HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
caporegime je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:


je li capo..ti si o tome informiran..gdje bi se mogli naći memoari Iće purgera..


iskreno..ne znam.
ali mogu pitati.



aj pitaj...volio bi to pročitat..vele da je štivo za peticu..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 13:47 
Offline

Pridružen/a: 18 sij 2010, 01:23
Postovi: 16
Pa te dve sveske su kružile Splitom,pa se može lepo pitati zašto ih nisu objavili javno,mogao bi Žan kao njihova legenda reći nešto na tu temu,očito u tim beleškama Purgosa ima nešto što se kosi sa pričama Torce,kažu da je Ićo sam beležio u njih svoje dojmove,a ljudi koji su hodali uz njega znaju da se taj nije skrivao,ni rečju ni delom...
p.s.ajde da se ne fabrikuju biografije,nikakvog Kninskog vojnog dela nije bilo u Splićinoj biografiji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
lotos je napisao/la:
Pa te dve sveske su kružile Splitom,pa se može lepo pitati zašto ih nisu objavili javno,mogao bi Žan kao njihova legenda reći nešto na tu temu,očito u tim beleškama Purgosa ima nešto što se kosi sa pričama Torce,kažu da je Ićo sam beležio u njih svoje dojmove,a ljudi koji su hodali uz njega znaju da se taj nije skrivao,ni rečju ni delom...
p.s.ajde da se ne fabrikuju biografije,nikakvog Kninskog vojnog dela nije bilo u Splićinoj biografiji


sam splićo je tvrdio da je probijao koridor....
kako ja ne poznam čovjeka, to sam imao prilike samo pročitati.
od njega naravno, a sad šta on priča....


a šta se ti hvataš za iću? rađe negdje iskopaj ispovesti pece pankera pa da se svi dobro nasmijemo.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
ma jeeebo ih Tuđman..jel to taj...

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 18:18 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
Inkvizitor je napisao/la:
ma jeeebo ih Tuđman..jel to taj...

aha..sad navodno radi na nekoj bengi u zemunu..a njegov broj je imalo pola ex yu scene i znao dolazit na kolodvor kad netko dolazio u beograd,da razmjenjuje price :zubati ..

kad vec neki spominju Z...sigurno pamte i pricu kad Vojvoda pricao po begesu kako natuko Z. a onda ga ovaj susreo kad gostovali u beogradu i pitao ga sto prica da ga tukao,a vojvoda njemu..neznam ja o kom pricas,nisam ti ja taj :aleale

Pampi po svim pricama jest bio ludjak,al je dobio batina u zagrebu,a imao i zanimliv susret sa armadom u beogradu,kad mustavljen noz pod grlo..njemu navodno bata trlaja zabranio dolazak na jug,nakon sto dobili batina od cigana na autokomandi,a on pobejgao..

i najjaca bjezanija je 88 na kolodvoru,kad boyse cekala mjesana ekipa cigana i grobara..kao nisu vjerovali da ce bbb puno doci..ostatak price nek isprica netko od srba na forumu..tad je S. nabio one cigane koji dosli na JNA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 18:34 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
na kosarku se otislo i u atenu,novi sad 87 i taj aek..prilika jer igrali u europi..ima cak i prica kad K. D. i jos par njih otisli na zvezdu sredinom 80-tih ..fora je prica je smjesteni i receno im da ne navijaju i ne provociraju domacine..krece tekma,aco ima loptu i sa 8 metara sasije tricu..nasi se svi dizu,K. vadi crven-bijelo-plavi sal i krece dvorana prema njima :zubati ..ima i fotki sa nekih utakmica..prejake oldskul fotke..

a posto momak iz UF,koje bi danas rijetko tko htio sresti,ima prica kad dva tjedna prije zvezde gostovali u zagrebu..tada na stadionu pjevali od topole do topole,al prije tekme nisu bili tako glasni..docekani vec na kolodvoru,a ona pobjegli u taksiju..saznalo se da otisli do hotela laguna,hotel vam kod kranjceviceve u zagrebu,a onda pocela tarapana kroz hotel..znam da ima i nekih novinskih isjecaka o tome dogadjaju..danas su stvarno izrasli u jednu od jacih skupina..navodno nabili cigane u vise rpilika,a grobari im nisu neko vrijeme dolazili na banjicu..otisli u pazar,iako se cijeli grad digao na njih,al su odradili i to..al posto nenam previse,nebi ja vise o tome..
uglavnom,ima fora prica..
a Ico je legenda,bas legenda i ovi koji ga ismijavaju na youtubu sa bas *** od navijaca,kako im rekao..80% smo takvi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
patriot je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:
ma jeeebo ih Tuđman..jel to taj...

aha..sad navodno radi na nekoj bengi u zemunu..a njegov broj je imalo pola ex yu scene i znao dolazit na kolodvor kad netko dolazio u beograd,da razmjenjuje price :zubati ..

kad vec neki spominju Z...sigurno pamte i pricu kad Vojvoda pricao po begesu kako natuko Z. a onda ga ovaj susreo kad gostovali u beogradu i pitao ga sto prica da ga tukao,a vojvoda njemu..neznam ja o kom pricas,nisam ti ja taj :aleale

Pampi po svim pricama jest bio ludjak,al je dobio batina u zagrebu,a imao i zanimliv susret sa armadom u beogradu,kad mustavljen noz pod grlo..njemu navodno bata trlaja zabranio dolazak na jug,nakon sto dobili batina od cigana na autokomandi,a on pobejgao..

i najjaca bjezanija je 88 na kolodvoru,kad boyse cekala mjesana ekipa cigana i grobara..kao nisu vjerovali da ce bbb puno doci..ostatak price nek isprica netko od srba na forumu..tad je S. nabio one cigane koji dosli na JNA


a što ti daješ samo inicijal.

pa svi znaju o kome se radi..

osim mene.. :zubati

S. je Sarma..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 19:00 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Inkvizitor je napisao/la:
ma jeeebo ih Tuđman..jel to taj...





taj
:sega :sega skuži kako mu u pola priče pjevaju iza leđa

-svima nama peca *** pušio

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
dosta dobrih priča je napisao klokan još na starom bbb forumu. šteta što tih tekstova više nema.

ispravit ću patriota. UF su ipak više vrijedili prije.
cijela srpska scena otkad im se događa represija kakva se kod nas događa već više od 5 godina naglo pada.
bit će tu i baklji i koreografija i slično ali neke akcije...sve manje.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
caporegime je napisao/la:
dosta dobrih priča je napisao klokan još na starom bbb forumu. šteta što tih tekstova više nema.

ispravit ću patriota. UF su ipak više vrijedili prije.
cijela srpska scena otkad im se događa represija kakva se kod nas događa već više od 5 godina naglo pada.
bit će tu i baklji i koreografija i slično ali neke akcije...sve manje.



sjećam se toga..

najjače je bilo kad su putovali vlakom na finale kupa sa Veležom u Beograd..pa on stavio zvezdin šal iz fore..pa ga natamburali u vlaku...jedva se micao...i onda se iskrcaju u Beogradu pa ih natamburaju kod Kuće Cvijeća..on zaspo..probudio se..a ono tuku ga.. :zubati

to je bilo onda kad je Kalimero lancom od bicikla polomio facu nekom grobaru, deliji kome li pa je morao na sud..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
Inkvizitor je napisao/la:

a što ti daješ samo inicijal.

pa svi znaju o kome se radi..

osim mene.. :zubati

S. je Sarma..

da sarma..ima saku ko pola moje glave,al doslovno..
ovo je istina sto capo pise..jebali nas max kad kod nas pocela represija,a oni su ladno palili baklje na ogradi,pola metra od murije..sad kada ih stisli,vise nisu tako glasni..napokon im i vize ukinuli,a jedan je tvrdio da ce imati 5,000 al bas ekipe na gostovanjima zvezda :sega :sega ..
no to je sadasnjost,a tema su ex yu price..samo da se osvrnem na klip..pise 20 godina od rusenja maksimira i neka im,mogu pisati sta oce..mnogi i kod nas govore da nam delije srusile stadion itd..al ima slika kad se trga prijedor sa ograde i do juga dolazi 10-ak ljudi,a ovi sa stajanja hvataju bjezaniju kakva je rijetko vidjena..pa onda na ovom klipu oko 5 minute bjeze od neznam tocno koga?!sake ljudi koja ih naterala u bijeg na jugu..inace ispricano mi da momci iz zg 80 trebali biti na jugu,cini mi se da upamtio da i karte vec kupljene imali,al u zadnji tren odlaze na sjever..tko zna kakva je to ekopa bila,taj zna da bi i prica sa juga bila drukcija..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
patriot je napisao/la:
Inkvizitor je napisao/la:

a što ti daješ samo inicijal.

pa svi znaju o kome se radi..

osim mene.. :zubati

S. je Sarma..

da sarma..ima saku ko pola moje glave,al doslovno..
ovo je istina sto capo pise..jebali nas max kad kod nas pocela represija,a oni su ladno palili baklje na ogradi,pola metra od murije..sad kada ih stisli,vise nisu tako glasni..napokon im i vize ukinuli,a jedan je tvrdio da ce imati 5,000 al bas ekipe na gostovanjima zvezda :sega :sega ..
no to je sadasnjost,a tema su ex yu price..samo da se osvrnem na klip..pise 20 godina od rusenja maksimira i neka im,mogu pisati sta oce..mnogi i kod nas govore da nam delije srusile stadion itd..al ima slika kad se trga prijedor sa ograde i do juga dolazi 10-ak ljudi,a ovi sa stajanja hvataju bjezaniju kakva je rijetko vidjena..pa onda na ovom klipu oko 5 minute bjeze od neznam tocno koga?!sake ljudi koja ih naterala u bijeg na jugu..inace ispricano mi da momci iz zg 80 trebali biti na jugu,cini mi se da upamtio da i karte vec kupljene imali,al u zadnji tren odlaze na sjever..tko zna kakva je to ekopa bila,taj zna da bi i prica sa juga bila drukcija..


ŠBBKB..ali trebali su bit na jugu.

ako se već mislio ulazit u sukobe. To je veeeeeliki propust.

Sjećam se te scene kad se trga trans sa ograde a Delije rade stampedo prema vrhu tribine.

najjača je jedna scena di jedan Boys šajba Deliju u glavu a ovi stoje oko njega i gledaju a tek onda skuže da njihov dobija..onda zamahnu šakom a ovaj se ladno odšeta.. :zubati

ima tu minusa i pluseva i za jedne i za druge..

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 vel 2010, 19:53 
Offline

Pridružen/a: 18 sij 2010, 01:23
Postovi: 16
patriot je napisao/la:
na kosarku se otislo i u atenu,novi sad 87 i taj aek..prilika jer igrali u europi..ima cak i prica kad K. D. i jos par njih otisli na zvezdu sredinom 80-tih ..fora je prica je smjesteni i receno im da ne navijaju i ne provociraju domacine..krece tekma,aco ima loptu i sa 8 metara sasije tricu..nasi se svi dizu,K. vadi crven-bijelo-plavi sal i krece dvorana prema njima :zubati ..ima i fotki sa nekih utakmica..prejake oldskul fotke..

a posto momak iz UF,koje bi danas rijetko tko htio sresti,ima prica kad dva tjedna prije zvezde gostovali u zagrebu..tada na stadionu pjevali od topole do topole,al prije tekme nisu bili tako glasni..docekani vec na kolodvoru,a ona pobjegli u taksiju..saznalo se da otisli do hotela laguna,hotel vam kod kranjceviceve u zagrebu,a onda pocela tarapana kroz hotel..znam da ima i nekih novinskih isjecaka o tome dogadjaju..danas su stvarno izrasli u jednu od jacih skupina..navodno nabili cigane u vise rpilika,a grobari im nisu neko vrijeme dolazili na banjicu..otisli u pazar,iako se cijeli grad digao na njih,al su odradili i to..al posto nenam previse,nebi ja vise o tome..
uglavnom,ima fora prica..
a Ico je legenda,bas legenda i ovi koji ga ismijavaju na youtubu sa bas *** od navijaca,kako im rekao..80% smo takvi

Ovo je već izlaganje po meri,za taj dolazak u ZG 1990. već je dosta priča ispričano,ovo za taxi je istina,ne reče samo koliko je to ljudi čekalo na štajgi,ali da ne vuče na bilo kakav izgovor,a to šta se tiče pandura i represije to je već i ranije započelo,bar šta se Forsa tiče,pa takva je represija bila da je više od 50% ljudi poslano na odmaranje,naravno hteli su potpuno ugasiti grupu,čak su se pretili da će ugasiti sve grupe,al to je onaj šabanski pogled od njih,šta ćeš očekivat od pandura,nemoguća misija,za neko vreme sve po starom,sad malo zbog medija pritišću Groblje,donekle i Cigane,da primire javnost,al neće to da bude duže vreme.

evo Maximir ...

http://yfrog.com/i321901987208j


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 02 tra 2010, 12:03 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Inkvizitor je napisao/la:
Navijačka scena je ako gledaš na grupe trajala kratko ali intezivno. Nije početak navijanja samo odkad postoje ultra definirane grupe. Npr grobari su svoj zenit imali prije tog vremena.

Ne bi se složio da je bilo smam par značajnjih gostovanja. Bilo je to 10 godina stalnog nabrijavanja a i ranije je bilo značajnjih podhvata.

Evo jedan mit. Navodno su Vinkovci bili najzajebaniji, ne kao gostovanje nego kao prolaz jer je tu bilo željezničko čvorište, pa su vlakovi stajali. Delije i grobari vele da je tu bilo zajebanije nego u Zagrebu.


Nemam sad vremena ubacit link ali ima o tome na youtube "sprski" dokumentarac ali dobar je zve se :"fudbal, nogomet i jos po nesto" ima 8 epizoda neznam u kojoj ali spominju se Vinkovci!! Zvali su ga, ne samo Srbi, navijacki Stalnigrad. Tu je bilo Sukoba zbog te petlje zeljeznicke, ali su Vinkovci kratko vrijeme igrali u prvoj ligi i bili su opasni jer, kako prcaju, svi su navijli za svoj klub u gradu a u gradu je bilo puno umirovljeni vojnika pa tako u slucaju frke i oni starci po parku odma vade pistolje i navijaci sa strane u se bojali zato sto je sa svi strana prijetila opasnot.
U glavnom pogledaj dokumentarac sve ce ti bit jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
lider30 je napisao/la:
Mislim da je navijačka EX YU scena vrlo kratko trajala. Faktički tek četiri maksimum pet godina je trajala i obilježava je počeci svih značajnijih skupina osim Torcide.

Bilo je to vrijeme početka, velikog entuzijazma, malo osjećaja da se djeluje underground. I malo kasnije dobar instrument za nacionalna gibanja i nacionalizam. Osobni+o nisam sudjelovao, ali sam mnogo pratio.
Imao si ipak dosta kvalitetnu ligu, puno gradova i samim tim veću mogućnost usporedbe, kopiranja, natjecanja jednih s drugim.

Kad se osvrneš skoro da i nije bilo nekog značajnijeg gostovanja (možda Delije u Maksimir, Torcida na finale kupa u Beograd) gledajući sa današnjeg aspekta, osim gradskih derbija.

Bio je neki mit u to vrijeme, sad ne znam koliko je točan. Onako pojednostavljeno:

Torcida - najbolja atmosfera.
BBB - najagresivniji za fajt.
Delije - najbrojnija skupina.
Grobari - najbolje pjesme.


BBBoys-i su redovno dobijali po labrnji od Torce,Delija ,Grobara ,pa i od jada i cemera kakave su Horde Zla...jedine tri respektabilne navijacke skupine u to vrijeme su bile Torcida,Grobari i Delije ostalo su bili kvartovski djilkoshi ... a ovi danasnji tifozi su smijesni ,prvo jer nemaju konkurenciju,drugo jer imaju banana ligu i automatizmom navijaju za banana klubove i najveca parodija kao slag na tortu je npr derbi u Vrapcicima, smijeh zivi ... cuj Vrapcicima,oni koji su imali priliku gledati kako igraju Piksi,Tuce,Mlinaric i slicni igraci,znaju o cemu govorim...ovu ligu treba raspustiti i sve igrace Premier lige poslati u amatere,znaci od 07-15 casova zeljezara i onda lagani trening na terenu tipa Vrapcici...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 12:27 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
zlatni_ljiljan je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Mislim da je navijačka EX YU scena vrlo kratko trajala. Faktički tek četiri maksimum pet godina je trajala i obilježava je počeci svih značajnijih skupina osim Torcide.

Bilo je to vrijeme početka, velikog entuzijazma, malo osjećaja da se djeluje underground. I malo kasnije dobar instrument za nacionalna gibanja i nacionalizam. Osobni+o nisam sudjelovao, ali sam mnogo pratio.
Imao si ipak dosta kvalitetnu ligu, puno gradova i samim tim veću mogućnost usporedbe, kopiranja, natjecanja jednih s drugim.

Kad se osvrneš skoro da i nije bilo nekog značajnijeg gostovanja (možda Delije u Maksimir, Torcida na finale kupa u Beograd) gledajući sa današnjeg aspekta, osim gradskih derbija.

Bio je neki mit u to vrijeme, sad ne znam koliko je točan. Onako pojednostavljeno:

Torcida - najbolja atmosfera.
BBB - najagresivniji za fajt.
Delije - najbrojnija skupina.
Grobari - najbolje pjesme.


BBBoys-i su redovno dobijali po labrnji od Torce,Delija ,Grobara ,pa i od jada i cemera kakave su Horde Zla...jedine tri respektabilne navijacke skupine u to vrijeme su bile Torcida,Grobari i Delije ostalo su bili kvartovski djilkoshi ... a ovi danasnji tifozi su smijesni ,prvo jer nemaju konkurenciju,drugo jer imaju banana ligu i automatizmom navijaju za banana klubove i najveca parodija kao slag na tortu je npr derbi u Vrapcicima, smijeh zivi ... cuj Vrapcicima,oni koji su imali priliku gledati kako igraju Piksi,Tuce,Mlinaric i slicni igraci,znaju o cemu govorim...ovu ligu treba raspustiti i sve igrace Premier lige poslati u amatere,znaci od 07-15 casova zeljezara i onda lagani trening na terenu tipa Vrapcici...


Bog te j..., evo još jednog jazavca koji nije vidio gostovanja a koji je čuo od jednog što je čuo kako jedan priča da slučajno preko ramena vidio u tempu podlistak o navijačima.

ajd molim te znalčino pametna napiši kad i gdje su to boysi dobijalii batina od navedenih.
ajde molim te!
pogotovo od šake jada koja se zove horde zla.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
je li šupčino sarajevska, napiši kad su i gdje boysi dobijali po labrnji.
opiši barem jedan događaj.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
caporegime je napisao/la:
je li šupčino sarajevska, napiši kad su i gdje boysi dobijali po labrnji.
opiši barem jedan događaj.

Jashareeee, ja ti fino kazem info iz prve ruke,a ti ono shanerski bezobrazno :palacgore1 Fino ti kazem sve shusha bila izuzev Torce koji su imali damu da prave nered po Begishu,fakat su ljudi imali damu za razliku od "purgerica" kako su od milja zvali Boyse u svakom malo ozbiljnijem gradu u SFRJ, ne velim ja da nije bilo par jebenih "shtemera" iz ZGB-a,ali kao skupina su bili tanki, :palacgore1 govorim o vremenu prije rata

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 12:51 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
zlatni_ljiljan je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
je li šupčino sarajevska, napiši kad su i gdje boysi dobijali po labrnji.
opiši barem jedan događaj.

Jashareeee, ja ti fino kazem info iz prve ruke,a ti ono shanerski bezobrazno :palacgore1 Fino ti kazem sve shusha bila izuzev Torce koji su imali damu pravi nered po Begishu,fakat su ljudi imali damu za razliku od "purgerica" kako su od milja zvali Boyse u svakom malo ozbiljnijem gradu u SFRJ, ne velim ja da nije bilo par jebenih "shtemera" iz ZGB-a,ali kao skupina su bili tanki, :palacgore1 govorim o vremenu prije rata


i ja govorim o vremenu prije rata, pa mi opiši neki događaj, neku utakmicu, neku šoru.
kad si već istupio tako suvereno ajd da čujem neki doživljaj. iz prve ruke.
evo za početak. znaš li malo pobliže zbivanja u sarajevu 90, ona prekinuta utakmica, u parku kod srednje tehničke škole?
20 boysa od toga 4-5- punoljetnih, pola srednje tehničke izlazi na velikom odmoru.
znaš li kako to izgleda kad stotinjak ljudi juriša pa nakon što im medo skine prvog, ta ista skupina piči nazqad u školu?
ili begi 88' čopor cigana u wc-u stadiona jna, a unutra samo sarma.
kako to izgleda kad jedan čovjek ruši sve po redu + teške tjelesne za cigana kojem je pukla vilica?
oćemo o tome kad je kalimero u begiju lancem razmonitaro cigana nakon što su neuspjelo napali njega klokana i još par dok su spavali na livadi?
a sjećaš li se 89' maksimir protiv partizana, što se dogodilo nakon što je murja utrpala oko 300-njak grobara u maksimir a boysi ušli malo zaobilazno i koliko je sekundi trajao otpor.
možda se sjećaš hajduka 88' i na istoku prva i jedina prava šora sa milicijom u kojoj je milicija dobila prvi put batine. puno je ljudi išlo poslije toga na metar-dva dana u gajbu
ima još toga samo pita.
i za promjenu napiši nešto. iz prve ruke haha

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
ili kako je to kad boysi došašvši u novi sad nalijeću na čopor grobara koji se spremaju na tekmu u beograd?
o 13. 5. 90' vjerujem da imaš tipično tadašnje bosansko mišljenje "kako su cigani rasturili maksimir" obzirom da vam je svima jezik bio duboko zaboden u cigansku guzicu?
bilo je tu još šora i šorica, i nikad ali nikad, kao grupa, boysi na gostovanju nisu dobili batine.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 13:03 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
caporegime je napisao/la:
ili kako je to kad boysi došašvši u novi sad nalijeću na čopor grobara koji se spremaju na tekmu u beograd?
o 13. 5. 90' vjerujem da imaš tipično tadašnje bosansko mišljenje "kako su cigani rasturili maksimir" obzirom da vam je svima jezik bio duboko zaboden u cigansku guzicu?
bilo je tu još šora i šorica, i nikad ali nikad, kao grupa, boysi na gostovanju nisu dobili batine.


Vidis kako si zaslijepljen mrznjom!
Ja nikad nisam gotivio ganeci nego bas Torcidu,uostalom kad spominjes 13.05 vecina Bosanca je gledala sa simpatijama na Bobana kad je odvalio onog papana drotovskog ,apropo "ganici razvalili Maksimir" pa lako ga je bilo razvaliti kad su imali muriju koja ih je branila od batina...iako su bili taj dan zasticeni puno Delija su dobilo po picki jer su napravili kardinalnu gresku i uputili se u razbijanje ZGB-a u malim grupama od po 10-15 ljudi ,e onda su ih BBB presretali po gradu i odrali od batina...evo i ovo ti je info doduse iz druge ruke

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 26 svi 2010, 13:11 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
zlatni_ljiljan je napisao/la:
caporegime je napisao/la:
ili kako je to kad boysi došašvši u novi sad nalijeću na čopor grobara koji se spremaju na tekmu u beograd?
o 13. 5. 90' vjerujem da imaš tipično tadašnje bosansko mišljenje "kako su cigani rasturili maksimir" obzirom da vam je svima jezik bio duboko zaboden u cigansku guzicu?
bilo je tu još šora i šorica, i nikad ali nikad, kao grupa, boysi na gostovanju nisu dobili batine.


Vidis kako si zaslijepljen mrznjom!
Ja nikad nisam gotivio ganeci nego bas Torcidu,uostalom kad spominjes 13.05 vecina Bosanca je gledala sa simpatijama na Bobana kad je odvalio onog papana drotovskog ,apropo "ganici razvalili Maksimir" pa lako ga je bilo razvaliti kad su imali muriju koja ih je branila od batina...iako su bili taj dan zasticeni puno Delija su dobilo po picki jer su napravili kardinalnu gresku i uputili se u razbijanje ZGB-a u malim grupama od po 10-15 ljudi ,e onda su ih BBB presretali po gradu i odrali od batina...evo i ovo ti je info doduse iz druge ruke


ma kakva mržnja.
ali kad javno izvališ kako su u vrijeme bivše juge boysi dobijali po labrnji, izvoli ispričaj konkretni događaj!
ja ih znam dosta i zbog toga se ne mogu složiti s tobom.boysi su natprosječno davali po labrnji samo štu bili najmanja, najnovija i grupa s najmanjom tradicijom.
ako poznaješ navijački pokret, najmanje se oprašta onom koji dođe novi pa te ponizi.
onda se sere naveliko i naširoko, trlja, brlja naklapa a da su sve šuplje priče.
ispričaj konkretni događaj, a ako ne znaš pitaj mene, puno toga ću ti moći reći.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 svi 2010, 11:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 17:43
Postovi: 683
Lokacija: USORA! HRHB
Capo imam pitanje.
Vidim da si na tribini aktivan 21.g., svaka čast. Nije lako izdržat ni 2-3g da te ne zgazi posao, obitelj ili nešto slično.
Sad me zanima, kad i gdje ti je bilo prvo gostovanje, ako se sjećaš i ako ti se da opiši?, kojoj podgrupi si pripadao/aš? Ono generalije...
Bilo bi dobro kad bi se još neko od starijih uključio pa da kaže kako je to izgledalo prije 20-tak godina.
To su bila vjerovatno zlatna vremena za navijače, a u to se sve umješao i nacionalizam.
Čitao sam na tribini o tom splići, tamo je pisao o pojavi nacionalizma među Bih grupama, ako se ne varam.

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 svi 2010, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Tadasnja navijacka scena bila je vrlo zanimljiva.. Trebalo bi biti 150% objektivan da bi se sve lijepo prikazalo, samo vrlo je tesko naici na takve. Ja nisam bio pripadnik niti jedne navijacke skupine "velike cetvorke" .. Iz Banjaluke sam pa skluzi kojoj sam skupini pripadao.. Imao sam tu srecu da stasavam bas u vrijeme nastajanja najveceg broja navijackih skupina bivse YU. Pokusat cu biti koliko toliko objektivan (iako priznam da simpatisem Boyse i bio sam prisutan na mnogim bitnim gostovanjima nakon 96.) i reci nesto o mom pogledu na skupine iz tog perioda.
Kao navijac imam (i imao sam) veliki respekt prema organizaciji i brojnosti "Delija" , tradiciji i atmosferi koju je stvarala "Torcida", navijackom stilu 'Grobara" ali ponajvise na upornosti, privrzenosti i nekoj "pacenickoj" snazi pravih drukera zvanih BBB.
Od samih pocetaka su jednostavno svi bili kontra njih. Jos u ex YU bili su svima "najsladji plijen" ti nacionalisti, ustase, kako ih se nazivalo. Beograd, Novi Sad, Banjaluka, Sarajevo, svugdje su "kidisali" na njih (prvenstveno narodna milicija). A BBB su sve to odbijali, i nastavljali po svome jos jaci no prije tih sukoba. Grlo i sake, bas onako kako treba, a za prave navijace nista drugo nije ni potrebno. Poslije, za Tudjmanove vlasti ,ponovo "kriz" na ledjima BBB-a, u svojoj zemlji opet po , ovaj puta, policijskom palicom. Opet bitka sa vlastima, opet patnja i borba za ime svoga kluba. Represije, policijske koje jos teze padaju od milicijskih, jer gore je kad te tvoj jebe.
Niko nije imao ovako tezak put, niti jedna navijacka skupina i to je fakat.. Niko nije htio skupljati bodove vise na nekoj drugoj skupini nego na Boysima. Koliko lazi, koliko hvalisanja, bez veznog, pa cak i od velikih skupina ne bi li se prikupio koji bod, pa makar lazni, i to najvise kod onih koji veze sa navijanjem nemaju.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 svi 2010, 12:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 17:43
Postovi: 683
Lokacija: USORA! HRHB
Evo kad smo već kod Banjaluke, zanima me kakav je bio nacionalni sastav tribine 90, tj. jezgre Lešinara?
Kad su počele prve diobe po toj osnovi?
Da nisi bio prisutan na utakmici kad je oko sokolovo ispraznilo tribinu sa Boysim? Samo da se ne javi netko tko će reći da je to još jedan mit.
To sam davno primjetio da svi pripadnici navijački skupina iz bivše juge imaju neku neopisivu potrebu osporavat Boyse iz tog vremena, obično u stilu da su bili na nivou HZ...

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO