HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 23:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 27 lis 2011, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
zapovjednik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
VLADA TK UVODI ŠERIJAT :D

Nema više šorceva, dekoltea, minjaka, tangi, ...


Sta je ovo???


انتشر الإسلام في جميع أنحاء البوسنة مجد الله
Islam Bosna Zvonko şantajcı Zlajo görkemi yayılıyorize

Neću valjda vako od sada morat govorit ako odem do frenda u Tuzlu :D ?

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 27 lis 2011, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
zapovjednik je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
VLADA TK UVODI ŠERIJAT :D

Nema više šorceva, dekoltea, minjaka, tangi, ...


Sta je ovo???


To je zakon koji će omogućiti kažnjavanje osoba koji vole hodati komotnije :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 01 stu 2011, 10:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
31.10.2011
Franjevački samostan dobio trideset vrijednih umjetničkih djela francuskih slikara

U Franjevačkom samostanu „Svetih apostola Petra i Pavla“ otvorena je izložba slika „Poziv iz Tuzle“. Radi se o trideset umjetničkih djela francuskih i drugih slikara koji žive na području Francuske. Djela su nastala kao poticaj dijaloga i ohrabrenja u nastojanju bolje komunikacije među različitim narodima i kulturama. Ovaj projekt inicirao je gospodin Gérard Cardonne, umirovljeni general francuske vojske. A nastala djela su poklon Franjevačkom samostanu u Tuzli.

slika

Iako je Gérard Cardonne trebao doći u Tuzlu, neposredno prije izložbe u Njemačkoj je doživio prometnu nesreću. Razlozi zašto su ove slike dar Franjevačkom samostanu u Tuzli je taj što je Gérard Cardonne nakon rata boravio u Tuzli i zaljubio se u ovaj grad. Na poseban način ga oduševio ovdašnji Franjevački samostan i prijateljstvo s Franjevcima. Gérard Cardonne je veliko ime, ne samo zato što je bio general francuske vojske, već i zato što iza njega stoji 28 napisanih knjiga, a jedna od njih posvećena je i našoj zemlji u kojoj piše u sarajevskom Romeu i Juliji.

Na otvorenju izložbe u njegovo ime Tuzlacima se obratio Jovan Divjak, bosanskohercegovački ratni general koji je tijekom izložbe i uspostavio telefonsku vezu s Cardonne-om te prenio njegovo žaljenje što nije mogao doći u Tuzlu. Tijekom izložbe Gérard Cardonne poručio je posjetiteljima da ovakve umjetničke veze su još jedna veza kultura. On ima ideju da već naredne godine ovakvu jednu izložbu organizira i u Sarajevu.

slika

Ove slike prije svega nose u sebi jednu duhovnost. Jer sigurno je umjetnost je tu da spasi čast čovjeka i da ga podsjeti da vrijedi živjeti ako se živi u duhovnosti.

Svoj mir ova vrijedna djela protkana dijalogom i multikulturnom pronašla su u Tuzli. Izložbu je otvorio načelnik Tuzle gospodin Jasmin Imamović. On je rekao da je jako važno što je Franjevački samostan otvorio Galeriju Kristian Kreković. «Dugujemo zahvalnost Franjevačkom samostanu, fra Zdravku Anđiću, Napretku za njegovanje i čuvanje imena Kristiana Krekovića, jednoga od najvećih slikara koje je BiH ikada imala. Galerija Kristian Kreković ima i u Peruu i Španjolskoj i evo u BiH i to u Tuzli. O Tuzli uvijek maštam kao gradu koji je simbol različitosti. I ova izložba slika francuskih slikara pokazuje još jednom da je Tuzla dio bogatstva različitosti », rekao je načelnik Imamović pri otvaranju izložbe.

Ovih trideset umjetnika želi gledati naprijed i na taj način sudjelovati u stvaranju umjetničke baštine samostana u Tuzli. Oni su svjesni svoje odgovornosti sudjelovanjem u promociji multikulturalizma. Zato bolje mjesto od Tuzle i većih čuvara od Franjevaca za vječni spas ovih djela nije vidio ni umirovljeni general Gérard Cardonne.

Maja Nikolić

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 01 stu 2011, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
01.11.2011.
Svi sveti

Prisjećanje na najmilije uz molitve i svijeće

Misnim slavljima vjernici katoličke vjeroispovijesti danas širom BiH obilježavaju blagdan Svih svetih. Na katoličkom groblju u Tuzli se okupio veliki broj vjernika, a služena je i sveta misa zadušnica koju je predvodio fra Marinko Baotić.

slika

Na ovaj dan katolici se prisjećaju svojih bližnjih koji više nisu s njima i uz molitvu i svijeće evociraju uspomene.

slika

Sutra, 2. novembra, katolici će obilježavati Dušni dan, sjećanje na mrtve. Svi sveti i Dušni dan dva su različita liturgijska dana. Crkva je već od prvih vremena kršćanstva s velikim poštovanjem njegovala spomen mrtvih, jer je sveta i spasonosna misao moliti za mrtve kako bi im se oprostili grijesi.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 10 sij 2012, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 pro 2011, 00:00
Postovi: 28
Lokacija: Danska
Sta mislite da li bi u Tuzli bilo manje kriminala da se premijeste cigani koji imaju najmanju vezu sa kriminalom? eventualno da im vlada TK plati jedan stan u nekom gradu u Rumuniji ili Srbiji ili u gradu/drzavi po njihovoj volji i samo neka idu iz Tuzle?

Takodje me interesuje kakvo je stanje u selima/malim mijestima oko Tuzle? Npr. jednom davno sam gledao emisiju na TVTK ako se ne varam o jednom malom selu gdje zive Hrvati, mislim da se selo zove Gornja Lipnica ili nesto u tom smislu i znam da je covjek koji je bio na tv-u i pricao u ime grada bio ocajan jer nisu imali redovno vode pa ni struje a infrastruktura je im bila ravna nuli i jos je bilo mnogo nekih problema! Mislim da bi mi na ovo mogao najbolje odgovorit Maninblack posto vidim da je on dosta upucen u Tuzlanski kraj :001_smile

Imam dosta familije u gradu ali nemam u okolini Tuzle :smajl014

_________________
Nekada je Hrvatska bila do Drine, sad je u EU a Bosna je tu negdje izmedju :)

ZA
BOSNU
SPREMNI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 10 sij 2012, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Od kuda ti to da su romi problem u gradu? Te ljude treba obrazovati, a ne raseliti. Kriminalci i uzročnici kriminala su oni na vlasti, ostalo su sve sitne ribe.

Stanje okolo Tuzle, kao i u čitavoj Bosni, jad, bijeda i čemer.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 10 sij 2012, 02:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 pro 2011, 00:00
Postovi: 28
Lokacija: Danska
ManInBlack je napisao/la:
Od kuda ti to da su romi problem u gradu? Te ljude treba obrazovati, a ne raseliti. Kriminalci i uzročnici kriminala su oni na vlasti, ostalo su sve sitne ribe.

Stanje okolo Tuzle, kao i u čitavoj Bosni, jad, bijeda i čemer.


Pa pouzdano znam da posebno mladji romi prave probleme i da napadaju mladje i starije osobe i otimaju im mobitele, pare, skupu robu itd! Naravno toga sigurno ima i kod ostalih ali oni su bas za izbacit iz kantona!

Pa kuzim to cim otvorim bilo koji news portal iz Bosne :zubati

De mi reci sta bi se konkretno moglo uradit da se smanji jad, bijeda i čemer kao sto kazes? :blush
Znaci da li je potrebno da se ulaze u nove puteve ili treba obnovit vec postojece. Kako funkcionise deponija smeca? Da li mijestani po selima sami unistavaju smece (pale ili kako se vec rijesavaju) i jeli to funkcionise ili bi se trebala angazovat firma koja bi bilza zaduzena da obilazi sela i kupi smece ili to vec postoji? Da li ima pitke vode i trebali radit na tome da svako selo ima svoj mali vodovod ili sta je vec potrebno. Sta je sa strujom da li je elektro mreza dovoljno jaka na selima oko Tuzle i sta tu moze jos ucinit Elektroprivreda? Ima li internet konekcije i sta je sa poljoprivredom da li se uopce isplati radit taj posao? :001_smile

O ovome gore navedenom cu ozbiljno porazgovarat sa Imamovicem ako mi se ukaze prilika da se sa njim sretnem.

_________________
Nekada je Hrvatska bila do Drine, sad je u EU a Bosna je tu negdje izmedju :)

ZA
BOSNU
SPREMNI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 10 sij 2012, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Pekara Tušanj je napisao/la:
De mi reci sta bi se konkretno moglo uradit da se smanji jad, bijeda i čemer kao sto kazes? :blush
Znaci da li je potrebno da se ulaze u nove puteve ili treba obnovit vec postojece. Kako funkcionise deponija smeca? Da li mijestani po selima sami unistavaju smece (pale ili kako se vec rijesavaju) i jeli to funkcionise ili bi se trebala angazovat firma koja bi bilza zaduzena da obilazi sela i kupi smece ili to vec postoji? Da li ima pitke vode i trebali radit na tome da svako selo ima svoj mali vodovod ili sta je vec potrebno. Sta je sa strujom da li je elektro mreza dovoljno jaka na selima oko Tuzle i sta tu moze jos ucinit Elektroprivreda? Ima li internet konekcije i sta je sa poljoprivredom da li se uopce isplati radit taj posao? :001_smile

O ovome gore navedenom cu ozbiljno porazgovarat sa Imamovicem ako mi se ukaze prilika da se sa njim sretnem.


1. Otvaranjem proizvodnih pogona u kojima će se zaposliti mladi ljudi.
2. Nemam pojam gdje je deponija smeća, odvoz smeća je organiziran, no mještani nisu. Zaborave iznijeti smeće.
3. Pitke vode uglavnom ima, dodouše postoje i naselja u kojima je otežano snadbijevanje, jer kapacitet vodovoda ne može da podmiri njihove potrebe. Posebno je to izraženo u Bistarcu, gdje umjesto čiste vode dolazi mutna. Tu su i neka naselja na Majevici, te petrovići-gornja mala, kojima je uništen vodovod od strane rudnika i kradljivaca uglja, i nikada nije saniran.
4. elektro mreža se redovito održava, mada je i to sve sporo, danas u jednom naselju zamijene par drvenih stubova sa betonskim, sutra u drugom i tako. Elektroprivreda ne može puno učiniti, ali mogu mještani, početi koristiti uređaje i rasvjetu koja manje troši i rasipa energiju. Nema svijesti o iskoristivosti sunčeve energije i vjetra, tu je potencijal mini hidrocentrala.
5. internet: adsl, kablovski ili bežični uglavnom pokrivaju većinu naselja.

Razgovor sa Imamovićem će proći uz obostrano klimanje glavom :yes

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 sij 2012, 01:54 
Offline

Pridružen/a: 09 sij 2012, 17:02
Postovi: 21
Pozdrav jednoj maloj iz Husina! Ivana, nisam zaboravio te oči tvoje zelene....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 sij 2012, 03:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 pro 2011, 00:00
Postovi: 28
Lokacija: Danska
Citat:
1. Otvaranjem proizvodnih pogona u kojima će se zaposliti mladi ljudi.
2. Nemam pojam gdje je deponija smeća, odvoz smeća je organiziran, no mještani nisu. Zaborave iznijeti smeće.
3. Pitke vode uglavnom ima, dodouše postoje i naselja u kojima je otežano snadbijevanje, jer kapacitet vodovoda ne može da podmiri njihove potrebe. Posebno je to izraženo u Bistarcu, gdje umjesto čiste vode dolazi mutna. Tu su i neka naselja na Majevici, te petrovići-gornja mala, kojima je uništen vodovod od strane rudnika i kradljivaca uglja, i nikada nije saniran.
4. elektro mreža se redovito održava, mada je i to sve sporo, danas u jednom naselju zamijene par drvenih stubova sa betonskim, sutra u drugom i tako. Elektroprivreda ne može puno učiniti, ali mogu mještani, početi koristiti uređaje i rasvjetu koja manje troši i rasipa energiju. Nema svijesti o iskoristivosti sunčeve energije i vjetra, tu je potencijal mini hidrocentrala.
5. internet: adsl, kablovski ili bežični uglavnom pokrivaju većinu naselja.

Razgovor sa Imamovićem će proći uz obostrano klimanje glavom :yes


1: Apsolutno se slazem a to naravno vrijedi za citavu opstinu! Mislim da bi se trebao uvesti poseban plan za razvijanje sela u opstini a tu takodje i razviti plan za mlade na selima. Neznam npr. kako funkcionise oporezivanje ali mislim da bi neko ko dolazi sa sela da radi u grad Tuzlu trebao da placa manje poreza ili da mu se placa benzin za svaki potroseni kilometar?
2: Aha ipak ja najvaznije imat plaz za deponiju smecu jer to brzo postane problem kako higijenski tako i kozmeticki :) Mozda tu treba opstina da organizije kampanju i treba mozda slat papire sa kalendarima i eventualno preporucit da svaka kuca mora nabavit jednu specijalnu kantu za smece pa da smecari lakse mogu radit poso a mijestani bi sigurno manje zaboravljali.
3: Vodovodi se pod hitno trebaju obnovit gdje goc nisu sanirani i u mijestima gdje se zbog tehnicki mogucnosti nemoze napravit vodovod e tu treba punit vodu vijestacki.
4:Ok to je svakako fino cuti znaci ipak se ponesto radi a i kad znam da budzet nije bas najveci onda je to i fino. To si takodje odlicno skontao i tu npr. opet treba kampanja da se mijestanima objasni kako mogu smanjit potrosnju i sta bi im to znacilo za kucni budzet itd. znaci mora se furat da se kupuju LED sijalice i stedne sijalice u A klasi. Znaci zelena energija :zubati Naravno to se treba radit sa ulaganjem u suncevu energiju ali meni se cini da termo elektrana radi sa minimalnim CO2 zagadjenjem sto se struje tice.
5: To je takodje dobro cuti pa to znaci da ste i naprijedniji od sela i manjih gradova u Danskoj :smajl007

Sve u svemu mislim da bi manja sela u opstini Tuzla ili dalje trebali formirat jednu zajednicu za zastupanje njihovih interesa u opstini. To moze biti i Hrvatska zajednica ili kakva goc ali sto vas je vise to vam je bolje. Eventualno angazovat mladje ljude bez posla da pokrenu takvu jednu zajednicu pa mozda i za tu zajednicu trazit neku donaciju iz EU! Ovo sam predlozio i Mario_Cro-u :biceovodobro

Eto necu ja vise palamudit niti govorit sta vi trebate da radite ali mislim da bi vam jedna takva zajednica dobro dosla ako vec ne nepostoji :pepam

_________________
Nekada je Hrvatska bila do Drine, sad je u EU a Bosna je tu negdje izmedju :)

ZA
BOSNU
SPREMNI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 sij 2012, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Mladi intelektualci postepeno preuzimaju stvar u ruke. Upravo se spremam da napišem članak 'Intelektualci posljednji bastion opstanka hrvata u tuzlanskom kraju '

Problem naših ljudi je što čekaju da im sve netko drugi uradi, tako očekuju od općine da im ona riješi komunalna pitanja, a da sami ne mrdnu guzicom. Nažalost imamo još repove komunizma po MZ, ljude koji još žive 'intelektualno' u sfrj. MZ i selima trebaju dobri, pametni i mladi menadžeri a ne predsjednici po partijskoj liniji što je obično prva stepenica ka foteljama koje financira budžet.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 sij 2012, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Norpheus je napisao/la:
Pozdrav jednoj maloj iz Husina! Ivana, nisam zaboravio te oči tvoje zelene....


:zubati Ivanu potraži na fb :) i na grupama u kojima se piše o cajkama :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 sij 2012, 15:02 
Offline

Pridružen/a: 09 sij 2012, 17:02
Postovi: 21
ManInBlack je napisao/la:
Norpheus je napisao/la:
Pozdrav jednoj maloj iz Husina! Ivana, nisam zaboravio te oči tvoje zelene....


:zubati Ivanu potraži na fb :) i na grupama u kojima se piše o cajkama :)




Nisam je našao na FB-u. Ivana, ako čitas, javiii mi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 11 sij 2012, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
Pekara Tušanj je napisao/la:
Citat:
1. Otvaranjem proizvodnih pogona u kojima će se zaposliti mladi ljudi.
2. Nemam pojam gdje je deponija smeća, odvoz smeća je organiziran, no mještani nisu. Zaborave iznijeti smeće.
3. Pitke vode uglavnom ima, dodouše postoje i naselja u kojima je otežano snadbijevanje, jer kapacitet vodovoda ne može da podmiri njihove potrebe. Posebno je to izraženo u Bistarcu, gdje umjesto čiste vode dolazi mutna. Tu su i neka naselja na Majevici, te petrovići-gornja mala, kojima je uništen vodovod od strane rudnika i kradljivaca uglja, i nikada nije saniran.
4. elektro mreža se redovito održava, mada je i to sve sporo, danas u jednom naselju zamijene par drvenih stubova sa betonskim, sutra u drugom i tako. Elektroprivreda ne može puno učiniti, ali mogu mještani, početi koristiti uređaje i rasvjetu koja manje troši i rasipa energiju. Nema svijesti o iskoristivosti sunčeve energije i vjetra, tu je potencijal mini hidrocentrala.
5. internet: adsl, kablovski ili bežični uglavnom pokrivaju većinu naselja.

Razgovor sa Imamovićem će proći uz obostrano klimanje glavom :yes


1: Apsolutno se slazem a to naravno vrijedi za citavu opstinu! Mislim da bi se trebao uvesti poseban plan za razvijanje sela u opstini a tu takodje i razviti plan za mlade na selima. Neznam npr. kako funkcionise oporezivanje ali mislim da bi neko ko dolazi sa sela da radi u grad Tuzlu trebao da placa manje poreza ili da mu se placa benzin za svaki potroseni kilometar?
2: Aha ipak ja najvaznije imat plaz za deponiju smecu jer to brzo postane problem kako higijenski tako i kozmeticki :) Mozda tu treba opstina da organizije kampanju i treba mozda slat papire sa kalendarima i eventualno preporucit da svaka kuca mora nabavit jednu specijalnu kantu za smece pa da smecari lakse mogu radit poso a mijestani bi sigurno manje zaboravljali.
3: Vodovodi se pod hitno trebaju obnovit gdje goc nisu sanirani i u mijestima gdje se zbog tehnicki mogucnosti nemoze napravit vodovod e tu treba punit vodu vijestacki.
4:Ok to je svakako fino cuti znaci ipak se ponesto radi a i kad znam da budzet nije bas najveci onda je to i fino. To si takodje odlicno skontao i tu npr. opet treba kampanja da se mijestanima objasni kako mogu smanjit potrosnju i sta bi im to znacilo za kucni budzet itd. znaci mora se furat da se kupuju LED sijalice i stedne sijalice u A klasi. Znaci zelena energija :zubati Naravno to se treba radit sa ulaganjem u suncevu energiju ali meni se cini da termo elektrana radi sa minimalnim CO2 zagadjenjem sto se struje tice.
5: To je takodje dobro cuti pa to znaci da ste i naprijedniji od sela i manjih gradova u Danskoj :smajl007

Sve u svemu mislim da bi manja sela u opstini Tuzla ili dalje trebali formirat jednu zajednicu za zastupanje njihovih interesa u opstini. To moze biti i Hrvatska zajednica ili kakva goc ali sto vas je vise to vam je bolje. Eventualno angazovat mladje ljude bez posla da pokrenu takvu jednu zajednicu pa mozda i za tu zajednicu trazit neku donaciju iz EU! Ovo sam predlozio i Mario_Cro-u :biceovodobro

Eto necu ja vise palamudit niti govorit sta vi trebate da radite ali mislim da bi vam jedna takva zajednica dobro dosla ako vec ne nepostoji :pepam


Infrastruktura u naseljima oko Tuzle nerazvijena je uglavnom u mjestima gdje u većini živi hrvatski puk. Tako npr. nekakve zabiti imaju kablovsku ili kao u Šićkom Brodu stadion sa reflektorima, dok druga mjesta, puno bliže gradskoj infrastrukturi nemaju ni najosnovnije komunalije (npr. vodu iz gradskog vodovoda ili centralno grijanje). Ne mogu ti točno reći o kojim se selima radi, ni hrvatskim, ni ostalim. Znam da u Breškama nema gradskog vodovoda i da ga neće uskoro biti. Znam da Bukinje nije pokriveno gradskim centralnim grijanjem, a cijevi prolaze pored njihovih kuća (sada se gradi mreža samo na jednom dijelu Bukinja, ne onome gdje su Hrvati). Također znam da će 5 milijuna maraka biti utrošeno na uljepšavanje grada, uključujući i 200.000 maraka za izgradnju spomenika kralju Tvrtku i njegovom konju (http://tuzlalive.ba/portal/2011/11/spec-za-kralja-tvrtka-i-konja-200-000-maraka/).

Znam da je HDZ na općinskom vijeću upozoravao na katastofalnu komunalnu sliku u hrvatskim naseljima, tražio da se sredstva preraspodjele, ali kako HDZ ima samo jednog zastupnika u općini, od te ljubavi ništa nije bilo.

Ti Romi o kojima govoriš, oni koju su nekada živjeli u Bankerovoj ulici u Tuzli, premješteni su davno jednu zgradu u Bukinju. Na Par Selu općina planirala graditi centar za rehabilitaciju ovisnika o drogama, još uvijek se nije odlučilo o tome gdje će biti izmješten azil za pse (koji sada uopće ne liči na azil na pse iz američkih filmova, osim naravno onih filmova o kataklizmi) pa su opet u igri neka naša naselja ... i tako, u hrvatska naselja uglavnom pokušavaju uvaliti ono što nikome ne treba, ono što svakome treba naselja u kojima većinom žive Hrvati uglavnom nemaju.
Nema veze, imat ćemo Tvrtka, u središtu. Žene će biti sretne :zubati

Nije stvar u lovi, stvar je u politici 100%

A ozbiljne donacije se mogu dobiti jedino preko državnih institucija, taj sistem je davno uspostavljen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 12 sij 2012, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lip 2010, 20:16
Postovi: 98
Lokacija: Soli
Pored Tvrtka na konju treba obvezno izgraditi i fontanu da se konj može napit vode. :zubati

_________________
Još smo tu, još nas ima u inat svima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 13 sij 2012, 00:59 
Offline

Pridružen/a: 20 stu 2010, 23:59
Postovi: 119
Lokacija: Tuzla
Johnny Reb je napisao/la:
Pored Tvrtka na konju treba obvezno izgraditi i fontanu da se konj može napit vode. :zubati


Pa zato se fontane i prave: da se konj može napiti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 13 sij 2012, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
haha, jeste loodi :)

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 15 sij 2012, 05:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 pro 2011, 00:00
Postovi: 28
Lokacija: Danska
Citat:
Infrastruktura u naseljima oko Tuzle nerazvijena je uglavnom u mjestima gdje u većini živi hrvatski puk. Tako npr. nekakve zabiti imaju kablovsku ili kao u Šićkom Brodu stadion sa reflektorima, dok druga mjesta, puno bliže gradskoj infrastrukturi nemaju ni najosnovnije komunalije (npr. vodu iz gradskog vodovoda ili centralno grijanje). Ne mogu ti točno reći o kojim se selima radi, ni hrvatskim, ni ostalim. Znam da u Breškama nema gradskog vodovoda i da ga neće uskoro biti. Znam da Bukinje nije pokriveno gradskim centralnim grijanjem, a cijevi prolaze pored njihovih kuća (sada se gradi mreža samo na jednom dijelu Bukinja, ne onome gdje su Hrvati). Također znam da će 5 milijuna maraka biti utrošeno na uljepšavanje grada, uključujući i 200.000 maraka za izgradnju spomenika kralju Tvrtku i njegovom konju (http://tuzlalive.ba/portal/2011/11/spec-za-kralja-tvrtka-i-konja-200-000-maraka/).

Znam da je HDZ na općinskom vijeću upozoravao na katastofalnu komunalnu sliku u hrvatskim naseljima, tražio da se sredstva preraspodjele, ali kako HDZ ima samo jednog zastupnika u općini, od te ljubavi ništa nije bilo.

Ti Romi o kojima govoriš, oni koju su nekada živjeli u Bankerovoj ulici u Tuzli, premješteni su davno jednu zgradu u Bukinju. Na Par Selu općina planirala graditi centar za rehabilitaciju ovisnika o drogama, još uvijek se nije odlučilo o tome gdje će biti izmješten azil za pse (koji sada uopće ne liči na azil na pse iz američkih filmova, osim naravno onih filmova o kataklizmi) pa su opet u igri neka naša naselja ... i tako, u hrvatska naselja uglavnom pokušavaju uvaliti ono što nikome ne treba, ono što svakome treba naselja u kojima većinom žive Hrvati uglavnom nemaju.
Nema veze, imat ćemo Tvrtka, u središtu. Žene će biti sretne :zubati

Nije stvar u lovi, stvar je u politici 100%

A ozbiljne donacije se mogu dobiti jedino preko državnih institucija, taj sistem je davno uspostavljen.


Hvala na vrlo korisnim informacijama :palacgore1

A jesam ja lud, ja sam inace mislio da je http://www.facebook.com/pages/Tuzla-za-%C4%8Covjeka/160425420638511 :aleale :zubati Izgleda za svakog je samo za Hrvate nije po ovome.... Sramotno pa ti j..... cigani dobise smjestaj a Hrvatima nema ni izgradnja ceste!! Pa kako to da Bukinje nemaju centralno grijanje a sve moguce cijevi u pravcu Tuzle prolaze bas tuda??? A boze sacuvaj...!

Da sigurno je da se radi o politici pa to se vise vidi i iz aviona... Valjda SDPeovci kontaju da nemaju biraca u Hrvatskim mijestima pa se i ne brinu za ta mijesta... Zalosno nema se sta!

Ja bih da sam Hrvat i malo jaci sa lovom ili politicar i da zivim u jednom od Hrvatskih sela okolo Tuzle trazio vanredni kongres negdje u Tuzli i trazio bih javni sastanak sa Imamovicem i svim odgovornim u TK i Opcini Tuzla! Trazio bih takodje da tu prisustvuju Zivko Budimir i eventualno Zeljko Komsic jer on je beziobizra na sve idalje predstavnik Hrvatskog naroda u BiH!!! Tu ih natjerat da se pojave posebno Imamovicevu ekipu i da onda spremite jedan jak papir gdje zahtjevate odgovore na neka kljucna pitanja od vase zelje. Taj dokument/papir napisite i posaljite Imamovicu jedno mijesec dana prije kongresa tako da ima dovoljno vremena da istrazi sve pazljivo! Eh na tome kongresu bi trebali trazit odgovore i kad bi tu bili Zivko i Zeljko mozda bi se gospodin Imamovic ipak ispricao i rekao kako mu je zao i da ce desiti konkretne promjene itd! Ali ako bude npr. rekao da to nije istina vi spremite svu dokumentaciju za koju mislite da je relevantna da dokazete da ste u pravu! :pepam

Morate nesto poduzet! Inace nevolim HDZ jer ih smatram istim kao SDA, SDP, SNSD i SDS, zavadi pa vladaj, kradi i uzivaj! Ja bih vam predlozio da glasate za HSP i jacate poziciju HSP-a u Opcini Tuzla. :aleale

Spomenik nasem kralju nek bude ali se moraju rijesit i ostala pitanja! :herceg_bosna :bihzastava

_________________
Nekada je Hrvatska bila do Drine, sad je u EU a Bosna je tu negdje izmedju :)

ZA
BOSNU
SPREMNI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 17 sij 2012, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:48
Postovi: 20
Lokacija: Tuzla
Pozdrav iz HB Soli! :D


slika

_________________
NAJVJERNIJA ODVJETNICE, NA BRANIKU STOJ,
ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 18 sij 2012, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4662
5 Tuzlaka samo na ovoj stranici ove teme,puno :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
zapovjednik je napisao/la:
5 Tuzlaka samo na ovoj stranici ove teme,puno :zubati

Što se čudiš tema je vezana za Tuzlu. :smajl047

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
ManInBlack je napisao/la:
Mladi intelektualci postepeno preuzimaju stvar u ruke. Upravo se spremam da napišem članak 'Intelektualci posljednji bastion opstanka hrvata u tuzlanskom kraju '

Problem naših ljudi je što čekaju da im sve netko drugi uradi, tako očekuju od općine da im ona riješi komunalna pitanja, a da sami ne mrdnu guzicom. Nažalost imamo još repove komunizma po MZ, ljude koji još žive 'intelektualno' u sfrj. MZ i selima trebaju dobri, pametni i mladi menadžeri a ne predsjednici po partijskoj liniji što je obično prva stepenica ka foteljama koje financira budžet.


I....sto se desilo sa člankom, je li napisan, je li objavljen.....ako je, zašto ga ne postaviš link....


Vrh
   
 
 Naslov: Ivan Kovačević
PostPostano: 19 sij 2012, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 19 sij 2012, 09:41
Postovi: 29
Ivan Kovačević....sjećam ga se kao uzornog dječaka s nedjeljnih misa...odrastao u ozbiljnog intelektualca...htio sam mu postaviti nebrojeno pitanja, jer imam desetogodišnjaka koji odrasta u Tuzli, htio sam razgovarati, zatražiti savjete, no od perspektivnog intelektualca, Ivan pređe političare...TZ Hrvati izgubiše još jednog mladog čovjeka..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: 19 sij 2012, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:48
Postovi: 20
Lokacija: Tuzla
zapovjednik je napisao/la:
5 Tuzlaka samo na ovoj stranici ove teme,puno :zubati


MALO NAS JE, AL´ NAS IMA !!! :D

_________________
NAJVJERNIJA ODVJETNICE, NA BRANIKU STOJ,
ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM!

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ivan Kovačević
PostPostano: 19 sij 2012, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2011, 12:48
Postovi: 20
Lokacija: Tuzla
Cpt Ivan je napisao/la:
Ivan Kovačević....sjećam ga se kao uzornog dječaka s nedjeljnih misa...odrastao u ozbiljnog intelektualca...htio sam mu postaviti nebrojeno pitanja, jer imam desetogodišnjaka koji odrasta u Tuzli, htio sam razgovarati, zatražiti savjete, no od perspektivnog intelektualca, Ivan pređe političare...TZ Hrvati izgubiše još jednog mladog čovjeka..


Btw super je Ivo momak, iako je presao u politku, mislim da bi opet mogao napravit neke pomake za hrvate u TZ, jer je jednostavno i njemu stalo! U svakom slucaju radije glas nekom koga znam, u ovom slucaju njemu, nego nekim "anonimusima" i lopinama!! :D

_________________
NAJVJERNIJA ODVJETNICE, NA BRANIKU STOJ,
ČUVAJ NAŠU SVETU VJERU I HRVATSKI DOM!

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 683 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO