HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 22 kol 2024, 00:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1875 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 71, 72, 73, 74, 75

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 35%  35%  [ 65 ]
2. Ne 46%  46%  [ 86 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 188
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 lip 2023, 11:11 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
Brane je napisao/la:
Da baš je mogla za vrijeme Juge reć da će se Juga raspast, pa 1989god je Goli Otok još uvijek radio i Sudovi se presudama slali ljude na Goli Otok.


Raspad Jugoslavije ne može biti tajna ako se već dogodio. U tome je poanta.

Rekli su da se tajne odnose na buduće događaje i da će ih javno otkriti 3 dana prije svakog događaja. Nema sad izvlačenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 lip 2023, 13:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72136
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
krstjanin je napisao/la:
dunno je napisao/la:

Ne mogu se tako izvući, jer su jasno najavili da će svaku tajnu otkriti 3 dana prije nego što se ostvari. Nema retroaktivno ništa. :biceovodobro

Imali su međuvremenu mnogo događaja koji su mogli biti tajna - rat kod nas, napadi 11. rujna, koronavirus, invazija na Ukrajinu... Jbg, nisu se snašli.


Da ali jedna od vidjelica je izjavila da se tajne ticu i Jugoslavije. Od smrti Jugoslavije je preko 30 godina. A kako nije otkrila prije smrti Jugoslavije. Kakva mi je tajna o Jugoslaviji sada?

Kazem ti ja tajne ce biti totalno glupe kao sto su i "poruke", a znak ce biti "puno ljudi"


"Tomislav: Dakle o tajnama sada ništa konkretno se ne može reći do momenta kada vam Gospa rekne da možete kazati. Mirjana: Da.
Tomislav: Uglavnom može li se ovo tvrditi: Neke tajne su vaše osobne naravi?
Mirjana: Ne. Ja nemam ni jednu tajnu da je baš osobno meni.
Tomislav: Ti nemaš, a inače Ivan ima osobnih tajni.
Mirjana: Meni su tajne ovako: za čovječanstvo uopšte, za svijet, onda za Međugorje, za Jugoslaviju i za još neke krajeve i u vezi znaka.
Tomislav: Dobro, u vezi znaka, onda to se odnosi na ovu župu.
Mirjana: Pa je na Međugorje. Ali ima još ovako nešto."


Ne da je vidjelica pogriješila, nego je poruka nevjerojatno točna. :D

Predvidjela je obnovu Jugoslavije. :zubati

Open Balkan je već na vratima. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 lip 2023, 15:34 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 08:32
Postovi: 2515
Lokacija: United States Of Balkan
Došli talijani sa old time vespama.
Poredali ih iza Crkve uz živu ogradu do vode.
Atrakcija. Extra

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 lip 2023, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5862
Robbie MO je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Da ali jedna od vidjelica je izjavila da se tajne ticu i Jugoslavije. Od smrti Jugoslavije je preko 30 godina. A kako nije otkrila prije smrti Jugoslavije. Kakva mi je tajna o Jugoslaviji sada?

Kazem ti ja tajne ce biti totalno glupe kao sto su i "poruke", a znak ce biti "puno ljudi"


"Tomislav: Dakle o tajnama sada ništa konkretno se ne može reći do momenta kada vam Gospa rekne da možete kazati. Mirjana: Da.
Tomislav: Uglavnom može li se ovo tvrditi: Neke tajne su vaše osobne naravi?
Mirjana: Ne. Ja nemam ni jednu tajnu da je baš osobno meni.
Tomislav: Ti nemaš, a inače Ivan ima osobnih tajni.
Mirjana: Meni su tajne ovako: za čovječanstvo uopšte, za svijet, onda za Međugorje, za Jugoslaviju i za još neke krajeve i u vezi znaka.
Tomislav: Dobro, u vezi znaka, onda to se odnosi na ovu župu.
Mirjana: Pa je na Međugorje. Ali ima još ovako nešto."


Ne da je vidjelica pogriješila, nego je poruka nevjerojatno točna. :D

Predvidjela je obnovu Jugoslavije. :zubati

Open Balkan je već na vratima. :zubati


Svejedno je trebalo biti otkriveno prije. Sad je i to proslost i javno dakle nije vise tajna ni prorocanstvo

Medjutim sta sam time htio reci, da su ocito i jasno "vidioci" naklapali svasta, a dogodilo se nije nista. Nadajuci se da ce vrijeme zaboraviti sta su lagali i izmisljali. Ali nemozes dokumentirane stvari sakriti. Mogao si izmisljati i lagati na pocetku. Kad se dokumentira onda vise nema izvlacenja.

Dakle Mirjana je jasno rekla da tajne dane njoj nisu pribvatne niti upucene samo njoj vec za javnost i da ce se otkriti uvjek 3 dana prije nego se dogode.
Dakle pitanje je sta se moze otkriti jos o Juggoslaviji koja ne postoji vec neko vrijeme. Odgovor je NISTA

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 lip 2023, 16:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37538
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
VIDJELICA MARIJA PAVLOVIĆ LUNETTI

Citat:
- Jesi li se ikad zapitala, zašto je Gospa izabrala baš Međugorje, i jesi li je ikad pitala: Zašto, Gospe, govoriš s nama baš naš hrvatski jezik, a ne talijanski naprimjer?

- Zato što je hrvatski bio jedini jezik koji smo mi vidioci znali tamo davno na početku ukazanja, 24. i 25. lipnja 1981. Tako je Gospa s djecom u Fatimi govorila portugalski, u Lurdu sa svetom Bernardicom francuski, a ovdje s nama u Hercegovini govori hercegovački, ha, ha.

- Pa baš, hrvatski po hercegovačkoj varijanti, da se kojim slučajem ukazala u Splitu onda bi govorila dalmatinski hrvatski...

E, baš tako...

- Ti si vidjela raj... Svi u počecima ukazanja, ako se ne varam...

- Jakov i Vicka su otišli u raj, Gospa ih je povela bila tamo, odnosno i fizički su bili u raju, dok smo mi ostali samo vidili raj.


https://www.hercegovina.info/vijesti/bi ... ka/214188/

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 26 lip 2023, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5862
Vidjelica Ivanka Ivanković Elez imala je redovito godišnje ukazanje 25. lipnja 2023. Prigodom posljednjeg svakodnevnog ukazanja 7. svibnja 1985. Gospa je Ivanki, povjerivši joj posljednju, 10. tajnu, kazala da će tijekom cijelog svog života imati ukazanje jedanput u godini i to na obljetnicu ukazanja. Tako je bilo i ove godine.

Ukazanje, koje je trajalo sedam minuta (18:38h -18:45h), Ivanka je imala u svojoj obiteljskoj kući. Ukazanju je bila nazočna samo Ivankina obitelj, prenosi medjugorje.hr.

Nakon ukazanja vidjelica Ivanka je rekla:

Gospa je dala slijedeću poruku: „Dječice,potrebna sam vaše molitve. Molite, molite, molite!“

slika


Zar joj je trebalo citavih 7 minuta za ovu obimnu "poruku" :confused1 Ili joj je opet dala na nekom tajnom jeziku i abecedi pa dok je prevela

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2023, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 08:32
Postovi: 2515
Lokacija: United States Of Balkan
Obljetnica Gospina ukazanja u Međugorju, neki se došli posebno zahvaliti: "Ovo nam je Vatikan"

Citat:
Tisuće i tisuće vjernika pohodile su u nedjelju Međugorje. Obilježila se 42. godišnjica ukazanja. Vjernici su stigli iz svih krajeva svijeta. Dobro su popunjeni i hoteli.

Molitva i pjesma. Slika je to Međugorja u nedjelju. "Meni je Međugorje sve. Što se tiče Vatikana, mi ga nikad nećemo vidjeti. A ovo nam je Vatikan", rekla je Zora, hodočasnica iz Livna.

Prema riječima međugorskog župnika očekuje se oko 20 tisuća hodočasnika. Gotovo da nema zemlje odakle nisu došli


https://www.google.com/amp/s/dnevnik.hr ... 88485.html

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2023, 19:49 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
Miracle of Spinning Sun after Public Apparition with Visionary Marija Medjugorje: https://www.youtube.com/watch?v=0ZTpBabkTFA

Dvorac kao u Disneylandu, javno ukazanje, sunce "pleše" dok ljudi izravno bulje u njega... Duhovni i arhitektonski kič do daske. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 16 srp 2023, 23:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 11:29
Postovi: 72136
Lokacija: Institut za razna i ostala pitanja
slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 17 srp 2023, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7175
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Ići ćeš u sred pakla... :biceovodobro

Zamisli nešto kao današnja vrućina, pa još 100 puta gore od toga... :smajl043

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 05 sij 2024, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 18:09
Postovi: 19391


Prate vas Ukrajinci. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 27 lip 2024, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 08:32
Postovi: 2515
Lokacija: United States Of Balkan
43
https://www.jabuka.tv/deseci-tisuca-vje ... medugorju/

Citat:
Vjernici su stigli iz 24 zemlje svijeta, a Ured informacija bilježi službeno prijavljene hodočasnike iz Španjolske, Portugala, Češke, Slovačke, Slovenije, Hrvatske, Rumunjske, Francuske, Italije, Njemačke, Poljske, Austrije, Mađarske, Ukrajine, Litve, Irske, Kolumbije, Kostarike, Meksika, SAD-a, Brazila, Koreje, Kine i Novog Zelanda


:love:

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 4648
Kakvo spining sun? O cemu oni pricaju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5862
Eminencija je napisao/la:
Kakvo spining sun? O cemu oni pricaju?



Ako si bio u Medjugorju kadgod kad je neko dogadjanje obicno svaki put netko vidi spining sun. Bulji u sunce i tvrdi da sunce plese ili tako nesto. U nedostatku "obecanih ili neobecanih" cuda vjernici obicno sve pokusaju kopirati iz Fatime te tvrde da su nesto vidjeli. Problem je sto taj spining sun u Medjugorju vide obicno pojedini, a u Fatimi su takozvano cudo sunca vidjeli svi dakle oko 100 000 ljudi te i u okolici kilometrima daleko od dogadjaja te je bilo jasno najavljeno od vidjelaca da ce se dogoditi.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 09:56 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
U općem katalogu čudesa, to sa suncem je vjerojatno najbezveznije i najjeftinije. Čak su Allahova imena u presječenoj lubenici impresivnija od toga. =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 10:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 9932
Upozorenja: 1
Ako se Marija zaista ukazala, da li je to uradila na zapovijed Boga?

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5862
Nije. Sama obilazi di joj cefne

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 11:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 959
Karabaja je napisao/la:
Ako se Marija zaista ukazala, da li je to uradila na zapovijed Boga?


To nitko ne zna.
Ali sa sigurnošću možemo reći da je takvih ukazivanja bilo, ne samo kod nas nego diljem svijeta i kroz stoljeća.
Ukazanja (La Salette, Lourdes, Fatima...) su gotovo uvijek događala maloj djeci, zbog čega se može isključiti izmišljena priča, ta djeca koja su inzistirala na svojoj priči sve do svoje smrti.

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 28 lip 2024, 13:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2018, 00:02
Postovi: 4648
krstjanin je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:
Kakvo spining sun? O cemu oni pricaju?



Ako si bio u Medjugorju kadgod kad je neko dogadjanje obicno svaki put netko vidi spining sun. Bulji u sunce i tvrdi da sunce plese ili tako nesto. U nedostatku "obecanih ili neobecanih" cuda vjernici obicno sve pokusaju kopirati iz Fatime te tvrde da su nesto vidjeli. Problem je sto taj spining sun u Medjugorju vide obicno pojedini, a u Fatimi su takozvano cudo sunca vidjeli svi dakle oko 100 000 ljudi te i u okolici kilometrima daleko od dogadjaja te je bilo jasno najavljeno od vidjelaca da ce se dogoditi.

Nema.

Imas nekoliko dokumentiranih svjedoka iz fatime koji tvrde da su 100 000 ljudi vidjeli sto I oni.
Vecina ljudi netvrdi da je to vidjela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 02 srp 2024, 15:56 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
Eminencija je napisao/la:

Imas nekoliko dokumentiranih svjedoka iz fatime koji tvrde da su 100 000 ljudi vidjeli sto I oni.
Vecina ljudi netvrdi da je to vidjela.


Fatimski i međugorski promoteri se služe istim metodama.

Razlika je samo u "doktrinarnoj čistoći" pa je tradicionalistima Fatima prihvatljiva, dok će svakom međugorskom čudu gledati u zube jer su vidioci modernisti koji Gospi stavljaju u usta ono što su ih naučili lokalni drugokoncilski fratri. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 02 srp 2024, 16:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25271
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jednom sam čitao knjigu o Međugorskum porukama. Tu su bile navedene sve mjesečne poruke vidjelice... ne znam... Mirjane?

I baš sam poredio poruke.Poredio u smislu da sam tražio neke znakove koji se navode pred neke važne događaje, npr početak rata.

Našao sam da postoje neki dramatični izrazi pred takve "važne mjesece". Npr sjećam se da bi tada Gospina poruka sadržavala "Pozivam vas da se molite kao nikada do sada", za razliku od "običnih mjeseci" gdje se koristio izraz "Pozivam vas da se molite" bez onoga "kao nikada do sada".

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 03 srp 2024, 01:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 22:29
Postovi: 1838
Ne znam, ali se ne zafrkavam s božanskim stvarima
Znam neke ljude koji su 81-e išli gore i kažu da nisu ništa vidili
No to ne diskreditira cijela ukazanja

Međugorje nije dovoljno pronovirano
Zašto nema status u ravnini Lourdesa ili Fatime pa da slušam papu na onom platou?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 03 srp 2024, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5862
Bobovac je napisao/la:
Jednom sam čitao knjigu o Međugorskum porukama. Tu su bile navedene sve mjesečne poruke vidjelice... ne znam... Mirjane?

I baš sam poredio poruke.Poredio u smislu da sam tražio neke znakove koji se navode pred neke važne događaje, npr početak rata.

Našao sam da postoje neki dramatični izrazi pred takve "važne mjesece". Npr sjećam se da bi tada Gospina poruka sadržavala "Pozivam vas da se molite kao nikada do sada", za razliku od "običnih mjeseci" gdje se koristio izraz "Pozivam vas da se molite" bez onoga "kao nikada do sada".


Zato sto si trazio. Ako bolje proucis i pogledas vidjet ces da se bar dva puta godisnje daju takve poruke i to uvjek istog sadrzaja "Danas kao nikad...." Dakle nista posebno i nista iznenadjujuce.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 04 srp 2024, 08:42 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 17:53
Postovi: 2282
estoyAqui je napisao/la:

Međugorje nije dovoljno pronovirano
Zašto nema status u ravnini Lourdesa ili Fatime pa da slušam papu na onom platou?


Zato što vidioci (ili fratri) nisu znali kad treba stati. Ponijelo ih previše.

Ali nije to ništa što se ne može popraviti protekom vremena. Za 50 godina se nitko neće sjećati ni najavljenih čudesa ni potvrđenih laži (već sada se ignoriraju naveliko), a ljudi će i dalje dolaziti tamo i osjećati "pozitivnu energiju", isto kao i na piramidama u Visokom. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 04 srp 2024, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2023, 11:49
Postovi: 1065
Imam dosta rodbine u okolici , pa je tako Vicka često bila na nekim obiteljskim okupima.

Mi,kao djeca, smo prilično složni bili da je mahnita skroz.

_________________
The subtle tongue, the sophist guile, they fail when the broadswords sing;

Rush in and die!, dogs- I was a man before I was a king.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1875 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 71, 72, 73, 74, 75

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO