HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 989 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
Purger111 je napisao/la:

Imamo li čisti dokazi da je jedna vrsta potekla od "prethodne" ili samo imamo neke "korelacije" pa slažemo stablo?


A kako kreacionisti objašnjavaju te korelacije?

Čista slučajnost?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Mar-kan je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Ne da imamo dokaz za dobit nobela nego je to danas tako lako da ti ni netreba neki extra znanstveni poduhvat kad bi isao dokazat na sudu da ti je majmun daleki rođak.Doslovno najobicnijim DNK testom mozemo dokazati srodnost majmuna i covijeka a DNK majmuna i covjeka su 99% identicni.

Istom tom metodom dokazaću da je kamion Iveco nastao od fiće :zadar1:


Impresivan odgovor. Ovaj nisam prije čuo. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 16:25 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Heero je napisao/la:
Ne da imamo dokaz za dobit nobela nego je to danas tako lako da ti ni netreba neki extra znanstveni poduhvat kad bi isao dokazat na sudu da ti je majmun daleki rođak.Doslovno najobicnijim DNK testom mozemo dokazati srodnost majmuna i covijeka a DNK majmuna i covjeka su 99% identicni.


To je sličnost, ona nam ne govori išta. Majmun nije naš potomak/predak nego navodno "rođak". Možemo li testirat naše "pretke" iz drugih vrsta da vidimo jesmo li njihovi "potomci"? Možemo li uzeti DNA iz ostataka kostiju nekog homo erectusa npr. i znati da je on naš predak?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ja da sam ti sa bi sebe banirao za ovaj komentar.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Purger111 je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Ne da imamo dokaz za dobit nobela nego je to danas tako lako da ti ni netreba neki extra znanstveni poduhvat kad bi isao dokazat na sudu da ti je majmun daleki rođak.Doslovno najobicnijim DNK testom mozemo dokazati srodnost majmuna i covijeka a DNK majmuna i covjeka su 99% identicni.


To je sličnost, ona nam ne govori išta. Majmun nije naš potomak/predak nego navodno "rođak". Možemo li testirat naše "pretke" iz drugih vrsta da vidimo jesmo li njihovi "potomci"? Možemo li uzeti DNA iz ostataka kostiju nekog homo erectusa npr. i znati da je on naš predak?


Neznam imamo li DNK od homo erectusa.
Znaci predak u smislu predhodnik,nemora nuzno ta jedinka bit naš predak.
Za neandertalce znamo da su nam rod u evolucijskom smislu.Oni su potekli od erectusa kao i mi.
E sad neandertalac nam je predak u doslovnom smislu,nije africkoj populaciji ali nama van sfrike jest.Znaci 3% naseg genoma je neandertalsko.Mi i neandertala smo se mijesali.

SEX SEX SEX

Grubi sex.Jesu nam se pramajke navukle na toljage =))
Ovo znaci da bi nas africka crna mamba mogla ugrozit a onda cete vidit sta je rapid evolution :aleale
Neke jedva cekaju.
BTW do genetskog materijala neandertalca smo dosli iz jedne koscure pronadjenoe u hrvatskoj,zlatna kost je zovu.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 17:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
dunno je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

Imamo li čisti dokazi da je jedna vrsta potekla od "prethodne" ili samo imamo neke "korelacije" pa slažemo stablo?


A kako kreacionisti objašnjavaju te korelacije?

Čista slučajnost?

Najosnovniji je fosil record.
Fosilni zapis.Darwin je imao jos tada nepotpuno stablo i izazvao je kreacioniste da nadju samo jedan zivotni oblik iz jednog specificnog perioda fosilng zapisa u nekom predhodnom.Recimo pronadjite mi jednan fosil dinosaura u istom sloju u kojem nalazimo trilobite ili mi pronadjite jednog gorgonopsida u nekom novijem sloju u kojem biljezimo dinosaure.

Ovaj izazov stoji vec 200 godina i jos nitko nije poremetio fosilni zapis.

slika

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 17:35 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
Purger111 je napisao/la:

To je sličnost, ona nam ne govori išta.


Ne bih se složio.

Opet kažem, nije mi jasno kako kreacionisti objašnjavaju te korelacije i sličnosti između ljudi i drugih primata. Zašto bi Bog, ako je stvarao vrste odvojeno jednu od druge, čovjeka kao najsavršenije stvorenje stvorio po istoj matrici kao i tamo neke čimpanze koje se veru po drveću i nemaju dušu? Zar ne bi po antropocentričnoj logici čovjek bio potpuno drugačiji od drugih stvorenja? Evolucija, sa ili bez Boga, mi zdravorazumski ima puno više smisla od specijalnog stvaranja.

Osim toga, reći da nam sličnosti između nekih vrsta i čovjeka ne govore ništa po pitanju evolucije je jednako kao kad zagriženi ateist kaže da postojanje svemira ne govori ništa o postojanju Boga. To je otprilike ista logika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 17:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
dunno je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

To je sličnost, ona nam ne govori išta.


Ne bih se složio.

Opet kažem, nije mi jasno kako kreacionisti objašnjavaju te korelacije i sličnosti između ljudi i drugih primata. Zašto bi Bog, ako je stvarao vrste odvojeno jednu od druge, čovjeka kao najsavršenije stvorenje stvorio po istoj matrici kao i tamo neke čimpanze koje se veru po drveću i nemaju dušu? Zar ne bi po antropocentričnoj logici čovjek bio potpuno drugačiji od drugih stvorenja? Evolucija, sa ili bez Boga, mi zdravorazumski ima puno više smisla od specijalnog stvaranja.

Osim toga, reći da nam sličnosti između nekih vrsta i čovjeka ne govore ništa po pitanju evolucije je jednako kao kad zagriženi ateist kaže da postojanje svemira ne govori ništa o postojanju Boga. To je otprilike ista logika.

Dobro si to napisao.

Evo zatebe jedan keks.
slika

Evolucija modificira prijasnje strukture u nesta drugo ;)
Pogledaj ove "razlicite" udove.Cak i ovdije izmedju tako razlicitih vrsta vidimo da su im udovi u samo varijacije jednih te istih organa.Kao bog nije mogo izumit potpuno drugi koncepat za drugu vrstu.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6120
Heero je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:

To je sličnost, ona nam ne govori išta. Majmun nije naš potomak/predak nego navodno "rođak". Možemo li testirat naše "pretke" iz drugih vrsta da vidimo jesmo li njihovi "potomci"? Možemo li uzeti DNA iz ostataka kostiju nekog homo erectusa npr. i znati da je on naš predak?


Neznam imamo li DNK od homo erectusa.
Znaci predak u smislu predhodnik,nemora nuzno ta jedinka bit naš predak.
Za neandertalce znamo da su nam rod u evolucijskom smislu.Oni su potekli od erectusa kao i mi.
E sad neandertalac nam je predak u doslovnom smislu,nije africkoj populaciji ali nama van sfrike jest.Znaci 3% naseg genoma je neandertalsko.Mi i neandertala smo se mijesali.

SEX SEX SEX

Grubi sex.Jesu nam se pramajke navukle na toljage =))
Ovo znaci da bi nas africka crna mamba mogla ugrozit a onda cete vidit sta je rapid evolution :aleale
Neke jedva cekaju.
BTW do genetskog materijala neandertalca smo dosli iz jedne koscure pronadjenoe u hrvatskoj,zlatna kost je zovu.


Kako smo se mješali ako jedna vrsta isključuje drugu, kako si još onomad, jednu stranicu prije, tumačio.
Znači kroz milijarde godina se odvijao postepeni prijelaz iz vrste u vrstu i to se odvijalo na sve strane, u svim vrstama neprestano, ali se sad odjednom, od kad to možemo znanostveno zabilježiti, prestalo događati.
Kako to, kako to, pitanje je za nekog malo ozbiljnijeg evolucionista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Heero je napisao/la:
Evo zatebe jedan keks.
slika

Evolucija modificira prijasnje strukture u nesta drugo ;)
Pogledaj ove "razlicite" udove.Cak i ovdije izmedju tako razlicitih vrsta vidimo da su im udovi u samo varijacije jednih te istih organa.Kao bog nije mogo izumit potpuno drugi koncepat za drugu vrstu.


Ovdje vidimo evoluciju auta, jedan totalno bezlični i neinteligentno vođeni proces, nastao sam po sebi...Sličnost dijelova je frapantna.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Sadrže 99% istih dijelova. :drool

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Inače, je li ovaj prvi Steam engine auto nastao od prvobitne juhe željeznih ruda kad je udario grom, ili? :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
Inače, je li ovaj prvi Steam engine auto nastao od prvobitne juhe željeznih ruda kad je udario grom, ili? :zubati
:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 18:36 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Korelacije mogu biti rezultat slične kreacije, shvaćaš. Tu opet mi nešto interpretiramo.

Znači neandertalac je jedna vrsta, naš navodno "rođak", a mi smo različita vrsta i naš križanac je bio plodan? I danas opet imamo samo jednu vrstu, homo sapiens? I nemamo neku treću vrstu? I opet nemamo vrstu koja je nastala iz druge vrste?

"Afrička crna mamba" je i dalje naša vrsta.

3% genoma je neandertalsko, a 99% genoma je isto kao i kod čimpanza? Oprosti ako te nisam pohvatao ovdje.

Zašto Bog ne bi koristio slične koncepte? Zašto bi Bog baš morao koristit različite koncepte?

Dakle mi uopće nemamo DNK homo erectusa, homo habilisa, homo heidelbergensisa itd.?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 18:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Mar-kan je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Evo zatebe jedan keks.
slika

Evolucija modificira prijasnje strukture u nesta drugo ;)
Pogledaj ove "razlicite" udove.Cak i ovdije izmedju tako razlicitih vrsta vidimo da su im udovi u samo varijacije jednih te istih organa.Kao bog nije mogo izumit potpuno drugi koncepat za drugu vrstu.


Ovdje vidimo evoluciju auta, jedan totalno bezlični i neinteligentno vođeni proces, nastao sam po sebi...Sličnost dijelova je frapantna.
slika


To je evolucija a dali ti tvoji auti imaju sposobnost razmnozvanja te mutiranja??
Dali ziva bica imaju?
Nemozes biti toliko glup,molim te nepravi se!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Purger111 je napisao/la:
Korelacije mogu biti rezultat slične kreacije, shvaćaš. Tu opet mi nešto interpretiramo.

Znači neandertalac je jedna vrsta, naš navodno "rođak", a mi smo različita vrsta i naš križanac je bio plodan? I danas opet imamo samo jednu vrstu, homo sapiens? I nemamo neku treću vrstu? I opet nemamo vrstu koja je nastala iz druge vrste?

"Afrička crna mamba" je i dalje naša vrsta.

3% genoma je neandertalsko, a 99% genoma je isto kao i kod čimpanza? Oprosti ako te nisam pohvatao ovdje.

Zašto Bog ne bi koristio slične koncepte? Zašto bi Bog baš morao koristit različite koncepte?

Dakle mi uopće nemamo DNK homo erectusa, homo habilisa, homo heidelbergensisa itd.?

Samo belci imaju neandertalske gene u sebi. Što je i logično jer su Neandertalci živeli samo u Evropi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Purger111 je napisao/la:
Korelacije mogu biti rezultat slične kreacije, shvaćaš. Tu opet mi nešto interpretiramo.

Znači neandertalac je jedna vrsta, naš navodno "rođak", a mi smo različita vrsta i naš križanac je bio plodan? I danas opet imamo samo jednu vrstu, homo sapiens? I nemamo neku treću vrstu? I opet nemamo vrstu koja je nastala iz druge vrste?

"Afrička crna mamba" je i dalje naša vrsta.

3% genoma je neandertalsko, a 99% genoma je isto kao i kod čimpanza? Oprosti ako te nisam pohvatao ovdje.

Zašto Bog ne bi koristio slične koncepte? Zašto bi Bog baš morao koristit različite koncepte?

Dakle mi uopće nemamo DNK homo erectusa, homo habilisa, homo heidelbergensisa itd.?


https://www.youtube.com/watch?v=IbY122CSC5w

evo objasnjenje,neda mi se pisat toliko
znaci na jednoj dionici DNK molekule koju i majmun ima podudaramo se 98.7%
a na ovim drugim tockama imamo slicne materijale odnosno iste koji su negdje opet naopako zapisani,negdje se nenalaze u istom redu(nazovimo to red),negdje su neke 2 puta zapisane.

Znaci majmuni imaju nekih 18% DNK materijala koji mi nemamo a mi imamo 25% koji oni nemaju.

Oni su od naseg zadnjeg zajednickog pretka naslijedili sve osim tih 18% koje su kasnije stekli a mi smo stekli jos 25% koji oni nemaju.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Carmello Šešelj je napisao/la:
Purger111 je napisao/la:
Korelacije mogu biti rezultat slične kreacije, shvaćaš. Tu opet mi nešto interpretiramo.

Znači neandertalac je jedna vrsta, naš navodno "rođak", a mi smo različita vrsta i naš križanac je bio plodan? I danas opet imamo samo jednu vrstu, homo sapiens? I nemamo neku treću vrstu? I opet nemamo vrstu koja je nastala iz druge vrste?

"Afrička crna mamba" je i dalje naša vrsta.

3% genoma je neandertalsko, a 99% genoma je isto kao i kod čimpanza? Oprosti ako te nisam pohvatao ovdje.

Zašto Bog ne bi koristio slične koncepte? Zašto bi Bog baš morao koristit različite koncepte?

Dakle mi uopće nemamo DNK homo erectusa, homo habilisa, homo heidelbergensisa itd.?

Samo belci imaju neandertalske gene u sebi. Što je i logično jer su Neandertalci živeli samo u Evropi.

NE
svi osim afrikanaca

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Heero je napisao/la:
Nemozes biti toliko glup,molim te nepravi se!


Bez vrijeđanja molim. :palacgore1

Barem pravopis popravi ako se već predstavljaš dominantan.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Tesko mi je prihvatiti ,da smo sa npr Pančićevom omorikom , vrapcem i vrusom gripe ,u rodbinskom odnosu .
A bogami , i sa svim što je živjelo i živi , na ovoj našoj ljepojki od planete .
Dalje... previše je tu ''slučajnosti'' za moj ukus , da bi sve bilo slučajno .
Tako da sam mišljenja da je sve, pa i nas , neko pravio . Ponešto prepustivši da se i samo pravi i šteluje (taj dio mi zovemo evolucijom)

E sad , pitanje koje se otvara , zašto ?
Po mojim istraživanjima zasnovanih na empiriji i introspekciji , došao sam do spoznaje da je sve ustvari igrica , kreirana da se kreator ( ili kreatori ) , zabavi i ubije dosadu .
Do kad ?
Valjda , dok mu ne dosadi ,ili dok mi ne uništimo grafiku.

Razočaravajuće otkriće ( zato nam je ovoliko i trebalo da dođemo do njega) Al' štaš sad .. ? :huh


Opet mu hvala :palacgore1 .. jer i nama (dok jesmo) u njoj nije dosadno .
I mi se fino zabavljamo

PS
Pošto On sve vidi , i ovom prilikom ga molim , da nam učešće u istoj , bar malo produži.

Nadam se da nisam bezobrazan , jer to ga to uglavnom svi mole.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Heero je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Samo belci imaju neandertalske gene u sebi. Što je i logično jer su Neandertalci živeli samo u Evropi.

NE
svi osim afrikanaca

Moguće. Svi su imali pristup njihovom društvu za vreme ledenog doba, osim subsaharskih Afrkanaca koji su imali ogronmu i potpuno mrtvu pustinju kao barijeru prema tom delu sveta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:30 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Carmello Šešelj je napisao/la:
Heero je napisao/la:
NE
svi osim afrikanaca

Moguće. Svi su imali pristup njihovom društvu za vreme ledenog doba, osim subsaharskih Afrkanaca koji su imali ogronmu i potpuno mrtvu pustinju kao barijeru prema tom delu sveta.


Afrika je bila žitnica u Rimskom carstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Heero je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Samo belci imaju neandertalske gene u sebi. Što je i logično jer su Neandertalci živeli samo u Evropi.

NE
svi osim afrikanaca


Hoću dokaz da je jedna vrsta nastala iz druge, shvaćaš? Sličnosti sa navodnim "rođacima" mi to jednostavno ne govore. To mogu interpretirati kao da su vrste zasebno stvorene, ali na sličan način. Ta činjenica da smo slični se može interpretirati na više načina. To nije dokaz.

Znači mi stvarno iz njihovih ostataka (homo erectusa, homo habilisa, homo heidelbergensisa) ne možemo uzeti DNA i vidjeti je li su oni konkretno 100% naši preci? Mi samo imamo vrstu koja je različita od nas i pretpostavljamo da je ona naš predak... Znači opet dodajemo svoju interpretaciju, kao što smo je dodali kod nama sličnih, ali različitih vrsti za koje tvrdimo da imamo zajedničkog pretka. Ni ona navodna križanja nam ne daju novu vrstu...

Ovo su izrazito teške rupe u teoriji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Vidiš ta teorija o simulaciji na prvi pogled potpuno ima smisla.

Primijetio sam ipak dva problema:

- Možda simulacija ima smisla iz suprotnog pravca, tj. mi u simulaciji simuliramo svijet, pa onda posljedično i svijet sliči na simulaciju.

- To bi otvorilo beskonačni niz simulacija. Ako smo mi simulacija, tko garantira onda da taj kreator također nije u simulaciji kreatora iznad njega? I onda bismo dobili beskonačni niz simulacija i kreatora što opet nema smisla.

Dakle iako privlačna na prvi pogled, ideja o simulaciji teško da drži vodu.

Na kraju su moguća jedina dva zaključka:

1. Kreator je Bog, biće van vremena i naših dimenzija. Vjerojatnoća 99.99% ili više.

2. Materija se kreće u beskonačnoj petlji. Malo vjerojatno ali teoretski moguće.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kreacija ili evolucija
PostPostano: 29 lis 2019, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Purger111 je napisao/la:
... Znači opet dodajemo svoju interpretaciju, kao što smo je dodali kod nama sličnih, ali različitih vrsti za koje tvrdimo da imamo zajedničkog pretka.

Ovo su izrazito teške rupe u teoriji.


To kada je povijest ideologija, a ne znanost. Iako ima povjesničara koji koriste odgovarajuću metodologiju u prikazu i obradi tragova koje je povijest ostavila, pa se trude gradit teoriju koja drži vodu. I odgovaraju iskreno na rupe u teoriji.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 989 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO