HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 12:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 18:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
ikmandvaradtist je napisao/la:
Npr., na "KoH" samo Balkan održavati na Status Quou je čak i uz svo korišćenje šifara za neograničenu lovu i Moć-skoro pa nemoguće!


Zanimljivo. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 18:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Naša Kvačica je napisao/la:
ikmandvaradtist je napisao/la:
Npr., na "KoH" samo Balkan održavati na Status Quou je čak i uz svo korišćenje šifara za neograničenu lovu i Moć-skoro pa nemoguće!


Zanimljivo. :zubati


Najozbiljnije! Evo, recimo ova mapa koju stavih na početku:

slika

Dok ti naštancaš gomilu armija-već se neko pokačio. I spustiš se da spasiš npr. Atinsko vojvodstvo od Otomana koje se iskrcali i opsedaju. Dok se ti izboriš sa njima, zove kao svog saveznika Vlaška koju napadoše Bugari i ti moraš da juriš da ih odbraniš...

Za svo to vreme, Ugari se spremali da iskoriste tvoju zauzetost i napadaju te s' leđa! U sred svega toga, shvatiš i da je Vizantija pred padom jer su došli Mleci da ih unište... a onda i Papa proglasi Sveti Krstaški rat protiv tebe jer si se mnogo razmahao... :neznam

Ne možeš na sve strane, nije potezna Strategija u pitanju već "Real-time" u kojoj nemaš pauzu da razmišljaš niti događaju staju... ludilo!

P.S.: ups, upravo videh grešku na mapi-nisam utopio Hrvatsku u Ugarsku! Tada je odavno bila nesamostalna... Kakva greška... ispraviću to modovanjem, bez brige, naučio sam toliko da modujem a ovakav propust se ne sme ostaviti... istorijska tačnost se mora poštovati! :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Instaliraj ti EU4, i mani se te glupave igre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Carmello Šešelj je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Napoleon total war sa puno ljepijom grafikom.

I u kojem ne vidiš ništa od dima od topova i plotuna musketa.

Mogu da zamislim koliko je teško bilo u stvarnosti voditi te bitke, kada su u igrici nepregledne do neigrivosti. Najgora igra u Total War serijalu bez konkurencije. Ali da, lepa grafika, kome to znači.

Uzgred, mislim da se zove Empire Total War, a ne Napoleon Total War, iako je igra smeštena u vreme Napolenoskih ratova.

Empire je neproslavljena i bugava igrica a napoleon je expanzija za empire(standalone expanzija) koja je funkcionalnija,bolja :)

Jedino taj total war neigrah.Izgleda zanimljiva u gameplayevima na internetu.Imas igraca koji znaju dobro igrat to na youbitoubieu! Koriste one snajper jedinice(grenjackets,jaggers) i one ruske sjekirase i slicno.Meni je cool u empire sto imas druge kontinente pa mozes raznolike shitskine razvaljivat.Imas onako zanimljive frakcije sa slonovima tamo u indiji i to.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 07 tra 2020, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
COD2 mi je bio daleko najveca zaraza.Bilo je dana da ga nisam gasio po 10 sati...
https://youtu.be/p6o2PVL5-S8

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 19 svi 2020, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Lik objašnjava kako omogućiti igranje sa Slovenima u RTW Barbarian Invasion! Daje spisak antičkih Slovenskih imena uz objašnjenje gde ga smestiti da možete da igrate sa pravim Slovenima-krenete iz naše istočne postojbine i gazite redom do Konstantinopolja! :tank



Slavic power!!! :smajl014


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 11 kol 2020, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Dudu,

Izgleda izašao novi Crusader Kings... :



ili mi je Carmello to savetovao? :confused1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 11 kol 2020, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 08 svi 2020, 20:29
Postovi: 525
ikmandvaradtist je napisao/la:
Dudu,

Izgleda izašao novi Crusader Kings... :



ili mi je Carmello to savetovao? :confused1



Mislim da novi CK3 izlazi 01.09. jedva cekam.

[url] https://en.m.wikipedia.org/wiki/Crusader_Kings_III/ [url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 00:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20863
Vidi da dosta vas igra EU4, je li tko uspio s Ulmom napraviti renovatio imperi :zubati

Ne znam jel tko vidio ali u zadnjem updatu su na područje BiH stavili bosnian culture a Istra Dalmacija i Dubrovnik su dobili romance culture.
Povijesni falsifikat na kvadrat, vjerojatno se uvlače ovi iz paradoxa žabarima. Nije mi samo jasno kako su stavili baznija culture, možda neki ih je netko od merhametlija tužio za UZP. =))

Po mome mišljenju Francuska je prejaka u igri kao i Turska, možda ne bi bilo loše nekako ubaciti broj ljudi u svakoj zemlji. Francuska nikada kroz povijest nije bila neki hegemon koji je drmao po Europi već su uglavnom gledali svoja posla do negdje 1550-ih kad kreće reformacija, prvi rat gdje se oni pokazuju kao sila je tridesetogodišnji rat dakle od 1600-ih do negdje 1750-ih je Francuska prvoklasna sila u EU nakon čega GB preuzima primat.
Turci su opravdano jaki do negdje 1600 godine poslje toga ih svi cipelare, dok su u igri balon koji neprestano raste.

Unatoč tome vjerojatno najbolja igra strategije ikad.

Osobno mi je najdraže igrati s Dubrovnikom, prvo trgovačka dominacija, zatim pomorska, nakon toga formiranje Hrvatske i onda do Moskve... :aleale

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 01:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ja gledo nesto na youtube o bosnjackim peticijama da se stavi bosnian culture :D
trebamo mi napravit da stave croatian

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Dok nisu promenili (ne mogu da verujem da su pisali peticiju za to, kakav iskompleksirani jad od naroda to je nemoguće), kultura u BiH je uvek bila serbian, dok je u poslednjih nekoliko verzija bila podeljena između serbian i croatian. Staviti bosnian culture 1453. je komedija, i velika sramota za Paradox ako su promenili pod pritiskom zbog peticije, pošto sumnjam da ne znaju o čemu se radi, jer je količina istorijskih istraživanja u njihovim igrama na nivou najprestižnijih svetskih univerziteta.

I još jedna stvar, @blablakvadratbla, prestani da daviš sa tim *** od igre i instaliraj EU4, pravu igru, ako hoćeš da igraš istinsku strategiju. I ne treba ti nikakva jaka mašina za nju, EU4 radi na kompjuterima od pre 20 godina (da, bukvalno 20 godina, nisam lupio cifru) sasvim savršeno. To što ti igraš je sranje. Instaliraj nešto što nije sranje, jeste u početku malo zajebana za učenje, jer je stvarno kompleksna, ali kada je naučiš, neopisivo je zabavna, zarazna i dobra. Ako je desetak ljudi ovde reklo da je igra genijalna, onda je sigurno vredna probanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 12:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20863
Carmello Šešelj je napisao/la:
Dok nisu promenili (ne mogu da verujem da su pisali peticiju za to, kakav iskompleksirani jad od naroda to je nemoguće), kultura u BiH je uvek bila serbian, dok je u poslednjih nekoliko verzija bila podeljena između serbian i croatian. Staviti bosnian culture 1453. je komedija, i velika sramota za Paradox ako su promenili pod pritiskom zbog peticije, pošto sumnjam da ne znaju o čemu se radi, jer je količina istorijskih istraživanja u njihovim igrama na nivou najprestižnijih svetskih univerziteta.

Istražuju oni i to se vidi ali da im promakne takva glupost da cijelu bih stave samo serbian ili 1000 puta gore bosnian ili da stave romance kao kulturu dalmacije i dubrovnika. Dakle čista laž. Bezveze su to odradili. Također nema logike da makedonija ima srpsku umjesto bugarsku kulturu.
oko "balkana" se baš nisu potrudili, eto sve do nedavno nije bilo Slovenaca uopće.

Oko velikih zemalja se potrude male naprave preko one stvari.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Zanimvljivo da nisi našao zamerku da je kultura u Slovačkoj croatian. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58903
Lokacija: DAZP HQ
weasel je napisao/la:
Vidi da dosta vas igra EU4, je li tko uspio s Ulmom napraviti renovatio imperi :zubati

Ne znam jel tko vidio ali u zadnjem updatu su na područje BiH stavili bosnian culture a Istra Dalmacija i Dubrovnik su dobili romance culture.
Povijesni falsifikat na kvadrat, vjerojatno se uvlače ovi iz paradoxa žabarima. Nije mi samo jasno kako su stavili baznija culture, možda neki ih je netko od merhametlija tužio za UZP. =))

Po mome mišljenju Francuska je prejaka u igri kao i Turska, možda ne bi bilo loše nekako ubaciti broj ljudi u svakoj zemlji. Francuska nikada kroz povijest nije bila neki hegemon koji je drmao po Europi već su uglavnom gledali svoja posla do negdje 1550-ih kad kreće reformacija, prvi rat gdje se oni pokazuju kao sila je tridesetogodišnji rat dakle od 1600-ih do negdje 1750-ih je Francuska prvoklasna sila u EU nakon čega GB preuzima primat.
Turci su opravdano jaki do negdje 1600 godine poslje toga ih svi cipelare, dok su u igri balon koji neprestano raste.

Unatoč tome vjerojatno najbolja igra strategije ikad.

Osobno mi je najdraže igrati s Dubrovnikom, prvo trgovačka dominacija, zatim pomorska, nakon toga formiranje Hrvatske i onda do Moskve... :aleale


da, usrali su kulture s novim izlaskom, bosnian kultura i sve pravoslavno osim čini mi se Hercegovine i Donjih kraja (Donji kraji nisu više hrvatska kultura). ubacili dalmatinsku kulturu koja spada u talijansku grupu, ali može stvoriti hrvatsku i talijansku državu i primary je culture za Hrvatsku. glupost neopjevana, plus dodali slovenčad i Celje kao državu za sebe. i da, Hercegovina postoji kao odvojena država. :zubati

slika

s Hrvatskom se relativno lako isčupati iz personalne unije s Mađarskom, najlakše preko Otomana, a onda si dominantan protiv ovih malih državica uokolo. nekako prejednostavno, odustao sam nakon par dana kad sam izdominirao Mađarsku.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 15:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58903
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zanimvljivo da nisi našao zamerku da je kultura u Slovačkoj croatian. :zubati


to nisam skužio, u kojoj regiji. nema logike, koji k.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pardon, moj zajeb, u Crusader Kings 2 je kultura u Slovačkoj croatian ako igraš od najranijeg početka (kraj osmog veka), ne u EU4.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 12 kol 2020, 16:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20863
Bar su stavili nazad Hrvatsku na kartu iako nepravilno, Donji Kraji bi u toj 1444. godini trebali biti dio Hrvatske a ne Bosne.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 10:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20863
Kako vi rješavate problem reformacije, u zemljama koje nisu turbokatoličke kao Španjolska i Italija oni se šire kao požar.
Pogotovo su dosadni ukoliko se igra kao car HRE, uništavaju bilo kakav napredak.
Pored remove kebab, najdržava aktivnost je krečenje europe nazad u žuto od palvkastih fleka. :innocent

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58903
Lokacija: DAZP HQ
weasel je napisao/la:
Kako vi rješavate problem reformacije, u zemljama koje nisu turbokatoličke kao Španjolska i Italija oni se šire kao požar.
Pogotovo su dosadni ukoliko se igra kao car HRE, uništavaju bilo kakav napredak.
Pored remove kebab, najdržava aktivnost je krečenje europe nazad u žuto od palvkastih fleka. :innocent


ako se želiš zajebavati s tim, moraš napasti centre reformacije, okupirati ih i natjerati na promjenu religije u katoličku, na taj način uništiš centar reformacije i on više ne može konvertirati teritorije u blizini.

znam sam ponekad i s Hrvatskom konvertirati na protestante ako mi previše provincija zahvati (ne možeš dugo vratiti na katolike radi zelota). protestanti imaju dobre bonus, bolje od katolika, odlične za militarizam.

ili najbolje u igrici što postoji, kreirati Prusiju i nabrijati ju militaristički koliko ide pa šamaraš HRE, Rusiju, Francuze (za Francuze malo pretjerujem, oni su vojno tik do Prusa) i Poljake istodobno. samo disciplina, a svaki im general i državnik kao Napoleon. :zubati




_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 12:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20863
Disciplina 130%, protestantska etika, i sve do urala je tvoje. :zubati
Pruska je baš čudovište od 1650-ih do kraja igre.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 12:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15870
Igrao sam CK2 . Stvorio hrvatsko carstvo, istrijebio tzv bosansku i srpsku kulturu skoz i mađarsku vecinom i bio europska velesila. Dobrio Poljsku preko braka. Hrvatska od Jadranskog do Baltičkog mora . Od Istre do Crnog Mora. Moguće je kad uzimate novog feudalca tj plemića, promijenit mu ime i obiteljski grb. Tu sam sve povijesne loze napravio. Fora je igra. Nisam dugo igrao. Uskoro bi trebalo izac CK3

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 12:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15870
Najbolje je kad postane moguće namjestit da najmlađi sin bude nasljednik. Štancat djecu dok ne dobiš genijalca i onda u celibat.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 12:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15870
Također neke regije i gradovi u Mađarskoj automatski dobe hrvatsko ime kad ih Hrvatske zauzme, za neke sam guglao hrvatske nazive i mijenjao.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58903
Lokacija: DAZP HQ
meni CK2 nije odgovarao jer se vrti oko dinastije, a ne države, nikako nisam uspjevao konsolidirati kraljevstvo, umre kralj braća razdvoje kraljevinu. EU4 se ipak vrti oko države, dinastije su manje bitne, više u kontekstu osvajanja preko personalne unije.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Igrice kao izduvni ventil
PostPostano: 14 kol 2020, 12:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15870
dudu je napisao/la:
meni CK2 nije odgovarao jer se vrti oko dinastije, a ne države, nikako nisam uspjevao konsolidirati kraljevstvo, umre kralj braća razdvoje kraljevinu. EU4 se ipak vrti oko države, dinastije su manje bitne, više u kontekstu osvajanja preko personalne unije.


E to je problem na pocetku, pogotovo kod vecih drzava. Kasnije kad malo tehnoloski se razvis mozes promijenit nasljedne zakone da nasljednik dobi sve što i otac. Braća su malo ljuta ali mozes im dat po jednu regiju da budu vazali pa budu zadovoljniji.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO