HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 27 srp 2024, 08:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
Jesu li religije jedine koje se bave pitanjem vječnog života?
Osobno znam za kriogeniku, zamrzavanje tijela ili samo glave, dok čovječanstvo ne nađe rješenje za vječni život.
I ono što sam još pročitala je učitavanje ljudskog uma u računalo, što bi na neki način osiguralo besmrtnost. Možda postoji još toga, no jedino za ovo dvoje znam.

Svi manje-više, neovisno o svjetonazoru, znamo kakav je Božji plan za spas čovječanstva i vječni život.
No što se zna o vječnom životu na kojem radi čovječanstvo?
Kome će biti dostupan(ako je to vječni život)?
Hoće li osobe koje npr. pristanu na učitavanje uma u računalo biti svjesne da žive?
Kopiraju li ljudi Boga? Npr kriogenika, malo podsjeća na uskrsnuće tijela.
Učitavanje uma u računalo(oblak), svi znamo da je Kraljevstvo Božje na nebesima(oblak asocira na nebesa).
I još jedna velika sličnost, religiozni ljudi vjeruju da će im Bog podariti vječni život, osobe koje se odluče za kriogeniku ili učitavanje uma također vjeruju da će im znanost podariti vječni život.
Na kraju se sve svede na vjeru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3303
Problem kod "učitavanja" uma je taj što se u tom konceptu um kopira u računalo, a ne transferira. Drugim riječima opet umireš i nema te, a iza tebe ostaje tvoja virtualna kopija, nije mi jasno zašto bi to netko želio osim ako nije narcisoidan i ne može prihvatit da će svijet nastaviti bez njega? Po meni to nema nikakvog smisla ni svrhe, možda im smisla jedino ako se radi o najvećim genijalcima. Prema tome, smrt se ni teoretski ne može preživjeti.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Ja sam razmišljao o tome, i duši koja ide na nebo i živi vječno bestjelesno. U biti je to isto da te netko iskopira u komp i nastaviš živjeti kao program. Nije mi nezamislivo ni nemoguće.

Jedna od najvećih tragedija koju možeš okusit u životu je paraliziranost. Duša, mozak funkcionira ali tijelo ne. Nije li to isto kao i ono gore?!

Tko bi to sebi želio.

S druge strane, imaš šansu da budeš vječan da si produžiš život, ne svoje svijesti i tijela ali polovice toga kroz samostalne jedinke koje zovemo potomcima. Ako imaš 2 djece lrodužio si sebi život onoliko koliko su ona živa i koliko su ti potomci živi.

Ja na to gledam kao da su djeca ja koji sam pao u komu i probudio se iz nje bez ikakvih sjećanja. Koji sam ja JA? Taj koji živi kroz tjelesnost vlastitih potomaka ili ona duša koja živi bestjelesno na nebu ili na harddiskovima?

Ja biram ono kroz djecu. Ovo drugo bi mi bila kazna.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32491
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam razmišljao o tome, i duši koja ide na nebo i živi vječno bestjelesno..

Pogrešno si razmišljao. :zubati Bar što se tiče kršćanstva. "Duša" ne ide nigdje da "živi" bestjelesno...

Citat:
Govorili su mu dakle drugi učenici: "Vidjeli smo Gospodina!" On im odvrati: "Ako ne vidim na njegovim rukama biljeg čavala i ne stavim svoj prst u mjesto čavala, ako ne stavim svoju ruku u njegov bok, neću vjerovati.
I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: "Mir vama!
Zatim će Tomi: "Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi je u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.
Odgovori mu Toma: "Gospodin moj i Bog moj!
Reče mu Isus: "Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe, a vjeruju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3303
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja sam razmišljao o tome, i duši koja ide na nebo i živi vječno bestjelesno. U biti je to isto da te netko iskopira u komp i nastaviš živjeti kao program. Nije mi nezamislivo ni nemoguće.
.


To nije kršćanski nauk, po kršćanskoj vjeri svi ljudi će umrijeti pa će ih onda nakon isusovog povratka (apokalipsa i svršetak svijeta) bog tjelesno povratiti i uzvisiti na "nebo" gdje će im biti suđeno i jedni će u raj, a drugi u vječnu patnju. Trenutno dakle po kršćanskoj religiji nitko od mrtvih nije nigdje nego svi na zemlji čekaju isusov povratak. I živi i mrtvi. Ja sve to gledam kao drevnu verziju gospodara prstenova i sličnih fantasy pripovjetki, skup mitova i bajki.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 20:20 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2262
zalutala je napisao/la:
Jesu li religije jedine koje se bave pitanjem vječnog života?
Osobno znam za kriogeniku, zamrzavanje tijela ili samo glave, dok čovječanstvo ne nađe rješenje za vječni život.
I ono što sam još pročitala je učitavanje ljudskog uma u računalo, što bi na neki način osiguralo besmrtnost. Možda postoji još toga, no jedino za ovo dvoje znam.

Svi manje-više, neovisno o svjetonazoru, znamo kakav je Božji plan za spas čovječanstva i vječni život.
No što se zna o vječnom životu na kojem radi čovječanstvo?
Kome će biti dostupan(ako je to vječni život)?
Hoće li osobe koje npr. pristanu na učitavanje uma u računalo biti svjesne da žive?
Kopiraju li ljudi Boga? Npr kriogenika, malo podsjeća na uskrsnuće tijela.
Učitavanje uma u računalo(oblak), svi znamo da je Kraljevstvo Božje na nebesima(oblak asocira na nebesa).
I još jedna velika sličnost, religiozni ljudi vjeruju da će im Bog podariti vječni život, osobe koje se odluče za kriogeniku ili učitavanje uma također vjeruju da će im znanost podariti vječni život.
Na kraju se sve svede na vjeru.


Miješaš pojmove vječnog života i produženja životnog vijeka.

Ako pričamo o vjerskom aspektu, spomenuo sam već na temi o Padu da mi je prilično nelogičan kršćanski koncept vječnog života. Koji je smisao besmrtnog fizičkog tijela? Što će besmrtnom tijelu bubrezi ili probavni trakt? :neznam


Primarijus je napisao/la:

To nije kršćanski nauk, po kršćanskoj vjeri svi ljudi će umrijeti pa će ih onda nakon isusovog povratka (apokalipsa i svršetak svijeta) bog tjelesno povratiti i uzvisiti na "nebo" gdje će im biti suđeno i jedni će u raj, a drugi u vječnu patnju. Trenutno dakle po kršćanskoj religiji nitko od mrtvih nije nigdje nego svi na zemlji čekaju isusov povratak.


Unutar kršćanstva ne postoji suglasje oko tog pitanja, iako je navodno Božja riječ jasna i nedvosmislena.

KC naučava da duše odmah nakon smrti odlaze u pakao/čistilište/raj, a onda se kasnije na sudnjem danu spajaju sa tijelom, nakon čega će i tijelo dijeliti vječnu sudbinu duše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Ma miješam jer miješaju vjernici oko mene. Oni se iskupljuju kako bi u raj. Sumnjam da itko misli kako treba čekat Isusa.

No dobro.

Smislim vam i ja IT religiju i za malo novaca ću vam obećat vječni zivot u cloudu.

Što se u biti već događa. Recimo nedavno mi je umrla prijateljica. Tu i tamo odem posjetit FB profil.

Čak mi je to smislenije od posjeta groblju.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32491
Junuz Djipalo je napisao/la:

Smislim vam i ja IT religiju i za malo novaca ću vam obećat vječni zivot u cloudu. .

Može. Kad uskrsneš, javi nam se :zubati
Junuzanstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 26 ruj 2023, 20:42 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2018, 20:35
Postovi: 190
Ovaj dio o spajanju duse sa tjelom mi ima smisla, samo se ne slazem sa cistilistom, taj dio je cista izmisljotina od strane KC.
A ovaj dio o uploadanju sebe u cloud, spajanje sa AI, pretvaranja u cyborge, itd. je isto spomenut u Bibliji, naravno kao zavjera sotone.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 01:36 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
Primarijus je napisao/la:
Problem kod "učitavanja" uma je taj što se u tom konceptu um kopira u računalo, a ne transferira. Drugim riječima opet umireš i nema te, a iza tebe ostaje tvoja virtualna kopija, nije mi jasno zašto bi to netko želio osim ako nije narcisoidan i ne može prihvatit da će svijet nastaviti bez njega? Po meni to nema nikakvog smisla ni svrhe, možda im smisla jedino ako se radi o najvećim genijalcima. Prema tome, smrt se ni teoretski ne može preživjeti.


Kad bi teoretski učitali um nekog genijalca, pitanje je bi li se njegov um dalje razvijao ili bi ostao "zarobljen" u stadiju u kojem je učitan. Npr učita se um nekog fizičara. Bi li njegov um mogao pratiti napredak fizike i razvijati se sukladno tome? Zbilja malo znam o ovome i ne znam na koji način bi funkcionirao učitani um.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 01:46 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
dunno je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Jesu li religije jedine koje se bave pitanjem vječnog života?
Osobno znam za kriogeniku, zamrzavanje tijela ili samo glave, dok čovječanstvo ne nađe rješenje za vječni život.
I ono što sam još pročitala je učitavanje ljudskog uma u računalo, što bi na neki način osiguralo besmrtnost. Možda postoji još toga, no jedino za ovo dvoje znam.

Svi manje-više, neovisno o svjetonazoru, znamo kakav je Božji plan za spas čovječanstva i vječni život.
No što se zna o vječnom životu na kojem radi čovječanstvo?
Kome će biti dostupan(ako je to vječni život)?
Hoće li osobe koje npr. pristanu na učitavanje uma u računalo biti svjesne da žive?
Kopiraju li ljudi Boga? Npr kriogenika, malo podsjeća na uskrsnuće tijela.
Učitavanje uma u računalo(oblak), svi znamo da je Kraljevstvo Božje na nebesima(oblak asocira na nebesa).
I još jedna velika sličnost, religiozni ljudi vjeruju da će im Bog podariti vječni život, osobe koje se odluče za kriogeniku ili učitavanje uma također vjeruju da će im znanost podariti vječni život.
Na kraju se sve svede na vjeru.


Miješaš pojmove vječnog života i produženja životnog vijeka.


Ako pričamo o vjerskom aspektu, spomenuo sam već na temi o Padu da mi je prilično nelogičan kršćanski koncept vječnog života. Koji je smisao besmrtnog fizičkog tijela? Što će besmrtnom tijelu bubrezi ili probavni trakt? :neznam


Primarijus je napisao/la:

To nije kršćanski nauk, po kršćanskoj vjeri svi ljudi će umrijeti pa će ih onda nakon isusovog povratka (apokalipsa i svršetak svijeta) bog tjelesno povratiti i uzvisiti na "nebo" gdje će im biti suđeno i jedni će u raj, a drugi u vječnu patnju. Trenutno dakle po kršćanskoj religiji nitko od mrtvih nije nigdje nego svi na zemlji čekaju isusov povratak.


Unutar kršćanstva ne postoji suglasje oko tog pitanja, iako je navodno Božja riječ jasna i nedvosmislena.

KC naučava da duše odmah nakon smrti odlaze u pakao/čistilište/raj, a onda se kasnije na sudnjem danu spajaju sa tijelom, nakon čega će i tijelo dijeliti vječnu sudbinu duše.


Produženje životnog vijeka je medicinska intervencija na živom čovjeku. Terapijska, operacijska i slično.
U kriogenici je riječ o mrtvim ljudima, znači nije riječ o produženju života, nego o smrzavanju mrtvog tijela dok znanost en nađe rješenje na koji način bi ga oživjeli. Ako nađe.
Našla sam članak o jednoj tvrtki koja se bavi kriogenicom, čak i pravno se zaleđena tijela gledaju kao donirani organi znanosti. Ni zakonodavac to en gleda kao produljenje života

In the eyes of the law, Alcor is under no commitment to deliver life after death. In fact, after legal death has been declared, the government views Alcor's 147 "patients" as nothing more than bodies and organs donated to science under the Uniform Anatomical Gift Act (UAGA), which means even though Alcor signs a contract with its members saying it will deliver its cryonics services, it is under loose obligations to do so.
https://www.nbcnews.com/tech/innovation ... 00-n562551


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 01:52 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
Burekspinat je napisao/la:
Ovaj dio o spajanju duse sa tjelom mi ima smisla, samo se ne slazem sa cistilistom, taj dio je cista izmisljotina od strane KC.
A ovaj dio o uploadanju sebe u cloud, spajanje sa AI, pretvaranja u cyborge, itd. je isto spomenut u Bibliji, naravno kao zavjera sotone.


Čistilište se spominje u Evanđeljima.
Gdje se označeno spominje u Bibliji?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 01:54 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
[quote="Junuz Djipalo"]Ma miješam jer miješaju vjernici oko mene. Oni se iskupljuju kako bi u raj. Sumnjam da itko misli kako treba čekat Isusa.

No dobro.

Smislim vam i ja IT religiju i za malo novaca ću vam obećat vječni zivot u cloudu.

Što se u biti već događa. Recimo nedavno mi je umrla prijateljica. Tu i tamo odem posjetit FB profil.

Čak mi je to smislenije od posjeta groblju.[/quote

Kasniš :zubati već je smišljeno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 02:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22368
zalutala je napisao/la:
Primarijus je napisao/la:
Problem kod "učitavanja" uma je taj što se u tom konceptu um kopira u računalo, a ne transferira. Drugim riječima opet umireš i nema te, a iza tebe ostaje tvoja virtualna kopija, nije mi jasno zašto bi to netko želio osim ako nije narcisoidan i ne može prihvatit da će svijet nastaviti bez njega? Po meni to nema nikakvog smisla ni svrhe, možda im smisla jedino ako se radi o najvećim genijalcima. Prema tome, smrt se ni teoretski ne može preživjeti.


Kad bi teoretski učitali um nekog genijalca, pitanje je bi li se njegov um dalje razvijao ili bi ostao "zarobljen" u stadiju u kojem je učitan. Npr učita se um nekog fizičara. Bi li njegov um mogao pratiti napredak fizike i razvijati se sukladno tome? Zbilja malo znam o ovome i ne znam na koji način bi funkcionirao učitani um.


Ovisi.

Gle, uzmi primjer kad ekraniziraš neki roman.
To je drugačiji medij, stvari se odvijaju na drugačije načine.

"Učitani" mozak je kopija, sad je samo pitanje kakva.
UI se načelno može razvijati dalje, rasti (to je osnova UIa, strojno učenje, raspoznavanje uzoraka), ali u kojoj mjeri je to onda čovjek?
To je simulacija kojoj su osnove na tvojim (ili čijim već) sjećanjima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 05:09 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2018, 20:35
Postovi: 190
zalutala je napisao/la:
Burekspinat je napisao/la:
Ovaj dio o spajanju duse sa tjelom mi ima smisla, samo se ne slazem sa cistilistom, taj dio je cista izmisljotina od strane KC.
A ovaj dio o uploadanju sebe u cloud, spajanje sa AI, pretvaranja u cyborge, itd. je isto spomenut u Bibliji, naravno kao zavjera sotone.


Čistilište se spominje u Evanđeljima.
Gdje se označeno spominje u Bibliji?


Ovdje prica o zadnjem kraljevstvu prije dolazka Isusa, vjerojatno NWO, tj one world government


A pošto si vidio željezo izmiješano s muljevitom glinom: oni će se miješati s ljudskim sjemenom, ali neće prianjati jedan uz drugoga, kao što se ni željezo ne može pomiješati s glinom.
Danijel 2:43 BKJ
https://bible.com/hr/bible/1444/dan.2.43.BKJ

A gdje je cistiliste u Evanđeljima?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 07:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Čuo sam izreku kako je čovjek živ dok postoje ljudi koji ga se sjećaju. Umre tek kad i ti ljudi umru.

Inače, gledam svoju djecu, imaju dijelove moga tijela, dio ponašanja.

Imat djecu je kao da ti osobno živiš više života. I mislim da će mi to bit dovoljno. Stoga ako želite duuuug život razmnozavajte se.

Kriogenika je glupost. Znanost koja zna oživjeti smrznuto tijelo zna ga i stvoriti i učitati pohranjeno u njega. Puno logičnije je spremanje podataka iz mozga kako bi se jednog dana učitalo u nešto, ako se već ide na čekanje znanosti.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32491
Junuz Djipalo je napisao/la:
Inače, gledam svoju djecu, imaju dijelove moga tijela, dio ponašanja.

Svi ljudi imaju iste ili slične dijelove tijela. Ponašanje je uglavnom determinirano odgojem.


Junuz Djipalo je napisao/la:
Kriogenika je glupost. Znanost koja zna oživjeti smrznuto tijelo zna ga i stvoriti i učitati pohranjeno u njega. Puno logičnije je spremanje podataka iz mozga kako bi se jednog dana učitalo u nešto, ako se već ide na čekanje znanosti.

Kriogenika je glupost, slažem se. Znanost NE ZNA i NE MOŽE oživjeti smrznuto tijelo. Ljudi NISU stvorili život.

Podaci iz mozga - jel ih tko vidio? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 09:27 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2262
zalutala je napisao/la:
Produženje životnog vijeka je medicinska intervencija na živom čovjeku. Terapijska, operacijska i slično.
U kriogenici je riječ o mrtvim ljudima, znači nije riječ o produženju života, nego o smrzavanju mrtvog tijela dok znanost en nađe rješenje na koji način bi ga oživjeli. Ako nađe.
Našla sam članak o jednoj tvrtki koja se bavi kriogenicom, čak i pravno se zaleđena tijela gledaju kao donirani organi znanosti. Ni zakonodavac to en gleda kao produljenje života



Netko tko je zamrznut pa ga uspiju oživjeti za 100 godina, opet će umrijeti kad-tad. Neće živjeti vječno.

O tome govorim.

Mar-kan je napisao/la:
Svi ljudi imaju iste ili slične dijelove tijela.



I čemu će ti dijelovi služiti nakon uskrsnuća tijela? :neznam

Hoće li ljudi koji uskrsnu tijelom imati srce, pluća, spolne organe... ili će to biti neko potpuno novo tijelo bez organa za održavanje jedinke na životu i razmnožavanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36535
Lokacija: Gl. grad regije
Mar-kan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Inače, gledam svoju djecu, imaju dijelove moga tijela, dio ponašanja.

Svi ljudi imaju iste ili slične dijelove tijela. Ponašanje je uglavnom determinirano odgojem.


Junuz Djipalo je napisao/la:
Kriogenika je glupost. Znanost koja zna oživjeti smrznuto tijelo zna ga i stvoriti i učitati pohranjeno u njega. Puno logičnije je spremanje podataka iz mozga kako bi se jednog dana učitalo u nešto, ako se već ide na čekanje znanosti.

Kriogenika je glupost, slažem se. Znanost NE ZNA i NE MOŽE oživjeti smrznuto tijelo. Ljudi NISU stvorili život.

Podaci iz mozga - jel ih tko vidio? :zubati


Upravo si dio napisao. Ja vidim tvoje podatke iz mozga. :D Dio... Eto, jesi Bosanac ali ipak ima nešto u glavi. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32491
dunno je napisao/la:

Mar-kan je napisao/la:
Svi ljudi imaju iste ili slične dijelove tijela.



I čemu će ti dijelovi služiti nakon uskrsnuća tijela? :neznam

Hoće li ljudi koji uskrsnu tijelom imati srce, pluća, spolne organe... ili će to biti neko potpuno novo tijelo bez organa za održavanje jedinke na životu i razmnožavanje?

Čemu služe i danas. Tijelo po vanjštini i funkcionalnoj anatomiji ostaje isto, da se ljudi mogu prepoznati nakon uskrsnuća, postavio sam iznad tekst iz Biblije o nevjernom Tomi.
Nakon određenog perioda tijelo bi se vratilo u optimalno stanje npr 30 g., unutarnja struktura nama još nije poznata, Biblija kaže neraspadljivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 10:17 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2262
Mar-kan je napisao/la:
Čemu služe i danas.


Danas služe preživljavanju i razmnožavanju. Funkcija svakog organa u tijelu se svodi na jedno od to dvoje.

Ne znam kako se to uklapa u koncept vječnosti, ako tamo neće biti ni smrti, ni seksa. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 10:20 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
Burekspinat je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
[/color]

Čistilište se spominje u Evanđeljima.
Gdje se označeno spominje u Bibliji?


Ovdje prica o zadnjem kraljevstvu prije dolazka Isusa, vjerojatno NWO, tj one world government


A pošto si vidio željezo izmiješano s muljevitom glinom: oni će se miješati s ljudskim sjemenom, ali neće prianjati jedan uz drugoga, kao što se ni željezo ne može pomiješati s glinom.
Danijel 2:43 BKJ
https://bible.com/hr/bible/1444/dan.2.43.BKJ

A gdje je cistiliste u Evanđeljima?


Zanimljivo tumačenje. Moram priznati da prvi put čujem za to.
Možda živimo u posljednjim vremenima.

Što se tiče čistilišta, evo jedan članak. Spominje se i SZ i NZ.
https://www.bitno.net/vjera/formacija/1 ... istiliste/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 10:24 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
Ceha je napisao/la:
zalutala je napisao/la:

Kad bi teoretski učitali um nekog genijalca, pitanje je bi li se njegov um dalje razvijao ili bi ostao "zarobljen" u stadiju u kojem je učitan. Npr učita se um nekog fizičara. Bi li njegov um mogao pratiti napredak fizike i razvijati se sukladno tome? Zbilja malo znam o ovome i ne znam na koji način bi funkcionirao učitani um.


Ovisi.

Gle, uzmi primjer kad ekraniziraš neki roman.
To je drugačiji medij, stvari se odvijaju na drugačije načine.

"Učitani" mozak je kopija, sad je samo pitanje kakva.
UI se načelno može razvijati dalje, rasti (to je osnova UIa, strojno učenje, raspoznavanje uzoraka), ali u kojoj mjeri je to onda čovjek?
To je simulacija kojoj su osnove na tvojim (ili čijim već) sjećanjima...


Roman je osmislio čovjek u svojoj glavi, scenarij za film je također osmišljen u ljudskoj glavi.
Ako se učitani um razvija strojnim učenjem pitanje je bi li mogao napisati roman, neku fikciju npr.
Učitani um fizičara bi pratio nova dostignuća, no bi li mogao doprinjeti razvoju fizike?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32491
dunno je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Čemu služe i danas.


Ne znam kako se to uklapa u koncept vječnosti, ako tamo neće biti ni smrti, ni seksa. :zubati


Tko kaže da neće biti?
Citat:
Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.
I blagoslovi ih Bog i reče im: "Plodite se, i množite, i napunite zemlju, i sebi je podložite! Vladajte ribama u moru i pticama u zraku i svim živim stvorovima što puze po zemlji!


Citat:
I doda Bog: "Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vječni život, Bog vs čovječanstvo(kriogenika, AI)
PostPostano: 27 ruj 2023, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 12:02
Postovi: 1364
dunno je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Produženje životnog vijeka je medicinska intervencija na živom čovjeku. Terapijska, operacijska i slično.
U kriogenici je riječ o mrtvim ljudima, znači nije riječ o produženju života, nego o smrzavanju mrtvog tijela dok znanost en nađe rješenje na koji način bi ga oživjeli. Ako nađe.
Našla sam članak o jednoj tvrtki koja se bavi kriogenicom, čak i pravno se zaleđena tijela gledaju kao donirani organi znanosti. Ni zakonodavac to en gleda kao produljenje života



Netko tko je zamrznut pa ga uspiju oživjeti za 100 godina, opet će umrijeti kad-tad. Neće živjeti vječno.

O tome govorim.


Mar-kan je napisao/la:
Svi ljudi imaju iste ili slične dijelove tijela.



I čemu će ti dijelovi služiti nakon uskrsnuća tijela? :neznam

Hoće li ljudi koji uskrsnu tijelom imati srce, pluća, spolne organe... ili će to biti neko potpuno novo tijelo bez organa za održavanje jedinke na životu i razmnožavanje?


Ljudi koji se odlučuju na postupak zamrzavanja govore drugačije.
"Krajnji cilj je pronaći način da živimo vječno", dodao je Bensingeru.

Najviše ga brine da njegova obitelj neće biti tu kad se vrati pa ih stoga nastoji pridobiti da mu se pridruže u naumu.

"Ovo su sve koraci do onoga za što vjerujem da će u budućnosti dovesti do vječnog života", zaključio je Aoki.
https://www.index.hr/fit/clanak/popular ... 05942.aspx


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 73 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO