HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 17:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 27 lis 2013, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
slika

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 27 lis 2013, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Kum Bečo je napisao/la:
slika




Sad moraju i da ustaju...

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 06 stu 2014, 09:50 
Offline

Pridružen/a: 06 stu 2014, 09:23
Postovi: 1
Betandwin je napisao/la:
Stipe je napisao/la:
imam knjigu od marija pejića "HVO Sarajevo". mogao bih je snimit i ovdje postavit u pdf. ali prije nego se namučim, da pitam, jel te knjige već ima negdje online za čitat besplatno? ima li hercegbosna.org u arhivu? ja je nisam našao u intenetu. ima skoro 500 stranica, gomila materijala.
slika

tu knjigu mozes zapaliti što se nas tiče , jer je njegov otac platformaški poslušnik ( tako je svog sina Marija uspio uvaliti za direktora BKC u Sarajevu ) i samoproglašeni čelnik udruge organizatori otpora tak nešto , da su pravi pripadnici Hvo Sarajevo morali organizirati novu udrugo jer jer je ovaj Pejić tzv organizator otpora ,otpor organizirao tako dobro da je vec u augustu 92 zbrisao u Zagreb da bi na jesen predavo u nekoj srednjoj školi . Piše li to u knjizi ? pogan vakat za pogana čovjeka što bi se reklo...


MORAM POTVRDITI SVE OVO ... ČUJ NAPISAO KNJIGU O POGINULIM BORCIMA HVO A ON SE PRVI ISPALIO IZ OVOG GRADA .... JA NEZNAM KAKO IMA OBRAZA ČASTI I SVEGA OSTALOG DA SPOMENE BILO ŠTA U VEZI TOGA... DA LI ON UOPŠTE ZNA ŠTA SU SVE PREŽIVLJAVALI MOMCI KOJI SU BILI U HVO - HRVATSKA BRIGADA KRALJ TVRTKO.... OD BREZE IGMANA ŽUĆI PA NADALJE....
SAMO DA MI GA JE NEGDJE SRESTI U GRADU PA DA MU OVAJ ČASOPIS ODVALIM OD ONU NJEGU GLAVU CRKO DABOGDA.... ŽALI BOŽE SVIH ONIH MLADIĆA KOJI SU POD ZEMLJOM ZBOG TAKVIH KAO TI I MOJ BRAT SA NJIMA......... JADU JADNI ...... ZA ŠTA ODE GRADSKA RAJA ZBOG KAKVIH IDIOTA I FAKINA JE POD ZEMLJOM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 22 stu 2014, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7987
Oni koji su isli u Brezu prolazili su kroz Kiseljak i mogli su napustiti taj HVO, kao sto su mnogobrojni i ucinili.
Kiseljacki HVO je zaustavljao autobuse i nudio svima koji zele da izadju i obezbjedjivao im smjestaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 02 lip 2015, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
I oni su branili Sarajevo!

Koordinacija udruga Hrvatskog vijeća obrane Grada - Županije Sarajevo obilježava danas nizom aktivnosti 23. godišnjicu Hrvatskog vijeća obrane - Brigade "Kralj Tvrtko" Sarajevo.

Program obilježavanja započeo je polaganjem vijenaca na mjestu gdje bi trebalo biti izgrađeno spomen-obilježje HVO-a pored crkve Presveto Trojstvo na Malti, a nastavljen je svetom misom zadušnicom za sve poginule i preminule branitelje HVO Sarajevo - Brigade "Kralj Tvrtko", u istoj crkvi.

Program obilježavanja 23. godišnjice osnutka Brigade HVO "Kralj Tvrtko" nastavlja se večeras akademijom u Domu Oružanih snaga BiH. Prilika je to za evociranje uspomena na djelovanje HVO-a tijekom rata u glavnom gradu BiH.

Za slobodu Sarajeva tijekom proteklog rata živote su dala 104 pripadnika HVO-a Sarajevo, a više od 260 ih je ranjeno. Izgradnja spomenika poginulim pripadnicima HVO u Sarajevu nije dopuštena. Odnos Sarajeva prema herojima obrane grada čini se isključivo ovisi o nacionalnoj odnosno pripadnosti postrojbi. Žrtve koju je podnio HVO očito se pokušavaju ignorirati!/Artinfo.ba

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 04 kol 2015, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Godine prolaze

Zlatko Fabijani

https://online.oslobodjenje.ba/839972cb ... 8.2015.pdf


slika

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 04 kol 2015, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Branili svoj grad...Misleci da je svoj. Napadnuti od jednog krvnika, stavljajuci se na strani od kasnijg jos veceg krvnika. To je sudbina brigade. Ne bio im nitko u kozi.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 04 kol 2015, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Upravo pročitao memoarsku publicistiku, odnosno svjedočanstvo predsjednika HVO Sarajevo Slavka Zelića. Zaista zanimljivo štivo, može se čitati kao uzbudljiv roman. :wink

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 15 kol 2015, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
Gdje se ima nabavit ova knjiga?…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 kol 2015, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Betandwin je napisao/la:
Gdje se ima nabavit ova knjiga?…

Suizdavači su Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata iz Zagreba i Hrvatski dokumentacijski centar Domovinskog rata u BIH iz Mostara, tako da bi trebalo biti kod njih.

Ja sam dobio od kolege koji je zaposlen u jednoj od tih institucija. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 13 tra 2021, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2021, 11:57
Postovi: 6
Zrinski je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Usporedba niđe veze. Porediti gradove gdje su Hrvati bili većina ili egal sa Muslimanima sa gradom gdje su Hrvati bili 10% stanovništva. Šta ti tu preostaje nego balansirat koliko se može. Ako si ti bio u vojsci kod Muslimana, što si toliko napaljen na njih :-neznam


Da bio sam kod muslimana. A što sam napaljen??? Zato što ih jako dobro poznajem i znam koliko je njihova "multietičnost" prodavanje muda za bubrege. Za njih sam bio i ostao ustaša bez obzira što sam sa njima dijelio rovove. Za njih sam bio i ostao neprijatelj i nužno zlo koje je u njihovoj vojsci samo silom prilika. Ukratko kad se popije koja ikad popuste kočnice kaže se ono što se stvarno misli i zbog činjenice da ih itekako dobro poznajem zato sam i napaljen na njih...... :roll: :roll:

Bilo je veliko razočaranje čitati tvoje komentare o Muslimanima. Ja sam iz Sarajeva, nikada ne bih pomislio da pomislim da je sarajevski Hrvat ustaša, niti sam ikada čuo od ijednog Muslimana da je tako nešto mislio. Je li ti Herceg-Bosna bolja od sarajevske raje i Sarajeva ? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 15 tra 2021, 21:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30482
-Walter- je napisao/la:
Zrinski je napisao/la:

Da bio sam kod muslimana. A što sam napaljen??? Zato što ih jako dobro poznajem i znam koliko je njihova "multietičnost" prodavanje muda za bubrege. Za njih sam bio i ostao ustaša bez obzira što sam sa njima dijelio rovove. Za njih sam bio i ostao neprijatelj i nužno zlo koje je u njihovoj vojsci samo silom prilika. Ukratko kad se popije koja ikad popuste kočnice kaže se ono što se stvarno misli i zbog činjenice da ih itekako dobro poznajem zato sam i napaljen na njih...... :roll: :roll:

Bilo je veliko razočaranje čitati tvoje komentare o Muslimanima. Ja sam iz Sarajeva, nikada ne bih pomislio da pomislim da je sarajevski Hrvat ustaša, niti sam ikada čuo od ijednog Muslimana da je tako nešto mislio. Je li ti Herceg-Bosna bolja od sarajevske raje i Sarajeva ? :neznam


I od ćevapa, i bureka od mesa. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 01:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20859
Čudna priča... bome je teško bilo u koži Hrvata Tuzle, Zenice i Sarajeva, okružen Srbima a saveznici te mjerkaju samo kad će te napasti.

Šteta što se nije nekako organizirano evakuiralo te ljude prema krajevima gdje je HVO opstao.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Opsada Sarajeva na zemljovidima
PostPostano: 16 tra 2021, 03:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Evo jednega, moran nać veću sliku

slika
evo, mislin da je to ista, nacrtao ju je Fikret Logić
slika

ovo je druga

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 03:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
piše da je interaktivni zemljovid...
https://balkans.aljazeera.net/teme/2012 ... a-sarajeva

interaktivna mapa opsade Sarajeva
https://www.youtube.com/watch?v=3zQw5493eiM

slika

slika


Privitak/ci:
Opaska: izdvojen i povećan dio prikazane slike. crveno -izgubljena ozemlja, modro - oslobođena ozemlja
opsada Sarajeva - Snimka zaslona 2021-04-16 042451.jpg
opsada Sarajeva - Snimka zaslona 2021-04-16 042451.jpg [ 90.34 KiB | Pogledano 4365 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 03:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4806
Sa stranice
https://www.frontal.ba/blogovi/blog/613 ... -za-istinu

ima podataka o rasporedu
slika

Ovo može bit praktično pri crtanju
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 18:00 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2021, 11:57
Postovi: 6
weasel je napisao/la:
Čudna priča... bome je teško bilo u koži Hrvata Tuzle, Zenice i Sarajeva, okružen Srbima a saveznici te mjerkaju samo kad će te napasti.

Šteta što se nije nekako organizirano evakuiralo te ljude prema krajevima gdje je HVO opstao.

Kako je bilo tesko najbolji ti je primjer Zeljka Komsica dobitnika zlatnog ljiljna predstavnika Hrvata u predsjednistvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 18:02 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2021, 11:57
Postovi: 6
Naša Kvačica je napisao/la:
-Walter- je napisao/la:
Bilo je veliko razočaranje čitati tvoje komentare o Muslimanima. Ja sam iz Sarajeva, nikada ne bih pomislio da pomislim da je sarajevski Hrvat ustaša, niti sam ikada čuo od ijednog Muslimana da je tako nešto mislio. Je li ti Herceg-Bosna bolja od sarajevske raje i Sarajeva ? :neznam


I od ćevapa, i bureka od mesa. :zubati

Hrvatski guslar Željko Šimić-Herceg-Bosno,više mi te nema


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 18:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30482
-Walter- je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

I od ćevapa, i bureka od mesa. :zubati

Hrvatski guslar Željko Šimić-Herceg-Bosno,više mi te nema


Eto vidiš, ti tvoji "prijatelji" Hrvati i Srbi u Sarajevu su te se vjerojatno bojali i nisu smjeli reći što misle kad si pravio ovakve komentare. A ti mislio da si duhovit. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2021, 11:57
Postovi: 6
Naša Kvačica je napisao/la:
-Walter- je napisao/la:
Hrvatski guslar Željko Šimić-Herceg-Bosno,više mi te nema


Eto vidiš, ti tvoji "prijatelji" Hrvati i Srbi u Sarajevu su te se vjerojatno bojali i nisu smjeli reći što misle kad si pravio ovakve komentare. A ti mislio da si duhovit. :zubati

Najbolji primjer Zeljko Komsic,pa Dragan Vikic,Stjepan Kljujic,Ivo Komsic......Mentalitet sarajevskih Hrvata je drugaciji nego ovih ostalih sto su odrasli po kamenjarima i vukojebinama.Ima izuzetaka ovih pojedinih supaka sto pisu negativne komentare.Nikada nisam nikoga smatrao nekakvim ustasom a ni ostali sa koima sam pricao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 19:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30482
-Walter- je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Eto vidiš, ti tvoji "prijatelji" Hrvati i Srbi u Sarajevu su te se vjerojatno bojali i nisu smjeli reći što misle kad si pravio ovakve komentare. A ti mislio da si duhovit. :zubati

Najbolji primjer Zeljko Komsic,pa Dragan Vikic,Stjepan Kljujic,Ivo Komsic......Mentalitet sarajevskih Hrvata je drugaciji nego ovih ostalih sto su odrasli po kamenjarima i vukojebinama.Ima izuzetaka ovih pojedinih supaka sto pisu negativne komentare.Nikada nisam nikoga smatrao nekakvim ustasom a ni ostali sa koima sam pricao.


Pa moraju pričati kako voliš, inače ćeš ih proglasiti šupkom i to je tek prvi korak. Ako Hrvat želi i namjerava živjeti u Sarajevu, mora pričati a i ponašati se kako odgovara muslimanima inače će mu zagorčati život.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 20:12 
Offline

Pridružen/a: 10 tra 2019, 15:28
Postovi: 246
Hrvati su sto posto diskriminirani u Sa. Primjer.. Profesor govori svom studentu da kod njega nikad nece poloziti taj predmet, samo zato sto je Hrvat.. Zena se krsti u tramvaju i belaj.. Meni je misterija kako ti hrvvati u Sa ne prodaju nekretnine i ne odu u hr.. Fakat ne kontam.

_________________
Izučavaći budalizma su budalisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 20:13 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2021, 11:57
Postovi: 6
Je li zivite u Sarajevu pa sve to znate?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 20:20 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2021, 11:57
Postovi: 6
Niko od Hrvata u Sarajevu nije imao nikakve koristi o Herceg-Bosne,sto ste nam zabili noz u ledja napadom u Prozoru a onda Ahmici....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Brigada Kralj Tvrtko
PostPostano: 16 tra 2021, 20:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30482
-Walter- je napisao/la:
Niko od Hrvata u Sarajevu nije imao nikakve koristi o Herceg-Bosne,sto ste nam zabili noz u ledja napadom u Prozoru a onda Ahmici....


Lol.

Ne brini nećemo nikad više, u leđa. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO