HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 08:55.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 15 ruj 2011, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Prvi put čujem za te nazive :)

To se kod nas zove stolko :D

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 15 ruj 2011, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Kod nas je mrtva trka između šamlice i hoklice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 16 ruj 2011, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Hoklica :palacgore1

slika

Model za loženje drva:

slika

Model jesen/zima 2010:

slika

:D

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 27 ruj 2011, 23:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
Crna kronika
Tuzla: Kod vehabije nađeno šest kilograma eksploziva
Šest kilograma eksploziva pronađeno je u objektu u Husinu kod Tuzle, koji koristi Muradif Hamzabegović, pripadnik vehabijskog pokreta.

Policajci Tuzlanskog kantona tokom pretresa objekta u Husinu kod Tuzle našli su šest kilograma eksploziva koji je poslan na vještačenje. Kako javlja FTV, eksploziv je pronađen u objektu kojeg je koristio Hamzabegović, pripadnik vehabijskog pokreta koji je osuđivan zbog ilegalnog prebacivanja bosanskohercegovačkih državljana u Francusku.


Za neupućene, Husino je najveće hrvatsko naselje u tuzlanskom kraju. Izvan naselja u pravcu Šićkog Broda, nalazi se par objekata koje koriste vehabije i romi, doseljeni 96-99. Bilo je tu i krvavih obračuna između njih.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 28 ruj 2011, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Koliko ima tih "ostalih" u Husinu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 28 ruj 2011, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
1-2 vehabijske kuće, inače u MZ husino je i bošnjačko naselje Cerik, tak ako gledate popise da ne bude zabune.

Sa sjeverne strane su vehabije, za južne romi :) to je put orašje-sarajevo, 700m istočno na tom putu počinje naselje Husino.

http://maps.google.com/maps?ll=44.51398 ... 16&vpsrc=6

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 28 ruj 2011, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Iza onog zavoja znači počinje naselje Husino?

Fin pogled ovako iz zraka, i 90% obrađenih polja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 28 ruj 2011, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Da naselje počinje iza zavoja, no Husino je mnogo šire, npr TE je napravljena na zemlji Husinjana.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 01 lis 2011, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
„Općinski odbor HDZBiH Tuzla traži hitnu realizaciju komunalnih projekata za koje su građani prikupili novac i povećanje količine vode koja se cisternama dostavlja u područja gdje je velika nestašica vode “

Općinski odbor Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Tuzla od vlasti Općine Tuzla traži da do konca ove godine realizira one projekte infrastrukture za koje su sredstva od građana po osnovi sudjelovanja prikupljena još prije dvije, tri pa čak i pet godina. Izbjegavanjem i odugovlačenjem realizacije projekata izgradnje putova i rasvjete u mjesnim zajednicama Husino, Ljubače, Dokanj, Ljepunice, Kiseljak, Par selo, Srednja Lipnica, Dragunja i Bukinje, Općina je faktično “zaledila” nekoliko desetina tisuća maraka građana.
Na sastanku s Predsjedništvom Općinskog odbora HDZBiH Tuzla, članovi savjeta mjesnih zajednica iz reda HDZBiH izrazili su nepovjerenje u ovakav način financiranja izgradnje putne mreže u prigradskim i seoskim naseljima u Općini Tuzla.
Pogotovo je veliko nezadovoljstvo građana Doknja, Brežaka, Kosaca, Tetime, Gornje Obodnice i Dragunje izraženo glede vodoopskrbe tih naselja. S obzirom da do tih naselja u tuzlanskoj općini još uvijek nije došao javni vodovod, a zbog velike suše lokalni su izvori davno presušili, građani se osjećaju odbačenima i drugorazrednim jer im cisterne JP Vodovod i kanalizacija, onako kako dopremaju pitku vodu, ni približno nisu dostatne za preživljavanje. Zbog nestašice vode počela su ugibati goveda, a ljudi strahuju i od zaraznih bolesti.
Ovakav nemar vlasti u osiguranju elementarnih uvjeta za život jednako svima građanima Općine Tuzla, za svaku je osudu i kao takvoga ga treba ispraviti čim prije.

Ured za informiranje OO HDZBiH Tuzla

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 07 lis 2011, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
Upravo sam učestvovao u jednoj raspravi na FB gdje mi je zaprijećeno da će me "pojesti mrak ako se ne opustim" jer sam, tobože, rekao da u BiH nikada nije bilo niti će biti "tri vjere - jedna nacija". Da stvar bude gora, to mi je rekao "kolega" s fakulteta koji je još dodao da je suživot nemoguć, kako je BiH muslimanska zemlja bla, bla...
Pa sad ne znam, hoću li naoružan na fax ili bi bilo bolje da se opustim? :zubati

:HercegBosanac

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 07 lis 2011, 00:33 
Offline

Pridružen/a: 14 vel 2010, 20:40
Postovi: 1575
Lokacija: Zaljev svinja
Prijavi ga policiji, ozbiljno mislim!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 07 lis 2011, 06:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Johnny Reb je napisao/la:
Upravo sam učestvovao u jednoj raspravi na FB gdje mi je zaprijećeno da će me "pojesti mrak ako se ne opustim" jer sam, tobože, rekao da u BiH nikada nije bilo niti će biti "tri vjere - jedna nacija". Da stvar bude gora, to mi je rekao "kolega" s fakulteta koji je još dodao da je suživot nemoguć, kako je BiH muslimanska zemlja bla, bla...
Pa sad ne znam, hoću li naoružan na fax ili bi bilo bolje da se opustim? :zubati

:HercegBosanac


Skupi ekipu i obavi egzorcizam nad njim, istjeraj đavola iz njega :smajl052

Napravi screenshout tog razgovora..

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 07 lis 2011, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Općinski odbor Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Lukavac pozvao je mjerodavne u Tuzlanskoj županiji da u izmijenjenom i dopunjenom županijskom Zakonu o osnovnom i srednjem obrazovanju ne stavljaju diskriminirajuće odredbe glede subvencioniranja prijevoza učenika.

- Subvencioniranjem troškova prijevoza učenika do najbliže škole Vlada Tuzlanske županije u neravnopravan bi položaj dovela roditelje učenika čija djeca idu na nastavu u Katolički školski centar svetog Franje u Tuzli. To bi značilo, kazao je Jozo Tunjić, predsjednik OO HDZBIH Lukavac, da bi jedino roditelji učenika iz Lukavca, Srebrenika ili Živinica čija djeca pohađaju nastavu u KŠC-u u Tuzli, morali sami snositi troškove prijevoza.

Općinski odbor HDZBiH Lukavac je pozvao Vladu i resorno ministarstvo da imaju sluha i tolerancije i za učenike hrvatske nacionalnosti jer uglavnom oni putuju u školu u KŠC u Tuzli.

Na sjednici Općinskog odbora HDZBiH Lukavac istaknuta je i potreba što brže regulacije rijeke Jale kroz Bistarac kako ne bi plavila a kasnije da bi se omogućila gradnja na tome području i otvarala mogućnost novog zapošljavanja. Izražena je i odlučnost ekološke zaštite Bistarca, Gornjeg i Donjeg.

Sjednici u Lukavcu nazočili su i članovi Županijskog odbora HDZBiH Soli na čelu s predsjednikom Mijom Krešićem, a kakva je praksa uspostavljena u radu svih općinskih odbora u sastavu Županijske organizacije HDZBiH Soli.

Ured za informiranje općinskog odbora HDZBIH Lukavac

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 07 lis 2011, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Koja diskriminaija? Diskriminacija bi bila kada bi dotični učenici dobili plaćen prijevoz, a djeca iz navedenih općina koja idu takođe u Tuzlu moraju sama plaćati prijevoz.

Lično bih svakako uvijek podržao prijedlog da npr. svi školarci imaju besplatan prijevoz na teritoriji cijelog kantona.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 08 lis 2011, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Sandalj je napisao/la:
Koja diskriminaija? Diskriminacija bi bila kada bi dotični učenici dobili plaćen prijevoz, a djeca iz navedenih općina koja idu takođe u Tuzlu moraju sama plaćati prijevoz.

Lično bih svakako uvijek podržao prijedlog da npr. svi školarci imaju besplatan prijevoz na teritoriji cijelog kantona.


Diskriminacija jeste, jer je i mutavom jasno da djeca jedino u KŠC izvode nastavu na hrvatskom jeziku, bez nehko, lahko, historije, bez prekidanja nastave u građanskoj školi da bi se obavio vjerski obred tj iftar... Bošnjačka djeca imaju škole pred nosom, dok hrvatska nemaju taj izbor i prinuđena su doživljavati neugodnosti u školi gdje se nastava odvija na 'bosanskom' ili putovati u TZ u KŠC.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 09 lis 2011, 00:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
ManInBlack je napisao/la:
Sandalj je napisao/la:
Koja diskriminaija? Diskriminacija bi bila kada bi dotični učenici dobili plaćen prijevoz, a djeca iz navedenih općina koja idu takođe u Tuzlu moraju sama plaćati prijevoz.

Lično bih svakako uvijek podržao prijedlog da npr. svi školarci imaju besplatan prijevoz na teritoriji cijelog kantona.


Diskriminacija jeste, jer je i mutavom jasno da djeca jedino u KŠC izvode nastavu na hrvatskom jeziku, bez nehko, lahko, historije, bez prekidanja nastave u građanskoj školi da bi se obavio vjerski obred tj iftar... Bošnjačka djeca imaju škole pred nosom, dok hrvatska nemaju taj izbor i prinuđena su doživljavati neugodnosti u školi gdje se nastava odvija na 'bosanskom' ili putovati u TZ u KŠC.

Ma jasno Hrvat je ugrožen čime ne more poslije posjete hrvatske škole otići u hrvatsku kavanu da popije hrvatsku kavu.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 09 lis 2011, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Sandalj je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Diskriminacija jeste, jer je i mutavom jasno da djeca jedino u KŠC izvode nastavu na hrvatskom jeziku, bez nehko, lahko, historije, bez prekidanja nastave u građanskoj školi da bi se obavio vjerski obred tj iftar... Bošnjačka djeca imaju škole pred nosom, dok hrvatska nemaju taj izbor i prinuđena su doživljavati neugodnosti u školi gdje se nastava odvija na 'bosanskom' ili putovati u TZ u KŠC.

Ma jasno Hrvat je ugrožen čime ne more poslije posjete hrvatske škole otići u hrvatsku kavanu da popije hrvatsku kavu.

Točno! Sjedi 5

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 lis 2011, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Johnny Reb je napisao/la:
Upravo sam učestvovao u jednoj raspravi na FB gdje mi je zaprijećeno da će me "pojesti mrak ako se ne opustim" jer sam, tobože, rekao da u BiH nikada nije bilo niti će biti "tri vjere - jedna nacija". Da stvar bude gora, to mi je rekao "kolega" s fakulteta koji je još dodao da je suživot nemoguć, kako je BiH muslimanska zemlja bla, bla...
Pa sad ne znam, hoću li naoružan na fax ili bi bilo bolje da se opustim? :zubati

:HercegBosanac


Svašta... :rigam Inače ti si iz Tuzle? Još tamo živiš ? Ideš na faks?
Ako živiš tamo i osječaš se Hrvatom u punom smislu te riječi,imaš moj naklon :klanjam
Kažem iz razloga,što ostat Hrvatom u takvom okruženju je zbilja hrabrost. :palacgore1
Sve više i više vidim da ima ovih "bosanaca" ,melju kako Hrvati nisu ugroženi itd. A priču odma prebacuju da "bosanstvo" ,Bosanske Katolike i slične stvari. Mislim na Hrvate. Ili sam u krivu pa je to mala manjina, kako bi naš predsjednik Tuđman reko šaka prodanih duša.Ili je nažalost to uhvatilo maha kao i u Sarajevu u zadnje vrijeme...
Ja bi na tvom mjestu u budućnosti odselio u RH,Mostar ili neko drugo veće hr okruženje.Znam da će me neki možda i popljuvat,al neizbježno je da to malo Hrvata koji dođu iz okolnih Hrvatskih sela ne zahvati "Asimilacija" u samom gradu Tuzli.Naše cure ,dečki će stupat u brak sa Bošnjacima ,a zna se šta je direktan efekt toga.Na kraju ćemo svest naše postojanje u tom gradu i okolici na statističku pogrešku. :yes

ontopic: Ja bi ga isto prijavio policiji :gun_bandana

A možda i ne bi ,jer poznavajući policiju i pravosuđe,ispalo bi još gore.Možda bi ipak bilo bolje šutit,znaš na čem si i to je to... :no

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 16 lis 2011, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
KŠC ˝Sv.Franjo˝ Tuzla
Foto reportaža: ˝Dani kruha˝

Dani kruha, dani zahvalnosti za plodove zemlje, obilježavaju se svake godine tijekom listopada u KŠC "Sv.Franjo" u Tuzli.

Svečanostima Dana kruha, uz simbolično blagovanje kruha zahvaljuje se Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima se tijekom godine bilo podareno.

Ove godine je svečanosti nazočio veliki broj učenika, roditelja i posjetitelja koji su uživali u izloženim delicijama i prilozima pomogli učenicima slabijeg imovnog stanja.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 16 lis 2011, 17:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27463

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 17 lis 2011, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Šikara - župa proslavila srebreni jubilej

Na spomendan svetog Franje Asiškog 4. listopada u župi Šikara, čiji je ovaj veliki svetac zaštitnik, bilo je posebno svečano. Naime, župa Šikara, nadomak Tuzle, slavila je 25. godina postojanja, a svečanu svetu misu predvodio je Vinko kard. Puljić, nadbiskup vrhbosanski.

Piše: Maja Nikolić / katolicki-tjednik.com

Nekoliko stotina vjernika okupilo se tog utorka u Šikari želeći zahvaliti svetom Franji na zagovoru, ali i dalje ga prizvati u pomoć i moliti za brojne potrbe.

Osim ovog značajnog srebrenog jubileja, 25 godina od osnivanja, ove godine i časne sestre Družbe Kćeri milosrđa slave desetu obljetnicu od dolaska i djelovanja u Šikari. Osamsto obitelji ove, ne tako male župe, posebnu su radost izrazile dolaskom kardinala Puljića koji je poručio da osnivanje jedne župe znači simbol izgrađivanja zajedničke vjere i da taj simbol Šikara pronosi već četvrt stoljeća.
„Kada je sveti Franjo susreo Isusa nastavio je svoj životni put i otkrio smisao života. Osjetio je u svom srcu Krista i tada, nakon brojnih njegovih lutanja i traženja smisla, shvatio je da je njegov poziv naviještanje Isusa Krista. Zavolio je Krista. Sveti Franjo je dokaz da se Bog otkriva malenima“, poručio je kardinal.

Poniznost i skromnost velikog sveca

Sveti Franjo je bio sposoban čuti Boga, molio je i u molitvi pronalazio snagu.
„Koliko puta mi molimo? Zaboravljamo da molitva ne znači samo dozivati Boga. Molitva znači i slušati i čuti Boga. Onaj tko je pun sebe nije sposoban čuti Boga. Boga čuju samo maleni. Zato slaveći spomenda svetog Franje slavimo sebe koji smo sposobni čuti Boga. A čovjek koji je bez molitve vrlo brzo posrne, odluta. I zato vidimo da Crkva posebice veliča sv. Franju zbog njegove poniznosti i skromnosti, ali i da se Crkva uvijek spominje siromašnih“, podsjetio je kardinal na ovog velikog sveca.

Ljudi - robovi materijalnoga

Danas ljudi vrlo često postaju robovi onoga što im treba služiti te zato gube vjeru i nadu zaboravljajući na Boga. Kardinal Puljić kaže da se to naziva sveopćim ropstvom. Ljudi robuju: autima, mobitelima, internetu, a nažalost sve više, čovjek je rob i alkoholu i drogi. Što nekomu znači bogata kuća ako u njoj nema Isusa? I tu nam za primjer služi sv. Franjo. On je ostavio svo bogatstvo svoga oca po strani i izabrao Isusa Nazarećanina.
„Danas nas i Sveti Otac poziva da krenemo putem nove evangelizacije. Iako smo kršteni i znamo moliti, vrlo brzo izgubimo osjećaj da trebamo i svjedočiti to što jesmo. Jedno govore i predstavljaju se velikim vjernicima i katolicima, a u javnosti rade ono što je suprotno vjeri. I zato je potrebna nova evangelizacija. Živeći u ovoj sredini ne trebamo se sramiti svoga, svoje volimo i tuđe poštujemo. Zato želim da Franjin duh siromaštva sve nas oslobodi od svakog ropstva i zarobljeništva te da postanemo hrabri svjedoci evanđelja“, poručio je kardinal.

Vjernici, a zaboravljaju Boga

Sveti Franjo začetnik je živih jaslica. Na taj način želio je pokazati i očitovati Božju ljubav. Htio je reći ljudima: „Evo, ovako vas Bog ljubi, kao maleno dijete.“ Ni Bog se nije bojao postati siromašnim čovjekom da bi se pridužio običnom malenom čovjeku. A sv. Franjo to iskustvo jaslica posebno doživljava kroz Isusove rane.
„Od sv. Franje treba se učiti poniznosti i skromnosti. Gledam u nekim krajevima, u kojima žive većinom Hrvati, sve trgovine su otvorene nedjeljom. Važno je zaraditi, pa se i sam pitam gdje je ta naša vjera i Katolička crkva koja je označavala što je to Dan gospodnji. Nekoć se vrlo lako prepoznavala, znali smo koji je kraj katolički, jer kolone ljudi su išle na misu. Danas, ja ne znam koji su to krajevi“, upozorio je kardinal te podsjetio na jedan trenutak kada je prolazio kroz krajeve gdje žive muslimani Bošnjaci - tamo nikada nema psovke Boga.
„S druge strane, idem našim krajevima - psuju i vrijeđaju Boga. Mi moramo mijenjati mentalitet i biti ono što jesmo. Treba biti jasan, određen, prepoznatljiv, vidljiv da je Krist moj Bog i da je On istinski ravnatelj mog života jer ću znati tuđe poštivati, a svoje voljeti“, rekao je na kraju kardinal.

Župa kao obitelj

I župa Šikara koja slavi značajan jubilej primjer je života prave katoličke obitelji. Niti jednog malenog čovjeka s lica zemlje nikada nije izbrisala politika. Politika, koliko god činila da ljudima bude sve teže, čovjeka ne može izbrisati. Međutim, čovjek može nestati ukoliko ne bude ljuljao kolijevku i gradio svoju obitelj. Župa Šikara pozvana je biti simbol svake obitelji, promicateljica sloge i ljubavi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 18 lis 2011, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Općinski odbor Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Tuzla najoštrije osuđuje krajnje nehuman odnos mjerodavnih tuzlanskih službi prema građanima u onim mjesnim zajednicama (Doknju, Gornjoj Obodnici, Breškama, Tetimi, Gornjoj Lipnici, Dragunji) u kojima već nekoliko mjeseci nema vode i do kojih bi se voda trebala dopremati u cisternama.

Najprije, za svaku je osudu načinjeni raspored dopremanja cisterni s vodom, za koji je „iz aviona“ očito da je nedovoljan za najnužnije potrebe jednom domaćinstvu. Tako u Dragunji, primjerice, cisterna dolazi jednom u tjednu, a onda jednoj obitelji dospije 70-tak litara dnevno: za piće, higijenu i pojenje stoke od koje ti ljudi žive. Zapravo, uglavnom se radi o pukom preživljavanju u nehumanim uvjetima, u 21. stoljeću u našoj općini. Sveukupno je to ljudima još teže podnijeti kada vide da u dopremanju cisterni s vodom prednost imaju bogati. Oni kada uplate stotinjak maraka za vodu, cisterna im promptno dolazi. Tada nema ni kvarova na vozilima, ni isteklog radnog vremena… ničega od onoga čime se u mjerodavnim službama sirotinji mažu oči.

Općinski odbor HDZBiH Tuzla smatra da u ovome slučaju općinske mjerodavne službe pokazuju bezobzirnost i nehumanost prema građanima, unatoč činjenici da je ugroženo zdravlje tisućama ljudi

Dobar dio odgovornosti za ovakvo stanje snose i vrhovi vlasti u Općini kojima ni na kraj pameti nije proglasiti elementarnu nepogodu ili uvesti neku drugu zakonsku mjeru kojom bi se olakšao nasušni život tisućama ljudi.

Njihovu sramotu, nehumanost i pohlepu ni snijeg kojeg se najavljuje neće moći prekriti.

Ured za informiranje OO HDZBiH Tuzla

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 18 lis 2011, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27463

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 27 lis 2011, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
VLADA TK UVODI ŠERIJAT :D

Nema više šorceva, dekoltea, minjaka, tangi, ...

Citat:
Obavljanje fizioloških potreba na javnim mjestima, neprimjereno izlaganje dijelova tijela, prosjačenje i klađenje maloljetnika ubuduće će biti kažnjavano. Ovo je, uz ostalo, regulirano Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o javnom redu i miru, donesenom na jučerašnjoj sjednici Skupštine Tuzlanskog kantona.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 27 lis 2011, 17:49 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
ManInBlack je napisao/la:
VLADA TK UVODI ŠERIJAT :D

Nema više šorceva, dekoltea, minjaka, tangi, ...

Citat:
Obavljanje fizioloških potreba na javnim mjestima, neprimjereno izlaganje dijelova tijela, prosjačenje i klađenje maloljetnika ubuduće će biti kažnjavano. Ovo je, uz ostalo, regulirano Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o javnom redu i miru, donesenom na jučerašnjoj sjednici Skupštine Tuzlanskog kantona.

Sta je ovo???


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO