HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: uto kol 20, 2019 9:37 am.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 633 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Živjeti u TK
PostPostano: uto sij 15, 2019 11:43 pm 

Cure i Bošnjaci iz srebreničke općine a i kantona.
A Hrvata u Srebrenickoj opcini nije ni bio veci broj 1990 godina.
To je bilo dominantno bošnjačko mjesto.

slika

Vrh

PostPostano: sri sij 16, 2019 12:43 am 

Ili vi Hrvati imate u strahu velike oci ili hocete od prsta ruku, puno bolje je biti Hrvat u Tuzli i TK nego biti Bosnjak u Livnu ili Duvnu tj Tomislavgradu.

Duvno: Razbili i prozor na kući Bošnjaka te oštetili nekoliko auta
Livno:
O zapošljavanju da se i ne govori. Ima slučajeva da se poništava konkurs, jer je Bošnjak jedini ispunio uvjete, do toga da u školu primaju Hrvata sa nižim kvalifikacijama od Bošnjaka koji ima sve tražene uvjete. Ili primjer jedne učiteljice koja je odrasla u sjevernoj Bosni i koja je školovana u Sarajevu, pa je došla kao pripravnik u jednu livanjsku školu, a kada je ponovila sintagmu „raspored časova” njen direktor je tako podviknuo na nju da je djevojka morala potražiti pomoć doktora specijaliste. I opet Bošnjaci šute, sliježu ramenima. I lani su šutili kada su srušili mesdžid u izgradnji u Sturbi. Dakle, Bošnjaci šute, sliježu ramenima, nadaju se da će diskriminacija proći, kao kakva vremenska nepogoda. Ali dokle tako, ima li ko da kaže dosta više!

Kad Bosnjaci TK budu ko Hrvati Livna i, Duvna onda si upravu

Vrh

PostPostano: sri sij 16, 2019 1:25 am 

rekoh ja da ste zagazili u fasizam, nimalo samokritike kod vas, svi su drugi krivi:

http://m.pogled.ba/clanak/mjestani-donj ... ima/120703

nema groblja i crkve da nije skrnavljena i opljackana u tuzli, zivinicama i lukavcu, pocinitelji ako su otkriveni svi do jednog Bosnjaci, a daleko je vise nerazrijesenih slucajeva jer se ne zeli isto rijesiti. Da ne govorimo o pljackama kuca, u vise navrata starci pretuceni, vjesanje teroristickih zastava okolo husina i ljubaca,...

i Sta fali muslimanu u livnu? Smog i vlast. Ljetos vozim livno-kupres, stao na kupresu, pridje lik i pita moze li do bugojna ili d.vakufa, zakasnio na bus za Zivinice :zubati Posao kuci. Hajde zemo upadaj. Pitam ga od kuda on na kupresu, kaze dobio posao, vozi traktor, skuplja bale sijena po kupreskom polju. Bosnjo iz Zivinica (visce) radi u Kupresu za Hrvata iz Tomislavgrada.

Po godinama rekao bih sigurno pripadnik tzv armijebih, zivinicke ose i sl.

Vrh

PostPostano: sri sij 16, 2019 1:27 am 

Ja tebi rekoh daj diskriminaciju Hrvata Srebrenika.
Spomenuo si da smo fasisti, pa da vidimo gdje ima mrznje prema Hrvatima u opcini Srebrenik, mozda ima prema Srbima, ali i to sumnjam.
Eto nadji diskriminaciju Hrvata ove opcine sto si spomenuo.
Iako moram priznati da se Bosnjaci iz Istocne Bosne Podrinja ponasaju drugacije i prema Bosnjacima starosjediocima, imaju drugaciji mentalitet od nas, to.jest tacno, radio sam sa njima i nije mi se svidio taj mentalitet, 15 dan i napustio firmu posto je bila sa dajdzom i iz ozgovora da ne bi mi bilo mrsko radit otisao za Batajnicu.
Ali imaju nek se Amidza ne nađe uvrijeđen drugaciji mentalitet, a radio sam.i sa Teocacima u Hrvatskoj, nekakav coporativan mentalitet.
To pismo sto si spomenuo gore u predhodnom postu.

Tako slicno sam cuo od Srbina iz Obudovca koji kaze da se izbjeglice srpske drugacije ponasaju od njih, nekako drsko je govorio da se ponasaju a kaze juce dosli.

Vrh

PostPostano: ned svi 26, 2019 3:21 pm 

Vrh

PostPostano: ned svi 26, 2019 3:54 pm 

Ministry of Sound je napisao/la:

@zaba

Vrh

PostPostano: ned svi 26, 2019 4:12 pm 

Zemlje bogate ugljenom moraju poceti razmisljati o uplinjavanju istoga. Tehnologija podzemnog uplinjavanje ugljena desetljecima se koristi u rusiji. Proizvod je plin, uglavnom CO ili CH4 sa malo ili nimalo stetnih cestica kao sto su teski metali ili sumpor. Mana takvog uplinjavanje ugljena je devastacija okolisa, tj propadanje tla kako se u dubini trosi ugljen i vrlo malo zaposlenih u tom nacinu rudarenja.

Drugi nacin je povrsinsko uplinjavanje, za sto se rade posebna industrijska postrojenja, no tu se opet pojavljuje problem otpada.

Ali sta bosnjo zna??

Vrh

PostPostano: sri srp 03, 2019 7:32 pm 

Ja bih ekspresno izvadio vizu za Njemačku i pobjegao. Da moja djeca taj otrov udišu, ne...ne..

Citat:
U Tuzli koncentracija prašine daleko premašuje zakonske granice, ljudi umiru
25. lipnja 2019.

Što se to događa u Tuzli? Zbog prašine umrlo više od stotinu ljudi

Skupine za zaštitu okoliša pozvale su na hitne mjere za borbu protiv onečišćenja zraka u središnjem bosanskom gradu Tuzli, rekavši da koncentracija prašine daleko premašuje zakonske granice i uzrokuje preranu smrt, javlja Associated Press.

U izvješću objavljenom u utorak od strane grupe Bankwatch Network, Saveza za zdravlje i okoliš (HEAL) i Centra za ekologiju i energiju u Bosni i Hercegovini, i vlasti su pozvane da ukinu planove za izgradnju još jedne termoelektrane.

U izvješću se navodi da su tvornica i njezini susjedni rudnici i odlagališta pepela glavni izvori onečišćenja u Tuzli.

Nije bilo izravne službene reakcije. U izvješću se navodi da je zagađenost prašine u Tuzli dvostruko veća od zakonske granice za dvije trećine promatranih dana 2018. godine, uzrokujući više od 100 prijevremenih smrti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 633 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: