HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 kol 2024, 09:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3025 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 121  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi Papa Franjo I.
PostPostano: 27 lip 2016, 16:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72163
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Ministry of Sound je napisao/la:
Crvena Sonja je napisao/la:
Odličan izbor, i meni se jako sviđa što je redovnik, još iz reda Isusovaca :zubati

Ima smisla i za humor: :smajl007

Novi papa kardinalima: 'Neka vam Bog oprosti'




http://danas.net.hr/svijet/novi-papa-hu ... og-oprosti


Koja faca, on se fakat nije ni zajebavao.

LOL @ prva i druga stranica ove teme.



Ibar je napisao/la:
Duh Sveti je odabrao :)

Možemo biti ponosni! Vrhunski papa. Izobrazba fantastična. Skroman, ponizan, jednostavan. Full me podsjeća na Ivana XXIII i fizički, onako debeljuškast i u licu tim osmijehom i ta poniznost.

Isusovac je, prvi isusovac papa ikad, prvi redovnik nakon dugo vremena. Prvi Latinoamerikanac, Argentinac, Južnoamerikanac, Amerikanac uopće. Prvi sa južne hemisfere ikad.

Prvi u mnogo toga pa i po imenu Franjo.

Vrlo neobično je da se uzima neko ˝novo˝ ime obično se zadnjih stoljeća uzima ime prethodnika nekog.

Iznenađenje za mnoge i osoba i ime koje je uzeo. Kako su samo ovi na HRT-u zinuli i onaj Adalbert Rebić kao Scola je pobijedio ovo ono. Daleko od toga da bi bio loš al mislim neslužbene informacije po kojima je Scola dobio pustit u eter 3 minute prije nego izlazi novi papa hahah HRT šta se ćudit toj boljševičkoj TV :D

Nije ovo biranje predsjednika SDP-a ili neke političke stranke. Kardinalima svaka čast što su uzeli dodatne dane za promišljanje o papi. Čini se možda dosta star i je no to je nebitno. Neka bude papa 2 il 5 godine ko da mora biti 20. Nije ovo izbor za miss ili nešto peto gdje je cilj izabrat što mlađeg čovjeka. To ponekad može a i nemora bit prednost.

U slučaju da se razboli može odstupit puno lakše nego dosad nakon što je Benedikt to učinio.

U svakom slučaju Sveti Oče molit ćemo za tebe inponiraš svojom jednostavnošću i poniznošću.

Bilo je predivno vidjet sve one zastave na Trgu sv.Petra:Fiipini, Španjolska, Argentina, Albanija, Brazil...

Iako mnogi jedno smo tijelo.. Tisuće ljudi su molile i dobili smo stvarno sjajnog papu.. Bogu hvala :)



Lol, pitam se je li Ibar i dalje ovako odusevljen ili je vec presao u starokatolike? :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 27 lip 2016, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 srp 2012, 00:08
Postovi: 19909
Lokacija: među zvijezdama
Robbie MO je napisao/la:
Da, moze se reci da je ovo ostar zaokret ka new age katolicanstvu.

Savrseno se izjednacavaju sve religije u videu, netko tko ne zna na celu koje religije je Papa, ne bi znao uopce pogoditi kojoj od 4 religije u videu Papa pripada.

Po formi je sve ostalo isto, medjutim sustina poruka je nesto drasticno novo, dozivljaj poruke, ono duboko i suptilno, pa cak i simbolizam koji je dosta jako prisutan u videu, je nesto sto vjerujem da izaziva konsternaciju vecine teologa. Papa u videu kombinira razne hereze.

Ako nastavi ici ili cak ubrzavati u ovom smjeru, vjerujem da ce do 2020 doci do velike pobune kardinala koji ce ga pokusati smjeniti. To ce dovesti ili do uspjesnog puca, ili do jos jednog crkvenog raskola.

Vec vidim popis stanovnistva Hrvatske 2030 godine:
Tradicionalni katolici 40%
Papisti lojalisti 20%
Bezboznici, agnostici, razni antikristi i manjinske religije 40%

Ili jos gore, 80% katolici ali oko vrata nose kriz, budu i energetski kristal zajedno. :zubati



Nekad si ko robot, a nekad oličenje duhovitosti :)

Da prizna gospu u Međugorju ubijedjena sam da bi i ateisti poput tebe odjednom postali papisti lojalisti :D

Iz čisto pragmatičnih razloga!

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 27 lip 2016, 17:16 
Offline

Pridružen/a: 11 lip 2015, 00:16
Postovi: 6025
master_mind_ je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Razmišljajući logično, mora se zaključiti da papa nije vjernik u tradicionalnom smislu i doktrini.

Opcija 1: Ovo je čisti panteizam, deizam, vjerski relativizam. Kao da lik ima ambicije biti na čelu nekakve "duhovne" skupine vjernika naspram ateizma i agnosticizma (a koji mu opet nisu mrski).

Opcija 2: Ukoliko misli da ove inicijative poboljšavaju vjersku toleranciju i možda u konačnici spašavaju živote - mora se reći da je riječ o relativizmu gdje se ovosvjetovno (mir, harmonija život) stavlja u nadređen položaj crkvenoj doktrini pa i apsolutizmu koji je u središtu katoličke vjere. Otklon od teze da je spas i istina samo u Isusu i prebacivanje na nekakva djela i humanizam.

Da se razumijemo, meni to nije mrsko kao koncept, ali moram primjetiti da lik nije vjernik nego nekakav "duhovni" vođa.

Opcija 3 koja je vrlo najvjerojatnija a to je što on dolazi iz reda Jezuita. Ako se malo progugla njihovo djelovanje, reputacija i povijest toga reda vrlo se lako može uvidjeti da se radi de facto o masonima Katoličke Crkve. Bili su umiješani u mnoga financijska skandala pojedinih vlada, pokušaja svrgavanja istih te imaju nedoktrinarno učenje.

Primjerice, sada kada je bila migrantska kriza mnogi pomagači koji su bili uključeni u "spašavanju" (čitaj švercanju) migranata da pređu iz Grčke u Makedoniji su bili jezuiti.

Kroz povijest bili su u sukobi s mnogim papama. Pa tako i sa Ivanom Pavlom II. Isusovci su ti koji su smislili teologiju oslobođenja i širili je među klerom 80ih godina stoga je Ivan Pavao II. bio prisiljen direktno zabraniti to učenje.

Međutim, ovo je prvi puta u povijesti Katoličke Crkve da je jedan njihov osvojio vlast.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Proro%C4%8Danstvo_papa

Proročanstvo papa je lista od 112 kratkih latinskih fraza za koje se tvrdi da predstavljaju svakog papu (kao i nekoliko antipapa), počevši od pape Celestina II. (izabranog 1143.) i završavajući se s budućim papom u proročanstvu opisanim kao Petar Rimljanin, čiji će se pontifikat završiti uništenjem grada Rima i Posljednjim sudom. [1]

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 27 lip 2016, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32632
Robbie MO je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Bibliji. :kava



Medjutim ja nisam ekspert za Bibliju, niti sam dovoljno pametan da shvatim Isusove prispodobe, niti ne poznajem povijesni kontekst.
Treba mi netko sve to rastumacit. A tko je najveci strucnjak za Bibliju, ako ne covjek kojeg je Duh Sveti odabrao i koji je skolovan za to?

Pooanta SVETE mise je da eksperti objasnjavaju neekspertima.

Biblija je pisana veoma razumljivo,moja baka je odlično razumjela.Kvaka je da je počneš čitati.I živjeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 27 lip 2016, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 20:27
Postovi: 17400
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
Biblija je pisana veoma razumljivo,moja baka je odlično razumjela.Kvaka je da je počneš čitati.I živjeti.


:zubati

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 28 lip 2016, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 22:05
Postovi: 2993
KiM je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Opcija 3 koja je vrlo najvjerojatnija a to je što on dolazi iz reda Jezuita. Ako se malo progugla njihovo djelovanje, reputacija i povijest toga reda vrlo se lako može uvidjeti da se radi de facto o masonima Katoličke Crkve. Bili su umiješani u mnoga financijska skandala pojedinih vlada, pokušaja svrgavanja istih te imaju nedoktrinarno učenje.

Primjerice, sada kada je bila migrantska kriza mnogi pomagači koji su bili uključeni u "spašavanju" (čitaj švercanju) migranata da pređu iz Grčke u Makedoniji su bili jezuiti.

Kroz povijest bili su u sukobi s mnogim papama. Pa tako i sa Ivanom Pavlom II. Isusovci su ti koji su smislili teologiju oslobođenja i širili je među klerom 80ih godina stoga je Ivan Pavao II. bio prisiljen direktno zabraniti to učenje.

Međutim, ovo je prvi puta u povijesti Katoličke Crkve da je jedan njihov osvojio vlast.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Proro%C4%8Danstvo_papa

Proročanstvo papa je lista od 112 kratkih latinskih fraza za koje se tvrdi da predstavljaju svakog papu (kao i nekoliko antipapa), počevši od pape Celestina II. (izabranog 1143.) i završavajući se s budućim papom u proročanstvu opisanim kao Petar Rimljanin, čiji će se pontifikat završiti uništenjem grada Rima i Posljednjim sudom. [1]

Znam za ovo. Imao i to na umu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 29 lip 2016, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44024
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Koja faca, on se fakat nije ni zajebavao.

LOL @ prva i druga stranica ove teme.



Ibar je napisao/la:
Duh Sveti je odabrao :)

Možemo biti ponosni! Vrhunski papa. Izobrazba fantastična. Skroman, ponizan, jednostavan. Full me podsjeća na Ivana XXIII i fizički, onako debeljuškast i u licu tim osmijehom i ta poniznost.

Isusovac je, prvi isusovac papa ikad, prvi redovnik nakon dugo vremena. Prvi Latinoamerikanac, Argentinac, Južnoamerikanac, Amerikanac uopće. Prvi sa južne hemisfere ikad.

Prvi u mnogo toga pa i po imenu Franjo.

Vrlo neobično je da se uzima neko ˝novo˝ ime obično se zadnjih stoljeća uzima ime prethodnika nekog.

Iznenađenje za mnoge i osoba i ime koje je uzeo. Kako su samo ovi na HRT-u zinuli i onaj Adalbert Rebić kao Scola je pobijedio ovo ono. Daleko od toga da bi bio loš al mislim neslužbene informacije po kojima je Scola dobio pustit u eter 3 minute prije nego izlazi novi papa hahah HRT šta se ćudit toj boljševičkoj TV :D

Nije ovo biranje predsjednika SDP-a ili neke političke stranke. Kardinalima svaka čast što su uzeli dodatne dane za promišljanje o papi. Čini se možda dosta star i je no to je nebitno. Neka bude papa 2 il 5 godine ko da mora biti 20. Nije ovo izbor za miss ili nešto peto gdje je cilj izabrat što mlađeg čovjeka. To ponekad može a i nemora bit prednost.

U slučaju da se razboli može odstupit puno lakše nego dosad nakon što je Benedikt to učinio.

U svakom slučaju Sveti Oče molit ćemo za tebe inponiraš svojom jednostavnošću i poniznošću.

Bilo je predivno vidjet sve one zastave na Trgu sv.Petra:Fiipini, Španjolska, Argentina, Albanija, Brazil...

Iako mnogi jedno smo tijelo.. Tisuće ljudi su molile i dobili smo stvarno sjajnog papu.. Bogu hvala :)



Lol, pitam se je li Ibar i dalje ovako odusevljen ili je vec presao u starokatolike? :D


Ibar je tip osobe koji slijepo slijedi autoritete, pa sam uvjeren da je 1000% papistički nastrojen (nešto kao forumaš vezista).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 16 srp 2016, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
Ministry of Sound je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:





Lol, pitam se je li Ibar i dalje ovako odusevljen ili je vec presao u starokatolike? :D


Ibar je tip osobe koji slijepo slijedi autoritete, pa sam uvjeren da je 1000% papistički nastrojen (nešto kao forumaš vezista).



Prije svega lijepi ti pozdrav vjerniće nevjere, polaskao si mi svojom ocjenom da sam "papistički nastrojen" toliko bih to želio biti svim srcem i svom svojom dušom i trudim se, i opet nisam savršen u svojoj vjeri, pa se stoga molim Bogu i posebno zazivam Duha Svetog da me nadahne da imadnem još više vjere i snage da stojim iza svojih ubjeđenja.
Zaista ti hvala, izrekao si mi neizrecivo veliki kompliment, kojeg možda ne zaslužujem, jer nisam ovdje svakom od vas imao volje i snage da odgovorim na preseravanja i bljuvotine koje iznosite o Svetom ocu Papi, pokušavajući da narušite preko njega i ugled Svete Katoličke Crkve.što je u mojoj svetoj vjeri i poznato da će se događati i to od Krista do danas.
Sretan sam da ima i vas nevjernika jer zahvaljujući vama mi katolici smo još jači i odlučniji da vas pokosimo argumentima, ne služeći se spekulacijama i žutim tiskom kao što to vi činite i kao jedinim relevantnim izvorom, te izjavama propalih raspopova i drugih spekulanata, a što činite vi protivnici Crkve.
Ipak molim se Bogu za takve, jer ne znaju što čine ni sebi ni svojoj besmrtnoj duši.

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 18 srp 2016, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 07:39
Postovi: 746


Ako se pita @vezistu, svi ovi u apelu su zlonamjerni nevjernici koji iznose "preseravanja i bljuvotine" kako bi naštetili papi i Crkvi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 srp 2016, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
ledolomac je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=nQpJqmbYPXg

Ako se pita @vezistu, svi ovi u apelu su zlonamjerni nevjernici koji iznose "preseravanja i bljuvotine" kako bi naštetili papi i Crkvi.


Doslovično.
U Crkvi ima i pedofila pa to ne znači da su u pravu kao i ovi koji olajavaju.
Crkva je velika i u njoj ima svakakvog smeća.

Ipak najgori su oni koji od tog smeća prave vijesti, i koji ta sranja i bljuvotine uzimaju za svoju istinu o Crkvi.

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 srp 2016, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
Sutnja je gora. Naravno, nije dobro ni kada se Crkvu blati izvrtanjem cinjenica, ali iznosenje smeca kako ga nazivas na svjetlo dana je pozitivna stvar. Crkva je puna ******** i zato ima dosta pedofila, a to je zato jer za svecenicki ideal postavlja feminiziranog muskarca, a ne muza.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 srp 2016, 15:54 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 07:39
Postovi: 746
vezista je napisao/la:
Doslovično.
U Crkvi ima i pedofila pa to ne znači da su u pravu kao i ovi koji olajavaju.
Crkva je velika i u njoj ima svakakvog smeća.

Ipak najgori su oni koji od tog smeća prave vijesti, i koji ta sranja i bljuvotine uzimaju za svoju istinu o Crkvi.


Dakle, tebi su lideri pro-life i pro-obiteljskih organizacija, uključujući i biskupe, svećenike i redovnike koji se pojavljuju u videu, smeće jednako pedofilima samo zato što su se usudili vrlo umjereno i u rukavicama kritizirati papinu dvosmislenost?

Kladim se da si do takvog zaključka došao bez gledanja što imaju za reći i da uopće ne znaš tko su ti ljudi i kakav im je opus. Ne, ti odmah znaš da su oni smeće...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 19 srp 2016, 15:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72163
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
Mole se da se papa urazumi a ako ne onda da Bozja providnost ucini da se spotakne i slomi nogu.

Ovo je prvi papa, jos mozda od slavnih Borgia, koji je liberalniji od prosjecnog potcinjenog katolika.

Pogledao sam 60% videa, zaista ga kritiziraju u rukavicama, ali vrlo jasno iskazuju razocaranje.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
protein je napisao/la:
Sutnja je gora. Naravno, nije dobro ni kada se Crkvu blati izvrtanjem cinjenica, ali iznosenje smeca kako ga nazivas na svjetlo dana je pozitivna stvar. Crkva je puna ******** i zato ima dosta pedofila, a to je zato jer za svecenicki ideal postavlja feminiziranog muskarca, a ne muza.


Koliko ******** ima u sekularnom društvu u procentima, a koliko u crkvenim krugovima, isto tako koliko pedofila ima u sekularnom društvu, a koliko među katoličkim svećenstvom????

Ako znaš odgovore na ova pitanja onda tvoj post ima smisla, a ako bubaš, onda si bezobrazan i zlonamjeran.
Dakle prvo procente, pa onda diskutiraj čega gdje ima puno.

Da ne bih pisao drugi post reći ću da me ne iznenađuje ovolika navala budaleština protiv Pape i Crkve, jer se iz postova točno da odrediti tko je koje vjere, tko se hini da je ateista, tko olajava samo zbog toga jer ga je svećenik izbacio radi pijanstva sa mise, a tko je nesiguran i uistinu traži odgovore.
Dobronamjernim ima smisla odgovarati na ovoj temi, ostali neka pokušaju bilo što reći protiv lokalnog hodžice na nekom portalu sa tipičnim bošnjačkim predznakom pa će vidjeti kako će se provesti i u roku koliko će biti baniran.
Samo ovdje se u beskonačnost tolerira lajanje na Papu i KC, ali dobro to je valjda demokracija, koja je došla do točke anarhije.

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 14:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72163
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
vezista je napisao/la:
Samo ovdje se u beskonačnost tolerira lajanje na Papu i KC, ali dobro to je valjda demokracija, koja je došla do točke anarhije.


Lol, anarhija je dozvoliti komentiranje i diskutiranje pape? :D

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
Robbie MO je napisao/la:
vezista je napisao/la:
Samo ovdje se u beskonačnost tolerira lajanje na Papu i KC, ali dobro to je valjda demokracija, koja je došla do točke anarhije.


Lol, anarhija je dozvoliti komentiranje i diskutiranje pape? :D


OK pokušaj "komentirati" nekog lokalnog hodžicu na nekom tipično bošnjačkom portalu na isti način kao što se ovde "diskutira i komentira" najviši autoritet KC njen apostolski predvodnik Sveti otac Papa ii zanima me hočeš li biti baniran u roku pet minuta ili odmah...
Lol odgovor znaš. :herceg_bosna

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32632
vezista je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Lol, anarhija je dozvoliti komentiranje i diskutiranje pape? :D


OK pokušaj "komentirati" nekog lokalnog hodžicu na nekom tipično bošnjačkom portalu na isti način kao što se ovde "diskutira i komentira" najviši autoritet KC njen apostolski predvodnik Sveti otac Papa ii zanima me hočeš li biti baniran u roku pet minuta ili odmah...
Lol odgovor znaš. :herceg_bosna

Ti bi zabranio uopće davati komentare na rad i izjave Pape,ili dopustio samo pozitivne opaske? :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
Mar-kan je napisao/la:
vezista je napisao/la:

OK pokušaj "komentirati" nekog lokalnog hodžicu na nekom tipično bošnjačkom portalu na isti način kao što se ovde "diskutira i komentira" najviši autoritet KC njen apostolski predvodnik Sveti otac Papa ii zanima me hočeš li biti baniran u roku pet minuta ili odmah...
Lol odgovor znaš. :herceg_bosna

Ti bi zabranio uopće davati komentare na rad i izjave Pape,ili dopustio samo pozitivne opaske? :neznam

Ne.
Diskusija treba da ima neku razinu dostojanstva, uzajamnog uvažavanja, istinitosti i ukoliko se pozivamo na neke izvor,e trebamo se truditi da to budu relevantni izvori ne samo radi istinitosti nego i radi kvalitete teme, njene temeljite obrade i publikuma koji to čita.
OK.
Sva mišljenja ne moraju biti pozitivna i to mi nije cilj, nego, ako netko ima svoj stav, pa i relevantan izvo,r što da ne, neka ga iznese, ali jasno sa velikim obzirom na pripadnike vjeroispovijesti koje neodmjeren post može povrijediti.
I to je to.
Zar je to toliko teško??? :kava

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 07:39
Postovi: 746
vezista je napisao/la:
...ako bubaš, onda si bezobrazan i zlonamjeran.


Jedini tko je bezobrazan na ovoj temi si ti. Druge proglašavaš smećem zato što ne misle kao ti, a da se pritom nisi udostojio kvalitetno odgovoriti na njihove argumente. Ono što si iznio nije kvalitetan odgovor nego samo slijepo negiranje i ignoriranje notornih stvari.

vezista je napisao/la:
Diskusija treba da ima neku razinu dostojanstva, uzajamnog uvažavanja, istinitosti...


Počni od sebe. Proglašavati druge smećem zato što ne misle kao ti zaista odiše dostojanstvom i uvažavanjem.

vezista je napisao/la:
...i ukoliko se pozivamo na neke izvor,e trebamo se truditi da to budu relevantni izvori ne samo radi istinitosti nego i radi kvalitete teme, njene temeljite obrade i publikuma koji to čita.


Slažem se. Jesu li enciklike prijašnjih papa relevantan izvor? Ili su i one smeće ako tebi ne odgovara što u njima piše?

vezista je napisao/la:
Sva mišljenja ne moraju biti pozitivna i to mi nije cilj, nego, ako netko ima svoj stav, pa i relevantan izvo,r što da ne, neka ga iznese, ali jasno sa velikim obzirom na pripadnike vjeroispovijesti koje neodmjeren post može povrijediti.
I to je to.
Zar je to toliko teško??? :kava


Što te konkretno vrijeđa u onom apelu papi? Je li itko od njih pljuvao po Franji?

Pitam jer imam osjećaj da je tebi svaka kritika jednaka pljuvanju, a s takvim stavom stvarno tražiš da svi imaju pozitivno mišljenje ili su smeće u protivnom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 srp 2016, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
Bit ce lako da ******** ima i vise u haljama nego u opcoj populaciji. Naravno, nemoguce izmjeriti tocno.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 21 srp 2016, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
protein je napisao/la:
Bit ce lako da ******** ima i vise u haljama nego u opcoj populaciji. Naravno, nemoguce izmjeriti tocno.


Postoje statistike.
Očekujem da ih prezentiraš, da ne bi ispalo da sam pristran, ako bih ti rekao: naprotiv, u "haljama" je to razina statističke greške u odnosu na procenat u općoj populaciji... :kava

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 21 srp 2016, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
ledolomac je napisao/la:
vezista je napisao/la:
...ako bubaš, onda si bezobrazan i zlonamjeran.


Jedini tko je bezobrazan na ovoj temi si ti. Druge proglašavaš smećem zato što ne misle kao ti, a da se pritom nisi udostojio kvalitetno odgovoriti na njihove argumente. Ono što si iznio nije kvalitetan odgovor nego samo slijepo negiranje i ignoriranje notornih stvari.

vezista je napisao/la:
Diskusija treba da ima neku razinu dostojanstva, uzajamnog uvažavanja, istinitosti...


Počni od sebe. Proglašavati druge smećem zato što ne misle kao ti zaista odiše dostojanstvom i uvažavanjem.

vezista je napisao/la:
...i ukoliko se pozivamo na neke izvor,e trebamo se truditi da to budu relevantni izvori ne samo radi istinitosti nego i radi kvalitete teme, njene temeljite obrade i publikuma koji to čita.


Slažem se. Jesu li enciklike prijašnjih papa relevantan izvor? Ili su i one smeće ako tebi ne odgovara što u njima piše?

vezista je napisao/la:
Sva mišljenja ne moraju biti pozitivna i to mi nije cilj, nego, ako netko ima svoj stav, pa i relevantan izvo,r što da ne, neka ga iznese, ali jasno sa velikim obzirom na pripadnike vjeroispovijesti koje neodmjeren post može povrijediti.
I to je to.
Zar je to toliko teško??? :kava


Što te konkretno vrijeđa u onom apelu papi? Je li itko od njih pljuvao po Franji?

Pitam jer imam osjećaj da je tebi svaka kritika jednaka pljuvanju, a s takvim stavom stvarno tražiš da svi imaju pozitivno mišljenje ili su smeće u protivnom.




Ne znam kako se tko osobno doživljava, ali kada sam govorio o smeću govorio sam jasno i nedvosmisleno o izvorima koji se navode kao „ključni“ u osporavanju Papine osobe i misije nasljednika Sv.Petra, pa zamjena teza kojom se epitetiziranje sadržaja prebacuje na osobe učesnika u diskusiji, je već ono najprizemnije podmetanje.

Zanimljivo je što nije dovoljno reći „Enciklika“, i onda slavodobitno krenuti u zatvoreni krug iste priće, koju sam već osporio ranije, pa se opet poteže ta ista stvar poput peripetumobilea s tezom o tisuću puta ponovljenoj laži, koja može u nečijim ušima postati istinom, (čitajte malo unatrag, tja nismo ribe sa memorijom koja pada nakon dvije sekunde), nego treba nešto i dokazati, o čemu sam opširno pisao kada sam prvi put zanijekao gomilu spekulacija i proizvoljnih tumačenja nekih crkvenih dokumenata, u autorizaciji prethodnih svetih otaca.

Da ponovim za one kojima je teško čitati, da ovdje treba dokazati da je Papa Franjo otstupio od Kanona i jasno navesti onoga kojeg je prekršio ili izmijenuo u mjeri da ga je u izvornoj formi derogirao.

Tek kad to bude dokazano, možemo razgovarati dalje.

U protivnom i dalje stojim pri tome da je sva konkretno tvoja prića obično klevetanje ili pljuvanje po Papi bez jasnih i nedvojbenih dokaza. :no

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 21 srp 2016, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 09 stu 2009, 07:39
Postovi: 746
vezista je napisao/la:
Ne znam kako se tko osobno doživljava, ali kada sam govorio o smeću govorio sam jasno i nedvosmisleno o izvorima koji se navode kao „ključni“ u osporavanju Papine osobe i misije nasljednika Sv.Petra, pa zamjena teza kojom se epitetiziranje sadržaja prebacuje na osobe učesnika u diskusiji, je već ono najprizemnije podmetanje.


Daj molim te, nisi bio jasan i nedvosmislen. Na pitanje o osobama koje su uputile onaj apel spomenuo si pedofile i onda da je Crkva velika i da u njoj ima svakakvog smeća. Što bi čovjek zaključio nego da govoriš o osobama...

vezista je napisao/la:
Zanimljivo je što nije dovoljno reći „Enciklika“, i onda slavodobitno krenuti u zatvoreni krug iste priće, koju sam već osporio ranije...


Gdje si je osporio, molit ću lijepo?

Dao sam primjer očigledne, notorne, direktne kontradikcije između dvije enciklike i tvoj odgovor je bio da za tebe tu nema kontradikcije. Bez obrazloženja.

vezista je napisao/la:
Da ponovim za one kojima je teško čitati, da ovdje treba dokazati da je Papa Franjo otstupio od Kanona i jasno navesti onoga kojeg je prekršio ili izmijenuo u mjeri da ga je u izvornoj formi derogirao.

To je potpuno besmislena teza, kao da kažeš da ne smijemo kritizirati rad nekog političara prije nego što se dokaže da je prekršio zakon. Kao da se šteta ne može napraviti i bez formalnog kršenja zakona.

Pozivanje Bernie Sandersa u Vatikan ili davanje problematičnih intervjua ljevičarskim aktivistima možda nisu formalno protiv kanona, ali poruka koju takvi činovi šalju je jednako destruktivna za crkveni nauk u praksi.

Ovdje je najveći problem što ti uopće ne priznaješ da postoji problem. Tebi je glavno da kanon nije promijenjen, a to što se on u praksi perfidno rastače i što drugi moraju tumačiti papine izjave kao da je riječ o pitijskim proročanstvima, to je normala i papa nimalo nije kriv za to. :kava

vezista je napisao/la:
U protivnom i dalje stojim pri tome da je sva konkretno tvoja prića obično klevetanje ili pljuvanje po Papi bez jasnih i nedvojbenih dokaza. :no

Kao što si vidio, to nije samo moja priča. To vide i ljudi puno upućeniji i teološki obrazovaniji od mene i od tebe i za koje ti unaprijed zaključuješ da su zlonamjerni klevetnici bez da si poslušao što imaju za reći i da si provjerio tko su i što rade u životu. Tebi je sama činjenica da kritiziraju papu (i to vrlo odmjereno i pristojno) dovoljna da ih olaješ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 21 srp 2016, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 21:26
Postovi: 1431
Postoje statistike o broju homoseksualaca u crkvenoj hijerarhiji? Gdje?

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 22 srp 2016, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ožu 2013, 11:16
Postovi: 1254
protein je napisao/la:
Postoje statistike o broju homoseksualaca u crkvenoj hijerarhiji? Gdje?


Zanimljivo je da prvo iznesete stav da pedofila i ******** ima više u Crkvi nego u općoj populaciji, a onda od mene tražite podatke, što znači da ste napamet govorili gospodine Proteinu.
Ipak evo vam iz oportunog tiska podaci te ubuduće nemojte tvrditi nešto što niste u stanju potkrijepiti.

http://vijesti.ba/clanak/227380/papa-fr ... a-pedofili

_________________
I svjetlost sviječe je jača od potpune tame...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3025 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 121  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO