HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ivan Kovačević
PostPostano: 19 sij 2012, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:48
Postovi: 20
Lokacija: Tuzla
Cpt Ivan je napisao/la:
Ivan Kovačević....sjećam ga se kao uzornog dječaka s nedjeljnih misa...odrastao u ozbiljnog intelektualca...htio sam mu postaviti nebrojeno pitanja, jer imam desetogodišnjaka koji odrasta u Tuzli, htio sam razgovarati, zatražiti savjete, no od perspektivnog intelektualca, Ivan pređe političare...TZ Hrvati izgubiše još jednog mladog čovjeka..


Btw super je Ivo momak, iako je presao u politku, mislim da bi opet mogao napravit neke pomake za hrvate u TZ, jer je jednostavno i njemu stalo! U svakom slucaju radije glas nekom koga znam, u ovom slucaju njemu, nego nekim "anonimusima" i lopinama!! :D

P.S. Nije Ivan vec Ivica :D

_________________
NAJVJERNIJA ODVJETNICE, NA BRANIKU STOJ,
ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Bilo bi još bolje da je imao strpljenja, te snage i hrabrosti razvijati se kao intelektualac/individualac. U TZ nema autentičnih hrvatskih intelektualaca, niti jednog jedinog, zato jeste kako je. On je izabrao laksi put, djelovanje pod krilom stranke, koju nece promijeniti, nitko ovdje nije tpliko naivan da povjeruje u to. Osim toga, mi ne trebamo pojedince koji ce mijenjati postojece stranke, vec snazne intelektualce koji ce jačati samosvijest hrvatskog naroda.
BTW, Intervju koji je prenesen ovdje cista je demagogija, nista novo i nista znacajno i naravno nista intelektualno, a da bi me ponukalo dati mu glas. Niti to mijenja moje misljenje da je on simpa i drag momak, zaista jeste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Cpt Ivan je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Mladi intelektualci postepeno preuzimaju stvar u ruke. Upravo se spremam da napišem članak 'Intelektualci posljednji bastion opstanka hrvata u tuzlanskom kraju '

Problem naših ljudi je što čekaju da im sve netko drugi uradi, tako očekuju od općine da im ona riješi komunalna pitanja, a da sami ne mrdnu guzicom. Nažalost imamo još repove komunizma po MZ, ljude koji još žive 'intelektualno' u sfrj. MZ i selima trebaju dobri, pametni i mladi menadžeri a ne predsjednici po partijskoj liniji što je obično prva stepenica ka foteljama koje financira budžet.


I....sto se desilo sa člankom, je li napisan, je li objavljen.....ako je, zašto ga ne postaviš link....


Na papiru je, biti će objavljen u povoljnom trenutku.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Cpt Ivan je napisao/la:
Bilo bi još bolje da je imao strpljenja, te snage i hrabrosti razvijati se kao intelektualac/individualac. U TZ nema autentičnih hrvatskih intelektualaca, niti jednog jedinog, zato jeste kako je. On je izabrao laksi put, djelovanje pod krilom stranke, koju nece promijeniti, nitko ovdje nije tpliko naivan da povjeruje u to. Osim toga, mi ne trebamo pojedince koji ce mijenjati postojece stranke, vec snazne intelektualce koji ce jačati samosvijest hrvatskog naroda.
BTW, Intervju koji je prenesen ovdje cista je demagogija, nista novo i nista znacajno i naravno nista intelektualno, a da bi me ponukalo dati mu glas. Niti to mijenja moje misljenje da je on simpa i drag momak, zaista jeste.

Politika je i kupovina kruha, dakle bez politike nema ni preživljavanja i opstanka. Pozdravljam ulazak gospodina Kovačevića u aktivnu politiku, dosta je više bilo srednjoškolaca koji pametuju o ovome i onome, jer sa njima smo dogurali gdje i jesmo. Napomenuo bih da mi hdz kao stranka nije bliska, no raduje me da mladi ljudi polako na ovoj mikro razini istu uzimaju u svoje ruke.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:48
Postovi: 20
Lokacija: Tuzla
Ukoliko niste znali i za ovu stranicu....

http://hrvatisoli.net76.net/

_________________
NAJVJERNIJA ODVJETNICE, NA BRANIKU STOJ,
ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
ivan42 je napisao/la:
Ukoliko niste znali i za ovu stranicu....

http://hrvatisoli.net76.net/

Lijepo je i vrlo pohvalno da postoje entuzijasti koji su pokrenuli stranicu, ali ovo s nazivom rubrike "Povjest" umjesto "Povijest" zaista je amaterski i pokazuje nedostatak elementarne pismenosti, iako je sam dizajn stranice sasvim ok. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 18:48 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Politika je i kupovina kruha, dakle bez politike nema ni preživljavanja i opstanka. Pozdravljam ulazak gospodina Kovačevića u aktivnu politiku, dosta je više bilo srednjoškolaca koji pametuju o ovome i onome, jer sa njima smo dogurali gdje i jesmo. Napomenuo bih da mi hdz kao stranka nije bliska, no raduje me da mladi ljudi polako na ovoj mikro razini istu uzimaju u svoje ruke.[/quote]

Zbunjujuce je da pozdravljas ulazak mladog, i tebi dragog intelektualca u HDZ, stranku koja ti osobno i nije bas tako bliska...

Osobno mo je zao kad se mladi covjek odluci na takav korak, kao sto mi je zao i ljudi koji u tome vide pomak...ja imam viziju iskrivljenih leđa od tapsanja po ramenu od strane vec odavno establirane, i naravno ne tako mlade, oligarhije. Dok se okrenes, uzet je u njihove ruke, usisan je i preobracen je. I naravno, osladit ce mu se.

Zao mi je i ljudi koji u tom koraku vide nekakvu nadu, kao sto mi je zao i svih onih masa koje slave i pozdravljaju predstojecu aneksiju RH od strane Unije, koja se pak odvija pod plastom demokracije i slobodne volje naroda...hm..sve to mikro i makro, na koncu se na isto svodi, nije li tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:48
Postovi: 20
Lokacija: Tuzla
Cpt Ivan je napisao/la:
Politika je i kupovina kruha, dakle bez politike nema ni preživljavanja i opstanka. Pozdravljam ulazak gospodina Kovačevića u aktivnu politiku, dosta je više bilo srednjoškolaca koji pametuju o ovome i onome, jer sa njima smo dogurali gdje i jesmo. Napomenuo bih da mi hdz kao stranka nije bliska, no raduje me da mladi ljudi polako na ovoj mikro razini istu uzimaju u svoje ruke.


Zbunjujuce je da pozdravljas ulazak mladog, i tebi dragog intelektualca u HDZ, stranku koja ti osobno i nije bas tako bliska...

Osobno mo je zao kad se mladi covjek odluci na takav korak, kao sto mi je zao i ljudi koji u tome vide pomak...ja imam viziju iskrivljenih leđa od tapsanja po ramenu od strane vec odavno establirane, i naravno ne tako mlade, oligarhije. Dok se okrenes, uzet je u njihove ruke, usisan je i preobracen je. I naravno, osladit ce mu se.

Zao mi je i ljudi koji u tom koraku vide nekakvu nadu, kao sto mi je zao i svih onih masa koje slave i pozdravljaju predstojecu aneksiju RH od strane Unije, koja se pak odvija pod plastom demokracije i slobodne volje naroda...hm..sve to mikro i makro, na koncu se na isto svodi, nije li tako.[/quote]

HDZ nam je svakako i trebao bi biti blizi od recimo jednog SDP-a, tak da...

_________________
NAJVJERNIJA ODVJETNICE, NA BRANIKU STOJ,
ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 20:18 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
HDZ nam je svakako i trebao bi biti blizi od recimo jednog SDP-a, tak da...[/quote]

Pa naravno, tu nema dvojbe, niti je to tema mog komentara.

Ja hocu reci da mi je hrvatski narod, a onda i svaki hrvatski intelektualac ponaosob drazi od svakog hdz-a ili bilo koje druge hrvatske stranke. HDZ u TZ nije ucinio nista za hrvatski narod u TZ, a mogao je uciniti dosta toga na očuvanju identiteta, ako nista drugo. Mi na tom podrucju imamo Crkvu i KSC, jedino se tu drzimo i mozemo biti to sto jesmo, ali tu nema zasluga HDZ-a.

Taj mladi čovjek bi za hrvatsku stvar znacio puno više da se izgradio kao hrvatski intelektualac, koji bi bez straha i srama javno govorio kako o problemima Hrvata, tako uopceno o soc-ekonomskoj problematici koja nas se sve tice. Znate li vi u ovom dijelu i jednog hrvatskog intelektualca imenom i prezimenom ? - osobno nikad cuo za takvu pojavu, pa mi je zao kad sam saznao da skoro necu ni cuti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 27 ruj 2010, 21:57
Postovi: 28
Pessimus dux je napisao/la:
ivan42 je napisao/la:
Ukoliko niste znali i za ovu stranicu....

http://hrvatisoli.net76.net/

Lijepo je i vrlo pohvalno da postoje entuzijasti koji su pokrenuli stranicu, ali ovo s nazivom rubrike "Povjest" umjesto "Povijest" zaista je amaterski i pokazuje nedostatak elementarne pismenosti, iako je sam dizajn stranice sasvim ok. :wink



inace pravi link stanice je hrvatisoli.com , stranici treba vise posjecenosti, a i pokoji entuzijasta, da je ureduje, ovako je sadrzaj prilicno mrtav.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Cpt Ivan je napisao/la:
Zbunjujuce je da pozdravljas ulazak mladog, i tebi dragog intelektualca u HDZ, stranku koja ti osobno i nije bas tako bliska...

Osobno mo je zao kad se mladi covjek odluci na takav korak, kao sto mi je zao i ljudi koji u tome vide pomak...ja imam viziju iskrivljenih leđa od tapsanja po ramenu od strane vec odavno establirane, i naravno ne tako mlade, oligarhije. Dok se okrenes, uzet je u njihove ruke, usisan je i preobracen je. I naravno, osladit ce mu se.

Zao mi je i ljudi koji u tom koraku vide nekakvu nadu, kao sto mi je zao i svih onih masa koje slave i pozdravljaju predstojecu aneksiju RH od strane Unije, koja se pak odvija pod plastom demokracije i slobodne volje naroda...hm..sve to mikro i makro, na koncu se na isto svodi, nije li tako.

Kolega, utopljenik se za slamku hvata, a opće je poznato da brod kojim svjesno i dragovoljno plovimo ima šuplje dno. 20 godina smo birali nesposobne i slabo obrazovane ljude da nas vode, 20 godina su obećavali ovo-ono i ništa od toga nisu ispunili. Kažem da mi je drago da mladi i obrazovani ljudi uzimaju aktivno učešće u politici pa i u hdz-u, jer imaju drugačiji pogled na svijet od onih prijašnjih tupana.

Što nam je alternativa za te grbavce?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 27 ruj 2010, 21:57
Postovi: 28
greska


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 22:32 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
ManInBlack je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:
Zbunjujuce je da pozdravljas ulazak mladog, i tebi dragog intelektualca u HDZ, stranku koja ti osobno i nije bas tako bliska...

Osobno mo je zao kad se mladi covjek odluci na takav korak, kao sto mi je zao i ljudi koji u tome vide pomak...ja imam viziju iskrivljenih leđa od tapsanja po ramenu od strane vec odavno establirane, i naravno ne tako mlade, oligarhije. Dok se okrenes, uzet je u njihove ruke, usisan je i preobracen je. I naravno, osladit ce mu se.

Zao mi je i ljudi koji u tom koraku vide nekakvu nadu, kao sto mi je zao i svih onih masa koje slave i pozdravljaju predstojecu aneksiju RH od strane Unije, koja se pak odvija pod plastom demokracije i slobodne volje naroda...hm..sve to mikro i makro, na koncu se na isto svodi, nije li tako.

Kolega, utopljenik se za slamku hvata, a opće je poznato da brod kojim svjesno i dragovoljno plovimo ima šuplje dno. 20 godina smo birali nesposobne i slabo obrazovane ljude da nas vode, 20 godina su obećavali ovo-ono i ništa od toga nisu ispunili. Kažem da mi je drago da mladi i obrazovani ljudi uzimaju aktivno učešće u politici pa i u hdz-u, jer imaju drugačiji pogled na svijet od onih prijašnjih tupana.

Što nam je alternativa za te grbavce?


Alternativa je daleko izvan granica ovog topic-a, jer se ne radi o Hrvatima u TK/BiH, niti o okupaciji RH od strane Unije, vec o odlazecem-umirucem neolibaralizmu, na cijem truplu ce lesinari izgraditi neki novi totalitarni, naravno globalni, sustav.
Hrvatska, a tako i krajevi u BiH u kojima zive Hrvati defintivno nemaju alternativu gubitku jedine neoliberalne slobode koja nam je bila dozvoljena/nametnuta, a to je konzumerizam. Nemamo vise novaca, nemamo niti tog privida da slobodno hodamo po trznim centrima i slobodno biramo robe i usluge za posuđene pare. Siromasni smo i bit cemo jos siromasniji. Ovako ili onako. No, ako to znamo, ako smo to prihvatili, a prihvatit cemo ako imamo imalo razuma, onda cemo vrlo brzo doci do spoznaje da nas siromastvo zapravo oslobađa: siromasni neoliberalni robovi gube svoju svrhu, sto ih oslobađa ropstva. A sto ce tko sa svojom novostecenom slobodom uraditi, stvar je intelekta i hrabrosti.

Ogorcen sam ovih dana kapitulacijom Hrvatske, toliko da sam se nakon cijelog desetljeca vratio na internet forume, ne bi li vidio sto narod razmislja, i hoce li se naci kriticne mase za povijesno ne (jedina nada je cini se Pusicka, trebali bi je pustati u javnost 3 puta dnevno, poslije svakog obroka).
Naravno da ce se glasovat za Uniju, kao sto je naravno da se tuzlanski HDZ podmlađuje, jer je jos uvijek tako malo onih koji prepoznaju nadolazecu slobodu. Narod zapravo nikada nece niti biti svjestan toga, i dok se okrene bit ce u novom ropstvu, jer imamo tako mali procjep, crvotocinu, da ce proci kraj nas neprimjeceno.

I da se skroz vratim na mikro. Ti kažeš: Kažem da mi je drago da mladi i obrazovani ljudi uzimaju aktivno učešće u politici pa i u hdz-u, jer imaju drugačiji pogled na svijet od onih prijašnjih tupana.

Ja te pitam: Kako imaju drugaciji pogled kad im pristupaju?

Zar nije alternativa: Ivica Kovacevic - tuzlanski Nino Raspudic....mogla je biti, ali Ivici se previše žurilo, mada ti tvrdiš da ima drugacije poglede. Razumijes li?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Razumijem ja tebe i tvoje filozofiranje , ali ti izgleda ne razumiješ da je ovdje politički i gospodarski dogorjelo do nokata i da nema mjesta za cijenjene filozofske stavove, ovdje se vodi politička borba između struja koje su za opstati i onih koji su za nestati. Nekako sam uvjeren da je gospodin Kovačević pripadnik prve političke struje.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 23:59 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Ja tu zivim, tu mi odrasta dijete, znaci nije da ne razumijem, vec zivim tu stvarnost. Ako ti kod Ivice Kovacevica vidis nesto sto ja ne vidim, molim te da me prosvijetlis, jer mi je vazno jednako kao tebi. Samo pazi, zanimaju me argumenti, a ne uvjerenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
hrvatiSOLI je napisao/la:
Pessimus dux je napisao/la:
Lijepo je i vrlo pohvalno da postoje entuzijasti koji su pokrenuli stranicu, ali ovo s nazivom rubrike "Povjest" umjesto "Povijest" zaista je amaterski i pokazuje nedostatak elementarne pismenosti, iako je sam dizajn stranice sasvim ok. :wink



inace pravi link stanice je hrvatisoli.com , stranici treba vise posjecenosti, a i pokoji entuzijasta, da je ureduje, ovako je sadrzaj prilicno mrtav.


Ne razumijem...pa nece se stranica sama od sebe posjecivat, sta rade ljudi koji su je napravili, zasto su je napravili, ako nisu imalu namjeru ozivjeti je? Jel to opet bio jednodnevni politicko-marketinski trik, il su Hrvati TK informaticki nepismeni, pa im je stranica samim tim nedostupna, il se Hrvati TK toliko boje i srame svoga postojanja na ovom tlu, da se ne smiju pod svojim nacionalnim imenom odazvat, cak ni pod internetskom anonimnoscu? Fakat ne kuzim....

Pa gdje su te mlade snage HDZ-a, sta oni rade, osim sto su se uhvatili fotelja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Cpt Ivan je napisao/la:
Ja tu zivim, tu mi odrasta dijete, znaci nije da ne razumijem, vec zivim tu stvarnost. Ako ti kod Ivice Kovacevica vidis nesto sto ja ne vidim, molim te da me prosvijetlis, jer mi je vazno jednako kao tebi. Samo pazi, zanimaju me argumenti, a ne uvjerenja.

Drago mi je da ovdje živiš :zubati i da si dio 'stvarnosti', nadam se da ti ta stvarnost nije surova, da ti to dijete ne uči mehko i lahko, da imaš slobodne dane za božić i uskrs, i da nisi primoran ostati doma za bajram.

Gospodin Kovačević je mlad čovjek, obrazovan, kulturan, za razliku od 99,9% mladih i starih hrvata njemu nije teško aktivno biti dio kulturnih i vjerskih događanja. Ne znam što te kod njega smeta i tko si ti uopće, daj nam neke naznake, jer je apsurd razgovarati sa nekim 'tko ima desetak napadačkih postova' a nemati predstavu o njemu,...

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 10:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Lakše malo Tuzlaci, ako ovako nastavite uzeti će te Sarajlijama primat kao najbrojnija hrvatska skupina na forumu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Cpt Ivan je napisao/la:
Ne razumijem...pa nece se stranica sama od sebe posjecivat, sta rade ljudi koji su je napravili, zasto su je napravili, ako nisu imalu namjeru ozivjeti je? Jel to opet bio jednodnevni politicko-marketinski trik, il su Hrvati TK informaticki nepismeni, pa im je stranica samim tim nedostupna, il se Hrvati TK toliko boje i srame svoga postojanja na ovom tlu, da se ne smiju pod svojim nacionalnim imenom odazvat, cak ni pod internetskom anonimnoscu? Fakat ne kuzim....

Pa gdje su te mlade snage HDZ-a, sta oni rade, osim sto su se uhvatili fotelja?

Koje crne fotelje :sega
Za održavanje web stranice potrebno je znanje, vrijeme i novac. Očito je da je netko uletio 'grlom u jagode' sa ovom stranicom, nešto mu nedostaje, pa je rezultat ovakav kakav jeste.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Ministry of Sound je napisao/la:
Lakše malo Tuzlaci, ako ovako nastavite uzeti će te Sarajlijama primat kao najbrojnija hrvatska skupina na forumu.


:sega :palacgore2 Čini mi se da ivan nije onaj kojim se predstavlja :D

Nešto su mi se sarajlije ušutjele :D

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 11:08 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
ManInBlack je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:
Ja tu zivim, tu mi odrasta dijete, znaci nije da ne razumijem, vec zivim tu stvarnost. Ako ti kod Ivice Kovacevica vidis nesto sto ja ne vidim, molim te da me prosvijetlis, jer mi je vazno jednako kao tebi. Samo pazi, zanimaju me argumenti, a ne uvjerenja.

Drago mi je da ovdje živiš :zubati i da si dio 'stvarnosti', nadam se da ti ta stvarnost nije surova, da ti to dijete ne uči mehko i lahko, da imaš slobodne dane za božić i uskrs, i da nisi primoran ostati doma za bajram.

Gospodin Kovačević je mlad čovjek, obrazovan, kulturan, za razliku od 99,9% mladih i starih hrvata njemu nije teško aktivno biti dio kulturnih i vjerskih događanja. Ne znam što te kod njega smeta i tko si ti uopće, daj nam neke naznake, jer je apsurd razgovarati sa nekim 'tko ima desetak napadačkih postova' a nemati predstavu o njemu,...



Pa ne moras ti razgovarat samnom...ne znam niti ja tko si ti, osim sto imam dojam da agitiras bez argumenata, naravno. Ja ne napadam, samo trazim argumente, a nikako da ih dobijem. Sve potpisujem sto kazes o kulturi i obrazovanju Kovacevica, al to jos uvijek nije garant da ce on nesta promijeniti. Kovacevic osim toga nije niti bitan kao osoba sa imenom i prezimenom, vec kao pojava koja je mogla zabljesnuti, nista vise.

Dijete mi uci lijepi hrvatski jezik zahvaljujuci KSC-u, HRT-u i Novoj, no na ulici je ustasa, cim nesto nije po volji prijateljima od rodjenja. Zivi, naime u samom gradu, a tu je okruzje takvo kakvo je. O ustasama je cuo, kada su ga prvi puta tako prozvali, pa mu ja od tada doziram informacije prema uzrastu. Nedavno sam ga naucio da su preci njegovih prijatelja muslimana bili nositelju ustaskog pokreta u ovoj regiji, to niti ta djeca ne znaju, niti ce uskoro saznat, niti ce to ikada prihvatit kao cinjenicu.
No kako cesto promatram njihove dijaloge i konfrontacije, mogu ti reci da su muslimanska djeca nesvjesno ljubomorna na njegovo hrvatstvo, i jos vise na njegov katolicizam, sto je pojava koja zasluzuje poseban topic. Ljubomora kod njih izaziva mrznju, do sada u dozi koja je prihvatljiva i sa kojim se nosimo.

Sve oko Bozica, Uskrsa i Bajrama nam je zajednicko. Razlika je da ja ne kukam na okruzje, vec se ljutim na nas same, tako nam je naime, kako smo si dopustili da bude. Jedna smo tiha manjina, koja privatno, iza zatvorenih vrata zivi svoje hrvatstvo, kako tko zna i umije, a najvise se oslanjajuci na tradicionalne blagdane, tu je i pocetak i kraj hrvatstva vecina nas u TZ. A i ti blagdani se obiljezavaju sve tise i sve tajnije, cini mi se, imam takav dojam, onako kako je nauceno u ex yug.

Ja se pitam, zasto ti smetam iznosenjem svojih argumenata, zasto to shvacas tako osobno, namjesto da ti je drago sto se na topiku pojavljuje sesti i to osoba koja na razlicit nacin iznosi svoj stav. Draze ti je valjda da samujes i carujes na ovom forumu prodajuci maglu samom sebi?

Lakse je opstruirati i ofirati starim forumskim trikovima tipa tko si, nisi ono sto se predstavljas i sl. nego prihvatiti konstruktivni dijalog - cega se bojis, sta ti kvari koncept, zapravo imas li koncept uopce?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Vidi 'kolega' u protekle 3 godine ovdje se pojavilo masu 'hrvata' tj klonova i njihovog lažnog predstavljanja, neki moj unutarnji glas poziva na oprez. Rijetki su novi forumaši koji tako žestoko ulijeću u rasprave sa starim i to na način kao da se poznajemo dugo ;)

Zanima me što očekuješ od Kovačevića da promijeni??? I može li se uopće išta promijeniti od općine preko županije???
Smatraš li se sposobnijim od Kovačevića?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 12:16 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
ManInBlack je napisao/la:
Vidi 'kolega' u protekle 3 godine ovdje se pojavilo masu 'hrvata' tj klonova i njihovog lažnog predstavljanja, neki moj unutarnji glas poziva na oprez. Rijetki su novi forumaši koji tako žestoko ulijeću u rasprave sa starim i to na način kao da se poznajemo dugo ;)

Zanima me što očekuješ od Kovačevića da promijeni??? I može li se uopće išta promijeniti od općine preko županije???
Smatraš li se sposobnijim od Kovačevića?


Nisi pozorno citao, napomenuo sam u jednom trenutku kako sam se vratio forumima nakon 10 god. pauze. Ne znam koliko ti je godina, i je li ti poznat jedan od prvih hr foruma vlast.net, koji je potopljen od strane danasnjeg index.hr. E kada se netko pekao na forumu vlast.net-a, onda mu je sasvim priodno da bez ustezanja *uleti*, kao sta sam ja sada uletio.
Nakon gasenja vlast.net foruma, grupa hrvatski entizijasta je tada otvorila forum http://referendum.yuku.com/ , ako imas vremena, citaj, dio je povijesti u svakom slucaju, a posebice je zanimljiv, jer su jos tada, prije vise od 10 god. ljudi upozoravali na danasnju situaciju. I vjeruj mi, uređivali smo ga bez ikakvih resursa, osim sto smo bili entuzijasti i vjerovali u ono sto radimo.

Sad jos jednom, molim te pozorno citaj, ovo o Kovacevicu.

Ne ocekujem nista, ocekivao sam da ce se razvijati u jakog intelektualca tipa npr. Nine Raspudica. No, taj razvoj zahtijevao bi jos mnogo godina truda i rada, sto je za Kovacevica izgleda bilo previse, ulaskom u stranku meni samo dokazuje da je oportunista, jos uvijek kulturan i obrazovan, ali ipak oportunista.

Promijeniti nitko nista ne moze preko noci, potrebno je odgajati intelektualnu elitu, to je jednina nada, a ja osobno sa svojom malenkoscu, mogu doprinijet samo tako sto cu svoje dijete pokusati povesti tim putem. I nastojim to i nikad necu odustat.

Tuzla je mala provincijalna sredina, i ako mi uspije, onda sam dao ogroman doprinos.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Cpt Ivan je napisao/la:
Nisi pozorno citao, napomenuo sam u jednom trenutku kako sam se vratio forumima nakon 10 god. pauze. Ne znam koliko ti je godina, i je li ti poznat jedan od prvih hr foruma vlast.net, koji je potopljen od strane danasnjeg index.hr. E kada se netko pekao na forumu vlast.net-a, onda mu je sasvim priodno da bez ustezanja *uleti*, kao sta sam ja sada uletio.
Nakon gasenja vlast.net foruma, grupa hrvatski entizijasta je tada otvorila forum http://referendum.yuku.com/ , ako imas vremena, citaj, dio je povijesti u svakom slucaju, a posebice je zanimljiv, jer su jos tada, prije vise od 10 god. ljudi upozoravali na danasnju situaciju. I vjeruj mi, uređivali smo ga bez ikakvih resursa, osim sto smo bili entuzijasti i vjerovali u ono sto radimo.



Taj je forum bio preteča ovog, odnosno portal HB je linkao na taj forum.

Ovdje se čak javio i čovjek koji je bio vlasnik ili kućepazitelj foruma, šta li.

http://hercegbosna.org/forum/poruke-zelje-komentari/forum-referendum-t830.html

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 20 sij 2012, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Ministry of Sound je napisao/la:
Cpt Ivan je napisao/la:
Nisi pozorno citao, napomenuo sam u jednom trenutku kako sam se vratio forumima nakon 10 god. pauze. Ne znam koliko ti je godina, i je li ti poznat jedan od prvih hr foruma vlast.net, koji je potopljen od strane danasnjeg index.hr. E kada se netko pekao na forumu vlast.net-a, onda mu je sasvim priodno da bez ustezanja *uleti*, kao sta sam ja sada uletio.
Nakon gasenja vlast.net foruma, grupa hrvatski entizijasta je tada otvorila forum http://referendum.yuku.com/ , ako imas vremena, citaj, dio je povijesti u svakom slucaju, a posebice je zanimljiv, jer su jos tada, prije vise od 10 god. ljudi upozoravali na danasnju situaciju. I vjeruj mi, uređivali smo ga bez ikakvih resursa, osim sto smo bili entuzijasti i vjerovali u ono sto radimo.



Taj je forum bio preteča ovog, odnosno portal HB je linkao na taj forum.

Ovdje se čak javio i čovjek koji je bio vlasnik ili kućepazitelj foruma, šta li.

http://hercegbosna.org/forum/poruke-zelje-komentari/forum-referendum-t830.html


jeste, zapravo ne znam imate li jos link i na referendum.com, i postoji li uopce ta stranica. forum je u međuvremenu bio hackiran ili sto, a pred 1-2 god, jedan od sudionika pokusao ga je ponovno ozivjeti, na zalost bezuspjesno. Portal HB je utemeljen od strane pomenutih entuzijasta, ne znam tko ga danas drzi, no vrlo je mogucno da je ostao makar jedan od njih.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO