HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 09:21.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 04 tra 2017, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Dobretići danas i prije 90 godina

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 04 tra 2017, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Za idućih 90 godina ćete i jednu klupu imati. Okanite se cirkusa i vratite se pod općinu Jajce.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 07 tra 2017, 13:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
I znamo da će ona biti naša i ničija drugo :D :HercegBosanac

Osnivanje općine Dobretići je politička odluka. MI kad smo je tili nismo je dobili, kad nas nisu ni pitali ona je stigla. Tako i ako dodje do njena ukidanja vjerojatno će to biti bez naše suglasnosti ili mišljenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 13 tra 2017, 15:04 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
1991.

slika

2013.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 25 svi 2017, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
I Dobretici po prvi puta dio Hrvatskog proljeca Sredisnje Bosne

http://www.pogled.ba/clanak/hrvatsko-pr ... ima/116063


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 17 lis 2017, 07:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
jedna zanimljiva prica...Ljiljana Dobretić razlog je sto su danas Dobretici etnicki najcisci kraj Bosne i Hercegovine

http://www.pougarjeusrcu.com/pougarske- ... a-dobretic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 17 lis 2017, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69009
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Cakara "etnički najčišći" ružno zvuci, kaže se "etnički najhomogeniji", nauci se diplomatskom govoru jer ti sada treba. :zubati

Nego reci ti meni je li podržavaš kao načelnik izgradnju 3 hidroelektrane na Ugru, koje bi trebale zaposliti preko 20 ljudi? Dokle je to došlo? Dolazi li Elektroprivreda? Ipak vi pravite prostorni plan općine. Kako uopće mala opcina može financirati kvalitetnu izradu prostornog plana?

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 18 lis 2017, 07:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
nedavno u nekom razgovoru za medije izrekao sam taj termin, a ovdje sam nekako komotniji, ko kod kuce sto se kaze, pa.. :D

centrale na Ugru su u planu vec 50 godina, dvije od tri mislim da se nece nalazit na prostoru nase opcine jer samo usce Ugra je granica izmedju Jajca i Skender Vakufa, ali ce biti potopljenog zemljista u nasoj opcini

nasim prostornim planom iz 2007. godine one nisu predvidjene...jucer sam bas imo neke goste, neki 'svicarci' se zanimaju za gradnju neke farme sa ekstra kvalitetnim sirom, pa sam im pokazivo nas prostorni plan...na naslovnu stranicu stavilo nam sliku nekog sela u opcini Teslić, a i dalje ima apsurdni gresaka

prostorno planska dokumentacija financira se iz izdavanja dokumenata vezanih za gradnju...nasa opcina u ovih 20 godina sumnjam da je za te dokumente kasirala vise od 5000 KM...nedavno bas neke 4 kuce sto su pravljene preko regionalnog stambenog programa pa sad korisnici moraju platit uporabne dozvole 250 KM...dvoje platilo, dvoje nije....poslo postom obavijest da nije placeno, i tip mi preko kolege porucuje da nabije i mene i opcinu :zubati tako vjerojatno koliko para toliko i muzike

inace ja sam za gradnju centrala ali i za placanje svih naknada koje nas sljeduju...pogotovo jer kanjon Ugra je nenastanjeno podrucje...mi imamo izgradjene dvije protocne centrale na Ugru od kojih 5. godinu vec ne dobivamo nikakvu naknadu...nedavno sam bas bio u Banja Luci zbog toga, poslali smo postom obavijest da se pokusa stvar rijesit mirnim putem inace idem u tuzbu protiv Republike Srpske koja je prekoracila ovlasti i izdala dozvole za koje nije bila nadlezna...u sto god čačneš, petljage do bola...al rijesavamo stvari pomalo pa valjda cemo i to


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 sij 2018, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Jos jedna Pougarac iz Ljubav je na selu....jedan autohtoni

https://www.facebook.com/LjubavJeNaSelu ... iM24PPPSQc


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 sij 2018, 13:23 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
cakara je napisao/la:
jedna zanimljiva prica...Ljiljana Dobretić razlog je sto su danas Dobretici etnicki najcisci kraj Bosne i Hercegovine

http://www.pougarjeusrcu.com/pougarske- ... a-dobretic
Vjerujes u bajke. Nekoc se islo za Stambol, danas za Vrankvurt i Minken.

Gledao Jackovu statistiku zupa KC. To je jezivo za citati i usporedjivati. Kako stoji tvoja "pastva".

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
nije to bajka...postoje dokumenti, tj. presude jajackog kadije iz 1704. godine kada su muslimani poceli uzurpirati zemlju i naseljavati se na Koricanima i Dobreticima....kadija je presudio na osnovu fermana iz 15. stoljeca te ponovljenog fermana tadasnjeg sultana da je to zemlja data Stipanu Dobreti i njegovim potomcima

jedan svabo prije sto i nesto godina za to se je interesiro i sve te presude sa arapskog preveo na njemacki, a kasnije su neki pisci preveli na nas jezik


nisam bio u nedilju na misi, vraco sam se iz Njemacke, al cuo sam brojku stalnih...ona je za 10-ak bolja nego lani i krece se oko 245 duša koji stalno zive u Pougarju

umrlo je 16, krsteno 4....pola dovezeno iz dijaspore, pola dice ne zivi stalno u Pougarju..vjencano 4, nitko ne zivi u Pougarju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
cakara je napisao/la:
nisam bio u nedilju na misi, vraco sam se iz Njemacke, al cuo sam brojku stalnih...ona je za 10-ak bolja nego lani i krece se oko 245 duša koji stalno zive u Pougarju

umrlo je 16, krsteno 4....pola dovezeno iz dijaspore, pola dice ne zivi stalno u Pougarju..vjencano 4, nitko ne zivi u Pougarju


Kata-jebena-strofa

Znaci 26 staraca se vratilo. Neki na nogama neki u sanducima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 11:14 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Objektivno "opcina" sa 240 mahom metuzalema, ne treba ni da postoji. Samo sluzi za uhljebljivanje (nista osobno, vec konstatacija).

To je oko 100 domova, sto samaca, sto sa max 3 cllana obitelji.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Bar sto se tice povratka i odlaska koliko ja znam zadnjih godinu dana jedna je obitelj doselila, a nije ni jedna iselila

mene veseli cinjenica sto se dica radjaju, toliko koliko...otprilike dvoje godisnje, tako da sada imamo oko 35 dice koji ovdje zive i ta brojka raste posljednjih godina...u nas su tek zadnjih godina prva posljeratna djeca iz Pougarja srednju skolu zavrsila i sada taj niz ide iz godine u godinu...opcina je omogucila uvjete i to funkcionira....prije nije moglo, prije su znali slati dicu u Glinu, Pulu, Zagreb, Jajce... kod familije ili kao sto je vecina i radila, selila se iz Pougarja....danas to funkcionira, ima redovna linija za dicu koja idu u skolu na teret opcine Dobretici

ovih dana ocekujemo prinovu na 1400 m visine, u Brnjicima, najvisem stalno naseljenom mjestu i kuci Bosne i Hercegovine


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
cakara je napisao/la:
Bar sto se tice povratka i odlaska koliko ja znam zadnjih godinu dana jedna je obitelj doselila, a nije ni jedna iselila

mene veseli cinjenica sto se dica radjaju, toliko koliko...otprilike dvoje godisnje, tako da sada imamo oko 35 dice koji ovdje zive i ta brojka raste posljednjih godina...u nas su tek zadnjih godina prva posljeratna djeca iz Pougarja srednju skolu zavrsila i sada taj niz ide iz godine u godinu...opcina je omogucila uvjete i to funkcionira....prije nije moglo, prije su znali slati dicu u Glinu, Pulu, Zagreb, Jajce... kod familije ili kao sto je vecina i radila, selila se iz Pougarja....danas to funkcionira, ima redovna linija za dicu koja idu u skolu na teret opcine Dobretici

ovih dana ocekujemo prinovu na 1400 m visine, u Brnjicima, najvisem stalno naseljenom mjestu i kuci Bosne i Hercegovine


Al sve je to na niskim granama. 200-250 stanovnika, to je jedva jedno selo. A mi pricamo o koliko sela, 16? Shvacam ja ogranicenja sto se ticu malog proracuna i tezine zadatka, ali valjda postoje i drugi nacini da se privuku sredstva u opcinu. 5-6 zadruga/OPGova i 2-3 mala pogona po 20-30 zaposlenih bi manje vise rijesili stvar. S tolikom dijasporom svugdje po svijetu, ne vidim kako to nebi bilo moguce. S ovakvim stanjem, kako nekoga tko je taman zavrsio skolu motivirati da ostane u Pougarju? Jedino posao neki stalan i relativno dobro placen. Jer on je svjestan toga gdje zive i gdje sve moze s putovnicom. U najboljem slucaju ce u Jajce ili Mostar, a u najgorem u Minken.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
http://radiobrcko.ba/u-samo-jednoj-godi ... distrikta/

Nije za utjehu cakara, ali vidi ovaj kolaps u velikom plodnom nizijskom gradu Brckom, koji egzodus i stampedo ka izlazu....

Pad s 375 ucenika krajem 2016.Na 250 ucenika u osnovnoj pocetkom ove godine.Strasno

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 14:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
upravo to....ljudi napustaju mjesta gdje imaju asfalt struju vodu prijevoz posao skolu, sve imaju na dlanu...u nas jos x kuca gdje ljudi stalno zive su bez vode...mi imamo ovdje obitelj s petero dice, najstarije 16 god jos nije u svojoj kuci i ima x takvih primjera...ljudi opet ostaju bore se svoji na svome

cinjenica kvaliteta zivota u Pougaru se iz dana u dan dize..od kad je osnovana opcina Dobretici do danas to je nebo i zemlja....kad se uzme u obzir da mi nismo imali asfaltnog puta do 2008. godine....evo prije 5 min doso s pica, s cojkom koji zivi i radi u Austriji...roditelji su mu se poslje rata vratili u Pougarje i kaze zimi znao parkirat auto u 'velikom dolu' i do kuce gavljat po snigu 2 km...danas on u gotovo u svako doba do svoje majke moze s autom doci i moze njih 70-80% sigurno...prije nisi mogo uc na teritorij opcine od snjega, a kamol sta drugo....nije lako od gotovo nicega napravit nesto...mi kad smo '98. dobili opcinu, imali smo samo crkvu sa nekoliko prostjelnih rana i nista vise, doslovno od nule je krenuto, i sa istim takvim proracunom

nedavno sam bio s bivsim clanom predsjednistva Ivom Mirom Jovic gdje mi kaze da je osto jos godinu dana doveo bi neke talijane koji bi otvorili tvornicu za 30 radnika...to tada da je uradjeno stvari bi mnogo drugacije izgledale sada...danas kad bi istu tu tvornicu otvorio, vecinu radne snage morao bi uvesti jer sto ima radno sposobnih uglavnom rade

zima je najgora...nama je okosnica sela i 80% stanovnistva na 1000+ metara....od samih kultura koji tu mogu uspijeti, pa zime od 6 miseci, snjega....nije lako...ovdje hrabri ljudi zive


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 sij 2018, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Znas kako je jednom moj prijatelj rekao za naseljenike jedne srpske vukojebine u zaledju Zadra: "tu zivi ko je lud il ko mora".

To me podsjetilo na to.

Ajde ti sad meni realno reci. Imas malo mladih obitelji u opcini, ali one sve redovno imaju visoki natalitet. Zbog toga imas cca 15% maloljetnika u opcini sto i nije bas toliko katastrofalno. Oni ce odrasti i krenuti sa svojim zivotom... Kako ih mislis nagovoriti da urade isto sto i njihovi roditelji, a suprotno od onoga sto je drugih 95% ljudi uradilo? Ako ista, trebat ce neke realne privrede barem zbog njih.

Kazes treba uvesti radnu snagu... za tvornicu od 30 ljudi? Lijepo uzmes telefon u ruke, malo s ljudima u prici itd. se raspitas tko bi bio voljan vratiti se u Pougarje zivjeti ukoliko bi imao osiguranu egzistenciju i primanja za pristojan zivot (pretpostavljam da takvih ima, pogotovo od onih koji su u Hrvatskoj trenutno). Taj spisak azuriras na godisnjoj bazi, na njemu neka su radno sposobne osobe iz dijaspore... i to ko Biblija da ti bude.

U medjuvremenu od vrata do vrata. Pocevsi od Covica, HNSa, pa preko Plenkovica i Kolinde, raznih Hrvatskih privrednika u BIH i HR, pa preko bogatijih dijasporasa iz Pougarja koji bi bili zainteresirani nesto pokrenuti u rodnom kraju, pa ako treba i da sam do tih Talijana odes. Pa tu su i EU fondovi, fond za Hrvate izvan Hrvatske pa na kraju krajeva i proracun FBIH. Kazes nemaju vode? Postoje i alternativni nacini financiranja, pogotovo osnovne infrastrukture, izvan opcinskog proracuna.

Ja samo kazem, 5-6 OPGova i 2-3 mala pogona bi u potpunosti rijesili stvar. Pa bi i u proracunu bilo za pomoc obnove kuca i ostalih stvari. Pa umjesto 250 bude 500 ili 750. I umjesto 2 djece godisnje mozda bude 5 ili 8, za pocetak


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 sij 2018, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Cudno mi je da ce neko otvorit neku tvornicu u kraju gdje zimi mora strahovat ocel mu proc kamion do tvornice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 sij 2018, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
VUKsaJUGA je napisao/la:
Cudno mi je da ce neko otvorit neku tvornicu u kraju gdje zimi mora strahovat ocel mu proc kamion do tvornice.


Jesi ikad bio u Krasnome? Na Velebitu, u blizini Senja, poznato mjesto.

To je samo jedan uspjesan primjer u HR, a gdje je Svicarska, cijela u Alpama itd.

I ne pricam ja o tvornicetini od 420 zaposlena. To su mali pogoni 2-3 od po 10-20-30 radnika max. Male proizvodne sale, prerasli obrti, sirana itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 sij 2018, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
pravnik95 je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Cudno mi je da ce neko otvorit neku tvornicu u kraju gdje zimi mora strahovat ocel mu proc kamion do tvornice.


Jesi ikad bio u Krasnome? Na Velebitu, u blizini Senja, poznato mjesto.

To je samo jedan uspjesan primjer u HR, a gdje je Svicarska, cijela u Alpama itd.

I ne pricam ja o tvornicetini od 420 zaposlena. To su mali pogoni 2-3 od po 10-20-30 radnika max. Male proizvodne sale, prerasli obrti, sirana itd.


Nisam rekao da ne postoji takvo nesto ali cekaj nemoj mijesat jabuke i kruske. Usporedujes mi tu jednu Svicarsku i Pougarje. Svicarci su vecinu toga sami izgradili poslje kad je tu bilo industrije dosli su neki strani ulagaci, jer je normalno da dostavljaci idu tamo gdje su glavne firme.
Kao drugo, svicarska je sredena drzava sa sredenim putevima, a prijatelj Cakara je sam objasnio kakva je situacija u Pougarju.
Moras da razmisljas kao neki hladnokrvni biznis men i da se upitas zasto da otvori neki pogon u Pougarju.
-Trzista nema
-Radna snaga upitni kvalifikacija
-losi putevi
-daleko od svega

Moras dovuc sirovinu da se radi i onda opet gotovu robu odvuc, pa lakse mu je to uradit negdje blize nekom autoputu, npr. u Hrvatskoj koja je jos i u EU.

ALI nije sve tako crno ima Pougarje svoje adute samo treba in prepoznat i upotrijebit. Ne poznajem kraj ali npr. znam za sumarstvo i onda mozda pokrenit neki pogon za preradu drvene sirovine. To je razlog zasto bi neko otvorio neki pogon tu, jer se kao sto mi jedan Covjek iz Bakovica kraj Fojnice rekao " pogon se otvara tamo gdje sirovina".

Jedna stvar meni mnoooogooo smeta na Balkanu, to je upravo to sto cekamo da neko dode i otvori nam neki pogon/tvornicu ili sta vec i da mozemo radit. Stalno cekamo neke svabe da nam naprave radna mijesta, nikad sami da in napravimo. Ko je npr. tim njemcima otvorio firme? I pustite mi sad prica o Marshalovom planu i amerima itd industrija u njemackoj je postojala daleko prije toga.

Nemoj sad mislit da se ja protivim nekom uspjehu Pougarja naprotiv, ali nije to sve tako lako kako se prica ovde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 sij 2018, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
pravnik95 je napisao/la:
Znas kako je jednom moj prijatelj rekao za naseljenike jedne srpske vukojebine u zaledju Zadra: "tu zivi ko je lud il ko mora".

To me podsjetilo na to.

Ajde ti sad meni realno reci. Imas malo mladih obitelji u opcini, ali one sve redovno imaju visoki natalitet. Zbog toga imas cca 15% maloljetnika u opcini sto i nije bas toliko katastrofalno. Oni ce odrasti i krenuti sa svojim zivotom... Kako ih mislis nagovoriti da urade isto sto i njihovi roditelji, a suprotno od onoga sto je drugih 95% ljudi uradilo? Ako ista, trebat ce neke realne privrede barem zbog njih.

Kazes treba uvesti radnu snagu... za tvornicu od 30 ljudi? Lijepo uzmes telefon u ruke, malo s ljudima u prici itd. se raspitas tko bi bio voljan vratiti se u Pougarje zivjeti ukoliko bi imao osiguranu egzistenciju i primanja za pristojan zivot (pretpostavljam da takvih ima, pogotovo od onih koji su u Hrvatskoj trenutno). Taj spisak azuriras na godisnjoj bazi, na njemu neka su radno sposobne osobe iz dijaspore... i to ko Biblija da ti bude.

U medjuvremenu od vrata do vrata. Pocevsi od Covica, HNSa, pa preko Plenkovica i Kolinde, raznih Hrvatskih privrednika u BIH i HR, pa preko bogatijih dijasporasa iz Pougarja koji bi bili zainteresirani nesto pokrenuti u rodnom kraju, pa ako treba i da sam do tih Talijana odes. Pa tu su i EU fondovi, fond za Hrvate izvan Hrvatske pa na kraju krajeva i proracun FBIH. Kazes nemaju vode? Postoje i alternativni nacini financiranja, pogotovo osnovne infrastrukture, izvan opcinskog proracuna.

Ja samo kazem, 5-6 OPGova i 2-3 mala pogona bi u potpunosti rijesili stvar. Pa bi i u proracunu bilo za pomoc obnove kuca i ostalih stvari. Pa umjesto 250 bude 500 ili 750. I umjesto 2 djece godisnje mozda bude 5 ili 8, za pocetak


Pravniče...de ti vidi kad bi mogo doći počet radit....primam te na mjesto savjetnika, plaća s toplim 1600 KM (opcina Dobretici nikad nije imala/placala savjetnika niti rukovodeceg clana uprave)...ja se odricem svoje place i volontiratam da nebi bili obojica na proracunu, a ja imam i drugi afiniteta nekako cu se vec snaci...moje je samo da potpisujem, a ti sve to moguce i nemoguce sto si nabrojao da pretocis u dijelo

mi imamo opcinu koja vlastiti prihoda nema za place djelatnika, za minimalno funkcioniranje opcine...da je 200-300-500 tisuca KM godisnje, koje ti mozes odredit gdje ces s njima, to bi se vec dalo i do sada bi se u vecini sela stvorili uvjeti za zivot, minimalni

mi smo mozda jedina opcina u BIH koja ima vise privatne nego drzavne zemlje..vise privatne sume nego drzavne sume..ajd suma ionako nije nase vlasnistvo, al da imamo zemlje mogli bi je nekom dodjelit da pokrene neki biznis, vako sama zgrada opcine jos nije na opcini

mi vatrogasne aparate u opcini nismo 4 godine kontrolirati...cesto zbog nedostatka sredstava prekacu se neke redovitite i ispravnije procedure svjesno krseci se zakon

ja nadu vidim i bit ce to sve u redu, samo Boze da je mira...bez normalne drzavne, ni mi ne mozemo biti normalni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 17 sij 2018, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Intervju za jedan jajacki portal. Vele objavit ce i Avaz

http://jajce-online.com/2018/01/17/inte ... isla-foto/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 02 vel 2018, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
ove godine u planu i izgradnja vodovoda za dva najveca sela Pougarja, Zubovice i Meline na koji bi se u buducnosti spojilo vise od 100 domacinstava...projekt tezak vise od 200 tisuca KM

Privitak:
27067524_1551151981621269_565903022803609213_n.jpg
27067524_1551151981621269_565903022803609213_n.jpg [ 160.66 KiB | Pogledano 5484 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 14 vel 2018, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Prema FZS ove godine u Pougarju rodjeno 5 beba. Ne sjecam se kad sam zadnji put vidio toliko... Uvijek je bilo 1-2-3


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO