HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ruj 2024, 01:01.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 20:22 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
hercegovac1981 je napisao/la:
U interesnoj sferi kojoj smo mi pripali po završetku 2. svj. rata je pobjedio komunizam. A ne Hrvatska niti neke druge zemlje. Uvijek sam bio i uvijek ću biti protiv tvorevina koje ne vode interesa o željama naroda. Nisam ni za NDH niti sam ikad bio, a Bogami ne gledam sa simpatijama ni na bivšu državu.





Ko govori sa simpatijama o SFRJ i komunizmu??? I koje to tvorevine vode interesa o zeljama naroda? Ko je Hrvatima nametnuo komunizam? Pa hrvatski komunisti su vodili NOP. I tu su Srbi u pravu, nisu oni nama uvalili komunizam nego ce prije biti da smo mi njima.
Najbolji mi je primjer NK HAjduk. Ko je njih otjerao u partizane? S ponosom isticali dA su zastupali novu Jugoslaviju na tekmama protiv Britanaca i Sovjeta. Nadji na Youtube njihove slike i snimke iz 50-tih i 60-tih. Petokrake preko pola grudi. Srbi ih natjerali, zelje naroda , ma daj ....
Federalna socijlaisticka drzava je ideja hrvatske ljevice a ne srpske. KP Hrvatske je (kao sastavnica KPJ) osnovana jos 1937 toliko je bila jaka, dok u Srbiji nisu mogli skupiti komunista za jednu ucionicu. A druga je stvar nakon dolaska komunista na vlast, Srbi imaju instinkt za vlast, pa su se privalili uz Partiju. I nakon nekog vremena prevladali.
Zelje naroda??? MA daj, pa sta je to? Uoci rata u Hrvatskoj je bilo 400 000 komunista (tj clanova Partije). Ko je osnivac PArtije za BiH? PA nas Hercegovac, Ivan Krndelj.
Poal spanjolskih boraca iz Juge su bili Hrvati.
A o NOP da ne pricamo.

Svaka politika je odraz nekih interesa. Srbima zapadno od Drine je odgovarala obnova Juge pa su se priklepali uz one koji su nudili njezinu obnovu a istovremneno se borili protiv ustasa, a to su bili partizani. Znaci, nacionali interesi.
Muslimani kivni na Srbe prvo uz ustase a onda kad im Juga omogucila nacionalnu emancipaciju, postadose najveci jugonostalgicari, (sto BiH Hrvati nikako da razumiju).
Dakle opet nacionalni interesi.

HAjde da se malo igramo alternativne povijesti. Recimo, sve se bazira na nacionalnim interesima, kako rekosmo.
E sad recimo da se nekim cudom odigrala ovakva situacija.

1941 se raspala Jugoslavija ali Macek kao vodja HSS i njegovi izbjegli HSS-ovci u Londonu ne prihvacaju raspad Juge. Nijemci Maceka likvidiraju nakon pokusaja da ga pridobiju. Komunisti zele da dizu ustanak ali kod Srba ne nalaze na bilo kakvo razumijevanje jer Srbi zele i cekaju kralja da se vrati zajedno sa monarhijom.
Nijemci i Talijani podijele teritorij Hrvatske i BiH i stave sve pod direktnu okupaciju jer nemaju koga staviti na vlast posto Musolini odluci da su 300 ustasa u kampovima po Italiji nesposobni za bilo sta.
Komunisti se odluce na revoluciju. Posto su najjaci u Hrvatskoj, tu i pocnu sa organiziranjem. Kako je u to vrijeme za komuniste najvaznija revolucija i proleterska vlast, a kako su u krajevima istocno od Drine komunisti rijetka pojava, oni odluce da dizu ustanak gdje moze. KP Hrvatske (formirana 1937) se izdvaja iz KP nepostojece Jugoslavije i pocinje borbu za sovjetsku Hrvatsku. Pridruzuje im se vecina KP organizacija iz BiH.
Napadnuti SSSR koji jedva ceka da se bilo gdje povede borba protiv neprijatelja koji nadire amenuje to i Kominterna priznaje borbu KPH i BiH za stvaranje zajednicke hrvatske sovjetske drzave na podrucju Hrvatske i BiH (postoje podaci da je Kominterna bila spremna priznati formiranje KP NDH 1941 kao odraz novih prilika).
komunisti se bore na podrucju Hrvatske i BiH i osniva se ZAVNO Hrvatske i BiH kao zajednicke drzave. Ameri i Britanci to napokon priznaju i radja se nova hrvatska federacija na podrucju Hrvatske i BiH.

Da se kojim cudom ovakav scenarij odigrao (iako ne volim teorije kibi da bi), tvrdim da vecih komunista i partizana od Hrvata iz Hercegovine ne bi bilo na kugli zemaljskoj. Ni svi fratri ovoga svijeta ih ne bi ubijedili drukcije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
Ringo59 je napisao/la:
Uoci rata u Hrvatskoj je bilo 400 000 komunista (tj clanova partije)




Mislio sam uoci posljednjeg rata - 1991. godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7151
Valja reći da i taj opis na wiki nije baš siguran. I glede tijeka
operacija, i broja poginulih.

Sigurno je neloše što su glavom platili istinski krvnici
kao Đurišić i Baćević, odgovorni za smrt kojih 20.000 ljudi najmanje.

No- NDH je imala i drugih kalkulacija. Bili su vrlo susretljivi prema
popu Đujiću, što se često zaboravlja.

Stavit ću link kasnije, no da se malo informirate o drugačijim stavovima
prema pitanju o kojem pišete:
http://forum.krstarica.com/showthread.p ... 06&page=50 (i prije i kasnije)

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=296014

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=282467


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7151
A evo i još iz toga mentalnoga sklopa:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=292173


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Za šta su relevantni četnički sajtovi ovdje.. :roll:

da učimo od njih..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60092
Lokacija: DAZP HQ
Inkvizitor je napisao/la:
Za šta su relevantni četnički sajtovi ovdje.. :roll:

da učimo od njih..


ne kužim ni ja :-neznam niti ima veze s temom, niti me briga za njihovo mišljenje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32504
Ringo59 je napisao/la:
hrvatski narod je mnogo siri pojam od skupine selendri iz tvoga hercegovackog kamenjara.


Sve i nekako, stavove cijenim :-top , posebno argumente, ali se generaliziranje i šovinizam prema kamenjaru neće tolerirati, barem na ovom forumu.

Imaš forume po Hrvatskoj, pa tamo možda možeš o kockastim glavama ako te veseli. :-kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7151
Inkvizitor je napisao/la:
Za šta su relevantni četnički sajtovi ovdje.. :roll:

da učimo od njih..


Možda kao zrcalni kognitivni poremećaj :-kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Ringo59 je napisao/la:
hercegovac1981 je napisao/la:
U interesnoj sferi kojoj smo mi pripali po završetku 2. svj. rata je pobjedio komunizam. A ne Hrvatska niti neke druge zemlje. Uvijek sam bio i uvijek ću biti protiv tvorevina koje ne vode interesa o željama naroda. Nisam ni za NDH niti sam ikad bio, a Bogami ne gledam sa simpatijama ni na bivšu državu.





Ko govori sa simpatijama o SFRJ i komunizmu??? I koje to tvorevine vode interesa o zeljama naroda? Ko je Hrvatima nametnuo komunizam? Pa hrvatski komunisti su vodili NOP. I tu su Srbi u pravu, nisu oni nama uvalili komunizam nego ce prije biti da smo mi njima.
Najbolji mi je primjer NK HAjduk. Ko je njih otjerao u partizane? S ponosom isticali dA su zastupali novu Jugoslaviju na tekmama protiv Britanaca i Sovjeta. Nadji na Youtube njihove slike i snimke iz 50-tih i 60-tih. Petokrake preko pola grudi. Srbi ih natjerali, zelje naroda , ma daj ....
Federalna socijlaisticka drzava je ideja hrvatske ljevice a ne srpske. KP Hrvatske je (kao sastavnica KPJ) osnovana jos 1937 toliko je bila jaka, dok u Srbiji nisu mogli skupiti komunista za jednu ucionicu. A druga je stvar nakon dolaska komunista na vlast, Srbi imaju instinkt za vlast, pa su se privalili uz Partiju. I nakon nekog vremena prevladali.
Zelje naroda??? MA daj, pa sta je to? Uoci rata u Hrvatskoj je bilo 400 000 komunista (tj clanova Partije). Ko je osnivac PArtije za BiH? PA nas Hercegovac, Ivan Krndelj.
Poal spanjolskih boraca iz Juge su bili Hrvati.
A o NOP da ne pricamo.

Svaka politika je odraz nekih interesa. Srbima zapadno od Drine je odgovarala obnova Juge pa su se priklepali uz one koji su nudili njezinu obnovu a istovremneno se borili protiv ustasa, a to su bili partizani. Znaci, nacionali interesi.
Muslimani kivni na Srbe prvo uz ustase a onda kad im Juga omogucila nacionalnu emancipaciju, postadose najveci jugonostalgicari, (sto BiH Hrvati nikako da razumiju).
Dakle opet nacionalni interesi.

HAjde da se malo igramo alternativne povijesti. Recimo, sve se bazira na nacionalnim interesima, kako rekosmo.
E sad recimo da se nekim cudom odigrala ovakva situacija.

1941 se raspala Jugoslavija ali Macek kao vodja HSS i njegovi izbjegli HSS-ovci u Londonu ne prihvacaju raspad Juge. Nijemci Maceka likvidiraju nakon pokusaja da ga pridobiju. Komunisti zele da dizu ustanak ali kod Srba ne nalaze na bilo kakvo razumijevanje jer Srbi zele i cekaju kralja da se vrati zajedno sa monarhijom.
Nijemci i Talijani podijele teritorij Hrvatske i BiH i stave sve pod direktnu okupaciju jer nemaju koga staviti na vlast posto Musolini odluci da su 300 ustasa u kampovima po Italiji nesposobni za bilo sta.
Komunisti se odluce na revoluciju. Posto su najjaci u Hrvatskoj, tu i pocnu sa organiziranjem. Kako je u to vrijeme za komuniste najvaznija revolucija i proleterska vlast, a kako su u krajevima istocno od Drine komunisti rijetka pojava, oni odluce da dizu ustanak gdje moze. KP Hrvatske (formirana 1937) se izdvaja iz KP nepostojece Jugoslavije i pocinje borbu za sovjetsku Hrvatsku. Pridruzuje im se vecina KP organizacija iz BiH.
Napadnuti SSSR koji jedva ceka da se bilo gdje povede borba protiv neprijatelja koji nadire amenuje to i Kominterna priznaje borbu KPH i BiH za stvaranje zajednicke hrvatske sovjetske drzave na podrucju Hrvatske i BiH (postoje podaci da je Kominterna bila spremna priznati formiranje KP NDH 1941 kao odraz novih prilika).
komunisti se bore na podrucju Hrvatske i BiH i osniva se ZAVNO Hrvatske i BiH kao zajednicke drzave. Ameri i Britanci to napokon priznaju i radja se nova hrvatska federacija na podrucju Hrvatske i BiH.

Da se kojim cudom ovakav scenarij odigrao (iako ne volim teorije kibi da bi), tvrdim da vecih komunista i partizana od Hrvata iz Hercegovine ne bi bilo na kugli zemaljskoj. Ni svi fratri ovoga svijeta ih ne bi ubijedili drukcije.


Da rezimiramo. Polemika je oko toga da li je Hrvatska bila na strani pobjednika nakon 2. Svjetskog rata odnosno da li je Hrvatska i Hrvatski narod pobijedio tada. Ako uzmemo kao mjerilo da je Hrvatska oslobođena fašizma onda jeste. Ali je zato dobila komunizam. Jedna jednoumna, siledžijska diktatura zamjenjena drugom. Znamo dobro kakva je bila svijest naroda u to doba bila i kakva su bila sjećanja na prvu Jugoslaviju i teško mi je vjerovati da bi narod sam tražio da ostane u novoj Jugoslaviji a kamoli još u jednopartijskoj Jugoslaviji prije nego nezavisnu državu. To što je ta Jugoslavija bila manje Velikosrpska je slaba utjeha. Kao što sam rekao apsolutni pobjednik 2. svj. rata je bio kumunizam pod glavnim pokroviteljem SSSR-om. Čisto sumnjam da bi bila moguća uspostava komunističke Jugoslavije nakon rata da SSSR nije zauzeo pola Europe. Kakvu slobodu je donio zemljama bivšeg Varšavskog pakta znamo svi. Ništa bolje nego za vrijeme Trećeg reicha. To što je lako moguće da u slučaju da Tito nije preuzeo vlast bi to napravila izbjegla Kraljevska vlada je donekle pozitivan raplet događaja jer je Tito ipak ustavom iz 1974. amenovao mogućnost raspada SFRJ a pitanje je kakva bi bila vjerojatna ponovna Velikosrpska kraljevska vlada. Dobar dio Hrvata koji su se borili u NOB-u se nisu borili za komunističku Jugoslaviju i komunističku Hrvatsku u sklopu nje. Ali su je morali na silu prihvatiti. Jeli to pošteno? I je li to predstavlja pobjedu? Ja mislim da ne. Da ne spominjem da je Hrvatska zakinuta i kod crtanja granica, da su se granice općina u Hrvatskoj i BiH crtale da naštete Hrvatima, da je amenovana BiH u granicama iz Berlinskog kongresa koje su relikt turskih vremena i sl. Puno zla je ta "pobjeda" donijela Hrvatskom narodu. Bolje nego da smo ustrajali svi na NDH pa svi izgubili ali opet daleko od pobjede. I naravno nekad se vodi interesa o željama naroda jer je tako bilo i kad je izglasana nezavisnost. To je bila pobjeda. Kao što bi bila pobjeda da je to napravljeno 46 godina prije.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 06 srp 2009, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Hroboatos je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
Za šta su relevantni četnički sajtovi ovdje.. :roll:

da učimo od njih..


Možda kao zrcalni kognitivni poremećaj :-kava


Koliko sam kratko uspio vidjeti..i ti si tamo u tom zrcalu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 13:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Ringo59 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Ma Ringo je naš, provjeren Hrvat, samo ima afinitet prema Partizanima. Nisam znao da će mu i ovo zasmetati, pa tu se oni jedva i spominju :-neznam


Afinitet prema partizanima??? Ili ce prije biti povijesni pragmatizam.



Tvoje objašnjenje ne odgovara tvom stavu. Kod tebe se ne radi o pukom pragmatizmu ili o prihvatanju "nužnog zla" nego očito o ideologiji kojoj si duboko privržen. Nastupaš sa tolikim zanosom i žarom da bi čovjek rekao da maltene braniš svoje dijete. Zbog toga si i uvrijedio Hercegovce sa onim škart komentarima urbanih fašista o "kamenjaru i selima" i sl, iako si i sam rekao da ti je majka iz zap Hercegovine. Dakle niđe veze :-neznam

Eto i ja vidim neke koristi od tih Partizana, mada se ne slažem sa ocjenom da bi Hrvati bili maltene uništeni da nije njih bilo (Inkvizitor je povukao vrlo zanimljive paralele sa 1 s.r. gdje Srbija i kao puno "čistiji" pobjednik nije uspjela sprovesti nikakve teritorijalno-genocidne namjere, a kamoli bi to učinili pri kraju 2 s.r., i to pod uvjetom da je ona četnička šaka jada bila u stanju poraziti Ustaše).

Koliko god od njih bilo "koristi" i koliko god bilo Hrvata Partizana, utuvi u glavu da većina Hrvata njih ne doživljava kao "svoje". Uostalom, kakva je to hrvatska pobjeda na kraju 2 s.r. kada se nakon 46 godina šahovnica opet morala ustati protiv petokrake i Jugoslovenske "Narodne" Armije?

Ostatak teksta o nekakvoj zapadnoj percepciji Hrvata kao fašista si debelo napuhao. I ja živim u Australiji pa nikad nisam čuo za taj slučaj gdje je neka parlamentarka morala dati ostavku zbog 10 travnja. Zna se po čemu je Hrvatska danas poznata, samo po sportu i turizmu. Ti govoriš o 90im, kada se vodila borba na propagandnom planu a Srbi su prilično vješto hranili neke latentne strahove. A Hrvatska nije usamljena jer se po zapadnim medijima (mada sve rjeđe) nađu isti članci samo usmjereni protiv Estonije, Letonije, Litve, Poljske, Češke, Mađarske i sl.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 13:56 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
Naša Kvačica je napisao/la:
Ringo59 je napisao/la:
hrvatski narod je mnogo siri pojam od skupine selendri iz tvoga hercegovackog kamenjara.


Sve i nekako, stavove cijenim :-top , posebno argumente, ali se generaliziranje i šovinizam prema kamenjaru neće tolerirati, barem na ovom forumu.

Imaš forume po Hrvatskoj, pa tamo možda možeš o kockastim glavama ako te veseli. :-kava



I ja sam po jednom roditelju porijeklom sa tog istog kamenjara, tako da ti optuzba za sovinizam otpada. JA se tako izrazavam kad razgovaram sa rodjacima iz Hercegovine i kad upadnemo u malo zescu raspravu. I nema tu ljutnje, malo ste preosjetljivi. Cesto za Zagorce kazem Dudeki, pa tu nema nikakve uvrede.
Mislim da mi iz BiH trebamo izbjegavati da Hrvatima iz Hrvatske previse solimo pamet i da se predstavljamo kao nekakva avangarda hrvatstva. DA imamo neki certifikat na hrvatstvo. I da namecemo neke svoje stavove kao nesto sto je najhrvatskije. A mnogi od nas imaju tu naviku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 14:12 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
RajvoSa je napisao/la:
Tvoje objašnjenje ne odgovara tvom stavu. Kod tebe se ne radi o pukom pragmatizmu ili o prihvatanju "nužnog zla" nego očito o ideologiji kojoj si duboko privržen. Nastupaš sa tolikim zanosom i žarom da bi čovjek rekao da maltene braniš svoje dijete. Zbog toga si i uvrijedio Hercegovce sa onim škart komentarima urbanih fašista o "kamenjaru i selima" i sl, iako si i sam rekao da ti je majka iz zap Hercegovine. Dakle niđe veze :-neznam

Eto i ja vidim neke koristi od tih Partizana, mada se ne slažem sa ocjenom da bi Hrvati bili maltene uništeni da nije njih bilo (Inkvizitor je povukao vrlo zanimljive paralele sa 1 s.r. gdje Srbija i kao puno "čistiji" pobjednik nije uspjela sprovesti nikakve teritorijalno-genocidne namjere, a kamoli bi to učinili pri kraju 2 s.r., i to pod uvjetom da je ona četnička šaka jada bila u stanju poraziti Ustaše).

Koliko god od njih bilo "koristi" i koliko god bilo Hrvata Partizana, utuvi u glavu da većina Hrvata njih ne doživljava kao "svoje". Uostalom, kakva je to hrvatska pobjeda na kraju 2 s.r. kada se nakon 46 godina šahovnica opet morala ustati protiv petokrake i Jugoslovenske "Narodne" Armije?

Ostatak teksta o nekakvoj zapadnoj percepciji Hrvata kao fašista si debelo napuhao. I ja živim u Australiji pa nikad nisam čuo za taj slučaj gdje je neka parlamentarka morala dati ostavku zbog 10 travnja. Zna se po čemu je Hrvatska danas poznata, samo po sportu i turizmu. Ti govoriš o 90im, kada se vodila borba na propagandnom planu a Srbi su prilično vješto hranili neke latentne strahove. A Hrvatska nije usamljena jer se po zapadnim medijima (mada sve rjeđe) nađu isti članci samo usmjereni protiv Estonije, Letonije, Litve, Poljske, Češke, Mađarske i sl.




To za ministricu se dogodilo u Melbourneu priej dvije godine i ako nadjem postat cu ovdje ali se necu mnogo ni lomioti oko toga jer nemam vremena.
Ogromna vecina ljudi i ovdje i drugdje i nema pojma o tim stvarima, a ja i nisam o njima govorio. Govorio sam o upucenim ljudima koji nesto znaju. A tvoja iskustava ovise u kakvim krugovima se kreces i sa kojim ljudima komuniciras i o cemu pricate.
Da li ja napuhavam dovoljno ti govori cesta frka koja se dize oko Thompsonovih koncerata vani, po Europi, SAD ili KAnadi. NAravno, Thompson je u svemu ipak najmanje kriv i on je kolateralna steta nekih krugova iz Hrvatske koji ga stalno blate i koji su i pokrenuli kampanju njegove diskreditacije u inozemstvu. Ali gvori dovoljno kako gledaju na nas.
Koji su to clamnci protiv poljske, Madjarske ili Ceske. Zasto? Tu i tamo se nekad u tome kontekstu spomene Litva i to od zidovskih lobija, ali litvanska dijaspora se ne glupira okolo kao nasa pa je to samo sporadicno.
Pogledaj malo razne dokumentarne programe u inozemstvu kao i novine koje tu i tamo uzmu nas za temu, ne treba ti nista vise.
O NOP i svemu oko njega .... pa sad svako ima svoj stav. Sta bi bilo da je bilo ovako ili onako, i kako ko dozivljava ovu ili onu vojsku u tome ratu, to je stvar osobnog stava.
Ja smatram da je mnogo politicki pametnije vezati se za tradicije pobjednicke koalicije nego za tradicije kolaboratora i gubitnika ma kako one nekome srcu prirasle.

A sto ste osjetljivi za taj kamenjar. kako vec rekoh i ja sam porijeklom sa kamenjara pa mogu nekada tako da se izrazim. Tako da sam onda samo onu hercegovacku polovinu sebe mogao da uvrijedim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Ringo59 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Tvoje objašnjenje ne odgovara tvom stavu. Kod tebe se ne radi o pukom pragmatizmu ili o prihvatanju "nužnog zla" nego očito o ideologiji kojoj si duboko privržen. Nastupaš sa tolikim zanosom i žarom da bi čovjek rekao da maltene braniš svoje dijete. Zbog toga si i uvrijedio Hercegovce sa onim škart komentarima urbanih fašista o "kamenjaru i selima" i sl, iako si i sam rekao da ti je majka iz zap Hercegovine. Dakle niđe veze :-neznam

Eto i ja vidim neke koristi od tih Partizana, mada se ne slažem sa ocjenom da bi Hrvati bili maltene uništeni da nije njih bilo (Inkvizitor je povukao vrlo zanimljive paralele sa 1 s.r. gdje Srbija i kao puno "čistiji" pobjednik nije uspjela sprovesti nikakve teritorijalno-genocidne namjere, a kamoli bi to učinili pri kraju 2 s.r., i to pod uvjetom da je ona četnička šaka jada bila u stanju poraziti Ustaše).

Koliko god od njih bilo "koristi" i koliko god bilo Hrvata Partizana, utuvi u glavu da većina Hrvata njih ne doživljava kao "svoje". Uostalom, kakva je to hrvatska pobjeda na kraju 2 s.r. kada se nakon 46 godina šahovnica opet morala ustati protiv petokrake i Jugoslovenske "Narodne" Armije?

Ostatak teksta o nekakvoj zapadnoj percepciji Hrvata kao fašista si debelo napuhao. I ja živim u Australiji pa nikad nisam čuo za taj slučaj gdje je neka parlamentarka morala dati ostavku zbog 10 travnja. Zna se po čemu je Hrvatska danas poznata, samo po sportu i turizmu. Ti govoriš o 90im, kada se vodila borba na propagandnom planu a Srbi su prilično vješto hranili neke latentne strahove. A Hrvatska nije usamljena jer se po zapadnim medijima (mada sve rjeđe) nađu isti članci samo usmjereni protiv Estonije, Letonije, Litve, Poljske, Češke, Mađarske i sl.




To za ministricu se dogodilo u Melbourneu priej dvije godine i ako nadjem postat cu ovdje ali se necu mnogo ni lomioti oko toga jer nemam vremena.
Ogromna vecina ljudi i ovdje i drugdje i nema pojma o tim stvarima, a ja i nisam o njima govorio. Govorio sam o upucenim ljudima koji nesto znaju. A tvoja iskustava ovise u kakvim krugovima se kreces i sa kojim ljudima komuniciras i o cemu pricate.
Da li ja napuhavam dovoljno ti govori cesta frka koja se dize oko Thompsonovih koncerata vani, po Europi, SAD ili KAnadi. NAravno, Thompson je u svemu ipak najmanje kriv i on je kolateralna steta nekih krugova iz Hrvatske koji ga stalno blate i koji su i pokrenuli kampanju njegove diskreditacije u inozemstvu. Ali gvori dovoljno kako gledaju na nas.
Koji su to clamnci protiv poljske, Madjarske ili Ceske. Zasto? Tu i tamo se nekad u tome kontekstu spomene Litva i to od zidovskih lobija, ali litvanska dijaspora se ne glupira okolo kao nasa pa je to samo sporadicno.
Pogledaj malo razne dokumentarne programe u inozemstvu kao i novine koje tu i tamo uzmu nas za temu, ne treba ti nista vise.
O NOP i svemu oko njega .... pa sad svako ima svoj stav. Sta bi bilo da je bilo ovako ili onako, i kako ko dozivljava ovu ili onu vojsku u tome ratu, to je stvar osobnog stava.
Ja smatram da je mnogo politicki pametnije vezati se za tradicije pobjednicke koalicije nego za tradicije kolaboratora i gubitnika ma kako one nekome srcu prirasle.

A sto ste osjetljivi za taj kamenjar. kako vec rekoh i ja sam porijeklom sa kamenjara pa mogu nekada tako da se izrazim. Tako da sam onda samo onu hercegovacku polovinu sebe mogao da uvrijedim.


Thompson nije dokaz da je Hrvatska označena kao fašistička oaza nego je prije svega on kriv sa izvedbom one sporne pjesme, a drugo, i sam priznaješ da su upravo hrvatski "levičari" i "antifašisti" odigrali najveću ulogu u dizanju prašine u vezi Thompsona. Dakle, u tom konkretnom slučaju nije hrvatska desnica već ljevica kriva za tu možebitnu lošu percepciju Hrvatske.

Ja ne znam u kojim se krugovima ti krećeš ali meni nijedan Australac(ka) ili Anglo osoba općenito nikad nije spomenula WW2, fašizam i sl. Samo i isključivo upiti o turizmu, najboljem mjestu za ljetovanje, diskusije o sportu. Koliki postotak ljudi uopće zna da je postojala NDH i da se borila na strani nacista? I zašto bi Hrvatima to više predbacivali više od Talijana, Rumuna, Mađara? Ove baltičke zemlje često budu izložene kritičnoj paljbi kada pokušaju rehabilitirati neke svoje borce protiv komunizma i za nezavisnost od Sovjetskog Saveza.

Ovdje je hrvatska zajednica izuzetno cijenjena, ako zbog ničega drugog onda zbog brojnosti i potencijalnih glasova, pa uzmi bilo koje hrvatske novine pa ćeš stalno vidjeti Aussie političare po nekakvim proslavama u hrvatskim klubovima a tu je uvijek slika od Ante, prezime znate. Čak i u 1950im i 1960im kada je distanca od drugog svjetskog rata bila puno manja, apsolutno nitko nije ovdje Hrvatima spočitavao nacizam, čak ih je liberalna vlada (do pobjede komunjare Whitlama) štitila kao anti-komuniste i zažmirila nad pripremama Bugojanske grupe i sl.

Ja se ne vežem za Ustaše, i ne mogu jer se puno družim za Židovima, šta ćeš :-bicedobro ali ne mogu dopustiti današnjim "antifašistima" neki primat i zasluge. Radi se o borcima protiv hrvatske državnosti i koljačima koji su pobili značajan broj članova moje obitelji.

Što se tiče komentara o kamenjaru, urbani fašisti su predugo jahali na tim i sličnim temama, pa sve pojave i inačice mržnje prema Hercegovcima (često sinonim za sve Hrvate BiH) treba srezati u korijenu....jednostavno više ne vidimo smiješnu stranu svega toga, jer je Mesićev fašizam napravio priličnu štetu.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Slazem se sa Ringom.. Ustanci kontra okupatora (a Svabe i talijani su to definitivno bili) djelo su HR komunista. Srbi KP-a nisu posteno ni imali. Pa Hrvat je morao ici u Srbiju organizirat ustanak, Stjepan Filipovic (naravno, Srbi su to prebacili na Stevan) valjda vam je svima poznato.. Nisu sedmorica sekretara Skoja lutali po Beogradu vec po Zagrebu i borili se tada protiv Kraljevine i njima (komunistima) mrske kao i svim Hrvatima .. Pa pogledajte, sve najvece face KP-a prije II svjetskog rata, bili su Hrvati. Niko ih na to tjerao nije.. sta je sve iz toga izaslo pred kraj (kad je svaki cetalj stavljao petokraku i nastavljao isto kao pod kokardom) i poslije rata to je vec druga tema.


Ali mjesati one pripadnike KP-a koji su bjezali od zandara Kraljevine SHS pa Jugoslavije,koji su pljuvali kralja, koji su se digli i borili i izginuli protiv stranih okupatora, sa onim Komunjarama iz ex YU ( raznim cinkarosima i dzabalebarosima) i sadasnjim ljevicarima (koji qurca neznaju i "furaju" ljevo samo da ih svijet cuje i vidi), nije bas kako treba .. To je mijesanje krusaka i jabuka..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
RajvoSa je napisao/la:

Ja ne znam u kojim se krugovima ti krećeš ali meni nijedan Australac(ka) ili Anglo osoba općenito nikad nije spomenula WW2, fašizam i sl. Samo i isključivo upiti o turizmu, najboljem mjestu za ljetovanje, diskusije o sportu. Koliki postotak ljudi uopće zna da je postojala NDH i da se borila na strani nacista? I zašto bi Hrvatima to više predbacivali više od Talijana, Rumuna, Mađara? Ove baltičke zemlje često budu izložene kritičnoj paljbi kada pokušaju rehabilitirati neke svoje borce protiv komunizma i za nezavisnost od Sovjetskog Saveza.

Ovdje je hrvatska zajednica izuzetno cijenjena, ako zbog ničega drugog onda zbog brojnosti i potencijalnih glasova, pa uzmi bilo koje hrvatske novine pa ćeš stalno vidjeti Aussie političare po nekakvim proslavama u hrvatskim klubovima a tu je uvijek slika od Ante, prezime znate.



JA i rekoh da ogromna masa pojma nema ali oni koji predstavljaju nekakav zvanicni stav su nesto drugo. A mozda ti i ne citas australski tisak.

Dobro da dalje ne brljavimo o tome, evo nesto malo izvadaka iz australskog tiska koji se bavi ovim temama:

http://www.fightdemback.org/archive/groups/ustashe/

http://www.ajn.com.au/news/news.asp?pgID=3061

http://blogs.news.com.au/heraldsun/andr ... ists/desc/

Ovo je samo kap u moru, a sta ti citas, slusas i cime se bavis, ja pojma nemam.
Uz napomenu da o MP YThompsonu imam pozitivan stav i podrzavam njegovo pravo da nastupa neometano jer nikoga ne ne vrijedja. kampanja protiv njega je ipak orkestrirana i prilicno prljava. A njegova politicka uvjerenja njgova su stvar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
Tulkas je napisao/la:
Slazem se sa Ringom.. Ustanci kontra okupatora (a Svabe i talijani su to definitivno bili) djelo su HR komunista. Srbi KP-a nisu posteno ni imali. Pa Hrvat je morao ici u Srbiju organizirat ustanak, Stjepan Filipovic (naravno, Srbi su to prebacili na Stevan) valjda vam je svima poznato.. Nisu sedmorica sekretara Skoja lutali po Beogradu vec po Zagrebu i borili se tada protiv Kraljevine i njima (komunistima) mrske kao i svim Hrvatima .. Pa pogledajte, sve najvece .



Precjenjujete te ustanke i razloge za iste.

Komunisti i nacisti su se promatrali od 1939 kad su zajedno napli i podijelili Poljsku pa sve do odredjenog trenutka kad su se nacisti zamjerili komunistima.


Nagradno pitanje glasi:

Od kojeg trenutka prestaje mirni i, s obzirom na podjelu Poljske - plodonosni suživot komunista i nacista ?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Pa ako ces vec posteno i komunisti i ustase su djelile sudbinu u kraljevini YU... bili su proganjani i jedni i drugi..
Precjenjena je aktivnost predratnih komunista (onog II svj. rata) a mozes mislit kako je tek precjenjena aktivnost ustasa prije no su ih postavili strani okupatori na vlast.. Ja govorim objektivno jer me boli kita i za jednim i za drugima.. Za mene postoji samo jedan rat i jedni ratnici. Ovaj Domovinski i HR bojovnici :-hrvatinic

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 15:42 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
pjosip je napisao/la:

Precjenjujete te ustanke i razloge za iste.

Komunisti i nacisti su se promatrali od 1939 kad su zajedno napli i podijelili Poljsku pa sve do odredjenog trenutka kad su se nacisti zamjerili komunistima.


Nagradno pitanje glasi:

Od kojeg trenutka prestaje mirni i, s obzirom na podjelu Poljske - plodonosni suživot komunista i nacista ?




Pa eto, ti dijelovi Poljske koje je uzela Crvena Armija danas su u sastavu Ukrajine.
Zanimljivo je da Ukrajinci, inace jako ljuti na komunizam i zla koja je isti donio Ukrajini, cak zele usvojiti i zakon o tome, naglo promijene temu kad se povede razgovor o tome kako im je isti taj komunizam donio teritorije Poljske 1939 i poluotok Krim 1954.

SVi doziraju onako kako im odgovara.

A to da su se nacisti (Reich) i komunsiti (SSSR) mirno promatrali do 1941, pa sta onda?? Za sta je to relevantno? Stalno trubite o tome a tu nema nista ni cudno ni sporno Dva pit-bula se ne usudjuju nasrnuti odmah jedan na drugoga vec se oprezno mjerkaju i pomalo ciste teren oko sebe gdje kolateralno stradaju slabiji psici.
A onda, jednog jutra - opci pokolj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
Ringo59 je napisao/la:
A to da su se nacisti (Reich) i komunsiti (SSSR) mirno promatrali do 1941, pa sta onda?? Za sta je to relevantno? Stalno trubite o tome a tu nema nista ni cudno ni sporno Dva pit-bula se ne usudjuju nasrnuti odmah jedan na drugoga vec se oprezno mjerkaju i pomalo ciste teren oko sebe gdje kolateralno stradaju slabiji psici.
A onda, jednog jutra - opci pokolj.



2 godine su uredno suradjivali, potpomagali se, dijelili druge zemlje i bili partneri u ratnim zlocinima (pogledati pokolj poljskih casnika).

Bitno je da se otkloni tvrdnja o principijelnosti "borbe" komunista protiv nacista.

Nacisti su izdali njihov dogovor i tu je počeo "trouble in paradise".

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 16:13 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
pjosip je napisao/la:


2 godine su uredno suradjivali, potpomagali se, dijelili druge zemlje i bili partneri u ratnim zlocinima (pogledati pokolj poljskih casnika).

Bitno je da se otkloni tvrdnja o principijelnosti "borbe" komunista protiv nacista.

Nacisti su izdali njihov dogovor i tu je počeo "trouble in paradise".



Ma kakva principijelnost! Ko je vidio principijelnost u politici. Svako je hvatao poziciju za rat koji se znalo da slijedi. Samo je Staljin bio glup pa vjerovao da je sporazumom odgodio rat jer nije bio spreman. A kako da bude spreman kad je godinu dvije ranije likvidirao skoro cijeli armijski vrh.
I kakva izdaja od strane nacista?? Nema izdaje. Ima krsenja sporazuma koji je bio samo komad papira i to je sve. Cim se osjetio jaci i spremniji, Hitler je udario.
A principijelnost??? "Principijelni" Englezi i Francuzi su pokusavali godinama odobrovoljiti Hitlera i usmjeriti ga ka SSSR-u, progledali mu ulaz u demilitarizirane zone prema Francuskoj, okupaciju Austrije, darivali mu Cehoslovacku.
Tek kad je nacisticki buldog udario na njih, okupirao Francusku i kad su poceli gorjeti britanski industrijski centri pod udarima njemackih bombardera, onda su "principijelno" isli u savez sa "principijelnim" Staljinom. Bitno je bilo poraziti nacizam za koji su konacno svi shvatili da je najvece zlo i opasnost.

kakva crna principijelnost, u politici svako nastoji preveslati svakoga i svi se vode samo interesima. Ne samo nacisti i boljsevici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4463
Ringo59 je napisao/la:
pjosip je napisao/la:


2 godine su uredno suradjivali, potpomagali se, dijelili druge zemlje i bili partneri u ratnim zlocinima (pogledati pokolj poljskih casnika).

Bitno je da se otkloni tvrdnja o principijelnosti "borbe" komunista protiv nacista.

Nacisti su izdali njihov dogovor i tu je počeo "trouble in paradise".



Ma kakva principijelnost! Ko je vidio principijelnost u politici. Svako je hvatao poziciju za rat koji se znalo da slijedi. Samo je Staljin bio glup pa vjerovao da je sporazumom odgodio rat jer nije bio spreman. A kako da bude spreman kad je godinu dvije ranije likvidirao skoro cijeli armijski vrh.
I kakva izdaja od strane nacista?? Nema izdaje. Ima krsenja sporazuma koji je bio samo komad papira i to je sve. Cim se osjetio jaci i spremniji, Hitler je udario.
A principijelnost??? "Principijelni" Englezi i Francuzi su pokusavali godinama odobrovoljiti Hitlera i usmjeriti ga ka SSSR-u, progledali mu ulaz u demilitarizirane zone prema Francuskoj, okupaciju Austrije, darivali mu Cehoslovacku.
Tek kad je nacisticki buldog udario na njih, okupirao Francusku i kad su poceli gorjeti britanski industrijski centri pod udarima njemackih bombardera, onda su "principijelno" isli u savez sa "principijelnim" Staljinom. Bitno je bilo poraziti nacizam za koji su konacno svi shvatili da je najvece zlo i opasnost.

kakva crna principijelnost, u politici svako nastoji preveslati svakoga i svi se vode samo interesima. Ne samo nacisti i boljsevici.



Ti dakle relativiziraš principijelnost.

Onda trebaš prestati pljuvati po Ustašama jer i oni su u takvom vrijednosnom sustavu pokušali ugrabiti svoju priliku.


Po tebi njihova greška je što nisu uspjeli.

A to baš i nije dovoljno za onolike tvoje moralizirajuće tirade.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 16:41 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
pjosip je napisao/la:

Ti dakle relativiziraš principijelnost. .


Netacno! Covjek moze biti principijelan ali politika - i to posebno medjunarodna -NE. Pogledaj Slovence, idi pa im reci da su neprincipijelni. A oni ce ti reci : moze nam se a ti se nosi u ...

pjosip je napisao/la:
Onda trebaš prestati pljuvati po Ustašama jer i oni su u takvom vrijednosnom sustavu pokušali ugrabiti svoju priliku.


Totalno pogresno. Svako ko ima priliku pokusava da je iskoristi i to je savrseno normalno. Tako i ustase. Proctaj malo molje starije postove o ustaskom pokretu prije i za vrijem WWII.

pjosip je napisao/la:
Po tebi njihova greška je što nisu uspjeli.



Apsolutno tacno. I apsolutno normalno da ih osudjujem zato sto su imali prilku za stvaranje drzave a onda zasrali sve cega su se dohvatili. Mozda im mnoge okolnosti nisu isle u prilog, ali za kukavicluk vodjstva koje nije imalo muda da djeluje u pravom trenutku, vec su pustili da ih stihija nosi, a oni sami ogrezli u kolalboraciji i zlocinima. I osudili NDH na propast a ideju hrvatske drzave tesko kompromitirali i diskreditirali. Nema opravdanja i zato ih osudjujem (pljuvanje je glup izraz). To je bila izdaja prvenstveno onih koji su isli u taj pokret i vojsku noseni patriotskim porivima.


pjosip je napisao/la:
A to baš i nije dovoljno za onolike tvoje moralizirajuće tirade.


To je tvoje misljenje na koje imas ustavom i zakonom zagarantirano pravo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32504
Ringo59 je napisao/la:
I ja sam po jednom roditelju porijeklom sa tog istog kamenjara, tako da ti optuzba za sovinizam otpada.


Ne nužno. Najgori šovinisti su ponekad oni koji se stide svog porijekla. (ne kažem da je to s tobom slučaj)

Ringo59 je napisao/la:
JA se tako izrazavam kad razgovaram sa rodjacima iz Hercegovine i kad upadnemo u malo zescu raspravu. I nema tu ljutnje, malo ste preosjetljivi. Cesto za Zagorce kazem Dudeki, pa tu nema nikakve uvrede.


Mi ovdje smo preosjetljivi, jer su na drugim forumima neosjetljivi. Svi "urbani" komentari o nižoj dinaoridnoj rasi, kockastim glavama, primitivnoj gangi i bilo kakav komentar o kamenjaru osim da je divan i prekrasan mi dižu tlak. :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne nužno. Najgori šovinisti su ponekad oni koji se stide svog porijekla. (ne kažem da je to s tobom slučaj)


Da se stidim svoga porijekla!!! Boze sacuvaj. Rodila me Hercegovka rodom iz opcine Citluk. JEl' ima hrvatskijeg i kamenjarskijeg kraja u Hercegovini.
A i izgledom sam "povukao" na tu stranu.


Naša Kvačica je napisao/la:
Mi ovdje smo preosjetljivi, jer su na drugim forumima neosjetljivi. Svi "urbani" komentari o nižoj dinaoridnoj rasi, kockastim glavama, primitivnoj gangi i bilo kakav komentar o kamenjaru osim da je divan i prekrasan mi dižu tlak. :-bicedobro


Pa slusaj, i ja pizdim kad slusam zlonamjerne rasisticke komentare, znao sam kresati i na forumima, ali kad se sa prijateljima i rodjacima zajebavam na tu temu, to je onda druga stvar.
Ali dobro, mozda nisam trebao, ipak su godine i godine fasistoidne rasisticke kampanje protiv nas Hrvata iz BiH, posebno iz Hercegovine, ostavile traga.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO