HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 srp 2024, 14:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 225 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Kapitulacija nije prihvacena od kralja i vlade.
Cetnici su pokret otpora okupaciji i kvislinskim tvorevinama poput NDH.
Da su bili u drustvu sa ustasama, valjda bi danasnjim nasledinicima ustasa ostali u boljem secanju. Je li danasnje ustase vole "pacifikovanog Djujica"?


sad ću ti nacrtati detaljno zašto ti nisi u stanju išta realno sagledati i zašto si mentalni zarobljenik propagande.

reci ti meni, da je Hitelr s grupom nacista pobjegao 1945. u Argentinu ili negdje, bili kapitulacija Njemačke bila validna ili bi nacisti u Argentini bili legalna njemačka vlada, a nekakav nacistički pokret otpora legalna vojska?

Ili još bolje, jel Sadam hussein u bunkeru bio legalna vlada Iraka nakon što su ga Amerikanci okupirali, a pobunjenici legalna vojska?

vidiš aleksije, nije bitno što je tvoj pobjegulja od kralja priznao, nego što je važeće prema međunarodnom pravu koje je tada bilo na snazi. Ne prema propagandi koju si si pobjendici poslije rata pisali, i u kojoj ti živiš misleć ida je to "svet", a zapraov si ti zaglavio u prošlosti i ratnoj propagandi.
A prema tom, tada važećem pravu, je kapitulacija Jugoslavije bila važeća i bezuvjetna. Oružane snage KJ su se predale i na osnovu toga je preko 300 000 zarobljenika steklo staus zaštićenih osoba prema haškoj konvenciji. Koncept "vlade u egzilu" tadašnje međunarodno pravo ne priznaje, vlada koja ne kontrolira teritorij ne može predstavljati neku zemlju. Biejgom u London, tvoj kral jje implicitno kapitulirao.

Tako da ti je koncept vlade u Londonu potpuno bespravan, kao što su i svi "pokreti otpora" diljem Europe međunarodno pravno bili teroristi, koje su pobjednici za svoje potrebe proglasili junacima poslije rata, jednako kao što su i Osamu bin Ladena i mudžahedine Afrganistana zvali junacima kad im je trebalo. Zapravo je tvoj Čića Draža preteča Bin Ladena, još jedan bradati terorist u službi anglomasona, kojeg su proglasili svojim saveznikom i borcem za slobodu. Jedina je razlika što su Dražu anglomasoni izdali, a Bin Laden je sam izdao njih.

Ono što ti ne možeš shvatit da je ista lažljiva propaganda djelovala i tada, kao i tijekom hadnog rata, kao i danas.

Što se tiče NDH, ona je uspostavljena kao legalni organ vlasti odlukom okupacijskin snaga, jednako kao što su BRD I DDR uspostavljeni kao legalni organi vlasti na prostoru okupirane Njemačke, isto uspostavljeni od okupacijskih vlasti. Četnici komunisti itd.. koji su digli ustanak su pravno gledano TEORORISTI, ali tebi za utjehu, do jeseni 1942. četnici na prostoru NDH su prihvatili mirnu reintegraicju u njen ustavno-pravni poredak i PRIZNALI NJEN SUVRENITET i obustavili borbu protiv njenih oružanih snaga, te se zajedno s njima borili protiv komunističkih terorista. Ako ti je žao što je tomu tako, što ti ja mogu, ubij se.

još jednom aleksije, ono što ti ne možeš shvatit da je ista lažljiva propaganda djelovala i tada, kao i tijekom hadnog rata, kao i danas. Samo što tebi njihovo laganje o drugom svjetskom ratu odgovara, jer se u njega možeš uklopiti. Kad lažu o Rusiji, UKrajini, Kosovu, Srbiji onda ti to smeta, ali kad se ti u njihov lažljivi narativ možeš uklopiti, onda ga rado nama ponavljaš.


Nacrtacu ja tebi!
Operacija "Svarc" ili Bitka na Sutjesci, bila je u prvoj fazi usmerena protiv cetnika. A kako su se u istom reonu zatekli i komunisti, Nemci su odlucili i jedne i druge da rese o jednom trosku. Cetnici koji su zarobljeni su zavrsavali u logorima, dok su komunisti bili odmah likvidirani. Zasto? Zato sto su Nemci cetnike tretirali kao regularnu vojsku koja podleze odredjenim konvencijama, a komuniste kao teroriste. Cak su i zarobljeni Jeveji u cetnicima tretirani po konvencijama, pa nisu podlegali "konacnom resenju"!

Sto se tice cetnika u NDH, jesu li oni klali Hrvate kako si prethodno rekao, ili su bili deo ustavno-pravnog poretka NDH?
Npr. 2. Ravnogorski korpus, pod komandom Predraga Rakovica se "legalizovao" kod Nemaca, sto mu nije smetalo da likvidira Ljoticevce, i da vse vreme "legalizovanosti ima britansku vojnu misiju pri svim stabu.

slika

Cetnike je predvodio doktor vojnih nauka, specijalista za gerilsko ratovanje. U svemu u cemu vi i komunisti vidite kontraverze, zapadni saveznici, da ne kazem "svet" ne vide. Sta da vam radim. :001_cool

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
crni_bombarder je napisao/la:
Mi smo pobijedili, vi ste popusili, odjebali na trakttorima, pati, ovo nije forum za tebe.

Imas neki cetnicki forum valjda, idi tamo drkaj na zadrigle masne i pijane cetnike, jako imas fetis na zarakijane usljive bradonje.


Potpuno te razumem, vaza verzija istorije moze da prodje samo ako se zatvorite za informacije spolja, i ako tu verziju mrmljate izmedju sebe. Kad bi ste je izlozili ostatku sveta, ko zna sta bi se mislilo o vama. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 17:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:


Nacrtacu ja tebi!
Operacija "Svarc" ili Bitka na Sutjesci, bila je u prvoj fazi usmerena protiv cetnika. A kako su se u istom reonu zatekli i komunisti, Nemci su odlucili i jedne i druge da rese o jednom trosku. Cetnici koji su zarobljeni su zavrsavali u logorima, dok su komunisti bili odmah likvidirani. Zasto? Zato sto su Nemci cetnike tretirali kao regularnu vojsku koja podleze odredjenim konvencijama, a komuniste kao teroriste. Cak su i zarobljeni Jeveji u cetnicima tretirani po konvencijama, pa nisu podlegali "konacnom resenju"!

Sto se tice cetnika u NDH, jesu li oni klali Hrvate kako si prethodno rekao, ili su bili deo ustavno-pravnog poretka NDH?
Npr. 2. Ravnogorski korpus, pod komandom Predraga Rakovica se "legalizovao" kod Nemaca, sto mu nije smetalo da likvidira Ljoticevce, i da vse vreme "legalizovanosti ima britansku vojnu misiju pri svim stabu.


Cetnike je predvodio doktor vojnih nauka, specijalista za gerilsko ratovanje. U svemu u cemu vi i komunisti vidite kontraverze, zapadni saveznici, da ne kazem "svet" ne vide. Sta da vam radim. :001_cool


ono što ti meni pokušavaš nacrtati, meni je posve irelevantno.

po znam koji put, posve mi je nebitno kojoj su strani četnici duvali u tom ratu.

TO NIJE UOPĆE RELEVNANTNO nizašto. To je bitno samo tebi jer živiš u Murici, pa se moraš Murikancima dokazivati kao njihov saveznik i pokušavaš nama ovdje nametnuti njihov narativ. Ako ti je toliko bitan njihov narativ, nametni ga sebi oko Kosova i Ukrajine.

Meni je savršeno jasno protiv koga je operacija Schwartz inicijalno bila zamišljena, niti ja pokušavam osporiti te stvari. Ja ti samo govorim da su "zapadni saveznici" bili jednako lažljivi tada kao i uvijek, samo se ti u ondašnje njihove laži voliš uklopiti. Ti praviš iznimku oko tog rata, jer su tada tvoji bili uz njih, pa onda njih lažljivi narativ i propagandu oko tog razdoblja naturaš nama, a istovremeno sam tvrdiš da oko svega drugog lažu.

Nije točno da su Njemci odmah likvidirali komuniste (masa ih je razmjenjena sasvim živa i zdrava za zaroljene Njemce i ustaše) niti je točno da su priznavali četnike kao regularnu vojsku, jer ne može biti regularne vojske nakon kapitulacije iste te vojske. Sami četnički apologeti često ističu da je za Dražom izdana ista tjeralica kao za Titom, jer su to za Njemce bili banditi. Samo je jedan od ta dva bandita s njima malo šurovao po potrebi. A zapravo je htio i drugi, ali Njemci nisu htjeli s komunistima. Da išta znaš o tada važećem međunarodnom pravu shvaćao bi da je sama metoda borbe bila teroristička po definciji i da su je pobjednici u svrhu vlastite propagande naknadno proglasili herojstvom itd..., dok iste takve gerilce drugdje zovu teroristima.

ako ne vjeruješ meni, evo ti tjeralica:https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/DMihailovic_poternica.jpg na kojoj se Dražu zove vođom bande i nudi 100 000 maraka za živog ili mrtvog! Tolik o oregularnoj vojsci

Četnici u NDH su počeli kao teroristi, ali su s vremenom priznali njen suverenitet i obustavili borbu, te se borili protiv komunista skupa s HOSom. Za ove iz Srbije i CG nas boli qrac, znam samo da kad su pokušali preći vamo da smo ih na Lijevča Polju satrali ko muhe.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 17:28 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
Potpuno te razumem, vaza verzija istorije moze da prodje samo ako se zatvorite za informacije spolja, i ako tu verziju mrmljate izmedju sebe. Kad bi ste je izlozili ostatku sveta, ko zna sta bi se mislilo o vama. :D


po ko zna koji put, nije ti Murcica ostatak svijeta.

Već u tvojoj ljubljenoj Rusiji, tvoj Draža nije saveznik, a ni u Kini. A što će ti ljudi reći u zemljama koje su bile na drugoj strani, kad su nasamo, kad ih se ne snima,, bolje da ne znaš.

Dapače, čak i kod tvojih domaćina danas se sve više razvija mišljenje da je njihovo sudjelovanje u tom ratu bilo pogrešno. A u islamskim zemljama, Latinskoj Americi itd.. ekipa se djeli na one koji imaju komunistički narativ i one koji imau MOJ narativ, tj. da su gori pobjedili. Tvoj, Murički narativ, nema nitko.

Ti si aleksije poput onih danas koji misle da je "međunarodna zajednica" uvela sankcije Rusiji. Tako i ti misliš da je "svet" što amerika kaže da je.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:


Nacrtacu ja tebi!
Operacija "Svarc" ili Bitka na Sutjesci, bila je u prvoj fazi usmerena protiv cetnika. A kako su se u istom reonu zatekli i komunisti, Nemci su odlucili i jedne i druge da rese o jednom trosku. Cetnici koji su zarobljeni su zavrsavali u logorima, dok su komunisti bili odmah likvidirani. Zasto? Zato sto su Nemci cetnike tretirali kao regularnu vojsku koja podleze odredjenim konvencijama, a komuniste kao teroriste. Cak su i zarobljeni Jeveji u cetnicima tretirani po konvencijama, pa nisu podlegali "konacnom resenju"!

Sto se tice cetnika u NDH, jesu li oni klali Hrvate kako si prethodno rekao, ili su bili deo ustavno-pravnog poretka NDH?
Npr. 2. Ravnogorski korpus, pod komandom Predraga Rakovica se "legalizovao" kod Nemaca, sto mu nije smetalo da likvidira Ljoticevce, i da vse vreme "legalizovanosti ima britansku vojnu misiju pri svim stabu.


Cetnike je predvodio doktor vojnih nauka, specijalista za gerilsko ratovanje. U svemu u cemu vi i komunisti vidite kontraverze, zapadni saveznici, da ne kazem "svet" ne vide. Sta da vam radim. :001_cool


ono što ti meni pokušavaš nacrtati, meni je posve irelevantno.

po znam koji put, posve mi je nebitno kojoj su strani četnici duvali u tom ratu.

TO NIJE UOPĆE RELEVNANTNO nizašto. To je bitno samo tebi jer živiš u Murici, pa se moraš Murikancima dokazivati kao njihov saveznik i pokušavaš nama ovdje nametnuti njihov narativ. Ako ti je toliko bitan njihov narativ, nametni ga sebi oko Kosova i Ukrajine.

Meni je savršeno jasno protiv koga je operacija Schwartz inicijalno bila zamišljena, niti ja pokušavam osporiti te stvari. Ja ti samo govorim da su "zapadni saveznici" bili jednako lažljivi tada kao i uvijek, samo se ti u ondašnje njihove laži voliš uklopiti. Ti praviš iznimku oko tog rata, jer su tada tvoji bili uz njih, pa onda njih lažljivi narativ i propagandu oko tog razdoblja naturaš nama, a istovremeno sam tvrdiš da oko svega drugog lažu.

Nije točno da su Njemci odmah likvidirali komuniste (masa ih je razmjenjena sasvim živa i zdrava za zaroljene Njemce i ustaše) niti je točno da su priznavali četnike kao regularnu vojsku, jer ne može biti regularne vojske nakon kapitulacije iste te vojske. Sami četnički apologeti često ističu da je za Dražom izdana ista tjeralica kao za Titom, jer su to za Njemce bili banditi. Samo je jedan od ta dva bandita s njima malo šurovao po potrebi. A zapravo je htio i drugi, ali Njemci nisu htjeli s komunistima. Da išta znaš o tada važećem međunarodnom pravu shvaćao bi da je sama metoda borbe bila teroristička po definciji i da su je pobjednici u svrhu vlastite propagande naknadno proglasili herojstvom itd..., dok iste takve gerilce drugdje zovu teroristima.

ako ne vjeruješ meni, evo ti tjeralica:https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/DMihailovic_poternica.jpg na kojoj se Dražu zove vođom bande i nudi 100 000 maraka za živog ili mrtvog! Tolik o oregularnoj vojsci

Četnici u NDH su počeli kao teroristi, ali su s vremenom priznali njen suverenitet i obustavili borbu, te se borili protiv komunista skupa s HOSom. Za ove iz Srbije i CG nas boli qrac, znam samo da kad su pokušali preći vamo da smo ih na Lijevča Polju satrali ko muhe.


Kod vas je velika prasina podignuta oko pevanja pesme o Djujicu, na taj nacin da negodujete protiv "pevaca". Cudan odnos s obzirom da vam je Djujic "priznao" suverenitet.
Ako je tako, i ako vec volis da ispitujes relevantnost ovoga ili onoga, valjda bi na prvom mestu trebalo ispitati relevantnost "priznanja" tog "suvereniteta".
Isto tako, buduci da je Djurisic stradao od ndh-nacista, valjalo bi ispitati relevatnost priznanja koje je dobio od Nemaca.
Dalje, zasto je "surovanje" relevantno, kad nijedno "surovanje" nije bilo protiv zapadnih saveznika, ni protiv KJ, kralja i vlade. Svako "surovanje" bilo je protiv neprijatelja drzave i njenih saveznika.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Potpuno te razumem, vaza verzija istorije moze da prodje samo ako se zatvorite za informacije spolja, i ako tu verziju mrmljate izmedju sebe. Kad bi ste je izlozili ostatku sveta, ko zna sta bi se mislilo o vama. :D


po ko zna koji put, nije ti Murcica ostatak svijeta.

Već u tvojoj ljubljenoj Rusiji, tvoj Draža nije saveznik, a ni u Kini. A što će ti ljudi reći u zemljama koje su bile na drugoj strani, kad su nasamo, kad ih se ne snima,, bolje da ne znaš.

Dapače, čak i kod tvojih domaćina danas se sve više razvija mišljenje da je njihovo sudjelovanje u tom ratu bilo pogrešno. A u islamskim zemljama, Latinskoj Americi itd.. ekipa se djeli na one koji imaju komunistički narativ i one koji imau MOJ narativ, tj. da su gori pobjedili. Tvoj, Murički narativ, nema nitko.

Ti si aleksije poput onih danas koji misle da je "međunarodna zajednica" uvela sankcije Rusiji. Tako i ti misliš da je "svet" što amerika kaže da je.


Oko dogadjaja do 1990. i kataklizme komunizma, svet je manje vise saglasan oko istorije. Rusija se ne drzi u svemu sovjetskog pogleda na istoriju, a ni Kina ideoloskog narocito kad su Srbi u pitanju. Prestolonaslednik Aleksandar II rado se druzi sa ambasadorom Kine.

Oko dogadjaja posle kraja Hladnog rata nema saglasnosti. O tome ce svet da se odredi kad se proces zavrsi. Ti koji navijas za pobedu rusko-kineske alijanse valjda ces Srbiji priznati sto se prva suprotstavila anglomasonskoj dominaciji posle Hladnog rata.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 18:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
crni_bombarder je napisao/la:
Mi smo pobijedili, vi ste popusili, odjebali na trakttorima, pati, ovo nije forum za tebe.

Imas neki cetnicki forum valjda, idi tamo drkaj na zadrigle masne i pijane cetnike, jako imas fetis na zarakijane usljive bradonje.


dođe ovdje da dušu poji, mi smo mu hrana za dušu, općenito Hrvati, mogao bi u komadu 72h se o tome raspravljati, na bilo koju temu ili narativ, ali na temu četnika može i do 96 sati u cugu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
dudu je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Mi smo pobijedili, vi ste popusili, odjebali na trakttorima, pati, ovo nije forum za tebe.

Imas neki cetnicki forum valjda, idi tamo drkaj na zadrigle masne i pijane cetnike, jako imas fetis na zarakijane usljive bradonje.


dođe ovdje da dušu poji, mi smo mu hrana za dušu, općenito Hrvati, mogao bi u komadu 72h se o tome raspravljati, na bilo koju temu ili narativ, ali na temu četnika može i do 96 sati u cugu.


Da li je vama jasno da kad se zatvorite za drugacije poglede na vase diskusije, zapravo sugerisete da ni sami ne verujete u utemeljenost vasih prica?

Da kazete: Aleksije ne znas, nemas pojma, ovo ti nije tacno... sve bih razumeo. Ali vi govorite: Aleksije - cuti! na temu koju smo sami otvorili. To ne razumem.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 13:49
Postovi: 9583
Toliko je glup da osim povijesnih falsifikata, namece i falsifikat kako je "Srbija stala protiv anglomasonske dominacije".

Bombardiralo ih zato sto su opasan protivnik masonima, jednako kao sto su i danas na strani Rusije, klasicno bljutavo vucicevsko ponavaljanje lazi i izmisljotina.

Usro temu uglavnom. Mada je samo potvrdio moju tezu da su ludjaci koji si utvaraju bitnost, a zapravo obicni kurton.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
crni_bombarder je napisao/la:
Toliko je glup da osim povijesnih falsifikata, namece i falsifikat kako je "Srbija stala protiv anglomasonske dominacije".

Bombardiralo ih zato sto su opasan protivnik masonima, jednako kao sto su i danas na strani Rusije, klasicno bljutavo vucicevsko ponavaljanje lazi i izmisljotina.

Usro temu uglavnom. Mada je samo potvrdio moju tezu da su ludjaci koji si utvaraju bitnost, a zapravo obicni kurton.


Naravno, na kraju cete utvrditi da je Hrvatska bila protiv anglomasonske dominacije posle Hladnog rata, a kao dokaz tome prilozicete divizijino i tvoje pisanje na forumu i poneku Milanovicevu izjavu.
Kad Kina i Rusija odaju priznanje Srbiji, divizija ce reci da to nista ne znaci jer one nisu ceo svet.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 04 svi 2023, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59472
Lokacija: DAZP HQ
aleksije radicevic je napisao/la:
dudu je napisao/la:

dođe ovdje da dušu poji, mi smo mu hrana za dušu, općenito Hrvati, mogao bi u komadu 72h se o tome raspravljati, na bilo koju temu ili narativ, ali na temu četnika može i do 96 sati u cugu.


Da li je vama jasno da kad se zatvorite za drugacije poglede na vase diskusije, zapravo sugerisete da ni sami ne verujete u utemeljenost vasih prica?

Da kazete: Aleksije ne znas, nemas pojma, ovo ti nije tacno... sve bih razumeo. Ali vi govorite: Aleksije - cuti! na temu koju smo sami otvorili. To ne razumem.


ni u jednom trenu nisi pisao o temi, pišeš o nekim svojim imaginarijama kao i godinama, duboko zavidan što se Hrvati nalaze tamo gdje intimno želiš da su Srbi. tvoja se duša ne može pomiriti s tim da si izgubio.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 08:31 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:

Kod vas je velika prasina podignuta oko pevanja pesme o Djujicu, na taj nacin da negodujete protiv "pevaca". Cudan odnos s obzirom da vam je Djujic "priznao" suverenitet.
Ako je tako, i ako vec volis da ispitujes relevantnost ovoga ili onoga, valjda bi na prvom mestu trebalo ispitati relevantnost "priznanja" tog "suvereniteta".
Isto tako, buduci da je Djurisic stradao od ndh-nacista, valjalo bi ispitati relevatnost priznanja koje je dobio od Nemaca.


stvar je u tome što su četnici žešći prilivode, pravoslavni suncokreti. Đujić je odgovarn za zločine koje je počinio kao terorist, prije amenstije, a isto tako je odlaskom u emigraciju nastavio velikorbovati i šioriti antihrvatske stavove. dakle, tipični četnički suncokret, malo amo, malo tamo

isto ko i Đurišić, odlikvoan od Njmeaca, onda zarati s njihovim saveznikom, u četnika ko u Turčina vire nima.

aleksije radicevic je napisao/la:
Dalje, zasto je "surovanje" relevantno, kad nijedno "surovanje" nije bilo protiv zapadnih saveznika, ni protiv KJ, kralja i vlade. Svako "surovanje" bilo je protiv neprijatelja drzave i njenih saveznika.


a ti s kojima se šurovali su tada magučno prestali biti nepriajtleji države? i ono, kad se pokolje tisuće civila skupa s Talijanima ili Njemcima, to je zato što su neprijatleji države, koja je btw kapitulirala i pravno gledano NE POSTOJI?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 08:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:
Oko dogadjaja do 1990. i kataklizme komunizma, svet je manje vise saglasan oko istorije. Rusija se ne drzi u svemu sovjetskog pogleda na istoriju, a ni Kina ideoloskog narocito kad su Srbi u pitanju. Prestolonaslednik Aleksandar II rado se druzi sa ambasadorom Kine.

Oko dogadjaja posle kraja Hladnog rata nema saglasnosti. O tome ce svet da se odredi kad se proces zavrsi. Ti koji navijas za pobedu rusko-kineske alijanse valjda ces Srbiji priznati sto se prva suprotstavila anglomasonskoj dominaciji posle Hladnog rata.


ne postoji nikakva "saglasnost sveta", nego su pobjednici u ratu nametnutli svoj lažljivi narativ (iako se ni sami oko njega ne slažu, pa tako ni u Moskvi ni u Pekingu četncii nisu saveznici, na Zapadu se nipodaštava doprinos SSSRa, a u Rusiji važnost zapadne pomoći njima itd...).

nije to nikakva svjetska suglasnost, nego povijest pobjednika, oko koje zapravo postoje vrlo različiti stavovi, sam okad se ZAGREBE ispod onog što se smije. Kao što rekoh, i u Zapadnom sivjetu postoji sve više onih koj ismatraju da je ulazak u te ratove bila greška, da baltičke Zemlje, Ukrajina, Mađarska, Bugarska često smatraju da su krivi pobjedili, a isto tako u tzv. trećem svijetu, posebno bivšim kolonijama, često prevladava stav da su pogrešni pobjedili. Nitko to neće lako javno reći jer je to ZABRANJENO, jer su pobjednici nametnuli svoj narativ, ali da je on općeprihvaćen je glupost. To je povijest pobjednika.

Srbija se "suprotstavila" anglomasosnkoj dominaciji tako što je u ključnim sukobima za uspsotavu iste ratovala za istu. A danas joj se suprotstavljate tako da na ustima rusujete, a u praksi naoružavate Ukrajinu. Isti ste ko i četnici onomad, sa svakim može, samo da se kolje. Jedino što je dobro u svemu tome je što ovaj sukob unutar nekadašnjih pobjednika gura narativ o pretprošlom ratu u nebitnost, jer dolaze novi ratovi, koji će biti još važniji za budući poredak ,a možda i destruktivniji, pa su danas Litva, Slovačka, Rumunjska, Japan.. saveznici s UK i SAD, dok su Rusije i Kina na drugoj strani. Ja "navijam" za rusko-kinesku alijansu jer navijam za međusobno istrebljenje bivših saveznika. iskreno se nadam da će se anglomasoni, Kinezi i Rusi zgaziti među sobom. Nažalost, danas su uspjeli rat voditi preko proxya u Ukrajini, ali dugoročno im ne gine međusobni obračun i definitivni krah poretka koji su uspostavili poslije 1945.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5150
aleksije radicevic je napisao/la:
Hrvati, ima li nesto za sta mozete reci: Za ovo smo se ratom izborili, ali nam je nepravedno oduzeto..?
Vi, kako ste ratovali za nesto, prosli ste fenomenalno. :D


Dosta smo izborili dok smo se borili pod tuđin zastavaman.
Bili smo pametni stat uz ondašnje velesile, da ne bismo pali pod osmansku državu.
Ne se tvrdoglavo junačit, prisamouviren u svoju moć. Nismo živili u lažiman. Znali smo svoje mogućnosti i nismo se pricinjivali.

Nakon šta smo bili spali na ostatke odtataka, uz Habsburge smo vratili današnju SI Hrvatsku. U sastavu Mletaka smo vratili današnju j. Hrvatsku.

"Pravednin razdiobaman" u bratstvojedinstvenoj smo izgubili sridnji i istočni Srim, Boku kotorsku i j.priobalje do Špiča kod Bara. Govorin o doti koju smo donili u K.SHS.

Štaviše, u FNRJ smo više izgubili ozemja koje smo donili u dotu u K.SHS nego šta smo izgubili s Poglavnikovim Rimskin ugovoriman.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5150
aleksije radicevic je napisao/la:

Mi smo se okuatoru suprotstavljali za razliku od vas. Svet nas je takve primetio i zapamtio.
To gradi i nasu moralnu superiornost zbog koje se vi osecate inferiorno i istoriju pokusavate proucavati na alternativni nacin: "pridruzili se okupatoru u klanju".
Ja se mentalno drzim onog sto je tema. Tema jeste u nekom drugom vremenu, a ne u danasnjem.
Pazi kakva konstrukcija: prihvatio si da ti naci okupator napravi NDH, prihvatis da toj tvorevini ne da neke teritorije koje smatrate vasim, prihvatis da je podele u dve okupacione zone - sve bez otpora sto je kukavicki, usput radis ono sto pripisujes Srbima (klanje u drustvu s okupatorom) i onda smislis nacin da budes uzvisen kometarom da nisi bio uz anglomasone. =))


Tko o čemu, Srbi o moralnoj superiornosti.

Drugo, triba znat bit svistan svojih mogućnosti a ne bit tuđa marioneta. Poput Srba koji su služili Turcma kao pridnapadači (martolozi), pa paktirali s tal.iredentom protiv Hrvata u Dalmaciji i velikomađarskin režimon u ostatku Hrvatske?
Treće, srbijanski nepromišljeni nasilni oružani otpor u 2sr je rezultirao "kragujevačkon nastavon" nakon koje je Srbija pacificirana, a svu gerilu su pribacili u NDH, ratujući protiv hrvatske države, a ne zato šta in se ratovalo protiv nacista.
Zašto bi Hrvati ponovili istu pogrišku? Od očajno naoružanih Hrvata očekuješ borbu, a izvrsno naoružane velesile Engleska i Francuska nisu objavile rat SSSR-u koji je okupirao Poljsku, Litvu, Latviju i Estoniju te napso malu Finsku od koje je uzeo povelik teritorij.

Četvrto, versailleske sile su priznale osovinska komadanja Čehoslovačke, neovisnu Slovačku...
Zašto bi Hrvati ginuli za versailleski poredak koji ih je raskomadao u četiri države, za državu KJ koja ih je ugnjetavala 23 godine, koja im je proganjala nacionalne vođe i zabranjivala vodeće stranke i di su pritrpilibetnički inženjering na svoju šćetu?

Hrvati su dobili prigodu, makar u osovinskon poredku i zgrabili su ju. Ponuda je bila dobra, daj pta daš a dosta se isposlovali. Lako je sad biti naknadno pametan, 1941. nije bia izgledan poraz Osovine a uz višnu pameti Osovina je mogla dobit rat.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2578
Treba napomenuti da ovo pitanje samo uvjetno ima smisla - naime, "mi" koji smo loše prošli u nekim procesima smo realno tim procesima i oblikovani da bismo postali to što jesmo, odnosno nije situacija bila takva da smo mi npr. na startu XX. stoljeća bili do kraja konstituirana hrvatska nacija koja je potom u narednim desetljećima prošla ovako ili onako.
Srbi su ranije od nas postali nacija u modernom smislu, ali čudno je da su unatoč tome slabije iskoristili potencijale. Agens za stvaranje njihove i ostalih balkanskih pravoslavnih nacija (Bugarska, Grčka, Rumunjska) u XIX. bila je revolucionarna borba protiv Turaka. Situacija sa slavenskim narodima pod Habsburgovcima je bila drugačija dobrim dijelom zato jer se antiimperijalni impuls nije mogao formirati protiv imperijalnog centra koji je iste vjere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 16:47 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Josip Filipović je napisao/la:
Treba napomenuti da ovo pitanje samo uvjetno ima smisla - naime, "mi" koji smo loše prošli u nekim procesima smo realno tim procesima i oblikovani da bismo postali to što jesmo, odnosno nije situacija bila takva da smo mi npr. na startu XX. stoljeća bili do kraja konstituirana hrvatska nacija koja je potom u narednim desetljećima prošla ovako ili onako.
Srbi su ranije od nas postali nacija u modernom smislu, ali čudno je da su unatoč tome slabije iskoristili potencijale. Agens za stvaranje njihove i ostalih balkanskih pravoslavnih nacija (Bugarska, Grčka, Rumunjska) u XIX. bila je revolucionarna borba protiv Turaka. Situacija sa slavenskim narodima pod Habsburgovcima je bila drugačija dobrim dijelom zato jer se antiimperijalni impuls nije mogao formirati protiv imperijalnog centra koji je iste vjere.


postoj i idrugi razlog, a to je št je imperijalnci centar imao legitimtet i legalitet u očima ljudi, a i iz praktičkih razloga.

dominirao je austroslavizam, u kojemu je većina naroda moanrheij vidjela monarhiju kao štit od susjednih velikonacionalnih projakta (ruskog, njemačkog, talijanskog, srpskog...)

najapsurdnije je kad Srbi onako bahato spočitnu "kad bi se ovi solobodili Beča da nije bilo nas". Kao da smo se mi uopće htjeli oslobađati Beča i kao da Srbi imaju išta s time, Austrougarska je izgubila rat i raspala se, važnost Srba u tome je 1 promil.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Kod vas je velika prasina podignuta oko pevanja pesme o Djujicu, na taj nacin da negodujete protiv "pevaca". Cudan odnos s obzirom da vam je Djujic "priznao" suverenitet.
Ako je tako, i ako vec volis da ispitujes relevantnost ovoga ili onoga, valjda bi na prvom mestu trebalo ispitati relevantnost "priznanja" tog "suvereniteta".
Isto tako, buduci da je Djurisic stradao od ndh-nacista, valjalo bi ispitati relevatnost priznanja koje je dobio od Nemaca.


stvar je u tome što su četnici žešći prilivode, pravoslavni suncokreti. Đujić je odgovarn za zločine koje je počinio kao terorist, prije amenstije, a isto tako je odlaskom u emigraciju nastavio velikorbovati i šioriti antihrvatske stavove. dakle, tipični četnički suncokret, malo amo, malo tamo

isto ko i Đurišić, odlikvoan od Njmeaca, onda zarati s njihovim saveznikom, u četnika ko u Turčina vire nima.

aleksije radicevic je napisao/la:
Dalje, zasto je "surovanje" relevantno, kad nijedno "surovanje" nije bilo protiv zapadnih saveznika, ni protiv KJ, kralja i vlade. Svako "surovanje" bilo je protiv neprijatelja drzave i njenih saveznika.


a ti s kojima se šurovali su tada magučno prestali biti nepriajtleji države? i ono, kad se pokolje tisuće civila skupa s Talijanima ili Njemcima, to je zato što su neprijatleji države, koja je btw kapitulirala i pravno gledano NE POSTOJI?


Znaci tako to ide: Kad se cetnici biju sa ustasama, Svabama i komunistima, pa posle s njima "suruju" - oni su prelivode?
Medjutim, kad ustase, Svabe i komunisti se biju sa cetnicima, pa posle "suruju" - oni nikako nisu prelivode.

Isto tako iz perspektive okupatora i izdajnika, kad isti suruju sa cetnicima, cetnici ne prestaju da budu neprijatelji Rajha, NDH i revolucije. Zato bi u obrnutom smeru bilo drugacije?

Vi Hrvati kad vaspostavite kriterijume i principe, nema da fali :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
aleksije radicevic je napisao/la:


Znaci tako to ide: Kad se cetnici biju sa ustasama, Svabama i komunistima, pa posle s njima "suruju" - oni su prelivode?
Medjutim, kad ustase, Svabe i komunisti se biju sa cetnicima, pa posle "suruju" - oni nikako nisu prelivode.



pa nisu ustaše priznale KJ i ladu u Londonu, nego su četnici u NDH priznali NDH. jasno je ko je tu prilivoda, ko je kome prišao nakon što se protiv istoga borio.

aleksije radicevic je napisao/la:
Isto tako iz perspektive okupatora i izdajnika, kad isti suruju sa cetnicima, cetnici ne prestaju da budu neprijatelji Rajha, NDH i revolucije. Zato bi u obrnutom smeru bilo drugacije?

Vi Hrvati kad vaspostavite kriterijume i principe, nema da fali :D


nisu ustaše prešl na četničku stranu nego obrnuto. NDH je od početka bila vazal sila osovine do samog kraja, čak i nakon njega. Ne pjeva se uzalud "Berlin pao Odžak nije".. Četnici su nastali kao teroristi u svrhu borbe protiv okupacijskih snaga i NDH, proklamirali se kao JVO izbjegličke vlade u Londonu, a potom NDH priznali i služili nam, a onda kad su spušili od komunista pobjegli na Zapad i opet evocirali svoje. protunjemačke korijene. A oni koji su ostalo ovdje su se fino izbrijali postali partizani , proleteri i komunisti.

ni muslimani nisu suncokreti ko vi.

i to je vaš pattern, nije to novost. Tako ste se i s Tucima malo tukli, pa malo bili vazali, pa malo digli ustanak, pa bili martolozi i tako valjda 36 puta.

tako i sada na ustima rusujete, u praksi naoružavate Ukrajinu. vi ste definicija prilivode

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 sij 2020, 21:50
Postovi: 2578
divizija je napisao/la:
...vi ste definicija prilivode

Točno, ali oni sebe vide kao dosljedne i poštene. Ogroman raskorak između autopercepcije i realnosti, fascicnantno za proučavanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
Pa divizijo, sta ce neprevrtrljivom NDH-u priznanje terorista? Zar se sa teroristima prave dilovi uz ko zna kakve kompromise? Zar dilovi s "teroristima" nisu korak prema politici terorista, pa u tom smislu i prelivodstvo?

Dakle, to nije nikakvo iskreno zblizavanje, sto je bilo jasno i vama, i cetnicima i kralju Petru.

slika

Posleratna slike Petra II sa Djujicem.

I Draza je 44. trazio oruzje od Nemaca za borbu protiv komunista, pa Hitleru nije padalo na pamet da mu da, uz komentar da ce to oruzje sutra biti okrenuto protiv njih (Nemaca).

Dakle, ti dilovi sa okupatorim i izdajnicima moze se oznaciti kao "pravljenje neprijatelja magarcima" sto je apsolutno legitimno, a ona iskrena lojalnost, Kralju i Otadzbini, nikada nije bila u pitanju.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
divizija je napisao/la:
tako i sada na ustima rusujete, u praksi naoružavate Ukrajinu. vi ste definicija prilivode


Pa jesmo li ipak proruskiji od onih koji i ukrajinisu i naoruzavaju Ukrajinu.
I zaboravio si da spomenes dobrovoljce, koji ipak idu ruskoj strani.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 06:03
Postovi: 1347
Pop Djujic, britka sablja.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
Josip Filipović je napisao/la:
divizija je napisao/la:
...vi ste definicija prilivode

Točno, ali oni sebe vide kao dosljedne i poštene. Ogroman raskorak između autopercepcije i realnosti, fascicnantno za proučavanje.


Uvek bezite u opsta mesta bez ili sa vrlo malo primera, ili sa losim primerima. Eto, mi smo definicija prelivode jer ste vi prvi uzviknuili u uperili prst. Pa ne radi se to tako.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesmo li povijesno gledano loše prošli?
PostPostano: 05 svi 2023, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19250
Sokolić je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Mi smo se okuatoru suprotstavljali za razliku od vas. Svet nas je takve primetio i zapamtio.
To gradi i nasu moralnu superiornost zbog koje se vi osecate inferiorno i istoriju pokusavate proucavati na alternativni nacin: "pridruzili se okupatoru u klanju".
Ja se mentalno drzim onog sto je tema. Tema jeste u nekom drugom vremenu, a ne u danasnjem.
Pazi kakva konstrukcija: prihvatio si da ti naci okupator napravi NDH, prihvatis da toj tvorevini ne da neke teritorije koje smatrate vasim, prihvatis da je podele u dve okupacione zone - sve bez otpora sto je kukavicki, usput radis ono sto pripisujes Srbima (klanje u drustvu s okupatorom) i onda smislis nacin da budes uzvisen kometarom da nisi bio uz anglomasone. =))


Tko o čemu, Srbi o moralnoj superiornosti.

Drugo, triba znat bit svistan svojih mogućnosti a ne bit tuđa marioneta. Poput Srba koji su služili Turcma kao pridnapadači (martolozi), pa paktirali s tal.iredentom protiv Hrvata u Dalmaciji i velikomađarskin režimon u ostatku Hrvatske?
Treće, srbijanski nepromišljeni nasilni oružani otpor u 2sr je rezultirao "kragujevačkon nastavon" nakon koje je Srbija pacificirana, a svu gerilu su pribacili u NDH, ratujući protiv hrvatske države, a ne zato šta in se ratovalo protiv nacista.
Zašto bi Hrvati ponovili istu pogrišku? Od očajno naoružanih Hrvata očekuješ borbu, a izvrsno naoružane velesile Engleska i Francuska nisu objavile rat SSSR-u koji je okupirao Poljsku, Litvu, Latviju i Estoniju te napso malu Finsku od koje je uzeo povelik teritorij.

Četvrto, versailleske sile su priznale osovinska komadanja Čehoslovačke, neovisnu Slovačku...
Zašto bi Hrvati ginuli za versailleski poredak koji ih je raskomadao u četiri države, za državu KJ koja ih je ugnjetavala 23 godine, koja im je proganjala nacionalne vođe i zabranjivala vodeće stranke i di su pritrpilibetnički inženjering na svoju šćetu?

Hrvati su dobili prigodu, makar u osovinskon poredku i zgrabili su ju. Ponuda je bila dobra, daj pta daš a dosta se isposlovali. Lako je sad biti naknadno pametan, 1941. nije bia izgledan poraz Osovine a uz višnu pameti Osovina je mogla dobit rat.


Najveci rang moralne uzvisenosti je samozrtvovanje za neki veiliki cilj. Ta ideja dolazi od samog Isusa.
Marioneta, nesvesni svojih mogucnosti sta god, Srbi su se svesno zrtvovali.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 225 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO