HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Teretana
PostPostano: 08 stu 2009, 19:03 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
vježbate li
ako jeste sta vježbate :utege :utege :pepam :pepam :smajl004 :smajl004
moram da vidim jesu li nasi hercegbosanci u formi :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 09 stu 2009, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Naravno da ima, itekako. :utege

Šta te konkretno zanima? Kako misliš "šta vježbate"? Valjda je jasno šta se radi u teretani :neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 09 stu 2009, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
RajvoSa je napisao/la:
Naravno da ima, itekako. :utege

Šta te konkretno zanima? Kako misliš "šta vježbate"? Valjda je jasno šta se radi u teretani :neznam

evo npr kako si rasporedio mišićne grupe koliko dižete i tako to pijete li ikakve nadomjestke itddd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 stu 2009, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
kajman je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Naravno da ima, itekako. :utege

Šta te konkretno zanima? Kako misliš "šta vježbate"? Valjda je jasno šta se radi u teretani :neznam

evo npr kako si rasporedio mišićne grupe koliko dižete i tako to pijete li ikakve nadomjestke itddd


Za supplements sam već napisao na topicu o prehrani.

1. Juice Plus (Fruit blend) + Juice Plus (Vegetable blend) https://www.juiceplus.com.au/nsa/content/Welcome.soa
2. Manuka med - http://www.manukahoney.co.nz/startsessi ... language=1
3. Protein (Syntha 6 od BSN)
4. Creatine (Gaspari nutrition)
5. N.O.-XPLODE (BSN Pre-workout energy supplement)
6. Cellmass (BSN Post-workout recovery)
7. CLA
8. Carnitine

Protein je možda i najvažniji, ako vježbaš, trebao bi u tijelo unijeti 2-3 grama proteina za svako kg osobne težine, što je skoro nemoguće bez kvalitetnog praška.

Program je ovaj, nakon 7-8 godina u teretani ti mogu reći da je ovaj za mene optimalan (mada svako ima svoj omiljeni program), jer je odlično raspoređen, i što je najvažnije ima česte varijacije mišićnih grupa, vježbi, broja repeticija itd.

Koliko se diže - ne znam za imena većine vježbi na hrvatskom, mada se bench i squat najčešće uzimaju kao relevantni. Za bench se kaže, da ako možeš podići svoju težinu, onda stojiš prilično dobro, za squat naravno treba nešto više. U mene je bench 110kg (al to uključuje štap od 20kg) al to nije za više od nekih 4-5 reps, squat 140kg uključujući štap. Ne treba se ni gledat težina toliko, osim ako ne misliš trenirat powerlifting. Težina za 4-6 reps ti je za jačinu (powerlifting), 8-12 reps ti je idealno za izgradnju mišića, sve preko 12 reps ti je više onako za kondiciju.

Citat:
WEEKS 1-4
Monday (Shoulders conjugate/Traps heavy)

A. Seated dumbbell press
4 x 6-8 reps

B1. Upright rowing
3 x 10-12 reps

B2. Seated incline lateral raise
3 x 10-12 reps

C. Arnold press
3 x 8-10 reps

D. Lateral raise
1 x 100 reps (take pauses if needed)

E. Barbell power shrugs
5 x 5 reps


Tuesday (Quads/Hams/Biceps/Triceps)

A1. Back squat
1 x 15, 1 x 12, 1 x 8, 1 x 20

A2. Romanian deadlift
1 x 12, 1 x 10, 1 x 8, 1 x 15

B1. Barbell curl
3 x 6-8 reps

B2. Close-grip decline press
3 x 6-8 reps

C1. Preacher curl
3 x 10-12 reps

C2. Decline dumbbell triceps extension
3 x 10-12 reps

D1. Hammer curl
3 x 12-15 reps

D2. Cable triceps extension
3 x 12-15 reps


Thursday (Traps conjugate/Shoulders heavy)

A. Barbell shrugs
4 x 6-8 reps

B1. Haney shrugs (behind the back shrugs in the Smith machine)
3 x 10-12 reps

B2. Upright rowing
3 x 10-12 reps

C. Standing calf machine shrugs
3 x 8-10 reps

D. Rear delt machine
1 x 100 reps

E. Military press
5 x 5


Saturday (Chest/Back)

A1. Incline bench press
3 x 6-8 reps

A2. Bent over barbell rowing
3 x 6-8 reps

B1. Flat dumbbell bench press
3 x 10-12 reps

B2. Lat pulldown
3 x 10-12 reps

C1. Decline bench press
3 x 12-15 reps

C2. Seated rowing
3 x 12-15 reps

* NOTE: Abdominal work is performed after every workout. Alternate between these two:

ABS WORKOUT 1

A1. Kneeling cable crunch
3 x 12-15 reps

A2. Machine crunch (use a 505 tempo)
3 x 6-8 reps

A3. Swiss ball crunch
3 x max

ABS WORKOUT 2

A1. Eagle sit-up
3 x max

A2. Roman chair Russian twist
3 x 12-15 reps

A3. High pulley woodchop
3 x 12-15 reps per side


WEEKS 5-8

Monday (Upper chest conjugate/Biceps heavy)

A. Incline bench press
4 x 6-8 reps

B1. Low-incline dumbbell press (stop short of lockout)
3 x 10-12 reps

B2. Incline cable flies
3 x 10-12 reps

C. Low-pulley crossover
3 x 8-10 reps

D. Bench press
1 x 100 reps (take pauses if needed)

E. Barbell curl
5 x 5 reps


Tuesday (Quads/Hams)

A1. Back squat
1 x 15, 1 x 12, 1 x 8, 1 x 20

A2. Romanian deadlift
1 x 12, 1 x 10, 1 x 8, 1 x 15

B1. Leg press
3 x 10-12 reps

B2. Gironda leg curl (leg curl with an elevated torso, as in a push-up position)
3 x 10-12 reps

C. Leg curl
1 x 100 reps


Thursday (Biceps conjugate/Upper chest heavy)

A. Barbell curl
4 x 6-8 reps

B1. Reverse preacher curl
3 x 10-12 reps

B2. Hammer curl
3 x 10-12 reps

C. Machine curl 2/1 technique (lift with 2 arms, lower in 5 seconds with 1 arm)
3 x 5-6 reps per side

D. Preacher curl
1 x 100 reps

E. High incline dumbbell press
5 x 5


Saturday (Back/Triceps)

A1. Barbell rowing
3 x 6-8 reps

A2. Fat-man pull-ups
3 x max reps

B1. Weighted chins
3 x 6-8 reps

B2. Lat pulldown
3 x 10-12 reps

C1. Decline EZ-bar triceps extension
5 x 6-8 reps

C2. Rope triceps extension
5 x 12-15 reps

* NOTE: Abs work is still performed after every workout in an alternate fashion.


WEEKS 9-12

Monday (quadriceps/hamstrings)

A. Back squat
1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

B1. Leg press
3 x 10-12 reps

B2. Leg extension
3 x 10-12 reps

C. Romanian deadlift
1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10


Tuesday (Shoulders/Back)

A1. Upright rowing
1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

A2. Seated incline dumbbell lateral raise
4 x 12-15 reps

B. Cable lateral raise (one arm at a time)
3 x 15-20 reps per arm

C1. Barbell rowing
1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

C2. Lat pulldown
1 x 10, 1 x 8, 1 x 6, 1 x 8, 1 x 10

E. Haney shrugs
3 x 12-15 reps


Thursday (Biceps/Triceps)

A1. Preacher curl
4 x 8-10 reps

A2. Alternate dumbbell curl
4 x 10-12 reps per arm

A3. Reverse barbell curl
4 x 12-15 reps

B1. Close-grip bench press
4 x 8-10 reps

B2. Lying barbell triceps extension
4 x 10-12 reps

B3. Rope triceps extension
4 x 12-15 reps


Saturday (Chest/Shoulders)

A1. Decline dumbbell press
3 x 8-10 reps

A2. Dips
3 x max reps

A3. Cable crossover
3 x 12-15 reps

B1. Seated dumbbell press
4 x 8-10 reps

B2. Standing lateral raise
4 x 10-12 reps

B3. Front dumbbell raise
4 x 12-15 reps

* NOTE: Abs should be worked after every workout (same as two other phases) plus additional resistance free abs work everyday

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 stu 2009, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Trebe decka upitati sta zeli..
Da li zeli povecati masu, zeli li steci kondiciju, topiti masne naslage.. Sve su to velike razlike. E onda mozemo o svemu ostalom.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 stu 2009, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Tulkas je napisao/la:
Trebe decka upitati sta zeli..
Da li zeli povecati masu, zeli li steci kondiciju, topiti masne naslage.. Sve su to velike razlike. E onda mozemo o svemu ostalom.


Koliko sam ja shvatio, nije ovdje došao po savjet (nije početnik) nego za razmjenu mišljenja o programu za treniranje, kakve proteine i ine supplements itd.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 stu 2009, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Mislim da je najbolje da nam on objasni u cemu je kvaka i na koju stranu da krenemo s razgovorom.. Iz njegovog uvoda nisam bas najbolje skuzio..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:05 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
Tulkas je napisao/la:
Mislim da je najbolje da nam on objasni u cemu je kvaka i na koju stranu da krenemo s razgovorom.. Iz njegovog uvoda nisam bas najbolje skuzio..


rajvosa je već rekao ovu temu sam otovorio da raspravljamo o treninzima prehrani itd
ja trenutno ne koristim nista osim wheya jer i ovako imam previše mase :zubati
meni je cilj snaga i masa(mišićna) dosad sam isao u teretanu bez ikakvih promjena u prehrani
i skonto sam da nema od toga nista i zadnjih 2 tjedna sam promijenio prehranu uzimam i whey sad sam konto uzeti creatin pošto vidim da vi imate više iskustva od mene dajte kakve savjete
programe itd a mogli bi i par svojih slika nabaciti da vidimo kakvi ste nam pošto vidim da dugo trenirate


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
kajman je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Mislim da je najbolje da nam on objasni u cemu je kvaka i na koju stranu da krenemo s razgovorom.. Iz njegovog uvoda nisam bas najbolje skuzio..


rajvosa je već rekao ovu temu sam otovorio da raspravljamo o treninzima prehrani itd
ja trenutno ne koristim nista osim wheya jer i ovako imam previše mase :zubati
meni je cilj snaga i masa(mišićna) dosad sam isao u teretanu bez ikakvih promjena u prehrani
i skonto sam da nema od toga nista i zadnjih 2 tjedna sam promijenio prehranu uzimam i whey sad sam konto uzeti creatin pošto vidim da vi imate više iskustva od mene dajte kakve savjete
programe itd a mogli bi i par svojih slika nabaciti da vidimo kakvi ste nam pošto vidim da dugo trenirate


:zubati I to napisati nick na prsa flomasterom!

U svakom slučaju,ne bih preporučio nikakve dodatke prehrani.Drug iz škole je dospio skoro u kolica zbog toga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
kajman je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Mislim da je najbolje da nam on objasni u cemu je kvaka i na koju stranu da krenemo s razgovorom.. Iz njegovog uvoda nisam bas najbolje skuzio..


rajvosa je već rekao ovu temu sam otovorio da raspravljamo o treninzima prehrani itd
ja trenutno ne koristim nista osim wheya jer i ovako imam previše mase :zubati
meni je cilj snaga i masa(mišićna) dosad sam isao u teretanu bez ikakvih promjena u prehrani
i skonto sam da nema od toga nista i zadnjih 2 tjedna sam promijenio prehranu uzimam i whey sad sam konto uzeti creatin pošto vidim da vi imate više iskustva od mene dajte kakve savjete
programe itd a mogli bi i par svojih slika nabaciti da vidimo kakvi ste nam pošto vidim da dugo trenirate


Creatine je dobar, ne čini čuda, ali ipak pravi razliku. Potrebno i je nešto prije treninga (pre-workout drink), ovdje ima dobar izbor, moj omiljeni je N.O. Explode.

Kako misliš skontao da nema od toga ništa? Ne treba brzo odustajat, većinom svi pokleknu nakon 4-5 tjedana, kada udare u "plafon", pa što zbog lošega programa, što zbog sporih rezultata odustanu. Iako već dugo idem u teretanu, nisam nikada ganjao neku veliku masu, više na definiciju, i održavanje jednog nivoa kad sam sa postignutim bio relativno zadovoljan. Postane navika, ja idem ne zbog nekig megalomanskih cijleva, nego se tu najbolje oslobodi od stresa, i u potpunosti zaboravi na sve probleme iz "real world" :zubati

Slike? Ne hvala, to je nekako...******** :zubati

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Mar-kan je napisao/la:

U svakom slučaju,ne bih preporučio nikakve dodatke prehrani.Drug iz škole je dospio skoro u kolica zbog toga...


Svašta, zvučiš ko moj ćaća, kada god vidi neku plastičnu posudu s nekim praškom ili multivitamin tablete, odma počne "šta ćeš sa tim otrovima moj sineee.." :ujko

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
RajvoSa je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

U svakom slučaju,ne bih preporučio nikakve dodatke prehrani.Drug iz škole je dospio skoro u kolica zbog toga...


Svašta, zvučiš ko moj ćaća, kada god vidi neku plastičnu posudu s nekim praškom ili multivitamin tablete, odma počne "šta ćeš sa tim otrovima moj sineee.." :ujko


Ma što sam stariji,ne volim ni ja te praškove i multikulti gradžanske tablete :zubati Samo zdrava prehrana,preferiram "zdravoseljačku",nabrajao sam jela na receptima :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
RajvoSa je napisao/la:
Protein je možda i najvažniji, ako vježbaš, trebao bi u tijelo unijeti 2-3 grama proteina za svako kg osobne težine, što je skoro nemoguće bez kvalitetnog praška.


Ma daj RajvoSa, ne ubijaj se zbog zarade korporacije. Razmisli logično, je li ljudsko tijelo evolucijom kroz tisuće godina naviknuto na nekakve praškove upitnog sastava? Ili na svježe voće, povrće, sjemenke i sve ostalo što je taj pajdo mogao naći usput.

Ako je već nemoguće postići veliki volumen bez praškova, onda valjda za to ima razlog?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 12:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Protein je možda i najvažniji, ako vježbaš, trebao bi u tijelo unijeti 2-3 grama proteina za svako kg osobne težine, što je skoro nemoguće bez kvalitetnog praška.


Ma daj RajvoSa, ne ubijaj se zbog zarade korporacije. Razmisli logično, je li ljudsko tijelo evolucijom kroz tisuće godina naviknuto na nekakve praškove upitnog sastava? Ili na svježe voće, povrće, sjemenke i sve ostalo što je taj pajdo mogao naći usput.

Ako je već nemoguće postići veliki volumen bez praškova, onda valjda za to ima razlog?


Nema tu ništa umjetno, protein se prirodno nalazi u svim vrstama hrane, samo što je teško žderat koliko treba (mesa prvenstveno) da bi ti mišići dobili potrebnu količinu proteina za velike napore i oporavak/rast mišića.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29911
RajvoSa je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ma daj RajvoSa, ne ubijaj se zbog zarade korporacije. Razmisli logično, je li ljudsko tijelo evolucijom kroz tisuće godina naviknuto na nekakve praškove upitnog sastava? Ili na svježe voće, povrće, sjemenke i sve ostalo što je taj pajdo mogao naći usput.

Ako je već nemoguće postići veliki volumen bez praškova, onda valjda za to ima razlog?


Nema tu ništa umjetno, protein se prirodno nalazi u svim vrstama hrane, samo što je teško žderat koliko treba (mesa prvenstveno) da bi ti mišići dobili potrebnu količinu proteina za velike napore i oporavak/rast mišića.


Pretpostavimo da si u pravu da nema ništa umjetno (iako ne možeš znati što je unutra jer vidiš samo prah, ali ok, da ne idemo u širinu).

Pa opet, valjda ima razlog što čovjek ne može žderat toliko, da zaista treba toliko pojest, valjda bi imao veća usta, ili veće zube :zubati , ili nešto veće, barem veći apetit. Možda toliko proteina jesti nije normalno za homo sapiensa? Ok, riješio si problem sa unosom tvari, ali opet ostatak sustava (želudac, crijeva), a na kraju krajeva i srce, krvni sustav, jetra itd. treba sve to izdržati.

Jesi kontrolirao kolesterol?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

772 of 2558 - 30.18%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
Naša Kvačica je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Nema tu ništa umjetno, protein se prirodno nalazi u svim vrstama hrane, samo što je teško žderat koliko treba (mesa prvenstveno) da bi ti mišići dobili potrebnu količinu proteina za velike napore i oporavak/rast mišića.


Pretpostavimo da si u pravu da nema ništa umjetno (iako ne možeš znati što je unutra jer vidiš samo prah, ali ok, da ne idemo u širinu).

Pa opet, valjda ima razlog što čovjek ne može žderat toliko, da zaista treba toliko pojest, valjda bi imao veća usta, ili veće zube :zubati , ili nešto veće, barem veći apetit. Možda toliko proteina jesti nije normalno za homo sapiensa? Ok, riješio si problem sa unosom tvari, ali opet ostatak sustava (želudac, crijeva), a na kraju krajeva i srce, krvni sustav, jetra itd. treba sve to izdržati.

Jesi kontrolirao kolesterol?


pa ja sam se sa te domaće hrane zadnje vrijeme prebacio na zdravu prehranu i suplemente
jer od domaće hrane nema puno poboljšanja prije svega jer je bogata mastima i jer ne zadovoljava moje potrebe za proteinima.
moja trenutna prehrana izgleda nekako ovako pileća prsa, jaja(prvo sam jeo bez žumanjca al sam pročitao negdje da treba i žumanjce jesti i da nema toliko kolesterola) whey, obični sir ili kako u nas kažu belava :zubati (gdje sam god čitao o siru stalno spominju ella sir ja sam ga tražio po prodavnicama nema nigdje zato sam ja na domaćem) bezmasno crveno meso(butina)itd itd
može se dosta toga iskombinirati da prehrana ne postane dosadna

@rajvosa koliko dugo koristis creatin ima li kakvih nuspojava čuo sam da nije ni toliko dobar jer samo stvori vodu u mišićima i čim ga prestanes koristiti oni splasnu neznam jel istina nisam nikad uzimao kreatin sta ti kažeš na to???

a sto se wheya kao dodatka prehrani tiče markane on ti je na prirodnoj bazi(sirutka, soja)
nema puno kemije i to nije nista lose


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 stu 2009, 16:23 
Offline

Pridružen/a: 14 lip 2009, 15:27
Postovi: 490
a sto se tiče homo sapiensa i njegove potrebe za proteinima svaki normalan čovjek trebao bi unositi 2-5g proteina po kg tjelesne težine tj ako imas 70kg trebao bi unositi ne manje od 140g i ne više od 350g proteina na dan a većina vas na domaćoj prehrani unese nekako tih 2g po kg
ali da bi napredovao i da bi ti rasla mišićna masa moras unositi oko 4-5g po kg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ako zelis masu, naravno misicnu, moras se pomirit sa time da ces dobiti i one mase losije kvalitete, dakle masti. Nemoguce je dobiti, recimo 10 kg mase, i da sve budu misici, to je valjda jasno..
Ako zelis masu treniraj max. tri puta tjedno, jer zelis povecanje mase, a da bi se to dogodilo misici se moraju odmoriti do sljedeceg treninga. Zato?? Zato sto masu dobivas samo dizuci velike tezine.
Ako zelis masu MORAS unositi dovoljno ugljikohidrata i ne igraj se s 4-5 grama proteina po kg svoje vlastite mase. Hoces da ti se bubrezi sjebu?? Sto se tice suplemenata za povecanje mase koristi neki od Mega mass proizvoda..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
kajman je napisao/la:
a sto se tiče homo sapiensa i njegove potrebe za proteinima svaki normalan čovjek trebao bi unositi 2-5g proteina po kg tjelesne težine tj ako imas 70kg trebao bi unositi ne manje od 140g i ne više od 350g proteina na dan a većina vas na domaćoj prehrani unese nekako tih 2g po kg
ali da bi napredovao i da bi ti rasla mišićna masa moras unositi oko 4-5g po kg.


Ne znam koja te je budala posavjetovala za tih 4-5gm proteina po 1kg težine, ali moraš to obustaviti. Pa tijelo ne može ni iskoristiti više od 40ak grama proteina iz jednog obroka, sav višak će ti izbaciti i opteretiti bubreg.

Pa to je ludilo za 100 kilaša...zna se da se protein pije po formuli 30gm + mlijeko, čudi me još nisi bankrotirao od izdataka za whey protein :biceovodobro

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Naša Kvačica je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Nema tu ništa umjetno, protein se prirodno nalazi u svim vrstama hrane, samo što je teško žderat koliko treba (mesa prvenstveno) da bi ti mišići dobili potrebnu količinu proteina za velike napore i oporavak/rast mišića.


Pretpostavimo da si u pravu da nema ništa umjetno (iako ne možeš znati što je unutra jer vidiš samo prah, ali ok, da ne idemo u širinu).

Pa opet, valjda ima razlog što čovjek ne može žderat toliko, da zaista treba toliko pojest, valjda bi imao veća usta, ili veće zube :zubati , ili nešto veće, barem veći apetit. Možda toliko proteina jesti nije normalno za homo sapiensa? Ok, riješio si problem sa unosom tvari, ali opet ostatak sustava (želudac, crijeva), a na kraju krajeva i srce, krvni sustav, jetra itd. treba sve to izdržati.

Jesi kontrolirao kolesterol?


Da svi tako razmišljaju, ne bi došlo ni do progresa, a činjenica je da su ljudi danas zdraviji, jači i žive duže, sa tendencijom porasta očekivane životne dobi. I nije sve samo do medicine, nego i do promjene u ishrani, i novih saznanja. Suplementacija važnih minerala, vitamina i proteina je itekako OK ako se iz određenih razloga to ne može crpit iz obične prehrane.

Pucam od zdravlja, što bi se reklo, vrhunska prehrana i dodatci, zapravo od kad sam otišao od kuće (prije 10 godina), i od roditeljskog "nadzora" i prehrane, nikad nisam bio zdraviji, brži, jači itd.

"Naša" prehrana je stvarno premasna, doduše možda je to i nužno sa obzirom na hladne zime, no ne može tako u tropskoj Australiji :zubati

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Uh ne vidjeh da pise da je stokilas..Koji ce ti Q vise mase???

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 10:24 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
kajmane, upiši neki borilački sport a onda udaraj i po sklekovima, trbušnjacima i zgibovima.
kad se izubijaš ovako kao što sam ti rekao počet će ti polako sve ulaziti, prije svega u glavu, a onda će ti i teretana biti pjesmica.
umjesto da pitaš o preparatima, rađe počini puštat znoj. vjeruj mi.
zabriješ da se nikad nećeš naučiti tući, i da nikad nećeš biti rabijatni mišićav tip a treniraš čisto zato jer je zdravo provesti 4-5 dana po sat dva u klubu i .....
nakon par godina skužiš da si s 70 kila skočio na 90 a da nemaš škembu već pločice i da je od onih koje bi streso u vugla najbolje prošao onaj koji je samo čučnuo i jednom rukom se pridržao za pod.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Tulkas je napisao/la:
Uh ne vidjeh da pise da je stokilas..Koji ce ti Q vise mase???


Ma ne piše on, ali eto uzeo sam neki prosjek (meni je 102kg :biceovodobro ). I da je mršavko sa 70kg, ovo mi mu opet značilo da bi unosio 350gm proteina u sebe što je ludilo.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
102KG?, a kolko si visok?

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 13 stu 2009, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ma glede proteina pretjerano je.. Maximala za one koji se bas ubijaju treningom 2 grama.. I to smatram za previse, al eto..
Ja sam trenutno na nekih 83 kg, a prije dva mjeseca je bilo 90 (namjerno sam isao na masu)... sada picim kardio laganiji, pa hiit dva tri puta tjedno, tegovi dva puta cisto da ne opustim misice.. lagano, bez opterecenja, psihickog mislim...Uzimam oko gram do gram ipo bjelancevina na dan (meso, mljecni proizvodi i nesto wheya), naravno po kilogramu tjelesne tezine.. to je sve..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO