HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 14:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: HVO Bihać
PostPostano: 01 kol 2011, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Slučajno, listajući po hrvatskoj wikipediji, naiđem na prilično očitu probošnjačku propagandu na sljedećim stranicama:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Tomislav_Dretar

http://hr.wikipedia.org/wiki/Vlado_%C5%A0anti%C4%87

S jedne strane kada se govori o Tomislavu Dretaru, piše sljedeće:

"U obrambeno-oslobodilačkom ratu u BiH obavlja niz političkih dužnosti na razini Okruga i Općine Bihać, te zapovijeda hrvatskim oružanim snagama pridruženim Armiji RBiH do 1993. godine. Vjeran Ustavu BiH odriče se poslušnosti Mati Bobanu, otvorenom izjavom da ne priznaje ni Matu Bobana ni i Herceg-Bosnu kao izdaju Bosne i Hercegovine:te odlazi u izgnanstvo."

Autor teksta ne poziva se ni na kakav izvor kojim bi potkrijepio svoju tezu da je Hrvatska republika Herceg-Bosna u samoj svojoj osnovi u suprotnosti s Ustavom BIH.

S druge strane, vjerujem da se dobar dio ovog teksta o Vladi Šantiću zasniva na raznoraznim insinuacijama i pristranim komentarima iz druge ili treće ruke, a dio je zasigurno i svjesna propaganda, jer nema nikakvih izvora koji potkrepljuju izrečene teze:

"Isključen iz članstva HDZ-a odlukom Predsjedništva Općinskog HDZ-a Bihać zbog destruktivnog djelovanja preko svojih simpatizera. Podrivao je akcije HDZ-a i nagovarao na opstruiranje odluka novokonstituirane Skupštine i njenih organa, što je bilo izravno onemogućavanje obrambenih priprema hrvatskog naroda. Osim toga unosio je smutnje u bošnjacko - hrvatske međunacionalne odnose, što je bilo pogubno po 7 postotnu populaciju Hrvata u Bihaću. No, voljom Mate Bobana nastavio je obnašati funkciju potpredsjednika HDZ-a BiH. Otišao u "Herceg-Bosnu" i ondje obnašao dužnost Zapovjednika bojišnice kod Kupresa, koji je izgubio. Po tome vraća se u Bihać. Postavljen je od strane bošnjačkih čelnika Irfana Ljubijankića i Nenada Ibrahimpašića, bez suglasnosti, ali uz otvoreno protivljenje hrvatskih predstavnika, za Načelnika štaba novoosnovane 2. Hrvatsko-muslimanske pješačke brigade."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 01 kol 2011, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Bilo bi dobro kada bi se netko posvetio ovome i sličnim primjerima, ako ima netko na forumu aktivan tko uređuje članke na wikipediji i bavi se time...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 01 kol 2011, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
asantic1 je napisao/la:
Zovem se Ivica, rođ. sam u Bihaću i cijeli rat sam tamo proveo. Bio sam dozapovjednik AT skupine GS HVO regije Bihać i dosta znam o događanjima u Bihaću iz tog razdoblja. Taj Dretar, koji je sebi dao pravo da piše o HVO Bihać, nije vrijedan spomena. Pobjegao je iz Bihaća tijekom 1992.g. i nastanio se u Belgiji. Gen. Šantić nije povukao snage HVO sa zavaljskog platoa jer nije ni bio u Bihaću te 1994.g. (stigao pred Božić 1994.g.).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 01 kol 2011, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Zanimljivo, taj je isti Dretar "otkrio" Hrvoja Jurića, kao što piše na članku o Juriću na wikipediji:

"Pjesme je počeo pisati u devetoj godini i vrlo rano skrenuo na sebe pažnju i čitalaca i književne kritike. Vjerojatno je najmlađi hrvatski pjesnik s objavljenom knjigom s 13 godina života, kojeg je otkrio Tomislav Dretar te uredio i objavio njegovu prvu knjigu Moje prve pjesme, Bihać, 1989."

Isti Jurić vrlo je aktivan na H-Alteru, internet okupljalištu i leglu raznoraznih orjunaša, bivših fekalovaca, Kangrginih praxisovaca, propalih skojevaca te njihovih mladih obožavatelja i učenika, kao i pokojeg zabludjelog i zanesenog mladog liberalnog anarhista otvorenijih pogleda:

http://www.h-alter.org/stranice/hrvoje-juric

Autor je i sljedećeg teksta:

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=33258

Ipak, skrenuo sam malo previše s teme HVO Bihać...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 01 kol 2011, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 20:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Tomislav Dretar dingospo veliki, prijeratni kustos u muzeju,poliglota,patriota organizirao otpor ,stvorio dvije satnije HVO-a u V.Kladusi,Santic niko i nishta tipichni dzarma,Hrvoje Juric moj skolski ,kulturan momak cesto bio predmet shkolskog reketiranja i isprdavanja jer je nosio one djozle shtreberske "lenonke s dioptrijom" al chojk od pera sto jes jes...

PS ne znam cemu ova tema?

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 01 kol 2011, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Tomislav Dretar dingospo veliki, prijeratni kustos u muzeju,poliglota,patriota organizirao otpor ,stvorio dvije satnije HVO-a u V.Kladusi,Santic niko i nishta tipichni dzarma,Hrvoje Juric moj skolski ,kulturan momak cesto bio predmet shkolskog reketiranja i isprdavanja jer je nosio one djozle shtreberske "lenonke s dioptrijom" al chojk od pera sto jes jes...

PS ne znam cemu ova tema?

Pa evo, između ostaloga da čujemo i ovakve informacije, kao i mišljenja o dotičnima.

Što se mene tiče:

Vlado Šantić :HercegBosanac

Tomislav Dretar i Hrvoje Jurić :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 02 kol 2011, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 20:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Pessimus dux je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Tomislav Dretar dingospo veliki, prijeratni kustos u muzeju,poliglota,patriota organizirao otpor ,stvorio dvije satnije HVO-a u V.Kladusi,Santic niko i nishta tipichni dzarma,Hrvoje Juric moj skolski ,kulturan momak cesto bio predmet shkolskog reketiranja i isprdavanja jer je nosio one djozle shtreberske "lenonke s dioptrijom" al chojk od pera sto jes jes...

PS ne znam cemu ova tema?

Pa evo, između ostaloga da čujemo i ovakve informacije, kao i mišljenja o dotičnima.

Što se mene tiče:

Vlado Šantić :HercegBosanac

Tomislav Dretar i Hrvoje Jurić :rigam


Vlado Santic je izgubio vugla radi svog kurchenja bez pokrica njega stavljati u bilo kakav kontekst sa dvojicom gore pomenuti je smijesno,ova dvojica su skolovani ljudi,ljudi od pera,dok ovaj general-knjigovodja nije vrijedan pomena jer nije to zasluzio ni zalaganjem u ratu apsolutnom nichim ,je da je zavrsio poput bijesnog psa ,bacen u vodu i ja licno nisam za te chetnichke metode,zato treba istraziti i procesuirati osobe koje su ubile Santica na kvarnjaka i skinuti ljagu sa postenog svijeta, iako mi ga lichno nije zao ni kao covjeka,ni kao vojnika jer to nije ni bio...

ja smatram da su ovakve teme bezveze jer se glorificiraju ljudi koji to nisu nicim zasluzili....

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 02 kol 2011, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Vlado Santic je izgubio vugla radi svog kurchenja bez pokrica njega stavljati u bilo kakav kontekst sa dvojicom gore pomenuti je smijesno,ova dvojica su skolovani ljudi,ljudi od pera,dok ovaj general-knjigovodja nije vrijedan pomena jer nije to zasluzio ni zalaganjem u ratu apsolutnom nichim ,je da je zavrsio poput bijesnog psa ,bacen u vodu i ja licno nisam za te chetnichke metode,zato treba istraziti i procesuirati osobe koje su ubile Santica na kvarnjaka i skinuti ljagu sa postenog svijeta, iako mi ga lichno nije zao ni kao covjeka,ni kao vojnika jer to nije ni bio...

ja smatram da su ovakve teme bezveze jer se glorificiraju ljudi koji to nisu nicim zasluzili....

Pa i ti glorificiraš "školovane ljude od pera" koji po meni ni po čemu to nisu zaslužili, jer kada bih ljude dijelio prema tim parametrima i na temelju toga ih glorificirao, onda bi mi se u "loncu za glorificiranje" našli i Milan Kangrga, Miljenko Jergović, Ante Tomić, Jurica Pavičić, Igor Mandić, Slavoj Žižek ili ne daj Bože Slavo Kukić. :ucelo

Ako ti se tema ne sviđa, zaobiđi ju. :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 02 kol 2011, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 19:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
I Dobrica Cosic je covjek od pera. Uzmite ga u Bihac, kada ga on nije uzeo. :thumbup

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 02 kol 2011, 20:03 
Offline

Pridružen/a: 24 srp 2011, 17:48
Postovi: 13
Razlika u ljudima ,i misljenja o njima su postojale i bit ce ali Vlado je ipak dosta ucinio sa svoj narod svidjalo se to nekome ili ne,a foskule tipa knjigovodja ili nesto drugo mogu da napisu samo cinicne i malogradjanske osobe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 02 kol 2011, 21:43 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 20:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
almex je napisao/la:
Razlika u ljudima ,i misljenja o njima su postojale i bit ce ali Vlado je ipak dosta ucinio sa svoj narod svidjalo se to nekome ili ne,a foskule tipa knjigovodja ili nesto drugo mogu da napisu samo cinicne i malogradjanske osobe.


mala replika od "malogradjanske osobe" odnosno mala digresijica

neJma nikih "foskula" ima samo "floskula" ali shtovano gradjanstvo jedan tip od "malogradjanina" drzite se iskljuchivo crijepa,dasaka colerica,tachki ,karijola,fangli i mistrija one bolje Vam stoje od baratanja vama nepoznatih pojmova citaj floskula :smajl007

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 03 kol 2011, 12:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
zlatni_ljiljan je napisao/la:
almex je napisao/la:
Razlika u ljudima ,i misljenja o njima su postojale i bit ce ali Vlado je ipak dosta ucinio sa svoj narod svidjalo se to nekome ili ne,a foskule tipa knjigovodja ili nesto drugo mogu da napisu samo cinicne i malogradjanske osobe.


mala replika od "malogradjanske osobe" odnosno mala digresijica

neJma nikih "foskula" ima samo "floskula" ali shtovano gradjanstvo jedan tip od "malogradjanina" drzite se iskljuchivo crijepa,dasaka colerica,tachki ,karijola,fangli i mistrija one bolje Vam stoje od baratanja vama nepoznatih pojmova citaj floskula :smajl007



sto se tice gradjevinskog materijala,u tome prednjace tvoji zemljaci,uza i sira rodbina islamskog karatkera,koja radi
kod mene za dnevnicu od 20KM.

smakli ste nepodobne, a zivili od hrvatske pomoci, to samo mogu najvece jejine na ovim prostorima.

no medjutim treba gledat stvari sa pozitivne strane.nema vise opasnosti od srba iz hrvatske,nema vise vezivanje zastava sa muslimanima,nema vise pavelica i tudjmana da spasavaju turske guzice. iduce poluvrijeme stoji jasna vizija i cilj i par olaksavajucih okolnosti

nece vise biti izbjeglica po cro moru,nego karta sa jednim smijerom za anadoliju...(doduse kasnite dosta,ali za prave stvari nikad nije kasno)

kakve li ironije,javlja se Muslimani iz hrvatske prijestolnice Bihaca.... sta bi rekli Frankopani: "deder sablju" :zubati

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 03 kol 2011, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 24 srp 2011, 17:48
Postovi: 13
1 ZARDJALI KAKTUSU zasto ste se nasli prozvanim u mom malom komentaru, kaze se nema a ne NEJMA.I stati znaci NIKIH sto mi daje za pravo ne samo da si malogradjanin nego si i neobrazovan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 04 kol 2011, 17:30 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 17:44
Postovi: 211
Zna se dobro da ste Hrvate makinjali sa svih pozicija ako su bili vec ,dobro ovaj gori kaze sljedeci put nece biti vezivanja zastava....a oni vam drugi porucuju nema vise turski pita od posavskog zita....a vi kao vi cackate mecku ..sto ce vam se
razbiti oglavu to vase hurlanje ali docice dan kad ce te se odvajati dobri od losih....
izaberi sine sto si....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 10 kol 2011, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2011, 17:25
Postovi: 57
Pessimus dux je napisao/la:
Slučajno, listajući po hrvatskoj wikipediji, naiđem na prilično očitu probošnjačku propagandu na sljedećim stranicama:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Tomislav_Dretar

http://hr.wikipedia.org/wiki/Vlado_%C5%A0anti%C4%87

S jedne strane kada se govori o Tomislavu Dretaru, piše sljedeće:

"U obrambeno-oslobodilačkom ratu u BiH obavlja niz političkih dužnosti na razini Okruga i Općine Bihać, te zapovijeda hrvatskim oružanim snagama pridruženim Armiji RBiH do 1993. godine.
Citat:
Vjeran Ustavu BiH odriče se poslušnosti Mati Bobanu, otvorenom izjavom da ne priznaje ni Matu Bobana ni i Herceg-Bosnu kao izdaju Bosne i Hercegovine:te odlazi u izgnanstvo."

Autor teksta ne poziva se ni na kakav izvor kojim bi potkrijepio svoju tezu da je Hrvatska republika Herceg-Bosna u samoj svojoj osnovi u suprotnosti s Ustavom BIH.

S druge strane, vjerujem da se dobar dio ovog teksta o Vladi Šantiću zasniva na raznoraznim insinuacijama i pristranim komentarima iz druge ili treće ruke, a dio je zasigurno i svjesna propaganda, jer nema nikakvih izvora koji potkrepljuju izrečene teze:

"Isključen iz članstva HDZ-a odlukom Predsjedništva Općinskog HDZ-a Bihać zbog destruktivnog djelovanja preko svojih simpatizera. Podrivao je akcije HDZ-a i nagovarao na opstruiranje odluka novokonstituirane Skupštine i njenih organa, što je bilo izravno onemogućavanje obrambenih priprema hrvatskog naroda. Osim toga unosio je smutnje u bošnjacko - hrvatske međunacionalne odnose, što je bilo pogubno po 7 postotnu populaciju Hrvata u Bihaću. No, voljom Mate Bobana nastavio je obnašati funkciju potpredsjednika HDZ-a BiH. Otišao u "Herceg-Bosnu" i ondje obnašao dužnost Zapovjednika bojišnice kod Kupresa, koji je izgubio. Po tome vraća se u Bihać. Postavljen je od strane bošnjačkih čelnika Irfana Ljubijankića i Nenada Ibrahimpašića, bez suglasnosti, ali uz otvoreno protivljenje hrvatskih predstavnika, za Načelnika štaba novoosnovane 2. Hrvatsko-muslimanske pješačke brigade."


Autore,autore,

Šta će meni citirati izvor, dosta mi je Ustav spomenuti, Bobana poznavati iz vremena kad je bio direktor Centra za kulturu u Imotskom i bio zadrti boljševik koji je Goranu Babiću, kad je sastavljana ekipa pjesnika za Imotske večeri poezije, rekao: Dok sam ja ovdje taj ustaša neće ući u Imotski. Poslije sam mu smetao jer sam bio partizan. Ja kao negativac nikad nisam postao vlasnikom bilo kakve nekretnine, a on vlasnik hotela Panorama koji ima, čini mi se 15 katova. Izgleda da je skupio lovu sadeći duhan po Hercegovini. Ja sam usput bio ratnik, jer sam znao "što da se radi".
Osnovao sam HVO, spriječio da u njega uđe bobanovski fantom , izgradio obrambenu strukturu Hrvata i osnovao prvu zrakoplovnu postrojbu u obrani BiH. Za jednog pjesnika dosta. Nisam sjeo u bilo čiju stolicu. Ono što sam iznio sa sobom bila je moja glava. Kažu oni iz Vedrog polja: Odnio nam podatke. Kakve podatke kukala im majka. Sve je bilo u mojoj glavi, kao i sada.
:tank


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 10 kol 2011, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13777
Lokacija: ZG
Gospodine Dretar , šta kažete na trenutnu situaciju u BiH i prekrasne multietničke odnosne koji vladaju diljem Jedne i Jedine a posebno između Hrvata i Muslimana ?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 10 kol 2011, 23:27 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2011, 17:25
Postovi: 57
Pessimus dux je napisao/la:
Zanimljivo, taj je isti Dretar "otkrio" Hrvoja Jurića, kao što piše na članku o Juriću na wikipediji:

"Pjesme je počeo pisati u devetoj godini i vrlo rano skrenuo na sebe pažnju i čitalaca i književne kritike. Vjerojatno je najmlađi hrvatski pjesnik s objavljenom knjigom s 13 godina života, kojeg je otkrio Tomislav Dretar te uredio i objavio njegovu prvu knjigu Moje prve pjesme, Bihać, 1989."

Isti Jurić vrlo je aktivan na H-Alteru, internet okupljalištu i leglu raznoraznih orjunaša, bivših fekalovaca, Kangrginih praxisovaca, propalih skojevaca te njihovih mladih obožavatelja i učenika, kao i pokojeg zabludjelog i zanesenog mladog liberalnog anarhista otvorenijih pogleda:

http://www.h-alter.org/stranice/hrvoje-juric

Autor je i sljedećeg teksta:

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=33258

Ipak, skrenuo sam malo previše s teme HVO Bihać...



Pa od ovoga stane pamet! Hrvoje Jurić, koji mene baš ne ljubi mnogo, ali ja njegovo djelo poštujem veoma, je filozof koji već ima međunarodni ugled i bit će na ponos Hrvatskoj i bosanskohercegovačkoj kulturi. Gospodine s irskim barjakom, da li ste Vi svjesni što činite i što govorite. U Turskoj sam vidio da se stotinjak ljudi u čajdžinici diže na noge kad ulazi jedan mladi gospodin. Pitao sam prijatelja, jednog turskog pisca koji je radio studiju o mojojoj poeziji, zašto to čine. Odgovorio mi je: Iskazuju poštovanje čovjeku koji je u 23. godini života istovremeno diplomirao na dva fakulteta. Hrvoje Juric je doktorirao i pise rasprave o najslozenijim temama najvecih filozofa dvadesetog stoljeca: Da li vi mozete svladati te guste tekstove, da li ste ih citali, da li ih razumijete i da li ste uopce ista objavili i sto je najinteresantnije jednim cistim boljsevickim jezikom socrealizma i kvazifilozofije napadate Jurica jer analizira Kangrgu koji je jedan od nekoliko vrijednih filozofa u Hrvatskoj i to Srbin. Mislim da je to ono što Vama smeta. Vi ste nacista:
'Dragi moj, filozofija se ne dijeli na lijevu i desno vec filozofiju odjeljuje od onog sto filozofija nije. Da imate barem malo potrebnog znanja znali biste da se o filozofijifilozofira filozofskim jezikom, a ne politickim govorom (language) najnizeg reda vrijednosti. Dajte, prosim vas, nosite se u vrazju mater!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 10 kol 2011, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tomislav Dretar je napisao/la:
Autore,autore,

Šta će meni citirati izvor

Znači, autor tih redaka ste Vi i ne pozivate se ni na kakav izvor, još to pokušavate opravdati. Krasno. :biceovodobro

Tomislav Dretar je napisao/la:
dosta mi je Ustav spomenuti

Kakav Ustav? Što je iz teksta tog Ustava u suprotnosti s organiziranjem obrane hrvatskog naroda u BIH i teritorijalnim povezivanjem područja na prostoru BIH na kojima Hrvati čine većinu u jednu cjelinu, u okviru iste te države? :neznam
Tomislav Dretar je napisao/la:
Bobana poznavati iz vremena kad je bio direktor Centra za kulturu u Imotskom i bio zadrti boljševik koji je Goranu Babiću, kad je sastavljana ekipa pjesnika za Imotske večeri poezije, rekao: Dok sam ja ovdje taj ustaša neće ući u Imotski.

Ljudi se s vremenom postupno mijenjaju, evoluiraju u svojim razmišljanjima i stavovima. Ne znam je li ovdje iznesena informacija točna, ali sve i da jest, meni osobno to ne mijenja generalno pozitivnu sliku i ulogu iste osobe u organizaciji obrane hrvatskog naroda u BIH i njegovog teritorijalnog povezivanja, odnosno razdoblja '91. - '95.

Kao što mi globalno pozitivnu sliku o prvom hrvatskom predsjedniku ne mijenja činjenica što je bio partizanski general, jer prateći njegov politički put i evoluciju stavova, posebice tijekom vođenja Instituta za historiju radničkog pokreta SRH tijekom 60-ih, stavljanja potpisa na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika 1967. i djelatnosti u Matici hrvatskoj 1970./71., može se dobiti posve jasna slika o postupnoj promjeni njegovih stajališta i shvaćanja.

Osim toga, Boban je mogao imati i osobnih, odnosno obiteljskih razloga (blisko krvno srodstvo s Rafaelom Bobanom) da se u javnosti i na poslu "dokaže" kao vjeran režimu, jer su osobe s takvom obiteljskom tradicijom u bivšem sustavu u pravilu bile obilježene i sustavno gažene, posebice ako su se dovodile u vezu s osobama sličnog obiteljskog miljea.
Tomislav Dretar je napisao/la:
Poslije sam mu smetao jer sam bio partizan. Ja kao negativac nikad nisam postao vlasnikom bilo kakve nekretnine, a on vlasnik hotela Panorama koji ima, čini mi se 15 katova. Izgleda da je skupio lovu sadeći duhan po Hercegovini. Ja sam usput bio ratnik, jer sam znao "što da se radi".

To mene osobno ne zanima, niti znam, niti sam u mogućnosti doći do informacija tko od vas što ima na "imovinskoj kartici" i na koji je način to stekao. Ja govorim konkretno o političkom i ratnom putu osoba, te njihovim političkim odlukama i stavovima u danim trenutcima. Smatram kako su Bobanovi u načelu bili ispravni i u skladu sa situacijom koja je vladala, dok oni Tomislava Dretara nisu.

Je li Tomislav Dretar takve stavove imao zbog vlastitog nerazumijevanja trenutne političke situacije, izoliranosti, političke nepismenosti, idealiziranja nekakvog savezništva Hrvata i Muslimana, latentnog neoustaštva ili nečeg trećeg (svjesnog sijanja razdora jer je možda bio nečiji igrač), u to ne ulazim, jer nemam dovoljno pravih informacija.
Tomislav Dretar je napisao/la:

Osnovao sam HVO, spriječio da u njega uđe bobanovski fantom , izgradio obrambenu strukturu Hrvata i osnovao prvu zrakoplovnu postrojbu u obrani BiH. Za jednog pjesnika dosta. Nisam sjeo u bilo čiju stolicu. Ono što sam iznio sa sobom bila je moja glava. Kažu oni iz Vedrog polja: Odnio nam podatke. Kakve podatke kukala im majka. Sve je bilo u mojoj glavi, kao i sada. :tank

Nije baš inače uobičajeno tako sam sebe uzdizati i glorificirati, pravi bi umjetnik to prepustio drugima. Osim toga, ne znam o kakvim se podatcima radi i nisam dovoljno upućen po tom konkretnom pitanju, dajem samo svoj dojam koji sam stekao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 10 kol 2011, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tomislav Dretar je napisao/la:
Pa od ovoga stane pamet! Hrvoje Jurić, koji mene baš ne ljubi mnogo, ali ja njegovo djelo poštujem veoma, je filozof koji već ima međunarodni ugled i bit će na ponos Hrvatskoj i bosanskohercegovačkoj kulturi. Gospodine s irskim barjakom, da li ste Vi svjesni što činite i što govorite. U Turskoj sam vidio da se stotinjak ljudi u čajdžinici diže na noge kad ulazi jedan mladi gospodin. Pitao sam prijatelja, jednog turskog pisca koji je radio studiju o mojojoj poeziji, zašto to čine. Odgovorio mi je: Iskazuju poštovanje čovjeku koji je u 23. godini života istovremeno diplomirao na dva fakulteta.

Uopće me ne zanima što ste vidjeli u Turskoj, niti Vam imam razloga vjerovati. :biceovodobro

P.S. Očito da ste autor i tog teksta o Juriću, budući da se spominje kako ste ga upravi Vi otkrili. To je da si malo podignete ego. :smajl034
Tomislav Dretar je napisao/la:
Hrvoje Juric je doktorirao i pise rasprave o najslozenijim temama najvecih filozofa dvadesetog stoljeca:

Neka piše, sretno mu bilo. Meni je bilo dovoljno pročitati nekoliko njegovih tekstova i kolumni gdje zabada nos u teme koje uopće ne razumije, niti ih pokušava razumjeti, te vidjeti s kakvim otpadom i ljudskim smećem se druži (H-Alter). Ne čudi, s obzirom što i tko se sve danas naziva i razmeće titulom filozofa, prvenstveno misleći na mnoge mlade neopraxisovce, koje kao s proizvodne trake izbacuje Filozofski fakultet u Zagrebu, a razmišljanja su im slična kao jaje jajetu, totalni su Borg.
Tomislav Dretar je napisao/la:
Da li vi mozete svladati te guste tekstove, da li ste ih citali, da li ih razumijete

S obzirom na pročitane kolumne i tekstove Hrvoja Jurića na mrežnim portalima, te u dnevnom tisku, nemam neku posebnu želju čitati njegove radove. To ću prepustiti Vama i drugim njegovim štovateljima, te poklonicima lika i djela, posebno onima spomenutima u Turskoj.
Tomislav Dretar je napisao/la:
da li ste uopce ista objavili

Objavio sam, da, ali moje područje nije filozofija, već povijest.
Tomislav Dretar je napisao/la:
i sto je najinteresantnije jednim cistim boljsevickim jezikom socrealizma i kvazifilozofije napadate Jurica jer analizira Kangrgu koji je jedan od nekoliko vrijednih filozofa u Hrvatskoj i to Srbin. Mislim da je to ono što Vama smeta.

O Kangrgi je dovoljno rekao Ivica Lučić u svom izvrsnom tekstu:

http://magazin.6yka.com/do/da,271

Na to šovinističko smeće od čovjeka ne bih se više vraćao pa možemo završiti s ovim tekstom:

http://www.poskok.info/index.php?option ... &Itemid=72
Tomislav Dretar je napisao/la:
Vi ste nacista:

Opa, pjesnik se razmeće etiketama, pa nije valjda izbačen iz takta? :smajl032
Tomislav Dretar je napisao/la:
'Dragi moj, filozofija se ne dijeli na lijevu i desno vec filozofiju odjeljuje od onog sto filozofija nije. Da imate barem malo potrebnog znanja znali biste da se o filozofijifilozofira filozofskim jezikom, a ne politickim govorom (language) najnizeg reda vrijednosti. Dajte, prosim vas, nosite se u vrazju mater! [/b]

Dragi pjesniče, veliki umjetniče, zar se tako spuštate na nisku razinu i vrijeđate u diskusiji? Velike li sramote, čuvajte ugled! :thumbup

P.S. Kada me već šaljete tamo (u vražju mater), pokažite mi gdje je to mjesto, pretpostavljam da Vi to znate jer ste se vjerojatno svojevremeno tamo pokupili iz bihaćkog kraja...

To bi onda moralo biti negdje u blizini Belgije, ako dobro ciljam? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 11 kol 2011, 00:26 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2011, 17:25
Postovi: 57
PCM je napisao/la:
Gospodine Dretar , šta kažete na trenutnu situaciju u BiH i prekrasne multietničke odnosne koji vladaju diljem Jedne i Jedine a posebno između Hrvata i Muslimana ?



Izgleda da sam manje omražen nego što sam mislio. Hvala Vam na pozivu!
Ne znam da li mogu kompetentno suditi o tome. Tiskovine su jadne i cemerne. Sve je usmjereno k snizavanju razine kriticke svijesti citateljstva. Normalno, jer nalazimo se u razdoblju prvobitne akumulacije kapitala zato mutez i lupez stanuju zajedno. Ljudi su doslovce gladni kruha, a mladi tonu u beznadje . Odsustvo perspektive zamracuje umove i obara vrijednosti' Ondje gdje je nacija od sredstva za opstanak proizvodnje postala sredstvom za opstanak diktature kriminala nema velikih izgleda za brzo rjesenje stvari. Nije stanje medjunacionalnih odnosa izvor nasih nesporazuma i zala vec njihova posljedica koja omogucava novopecenim kapitalistima , kojima je era globalizacije nebeski dar, da vrse jos bezobrazniju i nemilosrdniju pljacku javnih i privatnih dobara. U svemu tome Muslimani cine pametnije stvari: Oni grade proizvodne pogone, a Hrvati dizu spomenike proslosti' Muslimani imaju tezu zadacu, jer trebaju spasiti naciju od ekstremizma i modernizirati naciju, staviti u suglasje nekoliko neuskladivih sustava - izgubljenu tradiciju, nedostatak elite koja ih je vec nekoliko puta izdala, napustila, dokazati zapadu da nisu prijetnja Europi vec njena diferencija koja kao diferencijal u motoru radi koristan posao - pokrece zamasnjak povijesti. Zato u svoj ovoj magli imaju veliku povijesnu sansu da sublimiraju preskocivsi stoljeca i siguran sam da ce uspjeti' Hrvatima najmanje treba sukob s Muslimanima. Nije vrijeme da se broje mrtvi vec zivi. a njih je sve manje. Ako se upuste. mislim na hercegovacke Hrvate, jer bosanskih vise nema u Bosni, u novi rat osudjeni su na nestanak. Dobar dio godine provodim u Dalmaciji i znam - na Dalmatince vise ne mogu racunati. Vise nitko nece ici gubiti glavu za Veliku Hrvatsku koja je lisena populacije. pusta, sela zjape prazna, njive neuzorane, a Dalmacija cvjeta. Jedini izlaz je u bosansko-hrvatskoj kompaniji. Toliko smo potrebni jedni drugima. no osavimo svakom njegovu posebnost koju svatko zahtjeva za sebe pojedinacno pa onda i grupno. Treba poduprijeti borbu Bosnjaka za povratak Ustava, to je spas za sve nas. Ustav treba vratiti da bi se skinulo s tapeta pitanje o medjunacionalnim odnosima, ali treba dobro Paziti da ne bude predan u ruke ovima koji sad drze pARLAMENT I vLADU JER BI TO ZNACILO DATI IM JOS JACE ORUZJE U RUKE'

jA POZNAJEM JEDAN NACIN DA SE PITANJE NACIONALIZAMA PREKONOCI RIJESI. Posjedujemo javna dobra. dreba ih aktivirati. napraviti New deal: Ne na Titov nacin vec Ruzveltov: Onog casa kad se otvori milijun radnih mjesta na izgradnji plovnih putova, zeljeznickih trasa, jezera za akumulaciju vode koja ce u skoroj buducnosti vrijediti zlata . kad se omoguci ladji da bez iskrcavanja u Plocama odveze svoj teret u Bec ili Moskvu nece biti vremena za neproizvodno, neplodno nacionalisticko ljenstvovanje i mahanje barjacima jer ce se raditi, ali nece biti gladnih. Ovo se moze uciniti naivnim. ali ja tvrdim da je to rjesenje da se zaustavi propadanje drzave i stanovnistva i da se zatvori stranica nezaposlenosti: Time ce se dobiti na vremenu, smiriti tenzije koje izaziva siromastvo i izgraditi infrastruktura bez trosenja u neproduktivne svrhe' Tad cemo biti zreli za Europu gdje nas cekaju znacajni fondovi: Do tada ce ova korumpirana generacija nestati sa scene i fondovi nece otici u lopovske dzepove niti u neproizvodne objekte kao u Grckoj, Spanjolskoj i Portugalu koji su gradili standard a ne tvornice: Tad ce BiH moci taj kapital iskoristiti kao akumulirani kapital i bez kredita i zaduzenja izgraditi industriju i s Hrvatskom Turizam koji ce te dvije zemlje uciniti najinteresantnijim u Europi. imat ce ponudu za cijeli godinu a ne samo za tri mjeseca kao francuski ili spanjolski.
Dakle u radne dane lopztu u sake pa masimo njima a o blagdanima iznesimo barjake i pjevajmo sevdalinke, gange, rere i ojkane: Ah da, sevdalinka je gradjanska, gospodska pjesma, a gangu, reru i ojkanu pjevaju seljaci svih triju nacija. one su na, tlo iz kojeg rastemo sevdalinka, rok. pop, Rap su sljemena greda svakodnevnice obicnog covjeka' Srdacno vas, Tomislav Dretar
. :zivili

Pessimus duxe! Lijep si sebi avatar smislija - Zli kralj! Nomen est omen. Ivice, ako si ti Lucic kojeg spominjes i ako si ti onaj koji je otpoceo pisati poeziju kao Lucijus, Lijepo si mi uzvratio. Kao pravi jalni Hrvat: Pa i Tebe sam proizveo. Bio si sretan da Te promoviram na cast pjesnika. Ti kao lopov dosavsi na vlast. ubijas svog oca. da se ne dozna kako si poceo i odakle, da se ja pripomognem Cirom Blazevicem. Ostavi se corava posla! Mozda se varam u imenima ali ne varam se u karakterima. La pubelle! Bas si dobrih gluposti nalupao. Moj Mir Harvene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 11 kol 2011, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tomislav Dretar je napisao/la:
Pessimus duxe! Lijep si sebi avatar smislija - Zli kralj! Nomen est omen.

Gospodine pjesniče, nešto Vam slabo ide latinski pa se nemojte brukati pred ovako zahtjevnim auditorijem. Naime, pessimus dux znači najgori knez, a ne zli kralj. Pessimus bi se još u nekakvom slobodnom prijevodu dalo prevesti u zli, ali dux nikako u kralj, već knez. :zivili
Tomislav Dretar je napisao/la:
Ivice, ako si ti Lucic kojeg spominjes i ako si ti onaj koji je otpoceo pisati poeziju kao Lucijus, Lijepo si mi uzvratio.

Da, ja sam Ivica Lučić, glavom i bradom! :smijeh

Inače, godi mi da me se uspoređuje s dotičnim gospodinom i to doživljavam kao veliki kompliment, budući da dr. Lučića iznimno cijenim kao uglednog povjesničara te vrsnog polemičara i kolumnista, iako sam ga samo jednom imao prilike uživo gledati, no pratim njegov historiografski znanstveni rad, kao i kolumne, javne polemike i nastupe u medijima. :thumbup1
Tomislav Dretar je napisao/la:
Kao pravi jalni Hrvat: Pa i Tebe sam proizveo. Bio si sretan da Te promoviram na cast pjesnika.

Postoji li neki hrvatski intelektualac, znanstvenik ili umjetnik s prostora BIH kojeg Vi niste proizveli, cijenjeni gospodine pjesniče? Čisto sumnjam. =))
Tomislav Dretar je napisao/la:
Ti kao lopov dosavsi na vlast. ubijas svog oca. da se ne dozna kako si poceo i odakle, da se ja pripomognem Cirom Blazevicem. Ostavi se corava posla! Mozda se varam u imenima ali ne varam se u karakterima. La pubelle! Bas si dobrih gluposti nalupao. Moj Mir Harvene!

:dragobojic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 11 kol 2011, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Tomislav Dretar je napisao/la:
Nije vrijeme da se broje mrtvi vec zivi. a njih je sve manje. Ako se upuste. mislim na hercegovacke Hrvate, jer bosanskih vise nema u Bosni, u novi rat osudjeni su na nestanak.

Gospodin pjesnik očito u zemljama Beneluxa previše vremena provodi družeći se s useljenicima sklonim raznoraznim opijatima. :D

:dragobojic :w00t


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 11 kol 2011, 23:34 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13777
Lokacija: ZG
Gospodine Dretar očekivah puno više od vas , ovaj vaš post je pucanj u prazno... Daj ljudima posao i bit će sve u redu.

1.Neće biti sve u redu
2.Danas su vremena u kojima si moraš sam naći posao, nitko ti ga neće dati

Nacionalni problem ostaje i ostat će, dok se to ne riješi - sreće nema. Nevezano za kriminal i mutikaše. Njih je uvijek bilo i bit će bez obzira o kom se sustavu radi ... Al BiH je zakočena na mjestu, ključ je riješenje nacionalnog pitanja a ne riješenje nečijeg radnog mjesta. Riješenje nečijeg radnog mjesta i metenja "nacionalizma" pod tepih, samo je odgađanje neodgodivog.

Valjda ne želite da vam se unuci ubijaju ...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 11 kol 2011, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13777
Lokacija: ZG
I Hrvata ima u Bosni, ne znam tko vas slaga da ih nema ... :neznam

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HVO Bihać
PostPostano: 12 kol 2011, 10:46 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 20:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
pessimus durex,kurton zesci :palacgore1 shatro Tomu ispravlja,pa Shabane chojk je dingospo iz onog vremena,dok se on bavio knjizevnoscu ti si baco krmcima pomije i prodavo surutku na pjaji,serem se na tebe ovako mahmuran :kava

umjesto da budes zahvalan sto ti se ovakakv kalibar pera uopshte obraca ,ti jos fol seres ko foka ,sram te bilo...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO