama i zabludama, budalalucima. Znalo se sta znaci feudalna tvorevina, sta zanci vazalni sistem, znalo se ko kosi a ko vodu nosi, takoreci.

Tako da je ova tema otisla u potpuno pogresnom pravcu jer je u startu zamisljena pogresno, kao sto je i sam clanak na osnovu kojeg raspravljamo zamisljen podlo i hinjski. Ali to niko od vas inteligenz-bestija da uoci, sem moje malenkosti na pocetku teme, vec ste kao bijesni balkanski psi bacili na bacenu kosku, tj. ko stoka grlom u jagode.


Srpski zete Dritane :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kako su Srbi pomogli Osmanlijama da osvoje Balkan
PostPostano: 09 vel 2023, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2022, 13:21
Postovi: 7777
aleksije radicevic je napisao/la:
Rutinerr je napisao/la:

Izvini, ali to ih krasi kroz historiju.
Pa i u WWII su mijenjali strane i okretali se ko suncokreti više puta.
Bili su kraljeva vojska, pa onda malo sa nacistima, malo sa partizanima, pa onda istovremeno i sa jednim i sa drugim i šlag na tortu, masovni prelaz sa kokarde na zvijezdu.
Do novogvremena i prilike da skinu jagnjeću kožu i pokažu vučje zube.

Da su bili turski saveznici dok su ovi još bitke vodili daleko od naših prostora, to su fakti.
Karma je bila to što su ih Turci potukli na Kosovu koje oni slave iz samo njima znanih razloga.
Karma je bila i 500 godina pod Turcima.
Kad su veliki potjerali Turke, onda su se poput hijena aktivirali nakon 500 godina robije i to pišu pod svoje pobjede nad Turcima.
Jedino po čemu ih se može pamtiti je da su prouzrokovali WWI.


Ako istoriji pritupas na bosnjacki nacin, onda je tako.
Medjutim. ako joj pristupas ozbiljno, na americki nacin - onda Cici dodelis odlikovanje za saveznistvo i doprinos pobedi.
Ili u mom prethonom postu - britanski nacin, onda istaknes srpsku ulogu u otporu sirenju Osmanijla i doprinosu njihovom padu. :neznam


A jok no ću na srpski, jađo.
Čića je na foru dobio to odlikovanje, ne pravi se blesav. Ono, prodali ste Amerima priču dok vas nisu još provalili. Spasili četnici savezničke pilote, bla bla.

Ma da, sad su ti te stvari argument, a onda ćeš da nastaviš da jebeš majke smrdljivim Amerima i ljigavim Britancima.

Halo, šta ćemo s bitkom kod Nikopolja? Da uzmemo američku ili britansku verziju?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 422 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO