HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 12:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 06 lip 2009, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Evo ovdje, ako bude aktera, mogli bi se prepričati, može i iz druge ruke, pa i treće, razne dogodovštine iz vremena kad se nedjelja provodila s tranistorom na uhu i kad je ultra scena imala obilježje ozbiljnosti i očaravajuće avanture

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 06 lip 2009, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Inkvizitor je napisao/la:
Evo ovdje, ako bude aktera, mogli bi se prepričati, može i iz druge ruke, pa i treće, razne dogodovštine iz vremena kad se nedjelja provodila s tranistorom na uhu i kad je ultra scena imala obilježje ozbiljnosti i očaravajuće avanture


Nema ovdje dovoljno starijih likova.

Osim toga, ako ima starijh Mostaraca, čisto sumnjam da će pričat svoje dogodovštine iz dana dok su bili članovi Rođenih i Red Barbija. :-evotigana

Ja nemam ništa sočno, odlasci na Grbavicu od 5-te do 12 godine za skoro svaku domaću tekmu....stajanja pored starijih Manijaka, pjevanje, dolasci nekih gostujućih skupina. Jedva se čekalo za gradski derbi, ali ništa specijalno, malo ganjanja sa Kitarima oko stadiona i to je to. :-top

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 06 lip 2009, 13:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mislim da je navijačka EX YU scena vrlo kratko trajala. Faktički tek četiri maksimum pet godina je trajala i obilježava je počeci svih značajnijih skupina osim Torcide.

Bilo je to vrijeme početka, velikog entuzijazma, malo osjećaja da se djeluje underground. I malo kasnije dobar instrument za nacionalna gibanja i nacionalizam. Osobni+o nisam sudjelovao, ali sam mnogo pratio.
Imao si ipak dosta kvalitetnu ligu, puno gradova i samim tim veću mogućnost usporedbe, kopiranja, natjecanja jednih s drugim.

Kad se osvrneš skoro da i nije bilo nekog značajnijeg gostovanja (možda Delije u Maksimir, Torcida na finale kupa u Beograd) gledajući sa današnjeg aspekta, osim gradskih derbija.

Bio je neki mit u to vrijeme, sad ne znam koliko je točan. Onako pojednostavljeno:

Torcida - najbolja atmosfera.
BBB - najagresivniji za fajt.
Delije - najbrojnija skupina.
Grobari - najbolje pjesme.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 06 lip 2009, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Navijačka scena je ako gledaš na grupe trajala kratko ali intezivno. Nije početak navijanja samo odkad postoje ultra definirane grupe. Npr grobari su svoj zenit imali prije tog vremena.

Ne bi se složio da je bilo smam par značajnjih gostovanja. Bilo je to 10 godina stalnog nabrijavanja a i ranije je bilo značajnjih podhvata.

Evo jedan mit. Navodno su Vinkovci bili najzajebaniji, ne kao gostovanje nego kao prolaz jer je tu bilo željezničko čvorište, pa su vlakovi stajali. Delije i grobari vele da je tu bilo zajebanije nego u Zagrebu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 06 lip 2009, 16:17 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2009, 20:30
Postovi: 44
Najveći dosezi su bili u osamdesetim no ja bih rekao da je i ranije bilo svega.
Ipak od ranije su postojali Torcida 1950, Grobari 1970 cini mi se, Tornado 1965, bilo je ako ne međusobno onda protiv stranaca i bakljada i nereda...
Tada je se putovalo vlakom za razliku od danas, nisi imao internet da se prepires pa su svi isli na gostovanja koliko toliko, ma old school je zakon.
Samo sto nisam nikad shvatio sto je u to vrijeme bilo in nositi one naranđžaste, ili koje već boje, majice jakne...? Valjda mi neko moze odgovoriti od iskusnijih?
Po mom misljenju sada je trenutno ex-yu (ali pojedinacno) tifo scena nikad jača i da moze samo na bolje.

:-zivio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 06 lip 2009, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
exiTh je napisao/la:
Samo sto nisam nikad shvatio sto je u to vrijeme bilo in nositi one naranđžaste, ili koje već boje, majice jakne...? Valjda mi neko moze odgovoriti od iskusnijih?


Spitfajerke

slika

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 14:26 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2009, 20:30
Postovi: 44
Hvala, ako mi mozes odgovoriti po čemu su te spitfajerke bile toliko popularne ne samo ex yu nego u svih navijaca u europi, i da li bi se moglo gdje sad nabaviti?
:-zivio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
exiTh je napisao/la:
Hvala, ako mi mozes odgovoriti po čemu su te spitfajerke bile toliko popularne ne samo ex yu nego u svih navijaca u europi, i da li bi se moglo gdje sad nabaviti?
:-zivio


Ne znam za povijest, znam samo da ih je Torcida imala prva. Ipak moćno djeluje kad je svi na tribini imaju. Inače ova na slici je zelena, dok je original crna, a kad izokreneš rukave narandžasta,

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 14:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Spitke, ali izvrnute. Jednostavno neka navijačka prepoznatljivost u to vrijeme. I sada razne subkulture imaju svoje prepoznatljivosti i specifičnosti u oblačenju. Primjerice, Skinheadsi martens čizme, gdje se čak po boji pertli razaznaju podgrupe u Skineheadsima.

Meni se čini uz izvrnute spitke, bile su većinom i traperice neko uobičajeno oblačenje. Iako je ovo s trapericama malo nategnuto, jer su tada traperice bile iberpopularne svugdje po EX YU među mladima.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
jooj spitke. Zakon. Koja je to fura bila. Prvu sam oteo frendu, polovnu, orginal talijansku, bio sam sretan ko dite na tuti. Stvarno su bile moćne. Nikad bolje stvari, i ne samo navijačke, svi su ih furali.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
RajvoSa je napisao/la:
Nema ovdje dovoljno starijih likova.

Osim toga, ako ima starijh Mostaraca, čisto sumnjam da će pričat svoje dogodovštine iz dana dok su bili članovi Rođenih i Red Barbija. :-evotigana

Ja nemam ništa sočno, odlasci na Grbavicu od 5-te do 12 godine za skoro svaku domaću tekmu....stajanja pored starijih Manijaka, pjevanje, dolasci nekih gostujućih skupina. Jedva se čekalo za gradski derbi, ali ništa specijalno, malo ganjanja sa Kitarima oko stadiona i to je to. :-top

I, jel još uvijek Željo u srcu? :-oleole
Nije provokacija, samo pitanje.
Inače, kad smo kod toga, postoji neki mit da je prije rata Željezničar bio više muslimansko-hrvatski klub, dok je Sarajevo bilo muslimansko-srpski klub. :-neznam
Naravno, oba su bila prvenstveno jugoslavenska (a danas bošnjačka/muslimanska), kao i svi klubovi u to vrijeme, no mislim na percepciju puka u tom jugoslavenskom razdoblju. ;)
Također, postoji uvriježeno mišljenje kako se za Sarajevo navijalo uglavnom u Sarajevu, dok je Željo imao mnogo navijača i izvan Sarajeva...
Isto tako bih volio znati postoji li klub za koji danas pretežno navijaju Sarajevski Hrvati, ukoliko mi znaš dati odgovor (Željo, Sarajevo...Zrinjski, Dinamo, Hajduk)? :-neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pessimus dux je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Nema ovdje dovoljno starijih likova.

Osim toga, ako ima starijh Mostaraca, čisto sumnjam da će pričat svoje dogodovštine iz dana dok su bili članovi Rođenih i Red Barbija. :-evotigana

Ja nemam ništa sočno, odlasci na Grbavicu od 5-te do 12 godine za skoro svaku domaću tekmu....stajanja pored starijih Manijaka, pjevanje, dolasci nekih gostujućih skupina. Jedva se čekalo za gradski derbi, ali ništa specijalno, malo ganjanja sa Kitarima oko stadiona i to je to. :-top

I, jel još uvijek Željo u srcu? :-oleole
Nije provokacija, samo pitanje.
Inače, kad smo kod toga, postoji neki mit da je prije rata Željezničar bio više muslimansko-hrvatski klub, dok je Sarajevo bilo muslimansko-srpski klub. :-neznam
Naravno, oba su bila prvenstveno jugoslavenska (a danas bošnjačka/muslimanska), kao i svi klubovi u to vrijeme, no mislim na percepciju puka u tom jugoslavenskom razdoblju. ;)
Također, postoji uvriježeno mišljenje kako se za Sarajevo navijalo uglavnom u Sarajevu, dok je Željo imao mnogo navijača i izvan Sarajeva...
Isto tako bih volio znati postoji li klub za koji danas pretežno navijaju Sarajevski Hrvati, ukoliko mi znaš dati odgovor (Željo, Sarajevo...Zrinjski, Dinamo, Hajduk)? :-neznam


Za ovo će ti Vanjuška i Betandwin dati puno bolji odgovor. Vanjuška zato jer je hodajuća enciklopedija svega o Sarajevu a Betandwin jer je mislim i dalje tu.

Za Želju ću uvijek onako potajno navijat, pogotovo obratit pažnju na rezultat gradskog derbija. Ovo paljenje RH zastave me pravo razbjesnilo, ali demant i poruka Manijaka je bila OK, izgleda da su stvarno osudili.

Željo klub gradske raje, ne znam baš bi li se moglo dijeliti po kvartovima, no Novo Sarajevo, sve recimo u radijusu od 3-4km od Grbavice je bilo za Želju. Stari Grad, sve prema Koševu je bilo više za Sarajevo. Sarajevo je uvijek nekako imalo muslimanski štih ("Boja fesa, boja dresa", "pitari"), i za njega su navijali muslimanski doseljenici iz istočne Bosne.

Na Grbavici je dugo poslije rata visio i transparent "Torcida Sarajevo". Ne znam pozadinu svega toga, al će sigurno Vanjuška znati.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
A i Sarajevo je uvijek bilo "FK" dok je Željo imao dužu avanturu sa "NK". I to nešto znači :-top

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
RajvoSa je napisao/la:
Za ovo će ti Vanjuška i Betandwin dati puno bolji odgovor. Vanjuška zato jer je hodajuća enciklopedija svega o Sarajevu a Betandwin jer je mislim i dalje tu.

Za Želju ću uvijek onako potajno navijat, pogotovo obratit pažnju na rezultat gradskog derbija. Ovo paljenje RH zastave me pravo razbjesnilo, ali demant i poruka Manijaka je bila OK, izgleda da su stvarno osudili.

Željo klub gradske raje, ne znam baš bi li se moglo dijeliti po kvartovima, no Novo Sarajevo, sve recimo u radijusu od 3-4km od Grbavice je bilo za Želju. Stari Grad, sve prema Koševu je bilo više za Sarajevo. Sarajevo je uvijek nekako imalo muslimanski štih ("Boja fesa, boja dresa", "pitari"), i za njega su navijali muslimanski doseljenici iz istočne Bosne.

Na Grbavici je dugo poslije rata visio i transparent "Torcida Sarajevo". Ne znam pozadinu svega toga, al će sigurno Vanjuška znati.

Hvala na odgovorima. :-top2
Nadam se da nisi dobio dojam kako ti zamjeram navijanje za klub. Čak dapače, cijenim dosljednost i potpuno mi je jasno kako netko od mojih sunarodnjaka navija za Želju ili Sarajevo, posebice ako ta ljubav datira u prijeratno razdoblje, kada su ti klubovi bili nešto drugo od onoga što danas predstavljaju. Drugačije je kada se danas neki mlađi Hrvati odlučuju za Želju ili Sarajevo, s obzirom na ono što predstavljaju ti klubovi i njihovi navijači u posljednje vrijeme, no i to u potpunosti razumijem, posebice kada se radi o lokalpatriotski nastrojenim sarajevskim Hrvatima i svim specifičnim okolnostima koje ih prate, a da ne govorim o onima promuslimanski ili jugoslavenski orijentiranima, te onima iz miješanih brakova. ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Pessimus dux je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Za ovo će ti Vanjuška i Betandwin dati puno bolji odgovor. Vanjuška zato jer je hodajuća enciklopedija svega o Sarajevu a Betandwin jer je mislim i dalje tu.

Za Želju ću uvijek onako potajno navijat, pogotovo obratit pažnju na rezultat gradskog derbija. Ovo paljenje RH zastave me pravo razbjesnilo, ali demant i poruka Manijaka je bila OK, izgleda da su stvarno osudili.

Željo klub gradske raje, ne znam baš bi li se moglo dijeliti po kvartovima, no Novo Sarajevo, sve recimo u radijusu od 3-4km od Grbavice je bilo za Želju. Stari Grad, sve prema Koševu je bilo više za Sarajevo. Sarajevo je uvijek nekako imalo muslimanski štih ("Boja fesa, boja dresa", "pitari"), i za njega su navijali muslimanski doseljenici iz istočne Bosne.

Na Grbavici je dugo poslije rata visio i transparent "Torcida Sarajevo". Ne znam pozadinu svega toga, al će sigurno Vanjuška znati.

Hvala na odgovorima. :-top2
Nadam se da nisi dobio dojam kako ti zamjeram navijanje za klub. Čak dapače, cijenim dosljednost i potpuno mi je jasno kako netko od mojih sunarodnjaka navija za Želju ili Sarajevo, posebice ako ta ljubav datira u prijeratno razdoblje, kada su ti klubovi bili nešto drugo od onoga što danas predstavljaju. Drugačije je kada se danas neki mlađi Hrvati odlučuju za Želju ili Sarajevo, s obzirom na ono što predstavljaju ti klubovi i njihovi navijači u posljednje vrijeme, no i to u potpunosti razumijem, posebice kada se radi o lokalpatriotski nastrojenim sarajevskim Hrvatima i svim specifičnim okolnostima koje ih prate, a da ne govorim o onima promuslimanski ili jugoslavenski orijentiranima, te onima iz miješanih brakova. ;)


Ma no sikiriki :-top2
Ne znam je li se uopće kod mene radi o navijanju, više o nostalgiji za nekim eto sretnijim vremenima, kad se taj grad i klub volilo. Pa nisam ja don Kihot.
Meni srce ko kuća kad Zrinjski ili Široki osvoje prvenstvo :-hrvatinic :ymparty:

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 07 lip 2009, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
RajvoSa je napisao/la:
Meni srce ko kuća kad Zrinjski ili Široki osvoje prvenstvo :-hrvatinic :ymparty:

Također, kad već Osijek ne može. :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 08 lip 2009, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
U sarajevsku navijacku scenu se bas i ne kuzim, znam tek ko je Sirko, Dzilda i to je to.

Kako su i za koga navijali Srbi ili Hrvati, ne znam, mislim da to ranije nije ovisilo o nacionalnoj pripadnosti. Danas znam da svi Srbi navijaju za Slaviju a svi Hrvati za Zrinjski, Siroki ili neki drugi hrvatski klub. Kazem svi, mozda ne svi, ima uvijek pojedinaca koji su izuzetak.

Pisem ovo jer me prozivate :-zubati

Ali koliko znam iz prica, za Sarajevo su navijali uglavnom Srbi i muslimani doslje iz istocne Bosne. Za Zelju gradska raja. Usput, navijace Sarajeva zovu pitari zbog toga sto su oni nadaleko cuveni bascarsijski ugostitelji, dakle pitari, po pravilu navijali za Sarajevo. Tako sam cuo, jel istina, ne znam.

Zeljo je uvijek imao puno simpatizera u Kiseljaku, to je isto opcepoznato.

Srbi iz Sarajeva a posebno iz okolice Sarajeva, e tu je bilo puno navijaca Zvezde. Oni su kao "zestoki momci" poznati i danas, na zvezdinom sjeveru. Moze se o tome citati, internet je cudo.
Sokolac, Pale, sve turski konjanici a.k.a. Delije (ima li srpski jezik turcizama? jok bre). Ilijas je imao puno navijaca Partizana.

Siptfajerke su bile cudo, steta sto su izasle iz mode.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 08 lip 2009, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 11:41
Postovi: 261
Lokacija: u agzilu
zabbbok 1990

_________________
evo crnca Francetića Jure


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 08 lip 2009, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009, 11:41
Postovi: 261
Lokacija: u agzilu
ma krivo,neda mi sliku :-neznam

_________________
evo crnca Francetića Jure


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 08 lip 2009, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58216
Lokacija: DAZP HQ
exiTh je napisao/la:
Najveći dosezi su bili u osamdesetim no ja bih rekao da je i ranije bilo svega.
Ipak od ranije su postojali Torcida 1950, Grobari 1970 cini mi se, Tornado 1965, bilo je ako ne međusobno onda protiv stranaca i bakljada i nereda...
Tada je se putovalo vlakom za razliku od danas, nisi imao internet da se prepires pa su svi isli na gostovanja koliko toliko, ma old school je zakon.
Samo sto nisam nikad shvatio sto je u to vrijeme bilo in nositi one naranđžaste, ili koje već boje, majice jakne...? Valjda mi neko moze odgovoriti od iskusnijih?
Po mom misljenju sada je trenutno ex-yu (ali pojedinacno) tifo scena nikad jača i da moze samo na bolje.

:-zivio


spitke :-zubati tko to nije nosio, a rođen u 80-tima, pa makar ne imao nikakve veze s ultrasima ccc. 5-6 osnovne, obvezan outfit.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 08 lip 2009, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Mene zanima ko je prvi probubao tu modu sa spitfajerkama?

Koliko znam, pilotske jakne sa narandjastom stranom zbog radi lakseg uocavanja oborenog pilota od strane spasilacke misije... i ime duguju, mislim, engleskom zrakoplovu "pljuvacu vatre".

Ali odakle to na tribinama?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2009, 01:03 
Offline

Pridružen/a: 05 svi 2009, 19:46
Postovi: 1701
Lokacija: Tamo gdje viori crven-bijeli plavi!
vanjushka je napisao/la:
Mene zanima ko je prvi probubao tu modu sa spitfajerkama?

Koliko znam, pilotske jakne sa narandjastom stranom zbog radi lakseg uocavanja oborenog pilota od strane spasilacke misije... i ime duguju, mislim, engleskom zrakoplovu "pljuvacu vatre".

Ali odakle to na tribinama?


Piloti osnovali navijački pokret :-umirem

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2009, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
vanjushka je napisao/la:
Mene zanima ko je prvi probubao tu modu sa spitfajerkama?

Koliko znam, pilotske jakne sa narandjastom stranom zbog radi lakseg uocavanja oborenog pilota od strane spasilacke misije... i ime duguju, mislim, engleskom zrakoplovu "pljuvacu vatre".

Ali odakle to na tribinama?


Pa vjerovatno Englezi i onda kasnije svi uzeli od njih...
Tako je sa dosta stvari što se tiče nogometa i navijača! :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 lip 2009, 11:29 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Englezi nikada nisu davali znacaj outfitu, pa cisto sumnjam da su oni ikada oblacili spitfajerke na tribini.

Grlo i dlanovi, to je njihov forte.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 lip 2009, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Žabari su prvi to mislim, pa Torcida preuzela. Kakvi Englezi.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO