HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21182
Isidora je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Koji genijalci ovi Srbi, misle da su Slaveni roneći prešli Dunav :smijeh


Ne, ne mislimo, ocigledno nisi pazljivo citao. Mada, bez obzira na to kako smo dosli, ako smo uopste dolazili, dosli smo na isti nacin svi juzni Sloveni, tako da vredjajuci Srbe na ovaj nacin vredjate i sami sebe. Genetskim istrazivanjima je dokazano da je zajednicki predak 40% Srba, Hrvata i Bosanaca ziveo pre oko 2200. Dakle, kad od 100 Srba, 100 Hrvata i 100 Bosanaca uzmemo po 40, zajednicki predak svih tih ljudi ziveo je pre 2200 godina. Svi oni su potomci tog jednog coveka. U 6-7. veku svi smo mi bili jedno pleme, zvali se Sloveni, Srbi, Hrvati, Marsovci, Dzedaji od ove cinjenice nema bezanja.


Pričaš gluposti i to teže.
Prvo, imaš 2 na n-tu predska, ne jednog. Gdje je n broj generacija.
Zapravo je broj manji, jer su se neke grane preklopile, nakon tri generacije niste više rodbina....

Ono o čemu ti pričaš je izravni muški predak.
A ovdje nisi rekao ni koja haplogrupa ni ništa...
Po postotku bi ih trebalo biti više, vjerojatno neka kombinacija I2a, R1a, E....
A to nije jedan čovjek, isti predak, nego grupa njih.
Niti je jedno pleme, nego susjedstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Isidora je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Koji genijalci ovi Srbi, misle da su Slaveni roneći prešli Dunav :smijeh


Ne, ne mislimo, ocigledno nisi pazljivo citao. Mada, bez obzira na to kako smo dosli, ako smo uopste dolazili, dosli smo na isti nacin svi juzni Sloveni, tako da vredjajuci Srbe na ovaj nacin vredjate i sami sebe. Genetskim istrazivanjima je dokazano da je zajednicki predak 40% Srba, Hrvata i Bosanaca ziveo pre oko 2200. Dakle, kad od 100 Srba, 100 Hrvata i 100 Bosanaca uzmemo po 40, zajednicki predak svih tih ljudi ziveo je pre 2200 godina. Svi oni su potomci tog jednog coveka. U 6-7. veku svi smo mi bili jedno pleme, zvali se Sloveni, Srbi, Hrvati, Marsovci, Dzedaji od ove cinjenice nema bezanja.

Tkoga briga za prvo drugo koleno, a ti valjaš o nekom 100.tom.
Zajedničkom Adamu i Evi. To misionarenje ođe ne prolazi.

Ida nekoć jesmo, sada VIŠE NISMO.

Pukla ljubav, sada je "obitelj" u omrazi, svađi i obiteljskom nasilju

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21182
joe enter je napisao/la:
Kad se veli jezik u Dalimilovoj Hronici ne misli se na jezik u današnjem lingvističkom smislu nego se misli na narod , dakle Hrvati su deo srpskog naroda , Hrvati su Servi. :zubati

Ja sam uvek to znao , a znaju to i Hrvati, samo seru da ne znaju. :zubati


Kajkavski, čakavski i šćakavski?

Ima smisla, Ukrajinci imaju ščo, rusi pišu čto, a koriste čo, šo i što, česi i poljaci koriste co kao naši cakavci (arhaično je čo), a slovaci čo...
Sve su to zapravo Srbi =))
S Torlaci imaju koj-e ? :D
Bugari koriste kak-vo, a što pišu s jednim znakom za št (zato vi kažete opština umjesto općina), jer se tim znakom u arvatici/bosančici označavalo ć
A izgovorno je č=tš
Pa :D
Isto kao što je č palatalni oblik od k, gdje u padežima (prođi ih malo) sve za neživo počinje sa č, a za živo s k...
Gdje neživo obično prati e, a živo o (koga, čega...)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 12:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10739
Isidora je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Izvini molim te , ali nemoj tu srpsku nacionalističku priču kako su nam Švabe radili o glavi i kako su nam prekrajali istoriju nama naivnim i glupavim , jer ispadamo još gluplji nego što jesmo inače.
Doseljevanje se definitivno desilo , ali to nije slučaj sa gomilom naroda nego sa nekom vladajućom ratničkom elitom se to dogodilo koji su se sticajem okolnosti zvali Srbi i Hrvati koji su zavladali nekom gomilom Slovena i starosedeoca doslivšni na Balkan , i to je to , a oni(narodna gomila govorećeg slovenskog jezika) su živeli celom dužinom prostora od Rusije do Balkana oduvek.


Čekaj, pa zar ovo sad nije dokaz toga? Ja se u potpunosti slažem sa tobom. Čak postoje i zapisi o tome da je iz područja Poljske poslat vladar u Srbiju, ne kao osvajač, niti kao neko ko je bilo šta nametao, nego kao vojna pomoć svom narodu. Migracije su najverovatnije bile konstantne i u oba smera jer je to bio isti narod. Ali se isto tako ne moze poreći ni činjenica da deca u školi uče da su Sloveni došli na Balkan u 7. veku hodajući po dnu Dunava i dišući na slamke. A ko je kriv za takvu degradaciju Slovena? Moras priznati da je najveći interes za ovakvu priču imao Beč, pa makar ona bila i polu-tačna. Ovo nema nikakve veze sa srpskom nacionalističkom pričom, naprotiv, u ovaj koš potpadaju i Makedonci, Hrvati, Crnogorci, Bosanci, Srbi. Nasa istorija je zajednička. Nisu pravili oni tu mnogo razlike kad je trebalo da se okupira, nisu bili gadljivi ni na jednu zemlju.


Kakav crni Beč?? , daj molim te okani se te priče da istorija može uticati na nacionalne politike jer kad je koga boleo *** za istoriju i nasleđe ako si dovoljno politički jak ili slab?

Postoji DAI i njega nije izmislio niko niti je on bio presudan za bila šta , već Srbi kao i ostali Sloveni su svoj nacionalni naboj i volju gradili nadasve svojom realnom politikom.
Mi Srbi danas možemo izaći sa "istorijskom činjenicom" da imamo najveće kurčeve na svetu i da nam zbog toga pripada Moldavija , međutim ako imamo malo para svi će reći da smo budale , ali ako imamo puno para ta "činjenica" neće biti zaobiđena i većina država će se sa time složiti bez obzira što to nije suštinski realno.

Ono kao , naša je istorija velika ali nam švapski i vatikanski dušmani nedadoše da je svi vide i priznaju na način kako to nama odgovara. :001_rolleyes

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
K:M je napisao/la:
Isidora je napisao/la:

Ne, ne mislimo, ocigledno nisi pazljivo citao. Mada, bez obzira na to kako smo dosli, ako smo uopste dolazili, dosli smo na isti nacin svi juzni Sloveni, tako da vredjajuci Srbe na ovaj nacin vredjate i sami sebe. Genetskim istrazivanjima je dokazano da je zajednicki predak 40% Srba, Hrvata i Bosanaca ziveo pre oko 2200. Dakle, kad od 100 Srba, 100 Hrvata i 100 Bosanaca uzmemo po 40, zajednicki predak svih tih ljudi ziveo je pre 2200 godina. Svi oni su potomci tog jednog coveka. U 6-7. veku svi smo mi bili jedno pleme, zvali se Sloveni, Srbi, Hrvati, Marsovci, Dzedaji od ove cinjenice nema bezanja.

Tkoga briga za prvo drugo koleno, a ti valjaš o nekom 100.tom.
Zajedničkom Adamu i Evi. To misionarenje ođe ne prolazi.

Ida nekoć jesmo, sada VIŠE NISMO.

Pukla ljubav, sada je "obitelj" u omrazi, svađi i obiteljskom nasilju


Upravo tako. Lepo si rekao SADA, a ovo je bio moj odgovor na podrugljive fotografije o navodnom doseljavanju iskljucivo Srba koje su ovde postavljene. Ako je tog doseljavanja i bilo, moramo se staviti u kontekst vremena i shvatiti da tada i sada nije isto. Ti ljudi tada su bili jedno pleme koje je poteklo vecinskim delom od jednog coveka koji je ziveo oko 600 godina pre. Dakle, nije ih bilo puno i josuvek su bili veoma, veoma bliski. Nije ih delila ni vera, ni jezik, niti bilo sta drugo. Taj deo istorije nam je zajednicki i od toga nema bezanja. Ono sto je bilo tokom 1300 godina nakon primanja razlicitih monoteistickih religija dovelo je do situacije koju imamo danas. Bilo kako bilo, moja poenta je: ako bih ja uzela da vredjam doseljavanje Hrvata recimo, prikazivala ih kao divljake i majmune, time bih vredjala i sve Srbe, jer tada u to vreme oni su bili narod koji je bio istog porekla, iste religije, istog jezika, iste kulture, jedino sto ih je mozda razlikovalo i odvajalo mogao bi biti vladar. A dodala bih jos da i da nema ovih cinjenica, opet ne bih imala potrebu da ih vredjam na ovakav rasisticki nacin iz bilo kog razloga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 12:20 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
joe enter je napisao/la:
Isidora je napisao/la:

Čekaj, pa zar ovo sad nije dokaz toga? Ja se u potpunosti slažem sa tobom. Čak postoje i zapisi o tome da je iz područja Poljske poslat vladar u Srbiju, ne kao osvajač, niti kao neko ko je bilo šta nametao, nego kao vojna pomoć svom narodu. Migracije su najverovatnije bile konstantne i u oba smera jer je to bio isti narod. Ali se isto tako ne moze poreći ni činjenica da deca u školi uče da su Sloveni došli na Balkan u 7. veku hodajući po dnu Dunava i dišući na slamke. A ko je kriv za takvu degradaciju Slovena? Moras priznati da je najveći interes za ovakvu priču imao Beč, pa makar ona bila i polu-tačna. Ovo nema nikakve veze sa srpskom nacionalističkom pričom, naprotiv, u ovaj koš potpadaju i Makedonci, Hrvati, Crnogorci, Bosanci, Srbi. Nasa istorija je zajednička. Nisu pravili oni tu mnogo razlike kad je trebalo da se okupira, nisu bili gadljivi ni na jednu zemlju.


Kakav crni Beč?? , daj molim te okani se te priče da istorija može uticati na nacionalne politike jer kad je koga boleo *** za istoriju i nasleđe ako si dovoljno politički jak ili slab?

Postoji DAI i njega nije izmislio niko niti je on bio presudan za bila šta , već Srbi kao i ostali Sloveni su svoj nacionalni naboj i volju gradili nadasve svojom realnom politikom.
Mi Srbi danas možemo izaći sa "istorijskom činjenicom" da imamo najveće kurčeve na svetu i da nam zbog toga pripada Moldavija , međutim ako imamo malo para svi će reći da smo budale , ali ako imamo puno para ta "činjenica" neće biti zaobiđena i većina država će se sa time složiti bez obzira što to nije suštinski realno.

Ono kao , naša je istorija velika ali nam švapski i vatikanski dušmani nedadoše da je svi vide i priznaju na način kako to nama odgovara. :001_rolleyes



Ja ne znam da li ti neces ne mozes da me razumes, posto govoris isto sto i ja u ovom primeru, a u zakljucku si protiv njega? Ja se u potpunosti slazem. Evo situacije: ja sam Bečki istoričar, Srbija se oslobadja od Turaka, ja hocu da anektiram Bosnu. Beč ima najvise love i kulturnog uticaja da proturi juznim Slovenima pricu kako je njegov k najveci i on to i cini. Ekvivalent najvecem k je sledeca prica: mi Austro-Ugari smo kulturoloski i civilizacijski nadmocniji i bogom dani, a vi ste divljaci, pagani koji su se ovde skoro doselili i nemate pravo ni na sta. I samim ti anektiraju Bosnu. I polazu pravo da nekad u buducnosti ako budu mogli pokore i Srbiju. To su pokusali u 1. ratu pa su prestali da postoje.
A ti mi sad reci kako se ovo sad ne poklapa sa primerom koji si dao? Ovde je cak manje rec o velikoj Srbiji i srpskoj propagandi, jer smo im mi srusili imperiju kad su na nas krenuli. Ovo je vise bilo usmereno prema Hrvatskoj i Bosni koje je Bec i okupirao. Srbi su se tu samo nasli kao deo juznih Slovena.


Vrh
   
 
 Naslov: Razlikovanje od davnina
PostPostano: 19 svi 2021, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4639
Ovo je Vučedolska kultura

slika

a ovo je Vinčanska kultura

slika

Obije su od davnina. Pokazuje se obrazac i značanjno poklapanje s područjima di žividu Hrvati i Srbi, respektivno.

P.S.
Tragovi Vučedolske kulture do Češke pokaziju da su još onda dolazili Česi litovat u Hrvatsku na Jadran.:smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 19 svi 2021, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4639
Suvrimene Srbe u Srbiji a dilon i u BiH genski su oblikovali i brojni Cincari odnosno Goge, Kucovlasi, Karavlasi, Crnovunci, Ašani, Aromuni, Vlasi.

https://svilenkonac.net/2016/09/10/цинцари-the-cincari-aromani/

slika

P.S.
Sad jedna mala digresija.

Dok san tražia ništor o Cincarima, davalo mi je ove rizultate. Srđan Cincar.
Čini se da je iz Srbije. Lipo čovik slika. Slika u raznim žanrovima, razne teme i čega god se dotaka sjajno i domišljato slika. Grihota je da se po svitu općenito malo zna za njega i da se primalo govori o njemu. Malo me je tko oduševia.
Srbi, ako niste u stanju podignit mu galeriju s njegovin slikama, e onda ugasite i raspustite sva ministarstva i odjele za kulturu i umitnost. Dva tenka i reoplanić manje i imate i za zemljišće, zgradu, dovođenje infrastrukture i nabavku svih njegovih slika.

Zbog izbora glazbenih tema, možda je i član ovog sastava
https://www.discogs.com/artist/1740616- ... 1an-Cincar

slika
slika

ovdi je dosta njegovih kubističkih slika
https://www.saatchiart.com/account/artworks/592886
https://www.facebook.com/galerijatea/ph ... n__=%2CO*F

Ne prolazi bez pevaljke :smijeh

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 20 svi 2021, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
K:M je napisao/la:
Isidora je napisao/la:

Ne, ne mislimo, ocigledno nisi pazljivo citao. Mada, bez obzira na to kako smo dosli, ako smo uopste dolazili, dosli smo na isti nacin svi juzni Sloveni, tako da vredjajuci Srbe na ovaj nacin vredjate i sami sebe. Genetskim istrazivanjima je dokazano da je zajednicki predak 40% Srba, Hrvata i Bosanaca ziveo pre oko 2200. Dakle, kad od 100 Srba, 100 Hrvata i 100 Bosanaca uzmemo po 40, zajednicki predak svih tih ljudi ziveo je pre 2200 godina. Svi oni su potomci tog jednog coveka. U 6-7. veku svi smo mi bili jedno pleme, zvali se Sloveni, Srbi, Hrvati, Marsovci, Dzedaji od ove cinjenice nema bezanja.


Tkoga briga za prvo drugo koleno, a ti valjaš o nekom 100.tom.
Zajedničkom Adamu i Evi. To misionarenje ođe ne prolazi.

Ida nekoć jesmo, sada VIŠE NISMO.

Pukla ljubav, sada je "obitelj" u omrazi, svađi i obiteljskom nasilju



Svaka čast na odgovoru, care imaš pivo od mene.

Nismo se borili za iste stvari kroz istoriju, zato smo nebo i zemlja.

Sa zajedničkim babama, i bez njih,

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 21 svi 2021, 14:49 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Dalimilova hronika se moze tumaciti na stotine nacina, ali u sustini potvdjuje zajedno sa DAI Porfirogenita da su Srbi i Hrvati postojali i tada i da su krem a la krem medju Juznim Slovenima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 21 svi 2021, 18:45 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
IvanIS je napisao/la:
Dalimilova hronika se moze tumaciti na stotine nacina, ali u sustini potvdjuje zajedno sa DAI Porfirogenita da su Srbi i Hrvati postojali i tada i da su krem a la krem medju Juznim Slovenima.



Ako znamo da u tekstu jasno pise:

“Mezi jinými Srbové,
tu kdežto bydlí Rekové,
podle more se usadili,
až do Ríma se rozminožili.”

Odlomak je iz Poglavlja 1, redovi 29-32, a znače:

„Među ostalim Srbima,
gde borave Grci,
blizu mora su se naselili
i do Rima su se proširili.“

Odmah posle ovih redova poreklo slovenskih plemena objašnjava na sledeći način:

„V srbském jazyku jest země,
jiež Charvátci jest jmě.
V tej zemi bieše lech,
jemuž jmě bieše Čech“

„U srpskom jeziku postoji zemlja,
koja se zove Hrvatska,
u toj zemlji beše Poljak
koji se zvao Čeh.“


Onda jasno znamo da se radi o Srbima koji su ziveli na prostoru gde se srecu sa Grcima, pa sve do Rima, da su oni izmedju ostalih imali i drzavu koja se zove Hrvatska, a da su iz nje potekli Česi. To je ono sto pise, a ko hoce da izvrce i laze nek izvoli. Uzalud bezite od svojih korena.

Svih naroda ima u svim verama, tako moze da se sretne recimo neki Nemac koji je presao na islam, ili Poljak u pravoslavlje, ili Albanac ili Turcin u katolicizam, samo Srbi ne mogu da budu ni katolici, ni muslimani. Znaci pod Turcima niti jedan jedini Srbin nije presao na islam, samo "Bosnjaci" su prelazili iskljucivo. Komedija. A Bunjevce dan danas prevode u Hrvate i ubedjuju ih i ucenjuju da budu Hrvati iako ljudi nisu i nece to da budu. Vera ne odredjuje naciju.
Saberite se i priznajte sebi, lakse ce vam biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 21 svi 2021, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Isidoro duso, sta ja imam priznavati bilo sta kao Srbin. Realno je da Hrvata ima i u 7 vijeku kao i danas, spominje ih Porfirogenit, spominje ih i niz desetina drugih dokumenata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 21 svi 2021, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
@Isidora, za tkoga bi ste se pre udali 1. Hrv pravoslavac....2.Srbin katolik....musliman / Srbin?

Ovde ima puno momaka svih vjerozakona. Mozete se lako sa netkim skontati, u opciji pp.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 21 svi 2021, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
K:M vraze to ti muvas na temi Dalimilova hronika. :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 21 svi 2021, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
IvanIS je napisao/la:
Isidoro duso, sta ja imam priznavati bilo sta kao Srbin. Realno je da Hrvata ima i u 7 vijeku kao i danas, spominje ih Porfirogenit, spominje ih i niz desetina drugih dokumenata.


Izvinite, obracala sam se uopsteno. :001_smile
Srbi i Hrvati se uvek spominju u veoma bliskom kontekstu bez jasne razlike. Spominju se zapravo dva imena za isti narod. Kao sto Dalimil kaze da je medju Srbima drzava Hrvatska. Sad sta je tu starije kokoska ili jaje ko to zna? Razlike nastaju tek sa razlicitim verama. Mene su najvise iznervirale uvredljive slike o doseljavanju iskljucivo Srba koje su ovde postavljene, a 100% je jasno da u to vreme nikakve drasticne razlike izmedju Srba i Hrvata nije bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 22 svi 2021, 04:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4639
Niki ni danas ne znadu razlikovat Hrvate od Srba niti Čehe od Slovaka. Ka' da je onda bilo drugačije. Pri 14 stolića oraznjenje je bilo manje. Onda se nisu puno odmakli ni Južni od Zapadnih Slavena, ako se uopće može govoriti o oblikovanin velikin slavenskin skupinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 00:32 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
Sokolić je napisao/la:
Dolazak Srba na Balkan.

slika

Srbi primaju civilizacijske tekovine od gadža.
slika



Čemu onda ovo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 01:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3092
Sokolić je napisao/la:
Dolazak Srba na Balkan.

slika

Srbi primaju civilizacijske tekovine od gadža.
slika

Hahahahah koja si ti legenda Sokolić

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3092
Isidora ostavi se gluposti nogom ću te opaliti tako mi allaha

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 01:42 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
K:M je napisao/la:
@Isidora, za tkoga bi ste se pre udali 1. Hrv pravoslavac....2.Srbin katolik....musliman / Srbin?

Ovde ima puno momaka svih vjerozakona. Mozete se lako sa netkim skontati, u opciji pp.


Nisam sigurna da li ste me pitali ozbiljno ili ne. Jos ne nameravam da se udajem, ali ako bih morala da biram od ponudjenog Srbin katolik ili Hrvat pravoslavac bilo bi mi manje-vise svejedno, jer i nasa i katolicka crkva vencavaju ovakve parove bez problema i bez promene vere, ako se to tako moze nazvati. Sa druge strane, ne bi bio moj prvi izbor momak muslimanske veroispovesti, iako to ne bi znacilo da moram da menjam veru(njima je dozvoljeno da se zene hriscankama koliko znam), ali bi znacilo da u ocima crkve nikad ne bih bila vencana sto za mene jeste problem, ali ne toliki koliki bi bilo to sto bi mi deca najverovatnije odrastala u drugoj veri i toliko daleko od svega sto ja poznajem i sto jesam. Dakle, Srbin katolik ili Hrvat pravoslavac, ako je dobar covek ne pravim razliku, musliman nebitno koje nacionalnosti ma koliko dobar covek bio, najverovatnije ne i to najvise zbog dece(mislim da ma kolika ljubav tu bila, razlike u veri i sustinskom pogledu na svet i odrastanju bi je na kraju ugasile).
Naravno, moj prvi izbor bi bio Srbin pravoslavac, a da ste me na primer pitali da biram Nemac pravoslavac ili Hrvat katolik, mislim da bih odabrala Hrvata katolika zbog slicnijeg mentaliteta, pogleda na svet, jezika, itd. mislim da bi se bolje slagali.
Nadam se da ste zadovoljni odgovorom. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 16:26 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
Gazda je napisao/la:
Isidora ostavi se gluposti nogom ću te opaliti tako mi allaha


Ti bi mozda mogao da odes da primis neke civilizacijske tekovine i sada posto ocigledno jos nisi. Nikad nije kasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Isidora je napisao/la:
Gazda je napisao/la:
Isidora ostavi se gluposti nogom ću te opaliti tako mi allaha


Ti bi mozda mogao da odes da primis neke civilizacijske tekovine i sada posto ocigledno jos nisi. Nikad nije kasno.

Vidi Isidorice kako nježno VASPITAVA. Pogrešno. Vojnički kaiš preko leđa s okrenutom tokom naprijed, dvije zauške, završni ruku, štiklom u glavu i šut nogom u trticu. Onda objasni šta i kako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Isidora je napisao/la:
K:M je napisao/la:
@Isidora, za tkoga bi ste se pre udali 1. Hrv pravoslavac....2.Srbin katolik....musliman / Srbin?

Ovde ima puno momaka svih vjerozakona. Mozete se lako sa netkim skontati, u opciji pp.


Nisam sigurna da li ste me pitali ozbiljno ili ne. Jos ne nameravam da se udajem, ali ako bih morala da biram od ponudjenog Srbin katolik ili Hrvat pravoslavac bilo bi mi manje-vise svejedno, jer i nasa i katolicka crkva vencavaju ovakve parove bez problema i bez promene vere, ako se to tako moze nazvati. Sa druge strane, ne bi bio moj prvi izbor momak muslimanske veroispovesti, iako to ne bi znacilo da moram da menjam veru(njima je dozvoljeno da se zene hriscankama koliko znam), ali bi znacilo da u ocima crkve nikad ne bih bila vencana sto za mene jeste problem, ali ne toliki koliki bi bilo to sto bi mi deca najverovatnije odrastala u drugoj veri i toliko daleko od svega sto ja poznajem i sto jesam. Dakle, Srbin katolik ili Hrvat pravoslavac, ako je dobar covek ne pravim razliku, musliman nebitno koje nacionalnosti ma koliko dobar covek bio, najverovatnije ne i to najvise zbog dece(mislim da ma kolika ljubav tu bila, razlike u veri i sustinskom pogledu na svet i odrastanju bi je na kraju ugasile).
Naravno, moj prvi izbor bi bio Srbin pravoslavac, a da ste me na primer pitali da biram Nemac pravoslavac ili Hrvat katolik, mislim da bih odabrala Hrvata katolika zbog slicnijeg mentaliteta, pogleda na svet, jezika, itd. mislim da bi se bolje slagali.
Nadam se da ste zadovoljni odgovorom. :)

Prezadovoljan DRAGA Isidorice.
Vrlo temeljit, opširan, jezgrovit, sadržajan, sveobuhvatan presek stanja, Vašeg razmišljanja. Znate ŠTO ŽELITE OD ŽIVOTA

dličan preduvjet za eliminirati nepoželjne opcije.

Vidi se da ste dobra, fino vaspitana, uljudna i obrazovana osoba.

Koju bi svaki normalan muškarac poželeo kraj sebe.
Još ako ste u kohorti 30 di 35 god. Vi ste moja

CILJNA GRUPA.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 16:54 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2021, 18:24
Postovi: 23
K:M je napisao/la:
Prezadovoljan DRAGA Isidorice.
Vrlo temeljit, opširan, jezgrovit, sadržajan, sveobuhvatan presek stanja, Vašeg razmišljanja. Znate ŠTO ŽELITE OD ŽIVOTA

dličan preduvjet za eliminirati nepoželjne opcije.

Vidi se da ste dobra, fino vaspitana, uljudna i obrazovana osoba.

Koju bi svaki normalan muškarac poželeo kraj sebe.
Još ako ste u kohorti 30 di 35 god. Vi ste moja

CILJNA GRUPA.


Hvala Vam za lepe reci. Ja imam 24 godine, tako da nikako nisam ta ciljna grupa, ali mi je izuzetno drago da Vam se dopao moj odgovor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalimilova hronika
PostPostano: 23 svi 2021, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
KiM-e =)) =))


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO