HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 kol 2024, 11:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 386 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 09 kol 2013, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
Bijača je točno tu iznad Novog Sela. I baš tako, na zapad ideš kao da si prešao na Crvenom Grmu (koji i jest blizu jako), a na istok kao da prešao na Prudu. Zato prijelaz i nema smisla.

Iz smjera Čapljine nema putokaza, a može se preko Božjaka skratit fino. Iz smjera Ljubuškog ima putokaza.

Inače, na toj cesti ima putokaz za Kravice, koji upućuje nigdje. Dakle, putokaza za negdje nema, putokaza za nigdje ima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 10 kol 2013, 08:22 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 08:32
Postovi: 2515
Lokacija: United States Of Balkan
Junuz Djipalo je napisao/la:
Bijača je točno tu iznad Novog Sela. I baš tako, na zapad ideš kao da si prešao na Crvenom Grmu (koji i jest blizu jako), a na istok kao da prešao na Prudu. Zato prijelaz i nema smisla.

Iz smjera Čapljine nema putokaza, a može se preko Božjaka skratit fino. Iz smjera Ljubuškog ima putokaza.

Inače, na toj cesti ima putokaz za Kravice, koji upućuje nigdje. Dakle, putokaza za negdje nema, putokaza za nigdje ima.


Pa gdje je taj prelaz Bijaca? Od Ljubuskog gdje se ide-skrene? Jel blizu autocesta kad se udje u HR? I te Kravice, kako do njih? To je negdje oko Ljubuskog?!

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 10 kol 2013, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 15:48
Postovi: 1102
izgleda da bi to moglo biti ovako
izgrađena dionica je ŽUTO, isprekidano je dio koji se gradi
dio koji treba da se izgradi sa hrvatske strane je NARANŽASTO

zar se ne veže ta dionica auto-puta za magistralni M-6 Čapljina-Ljubuški
hrvatska strana treba da uradi svoj krak (narandžasto) pa da sve bude povezano

slika

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 10 kol 2013, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
S obzirom da nam je ministar zaduzen za infrastrukturu amater tipa Zoky i Pusycka u svojim sektorima moram nazalost reci da ne treba za sada ocekivati nikakav angazman RH oko daljnje izgradnje autocesta na jugu , istoku i sjeveru. Cak i u Rijeci gdje se trude nesto srediti po Linicevu nalogu vecina pokusaja propada zbog cistog amaterizma.

Edit : Osobno bih volio da se Zadar poveze s Livnom preko Knina autocestom koja bi dalje isla na Mostar, Mostar pak direktno s Splitom brzom cestom ili autocestom , Zadar s Banja Lukom zeljeznicom i brzom cestom te Bihac i Gospic brzom cestom, sto bi otprilike pokrilo nuznu povezanost zapadne BiH s RH no sve je zbog trenutne situacije sci-fi .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 10 kol 2013, 16:34 
Offline

Pridružen/a: 23 srp 2013, 15:48
Postovi: 1102
zar nije u toku izgradnja Dalmatine za Ploče, samo je potreban krak za granicu za BH za Bijaču

slika

_________________
pregled izgradnje auto-puteva u BH

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 10 kol 2013, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Problem je sto sve tece izuzetno sporo. K tome lova se preusmjerava u neke nepotrebne projekte poput autoceste Zg-Koprivnica a strateski bitne u juznoj Dalmaciji i Slavoniji su gotovo stale te im se odgadjaju rokovi dovrsetka.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 21 lis 2013, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
http://dnevnik.ba/novosti/svijet/hrvats ... o%C4%8Dama

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 21 lis 2013, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 13:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Nije direktno vezano uz Hercegovinu, ali ipak zanimljivo (mada sam ja vrlo skeptičan po tom pitanju).

http://www.nezavisne.com/posao/privreda ... 14593.html

Citat:
Kinezi dostavili idejno rješenje za autoput

Predstavnici kineske kompanije "Sinohydro" dostavili su preduzeću "Autoputevi RS" idejno rješenje za izgradnju autoputa od Banjaluke do Mliništa.
Kako kažu u "Autoputevima RS", već krajem ovog ili početkom idućeg mjeseca Kinezi će doći u Banjaluku na sastanak gdje će se razgovarati o tehničkim detaljima i načinu finansiranja ovog projekta.
"Oni su jako zainteresovani za ovaj projekat, koji za njih predstavlja pravi izazov, s obzirom na to da će taj autoput u doglednoj budućnosti biti produžen do Splita, tako da će praktično ići preko teritorije RS, FBiH i Hrvatske", kažu u JP "Autoputevi RS".
Ono što se zasad zna, jeste da će trasa ovog autoputa, ukoliko dođe do radova, a prema idejnom rješenju, ići od mjesta Glamočani, kod Banjaluke, preko Kola i platoa Manjače, te dalje zapadno od Mrkonjić Grada do mjesta Baraći i dalje prema granici sa FBiH. Tako je predviđeno i Prostornim planom RS. Dužina ove dionice kroz RS je oko 97 kilometara, kroz FBiH oko 30 kilometara i kroz Hrvatsku oko 20 kilometara sve do Splita.
Kompanija "Sinohydro" idejno rješenje je uradila u skladu sa memorandumom o razumijevanju, koji je ranije potpisan sa preduzećem "Autoputevi RS", a kako nezvanično saznajemo, ovaj projekat autoputa od Banjaluke do Splita, iako je na dugom štapu, ima perspektivu.
Izvor "Nezavisnih" blizak cijelom projektu autoputa Banjaluka - Split kaže da bi najveći problem za realizaciju ovog projekta mogla predstavljati Hrvatska, kojoj nije u interesu da ovaj autoput bude izgrađen jer bi njena dionica autoputa Zagreb - Split praktično ostala pusta.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 24 lis 2013, 08:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lis 2013, 14:41
Postovi: 193
Upozorenja: -2
jel ovo tačno

za mjesec dana bi se u Hrvatskoj trebala otvoriti dionica autoceste do Ploča, kao i autocesta A10 do granice sa BiH (Bijača). Radovi su pri kraju

slika
slika

_________________
Historija Bosne


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 24 lis 2013, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
Kad sam ja ljetos prolazio bilo je već pred kraj to sve. Nema razloga da ne bude blentovino. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 24 lis 2013, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lis 2013, 14:41
Postovi: 193
Upozorenja: -2
blentove, hoće li biti gotov i krak do granice-Bijače

_________________
Historija Bosne


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 24 lis 2013, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
Ja nisam blento nego (ha)Blećina, pa molim lijepo oslovljavaj, ja tebe zovem po nicku (BDM) blento.

Bez spajanja s BiH nema smisla zar ne? Hoće.

Problem je samo što s bh. strane izgleda sporo ide, ne žuri se nikome jer se ne da nikome propuštat promet kroz Čapljinu. Čeka se da se završi most u Počitelju pa onda da se spoji kako treba. Sad dolazi na naplatu ono preseravanje po Počitelju koje je uzelo vremena, bespotrebno.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 24 lis 2013, 09:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
Blento je napisao/la:
slika

fotoshop. :D

tačno je druže, tačno je.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 24 lis 2013, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 15:42
Postovi: 8417
Lokacija: Na rubu egzistencije
http://www.acrossee.net/

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 25 lis 2013, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lis 2013, 14:41
Postovi: 193
Upozorenja: -2
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ja nisam blento nego (ha)Blećina, pa molim lijepo oslovljavaj, ja tebe zovem po nicku (BDM) blento.

Bez spajanja s BiH nema smisla zar ne? Hoće.

Problem je samo što s bh. strane izgleda sporo ide, ne žuri se nikome jer se ne da nikome propuštat promet kroz Čapljinu. Čeka se da se završi most u Počitelju pa onda da se spoji kako treba. Sad dolazi na naplatu ono preseravanje po Počitelju koje je uzelo vremena, bespotrebno.

čuj ide sporo, a prije urađeno dionica od 5 km sa bosanske strane do Bijače
pitanje je samo da li je tak krak povezan sa magistralnom cestom M-6 Čapljina-Ljubuški, tj. da li se s nje može na auto-cestu prema Bijači
ako jeste opet je bolje ići tamo nego na Opuzen za onog ko ide na makarsku rivijeru ali tek SAD KADA je gotov taj krak sa HR strane, pređeš i pičiš sve do tunela kod Baškog Polja i eto te na plavom Jadranu

ne ide sporo, nego po dinamici, ima veliki broj zahtjevnih dionica, vijadukti, tuneli....
čitav krak do Počitelja će biti gotov u planiranom roku i veze nema sa prometom u Čapljini niti ko to benda


Privitak/ci:
auto cesta.GIF
auto cesta.GIF [ 45.15 KiB | Pogledano 6748 put/a. ]

_________________
Historija Bosne
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 25 lis 2013, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
Blento je napisao/la:
čuj ide sporo, a prije urađeno dionica od 5 km sa bosanske strane do Bijače
pitanje je samo da li je tak krak povezan sa magistralnom cestom M-6 Čapljina-Ljubuški, tj. da li se s nje može na auto-cestu prema Bijači
ako jeste opet je bolje ići tamo nego na Opuzen za onog ko ide na makarsku rivijeru ali tek SAD KADA je gotov taj krak sa HR strane, pređeš i pičiš sve do tunela kod Baškog Polja i eto te na plavom Jadranu

ne ide sporo, nego po dinamici, ima veliki broj zahtjevnih dionica, vijadukti, tuneli....
čitav krak do Počitelja će biti gotov u planiranom roku i veze nema sa prometom u Čapljini niti ko to benda


Ma kakvi, tih 5 km u praksi ne izgleda kao 5 km. Pa o povezivanju na cestu Lj-Čp i pišem, ako se to dovrši a bilo je pri kraju, sav promet sa sjevera će ići preko mosta pa kroz grad Čapljinu pa na Lj-Čp, to je previše prometa za taj smjer.

Zato sam napisao da je bolje čekat s tim dok se ne izgradi još koji km i most do Počitelja.

Inače, prema Bijači ima solidna cesta ali od Ljubuškog.

A može se i sad skratit fino lokalnim cestama, kao ja ljetos, ali je lako zalutat pa za nekog ko rijetko ide tuda, bolje ne ići.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 27 lis 2013, 09:40 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:13
Postovi: 31
Barata li se točnim datumom spajanja autocesta i puštanja u promet osim najavve da će to biti u drugoj polovici mjeseca. Baš u to vrijeme putujem do Zagreba pa bi to volio isprobati konačno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 06 stu 2013, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 14:11
Postovi: 169
most Studenčica
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 06 stu 2013, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 14:11
Postovi: 169
Dinoca Zvirovići-Kravice

vijadukt Pavlovići

slika

Most Studenčica. Stubovi su visoki skoro 100 metara!

slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 06 stu 2013, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
Daj onu svoju zadnju kartu ponovno stavi, izgleda da je nestala sa sranjem na serveru koje je bilo neki dan.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 06 stu 2013, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 14:11
Postovi: 169
koju kartu ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 17 stu 2013, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 14:11
Postovi: 169
povezivanje granice Bijača sa auto-putem u HR

Do kraja novembra trebala bi u promet biti puštena posljednja izgrađena dionica autoceste koja spaja sjever i jug Hrvatske.
Dionica Vrgorac - Ploče jedna je od najskupljih, a istovremeno i prva koja plodnu dolinu Neretve spaja s ostatkom Hrvatske.

Krupni radovi na posljednjoj dionici autoceste koja spaja sjever i jug Hrvatske završili su. U tijeku je ušminkavanje. 'Tijekom 11. mjeseca obavimo sve tehničke preglede kako bi se moglo odlučiti o datumu otvaranja dionice', rekao je glavni inženjer projekta Anto Filipović.

Dionica je duga 17 i pol kilometara. Spaja Vrgorac i granicu s BiH te izbija na Ploče. '70 posto je u objektima, u njoj su tri tunela, tri velika vijadukta puno je još usjeka, ogromni zemljani radovi tako da sama količina radova govori o cijeni', kaže Filipović. A cijena joj je oko 1,6 milijardi kuna, kaže ministar Hajdaš Dončić.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/nako ... 09597.html


malo slika

slika
slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 17 stu 2013, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 14:11
Postovi: 169
zna li neko kuda tačno ide ta trasa u Hrvatskoj od Vrgorca do Bijače i Ploča
da li kao dole na slici PLAVO prikazano - prvo do raskršća za granicu pa se spušta do Ploča
ili kao dole na slici CRVENO označena trasa - da se ranije odvaja krak za Ploče a dalje nastavlja do granice - Bijače
i odakle će se nastavit dalje A1 do Opuzena-Pelješca, od koje tačke, gdje je rasrkrće ?


Privitak/ci:
5c.png
5c.png [ 163.46 KiB | Pogledano 6397 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 17 stu 2013, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 stu 2013, 14:11
Postovi: 169
izgelda da je to nešto ovako

ostaje još nejasno da li će se spustit sa raskršća kod granice prema Opuzenu
ili će od ploča nastavit prema Opuzenu, ili će uradit i jedno i drugo


Privitak/ci:
a1.jpg
a1.jpg [ 81.75 KiB | Pogledano 6368 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Autocesta u Hercegovini
PostPostano: 17 stu 2013, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36619
Lokacija: Gl. grad regije
Ide od Bijače, zapravo malo prije nje prema Opuzenu. Ploče se neće spajat s Opuzenom nikakvim novim cestama.

Mene zanima jesu li s bh. strane išta novo napravili? Osim onih 5 km pred granicu. Napose onaj vijadukt iznad Studenaca?

Ajmo Ljubušaci i Čapljinci.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 386 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO