HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 478 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ministry of Sound je napisao/la:
Muslimani odigrali istu taktiku, napuhali im Srebrenicu s faktorom 3-5x.


A oni se muslimanima svete, pa na kongresu o islamskom terorizmu, drve, a o čemu bi drugom nego o Jasenovcu.

Citat:
Banjalučki kongresi

Prije tri godine u Banja Luci je održan kongres o islamskom terorizmu na koji je kao jedan od govornika pozvan i profesor s Hebrejskog sveučilišta dr. Raphael Israeli. Profesor Israeli je stručnjak za Bliski Istok i Kinu, i jedan od vodećih svjetskih eksperata za islamski radikalizam. O povijesti i prilikama na Balkanu i u Hrvatskoj u to vrijeme nije znao puno. Kako smo dugogodišnji prijatelji, Israeli je nakon kongresa došao k nama u Zagreb. Bio je izvan sebe od nevjerice da su Hrvati, kako su mu domaćini iz Banja Luke objasnili, u Jasenovcu ubili sedamsto tisuća Srba. Kako je tema kongresa bilo Kosovo, BiH i širenje radikalnog islama na Balkanu, ja sam ostao zatečen spoznajom da su domaćini Israeliju više govorili o Jasenovcu nego o Gornjoj Maoči. Pokazao sam mu neke knjige, osobito demografska istraživanja Vladimira Žerjavića, prema kojima je broj deset puta manji od banjalučkog navoda. Bio je to mučan razgovor. Israeli se po povratku u Jeruzalem o svemu raspitao kod profesora Jehude Bauera, jednog od najvećih živućih povjesničara Holokausta. S olakšanjem sam primio vijest da mu je Bauer potvrdio moje, a opovrgnuo banjalučke statistike, te čak predložio da netko u Hrvatskoj znanstveno istraži problematiku današnjeg hrvatsko-srpskog sukobljavanja preko manipuliranjem tim brojkama.


http://issuu.com/betisrael/docs/ruah17

Hrvatski židovski bojovnici na braniku domovine. :zivili

http://www.bet-israel.com/

Čime se naši dragi prijatelji Srbeki bave 2008. godine.

Kako je jučer bio Svjetski dan pripovijedanja , mislim da bi bilo prigodno da ovaj 2015. posvetimo jednim od najboljih svjetskih majstora - srpskim pripovjedačima.

Kažu da su Irci jako dobri pripovjedači, ali oni pripovijedaju o orcima, goblinima i vilenjacima, pa ljudi nemaju problema sa uvjerljivim nastupom i razlikovanjem između mašte i stvarnosti.

Ali naši dragi Srbeki, e oni su u stanju tako uvjerljivo ispričati svoje mitove, kao da su se stvarno dogodili.

I ostaviti upečatljiv dojam na slušatelja.

Na svu sreću svijet je prepoznao taj izniman talenat.

Citat:
In order to support their arguments, it is not unknown for them to exaggerate facts and invent some others.


I valorizirao na primjeren način.

Citat:
It is advisable to take what they say with a pinch of salt.


Sva sreća pa je naša hrvatska sol iz jadranskog mora jako dobre kvalitete.

A očito i izraelska mediteranska.

Trebalo bi tu i gospodarsku suradnju pojačati.

Tako da, dragi naši Srbeki nastavite sa dobrim radom sa istim žarom i trudom kao i do sada.

Nama ne smeta da nas židovski stručnjaci i profesori s vremena na vrijeme obavijeste o kakvoj dobroj srpskoj pripovijetci, koja bez obzira na odličan nastup nema veze sa zdravom pameću.

Što na kraju znamo i mi i oni.

Ionako bi bila šteta da to znaju i sami Srbeki pa da izgube taj svoj šarm provjerenih i uvjerenih lažljivaca koji ih tako gizdavo krasi.

Srbeki, u vaše zdravlje. :zivili

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 21 ožu 2015, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Ministry of Sound je napisao/la:
Muslimani odigrali istu taktiku, napuhali im Srebrenicu s faktorom 3-5x.

Jedino su znanstveni radovi o Blajburgu i Kriznom putu ostali operisani od napuhivanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 21 ožu 2015, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
BBC je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Mene zanima zasto nitko u Beogradu ne istrazuje temu statistike ubijenih NDH i Jasenovca, nitko se ne bavi time, siguran sam da je mizeran broj doktorata objavljen na tu temu. Taj mit se ne dira nekakvim "doktoratima koji umanjuju srpsku zrtvu", ne daj boze baviti se nekakvim IMENIMA I PREZIMENIMA ubijenih, nego se samo brblja idiotska teza o "700 000 samo u Jasenovcu". Od milijun Srba na prostoru Hrvatske i BiH, ubijeno je milijun i po, i jos nisu izgubili vecinu niti u jednoj od 50 opcina na prostoru RH i BiH u kojoj su bili vecina a mnoge su bile mijesane.


To su radili 50. i neke, sa sondiranjima terena, pa nabrzinu obustavili i stavili pečat "strogo poverljivo". Mogu izvući te dokumente. U biti i ne izvlače ih jer znaju što u njima piše.


ima tema na hrhb.info o hrvatima komunistima i njihovoj ulozi u stvaranju jugoslavije.

jedan od onih "koji su sve znali o svemu" je stevo krajačić, a on je bio protiv toga da se digne spomenik u jasenovcu.

navodno je na otvaranju spomen obilježja srbima iz tadašnjeg rukovodstva (doslovno) jebao mater zbog toga, pa je morao najveći sin da smiruje situaciju.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 21 ožu 2015, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68237
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ministry of Sound je napisao/la:
BBC je napisao/la:

To nije jedini uvjet. Ako nisi katolik i do kraja života vjeran Kristu ne vrijedi ti ni 300 čuda.


Pa kako neko ko nije katolik može umrijeti kao mučenik (podrazumijeva se mučenik za vjeru)?!

Ajde da vidimo i ta čuda, šta je Stepinac uspio preko veze isposlovati kod Boga, možda je nečije dijete sa Down sindromom odjednom postalo normalno, možda su nekom invalidu opet izrasle noge.


Bas danas je dan oboljelih od Downovog sindroma.

Bilo bi dobro da i neko od njih doceka cudotvorno izlijecenje po steli nekog svetca, a ne samo "hromi", "oduzeti" i "obuzeti duhovima".

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 21 ožu 2015, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
doc je napisao/la:
Israeli se po povratku u Jeruzalem o svemu raspitao kod profesora Jehude Bauera, jednog od najvećih živućih povjesničara Holokausta. S olakšanjem sam primio vijest da mu je Bauer potvrdio moje, a opovrgnuo banjalučke statistike, te čak predložio da netko u Hrvatskoj znanstveno istraži problematiku današnjeg hrvatsko-srpskog sukobljavanja preko manipuliranjem tim brojkama.


Dobro je, nije 700.000 već samo koliko, 70-100.000?

Nek je čovjek to s olakšanjem primio....

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
doc je napisao/la:
Israeli se po povratku u Jeruzalem o svemu raspitao kod profesora Jehude Bauera, jednog od najvećih živućih povjesničara Holokausta. S olakšanjem sam primio vijest da mu je Bauer potvrdio moje, a opovrgnuo banjalučke statistike, te čak predložio da netko u Hrvatskoj znanstveno istraži problematiku današnjeg hrvatsko-srpskog sukobljavanja preko manipuliranjem tim brojkama.


Dobro je, nije 700.000 već samo koliko, 70-100.000?

Nek je čovjek to s olakšanjem primio....

Taj broj žrtava je svakako sramota svakog Hrvata s precima u ustaškom poretku! No i vaše licitiranje je sramota, obezvrjeđuje vaše argumente i stvara se averzija prilikom bilo kojeg iznošenja te teme.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Uveličavanje broja žrtava jednako je zlo kao i njihovo umanjivanje. Pitanje i za jedno i za drugo - kojom svrhom? Opravdanja naravno nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 07:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Drugovi gnostici i ateisti, braćo hrišćani, a što ne bi i vi zapjevali s nama.


_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
volvoks je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Dobro je, nije 700.000 već samo koliko, 70-100.000?

Nek je čovjek to s olakšanjem primio....

Taj broj žrtava je svakako sramota svakog Hrvata s precima u ustaškom poretku! No i vaše licitiranje je sramota, obezvrjeđuje vaše argumente i stvara se averzija prilikom bilo kojeg iznošenja te teme.


Da se ne zajebavamo, sigurno nije averzija prema spominjanju Jasenovca stvorila zbog pretjerivanja u ciframa. Jednostavno se priča o mini holokaustu, Bože me oprosti, nije uklapala u tumačenje istorije koje je bilo podobno. Oh kleti Bizantinci, silom nas ućeraše u diktaturu, mi se demokratski borismo za slobodu rvacku, onda im pobismo nekoliko stotina hiljada ljudi u mini genocidu, onda nas opet zli komunočetnici izgenocidiraše...

Ovako lijepo digneš dreku oko cifre oko 700.000, ha, pretjerana je, vidite da se ustvari ništa nije desilo!

Mene je ovaj forum ispirisao da pogledam spisak jasenovačkih žrtava, i rekoh već negdje, nisam mogao da vjerujem da su samo iz moje ulice odvedena dva čovjeka, da ne spominjem naselje i okolna sela.

Sve dok ne budete imali stav prema NDH kao što imaju Nijemci prema Holokaustu, svaka priča oko cifara je deplasirana. Posebno ona koja ima za cilj da umanji te svinjarije.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da su iz tvoje ulice odvedena to bi ti znao čim si prohodao. Čim nisi znao Boga pitaj gdje su nastradali. Možda i u četnicima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Metemma je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Taj broj žrtava je svakako sramota svakog Hrvata s precima u ustaškom poretku! No i vaše licitiranje je sramota, obezvrjeđuje vaše argumente i stvara se averzija prilikom bilo kojeg iznošenja te teme.


Da se ne zajebavamo, sigurno nije averzija prema spominjanju Jasenovca stvorila zbog pretjerivanja u ciframa. Jednostavno se priča o mini holokaustu, Bože me oprosti, nije uklapala u tumačenje istorije koje je bilo podobno. Oh kleti Bizantinci, silom nas ućeraše u diktaturu, mi se demokratski borismo za slobodu rvacku, onda im pobismo nekoliko stotina hiljada ljudi u mini genocidu, onda nas opet zli komunočetnici izgenocidiraše...

Ovako lijepo digneš dreku oko cifre oko 700.000, ha, pretjerana je, vidite da se ustvari ništa nije desilo!

Mene je ovaj forum ispirisao da pogledam spisak jasenovačkih žrtava, i rekoh već negdje, nisam mogao da vjerujem da su samo iz moje ulice odvedena dva čovjeka, da ne spominjem naselje i okolna sela.

Sve dok ne budete imali stav prema NDH kao što imaju Nijemci prema Holokaustu, svaka priča oko cifara je deplasirana. Posebno ona koja ima za cilj da umanji te svinjarije.



Matema, tebi je jasno da su prve glave pale u Hercegovini i to da idu na konto tkzv. "srpskih ustanika"

Nisu ljudi htjeli da prihvate novu drzavu, pobunili se, pobacali komsije u jame i onda krenula - kao sto to cesto bude - osveta s druge strane.

A smijesno je to pomalo sto se komunisticka historija itekako uzima kao parametar kad se radi o opisivanju licnosti NDH rezima, dok po istoj, mislim na vas smrdljivce iz manjeg entiteta, pisate kad se radi o ocjeni uloge Draze Mihajlovica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 22 ožu 2015, 17:54 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Nije da pripadnici srpske pravoslavne crkve ozbiljno kritiziraju Stepinca. Crkva kojoj je nacionalni naboj vec u imenu. Djeluje bizarno da srpski pravoslavci kritziraju covika kojem je naravno hrvatski interes bija broj jedan, ta nece valjda srpski.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
BBC je napisao/la:
Da su iz tvoje ulice odvedena to bi ti znao čim si prohodao. Čim nisi znao Boga pitaj gdje su nastradali. Možda i u četnicima.


Previše ti nas cijeniš. Gledao sam onaj širi spisak, i tu fakat ima ljudi za koje se zna da su poginuli kao četnici negdje oko Trnova ili Kalinovika. I tu ih ima još i više.

Ali na onom užem koji i vi ovde priznajete ih ima dvojica, i to sam neke babe pitao, znaju da su ih odvele ustaše ali ne znaju gdje. Baš je prosječan srpski seljak tad znao gdje su koga ustaše tačno odvele.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
puntar2.0 je napisao/la:
Nije da pripadnici srpske pravoslavne crkve ozbiljno kritiziraju Stepinca. Crkva kojoj je nacionalni naboj vec u imenu. Djeluje bizarno da srpski pravoslavci kritziraju covika kojem je naravno hrvatski interes bija broj jedan, ta nece valjda srpski.


Naš problem sa Stepincem nije bilo koji njegov stav već njegov odnos sa ustaškom vlašću i zločinima.

Mislim, vjerovatno nam se ne bi svidjeli ni neki njegovi drugi stavovi, ali to je naš problem, ali ovo drugo je nešto što je neprihvatljivo.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Nije da pripadnici srpske pravoslavne crkve ozbiljno kritiziraju Stepinca. Crkva kojoj je nacionalni naboj vec u imenu. Djeluje bizarno da srpski pravoslavci kritziraju covika kojem je naravno hrvatski interes bija broj jedan, ta nece valjda srpski.


Naš problem sa Stepincem nije bilo koji njegov stav već njegov odnos sa ustaškom vlašću i zločinima.

Mislim, vjerovatno nam se ne bi svidjeli ni neki njegovi drugi stavovi, ali to je naš problem, ali ovo drugo je nešto što je neprihvatljivo.

Problem je što već godinama čekamo da nađete neki dokaz o njegovoj povezanosti sa zločinina, a da nije riječ o nekim govorima 4 dana nakon uspostave države i slično.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
volvoks je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Naš problem sa Stepincem nije bilo koji njegov stav već njegov odnos sa ustaškom vlašću i zločinima.

Mislim, vjerovatno nam se ne bi svidjeli ni neki njegovi drugi stavovi, ali to je naš problem, ali ovo drugo je nešto što je neprihvatljivo.

Problem je što već godinama čekamo da nađete neki dokaz o njegovoj povezanosti sa zločinina, a da nije riječ o nekim govorima 4 dana nakon uspostave države i slično.


Ferdo Čulinović, Okupatorska podjela Jugoslavije... npr. Čitati.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Tu pričamo o čovjeku koji je u vrijeme najtotalitarnijeg razdoblja Titove Jugoslavije bio član tužiteljstva. Bilo što što je on napisao ne može se uzeti kao historijaki validan dokument. Zanimljivo kako ćeš kod Hrvata bez problema cijeniti najteže komunjare, totalitariste, jugounitariste, dok bi njihovoj srpskoj verziji rado zabio glogov kolač u srce :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Metemma je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Nije da pripadnici srpske pravoslavne crkve ozbiljno kritiziraju Stepinca. Crkva kojoj je nacionalni naboj vec u imenu. Djeluje bizarno da srpski pravoslavci kritziraju covika kojem je naravno hrvatski interes bija broj jedan, ta nece valjda srpski.


Naš problem sa Stepincem nije bilo koji njegov stav već njegov odnos sa ustaškom vlašću i zločinima.

Mislim, vjerovatno nam se ne bi svidjeli ni neki njegovi drugi stavovi, ali to je naš problem, ali ovo drugo je nešto što je neprihvatljivo.


Hajde prdi o vlasti RS i odnosu prema Srebrenici.

Čuj štakora srpskih, rodili se 50 godina poslije rata i kao neke frajle "nešto im smeta" danas.
A tema na religiji, ne povijesti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 00:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
BBC je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Naš problem sa Stepincem nije bilo koji njegov stav već njegov odnos sa ustaškom vlašću i zločinima.

Mislim, vjerovatno nam se ne bi svidjeli ni neki njegovi drugi stavovi, ali to je naš problem, ali ovo drugo je nešto što je neprihvatljivo.


Hajde prdi o vlasti RS i odnosu prema Srebrenici.

Čuj štakora srpskih, rodili se 50 godina poslije rata i kao neke frajle "nešto im smeta" danas.
A tema na religiji, ne povijesti.


Još ćeš me ubijedit da nisi Srbin :zubati

volvoks je napisao/la:
Tu pričamo o čovjeku koji je u vrijeme najtotalitarnijeg razdoblja Titove Jugoslavije bio član tužiteljstva. Bilo što što je on napisao ne može se uzeti kao historijaki validan dokument. Zanimljivo kako ćeš kod Hrvata bez problema cijeniti najteže komunjare, totalitariste, jugounitariste, dok bi njihovoj srpskoj verziji rado zabio glogov kolač u srce :zubati


Već sam objašnjavao, hrvatski komunisti su uglavnom na korak od ustaša, a srpski komunisti su uglavnom njihove praznoglave sluge. Zato izuzetke poput recimo, Stipe Šuvara, ne mogu da ne cijenim zbog odsustva licemjerja imanentnog kvazikomunističkoj kvaziideologiji, to su ljudi koji su stvarno vjerovalo u neke ideale :)

Elem, dobre su Ferdine knjige, ne mogu se tek tako odbaciti zbog njegovog lika i djela.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 09:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Metemma je napisao/la:
Već sam objašnjavao, hrvatski komunisti su uglavnom na korak od ustaša, a srpski komunisti su uglavnom njihove praznoglave sluge. Zato izuzetke poput recimo, Stipe Šuvara, ne mogu da ne cijenim zbog odsustva licemjerja imanentnog kvazikomunističkoj kvaziideologiji, to su ljudi koji su stvarno vjerovalo u neke ideale :)

EPIC

=))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Hvalim te Bože da smo sa ovim sirovinama i seljacima završili. Još to sranje u Bejha i gotovo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
doc je napisao/la:
Israeli se po povratku u Jeruzalem o svemu raspitao kod profesora Jehude Bauera, jednog od najvećih živućih povjesničara Holokausta. S olakšanjem sam primio vijest da mu je Bauer potvrdio moje, a opovrgnuo banjalučke statistike, te čak predložio da netko u Hrvatskoj znanstveno istraži problematiku današnjeg hrvatsko-srpskog sukobljavanja preko manipuliranjem tim brojkama.


Dobro je, nije 700.000 već samo koliko, 70-100.000?

Nek je čovjek to s olakšanjem primio....


Pa da, razlika je samo ta jedna nula.

Šta je to...

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
doc je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Dobro je, nije 700.000 već samo koliko, 70-100.000?

Nek je čovjek to s olakšanjem primio....


Pa da, razlika je samo ta jedna nula.

Šta je to...


A vjerojatnije je da je prava brojka oko 20 - 50 000 s obzirom da se na popisu pojedinačnih imena pojavljuju i imena ljudi koje je komunistički režim nakon rata javno osudio na smrt i javno izveo smrtnu kaznu, kao i ljudi čija smrt nije imala veze sa Jasenovcem (poginu negdje u bespućima Bosne u oružanim sukobima pa ih se upiše u knjigu žrtava Jasenovca).
Osobno sam bliži Franjinoj brojci.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pessimus dux je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Već sam objašnjavao, hrvatski komunisti su uglavnom na korak od ustaša, a srpski komunisti su uglavnom njihove praznoglave sluge. Zato izuzetke poput recimo, Stipe Šuvara, ne mogu da ne cijenim zbog odsustva licemjerja imanentnog kvazikomunističkoj kvaziideologiji, to su ljudi koji su stvarno vjerovalo u neke ideale :)

EPIC

=))


Pogledati Lički ustanak recimo, podržali jedni druge.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaženi Alojzije Stepinac
PostPostano: 24 ožu 2015, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Metemma je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
EPIC

=))


Pogledati Lički ustanak recimo, podržali jedni druge.


Pripomeni onda i ono što o Ličkom Ustanku i njegovim sudionicima kaže Milovan Đilas. Valjda je i potonji ustaša ili hrvatski komunist.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 478 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 47 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO