HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 07:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 10 svi 2020, 02:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ministry of Sound je napisao/la:
Bit će zanimljivo kad se opet otvore teretane, morati ćeš napraviti rezervaciju jer će ukupan broj ljudi unutra biti ograničen. Još zanimljivije je da je sve ono što bi se moglo koristiti kod kuće rasprodano.

Uvijek sam razmišljao da kupim neki dobar power rack i sve osnovno za garažu. Nikad to nisam napravio jer se nekako činilo asocijalno. Ispadoše tipovi koji su to napravili vizionari.


Da vjerojatno će biti termini, svako rezervirati do maksimum 2 sata.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 23 svi 2020, 13:39 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
Jedva sam uspio narucit nekakvu sipku i kupit nesto utega za nju. Doslovno nicega vise nema. Dva utega od 10kg sam kupovao u dvije razlicite trgovine. Svaka imala samo po jedan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 08 lip 2020, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Robbie MO je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Bit će zanimljivo kad se opet otvore teretane, morati ćeš napraviti rezervaciju jer će ukupan broj ljudi unutra biti ograničen. Još zanimljivije je da je sve ono što bi se moglo koristiti kod kuće rasprodano.

Uvijek sam razmišljao da kupim neki dobar power rack i sve osnovno za garažu. Nikad to nisam napravio jer se nekako činilo asocijalno. Ispadoše tipovi koji su to napravili vizionari.


Da vjerojatno će biti termini, svako rezervirati do maksimum 2 sata.


Evo, izišli detalji. 50 minuta. Mislim da je jasno zašto baš 50. Jedna skupina odradi termin od recimo 11:00 do 11:50. Ulaze čistači i čistačice 10 minuta, prebrišu sve za sljedeće koji dolaze u 12:00, i proces se nastavlja. Tako, ništa od ovih 24/7 teretana, bit će ograničeno samo na sate kad je tu osoblje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 03 lip 2021, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6067
Da čujem momci, ovi ozbiljniji vježbači, kako određujete standarde za ravnomjeran razvoj svih mišića.
Ja se ravnam po strengthlevel.com. Recimo sve vježbe gledam da mi budu na približnom postotku. Jedino mi deadlift gadno zaostaje.
Ne znam je li taj pristup uopće ispravan, odnosno kako treba uravnotežiti vježbe za ravnomjeran razvoj svih mišića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 04 lip 2021, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
zaba1111 je napisao/la:
Da čujem momci, ovi ozbiljniji vježbači, kako određujete standarde za ravnomjeran razvoj svih mišića.
Ja se ravnam po strengthlevel.com. Recimo sve vježbe gledam da mi budu na približnom postotku. Jedino mi deadlift gadno zaostaje.
Ne znam je li taj pristup uopće ispravan, odnosno kako treba uravnotežiti vježbe za ravnomjeran razvoj svih mišića.


Neki općeprihvaćeni omjeri za glavne 4 vježbe su:

OHP - 0.75
Bench - 1
Squat - 1.5
Deadlift - 2

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 04 lip 2021, 15:44 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 581
ja sam se rodio kad sam odjebo te powerlifterske vježbe i prešao na olimpijska dizanja. Masu neku neću postić (nije mi ni bitno) ali brzina, eksplozivnost i funkcionalna snaga je neusporediva. I zabavnije je 100 puta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 15 lip 2021, 15:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2021, 10:10
Postovi: 1290
pakovic je napisao/la:
ja sam se rodio kad sam odjebo te powerlifterske vježbe i prešao na olimpijska dizanja. Masu neku neću postić (nije mi ni bitno) ali brzina, eksplozivnost i funkcionalna snaga je neusporediva. I zabavnije je 100 puta.

Koliko dugo treniraš weightlifting, kakvi su brojevi za C&J i snatch?

_________________
Britanski dnevni list “Manchester Guardian” od 03. kolovoza 1914. donio je: “Kad bi se Srbiju moglo odvući na sredinu oceana i potopiti, tada bi se Europski zrak pročistio.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 16 lip 2021, 06:07 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 18:32
Postovi: 581
HusoBaznijek je napisao/la:
pakovic je napisao/la:
ja sam se rodio kad sam odjebo te powerlifterske vježbe i prešao na olimpijska dizanja. Masu neku neću postić (nije mi ni bitno) ali brzina, eksplozivnost i funkcionalna snaga je neusporediva. I zabavnije je 100 puta.

Koliko dugo treniraš weightlifting, kakvi su brojevi za C&J i snatch?


nekih 6 mjeseci, 85 kg izbačaj, 65 trzaj. Ništa posebno, ali osjećaj svladavanja tehnike i bacanja šipke iznad glave je ludilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 16 lip 2021, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2021, 10:10
Postovi: 1290
pakovic je napisao/la:
HusoBaznijek je napisao/la:
Koliko dugo treniraš weightlifting, kakvi su brojevi za C&J i snatch?


nekih 6 mjeseci, 85 kg izbačaj, 65 trzaj. Ništa posebno, ali osjećaj svladavanja tehnike i bacanja šipke iznad glave je ludilo.

Dobro je nisi loš, veoma je bitno tehniku savladati u dizanju tegova, jer loša tehnika je put za povredu.

_________________
Britanski dnevni list “Manchester Guardian” od 03. kolovoza 1914. donio je: “Kad bi se Srbiju moglo odvući na sredinu oceana i potopiti, tada bi se Europski zrak pročistio.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 16 lip 2021, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3092
HusoBaznijek je napisao/la:
pakovic je napisao/la:

nekih 6 mjeseci, 85 kg izbačaj, 65 trzaj. Ništa posebno, ali osjećaj svladavanja tehnike i bacanja šipke iznad glave je ludilo.

Dobro je nisi loš, veoma je bitno tehniku savladati u dizanju tegova, jer loša tehnika je put za povredu.

Ako nisi trenirao od malih nogu, nemoj se upuštati u bilo kakve oblike težih treninga, jer nije samo bitna težina, mnogi ljudi ne znaju dozirati, odnosno ne znaju svoje limite. To vodi do pocjepanih mišića(tzv upale) koje bez pravilne regeneracije, a i s njom da se ne lažemo, ne vode ničemu dobrome, ako ti nakon svakog treninga šepaš i ne možeš meda na kašiku mjenjaj vježbe ili način vježbanja, lati se bicikla i užeta.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 04 ruj 2021, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Opet redovan, skoro svaki dan (od toga 2x tjedno trčanje po oko 6 km).

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 04 ruj 2021, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Robbie MO je napisao/la:
Opet redovan, skoro svaki dan (od toga 2x tjedno trčanje po oko 6 km).

Dobar si.

Sta ti je cilj?

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 ruj 2021, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
POL_GASOL je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Opet redovan, skoro svaki dan (od toga 2x tjedno trčanje po oko 6 km).

Dobar si.

Sta ti je cilj?


Stay fit & healthy.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 srp 2022, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
u zadnjih godinu dana ne znam što nisam miksao, podjele na pull/push pa gornji i donji dio tijela pa ubacivao cardio s utezima pa MRT pa ponekad 2-3 puta tjedno u funkcionalnu teretanu.

i na kraju sam prije 2 mjeseca odlučio sve to bataliti i isprobati samo kod kuće compounds vježbe, ali 5 puta tjedno po 45 minuta.

po 3 serije 10 ponavljanja čučnjeva, romanian deadlift i bench, to s po 30 kg bučice, 3 serije dumbell row s 27 kg po bučici i 3 serije shoulder press po 17 kg. poslije sam dodao finisher 3 serije push up to renegade row, bučice 10 kg, čisto da malo još krv prokljuva. :zubati

i rezultati su neočekivano dobri. nisam mijenjao ništa u prehrani, možda sam i manje pazio, čak ni proteinski prah ne uzimam u zadnjih mjesec dana, ali tonus mišića je tu, snaga, energija, naravno da ima i hipetrofije. malo sam dizao težine i skraćivao pauze, ne podižem frekvenciju. ovako dobro sam izgledao i osjećao se zadnji put u lockdownu kad nisam znao što ću od sebe pa 2 put dnevno trenirao, ali to se više nikad neće ponoviti.

je li radio netko konzistentno fullbody s dobrim rezultatima?

vjerojatno će mi i ovo dopizdit, ali izdržat ću još 2-3 tjedna do mora. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 srp 2022, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2021, 10:10
Postovi: 1290
dudu je napisao/la:
u zadnjih godinu dana ne znam što nisam miksao, podjele na pull/push pa gornji i donji dio tijela pa ubacivao cardio s utezima pa MRT pa ponekad 2-3 puta tjedno u funkcionalnu teretanu.

i na kraju sam prije 2 mjeseca odlučio sve to bataliti i isprobati samo kod kuće compounds vježbe, ali 5 puta tjedno po 45 minuta.

po 3 serije 10 ponavljanja čučnjeva, romanian deadlift i bench, to s po 30 kg bučice, 3 serije dumbell row s 27 kg po bučici i 3 serije shoulder press po 17 kg. poslije sam dodao finisher 3 serije push up to renegade row, bučice 10 kg, čisto da malo još krv prokljuva. :zubati

i rezultati su neočekivano dobri. nisam mijenjao ništa u prehrani, možda sam i manje pazio, čak ni proteinski prah ne uzimam u zadnjih mjesec dana, ali tonus mišića je tu, snaga, energija, naravno da ima i hipetrofije. malo sam dizao težine i skraćivao pauze, ne podižem frekvenciju. ovako dobro sam izgledao i osjećao se zadnji put u lockdownu kad nisam znao što ću od sebe pa 2 put dnevno trenirao, ali to se više nikad neće ponoviti.

je li radio netko konzistentno fullbody s dobrim rezultatima?

vjerojatno će mi i ovo dopizdit, ali izdržat ću još 2-3 tjedna do mora. :zubati

Pa normalno da su rezultati dobri jer compound vježbe su realno najbolje vježbe što čovjek može da radi, koje će ti dati najviše snage a ujedno i dobru hipertrofiju mišića. Naravno da ni izolacione ne treba izostaviti ali one idu na kraj treninga. Čučanj, benč, mrtvo, veslanje, ramena presa, zgibovi su vježbe koje se moraju raditi ako se misli nešto postići. Bitno je svaki mišić pogoditi barem 2x sedmično. Ja većinom mixam, malo treniram upper/lower body, malo push pull legs, full body jedino treniram ako sam imao pauzu od treninga neko vrijeme.

_________________
Britanski dnevni list “Manchester Guardian” od 03. kolovoza 1914. donio je: “Kad bi se Srbiju moglo odvući na sredinu oceana i potopiti, tada bi se Europski zrak pročistio.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 srp 2022, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5700
Lokacija: planina
U svakom slučaju bolje češće trenirat sa manjim volumenom nego imat 2- 3 treninga tjedno od 2- 3 sata, em je nemoguće kvalitetno odradit cijeli trening kad imaš više vježbi i hrpu volumena em te to satare a dobiješ lošije rezultate, evo zanimljiv kratak klip koji objašnjava kako i zašto;



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 srp 2022, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Idemo dalje, svaki dan je borba, ako prestaneš, tek onda umireš
Radim 2x upper i 2x lower

Po jednom tjedno:
Standard benc
Squat
Close grip benc (bencam sad dva puta tjedno, prije sam overhead presso umisto close grip)
Deadlift

I naravno manje vjezbe. Tipa kad je standard benc dan, radim jos i wide grip pendlay rows, dumbbell bench press i curls.
Kad je deadlift dan, onda idu jos high pulls, goodmornings, leg raises
I dalje overhead pressam, samo sto je prioritet close grip benc
Na laganom bulku sam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 24 svi 2023, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5088
Ima li itko ovde da "drzi do sebe" tj. da trenira. Jeste li se pomirili sa stomakom bez plocica vise ili jos uvjek se trudite? Ovi srednjih godina ne mislim na bas mlade kojima je to lako =))

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 24 svi 2023, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2023, 14:28
Postovi: 557
Lokacija: Zapadna Hercegovina
Zadnjih godinu dana samo street workout teretane sam se okanio. Trenutno imam 100 kg što nije toliko loše na 190 cm. Body fat mi je 17% tak da nemam ni pločice ni stomak :pepam

_________________
Evo vam kola koga je volja mladosti moja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 09 kol 2023, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20414
Ima li koga da radi Arnold split? Pokušavam 6x tjedno sa što više volumena.

Pokušavam nabiti što više mase :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 09 kol 2023, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6775
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Jel to se spremaš za nešto wizl? :zubati

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 10 kol 2023, 08:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20414
kiler je napisao/la:
Jel to se spremaš za nešto wizl? :zubati

Samo rekreacija, ali me uhvatila volja :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 kol 2023, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5700
Lokacija: planina
Iz osobnog iskustva, 6x tjedno je debelo previše ako nisi na dopu poput Arnolda, onda moš i 2 puta dnevno.
6 dana zaredom trenirat, može jedino ako su u pitanju neki pičkasti treninzi koji se svode na natezanje po spravama, rad sa 50% ili šta već., Inače ako se rade compound vježbe sa slobodnom težinom sa jačim intenzitetom spržen si već nakon drugog dana zaredom, neovisno kakav je trening split jer svaki ozbiljan trening je stres na cns i na cijeli organizam. Osobno s vremenom sam uvidio da nema smisla držati se nekih striktnih termina već jednostavno slušaš tijelo, dan- dva treninga pa dan dva odmora, ovisno kakav je bio intenzitet i sve ostalo, s vremena na vrijeme uzeti par dana više odmora. Ovi režimi di se roka 6 dana zaredom su jednostavno neodrživi za prirodnog vježbača, ako govorimo o ozbiljnim high intensity treninzima. Bez dopa da ubrza oporavak i rast izgorio si u roku keks.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 kol 2023, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20414
Planina je napisao/la:
Iz osobnog iskustva, 6x tjedno je debelo previše ako nisi na dopu poput Arnolda, onda moš i 2 puta dnevno.
6 dana zaredom trenirat, može jedino ako su u pitanju neki pičkasti treninzi koji se svode na natezanje po spravama, rad sa 50% ili šta već., Inače ako se rade compound vježbe sa slobodnom težinom sa jačim intenzitetom spržen si već nakon drugog dana zaredom, neovisno kakav je trening split jer svaki ozbiljan trening je stres na cns i na cijeli organizam. Osobno s vremenom sam uvidio da nema smisla držati se nekih striktnih termina već jednostavno slušaš tijelo, dan- dva treninga pa dan dva odmora, ovisno kakav je bio intenzitet i sve ostalo, s vremena na vrijeme uzeti par dana više odmora. Ovi režimi di se roka 6 dana zaredom su jednostavno neodrživi za prirodnog vježbača, ako govorimo o ozbiljnim high intensity treninzima. Bez dopa da ubrza oporavak i rast izgorio si u roku keks.

Naravno da je previše ako svaki dan radiš isto i ubiješ se sa volumenom.

Osobno rotiram jedan dan prsa leđa, drugi dan ruke ramena treći dan noge pa ponovno krug , sedmi dan odmor.
U suštini radiš jednu grupu 2x tjedno pa se svaki mišić stigne odmoriti 48 sati. Može se bez problema izgurati.

Ne znam koliko dugo ti treniraš , ja gledam uvijek 60 minuta koja minuta gore dolje, ne više od toga.
Vježbam uglavnom na mašinama, takva je naprosto lokalna teretana, ali odradim za svaki mišić po nekoliko vježbi.

I to je zanimljiva tema, sto ljudi sto ćudi, neki rokaju 40 setova dnevno, drugi opet prate Mentzerov HIT pa odrade jedan set do otkaza i odu doma =))

zato i pitam druge forumaše :neznam

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 21 kol 2023, 07:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5088
Ja isto radim kruzni ali mi je 6 puta puno. Vremenski ne stignem. 3 puta tjedno smatram dovoljnim

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO