|
|
Stranica: 15/21.
|
[ 518 post(ov)a ] |
|
| Autor/ica |
Poruka |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 02 vel 2015, 15:56 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01 Postovi: 19712
|
Citat: Lagumdžija:Sutorina ne može biti dio BiH
Sutorina ne može biti dio Bosne i Hercegovine (BiH), jer ona prava izvlači iz Badinterove komisije u kojoj se ne pominju granice AVNOJ- ske Jugoslavije, kazao je ministar vanjskih poslova BiH Zlatko Lagumdžija.
On smatra da BiH sa geografske, istorijske i političke tačke gledišta ima pravo na Sutorinu.
Badinterova komisija je arbitražni organ koji je 91. uspostavilo Vijeće ministara Evropske ekonomske zajednice (sadašnje EU) čiji je zadatak bio da rješavajem spornih pravnih pitanja pospješi mirno rješavanje krize u SFRJ.
Lagumdžija je na svom blogu napisao da BiH ne smije sebe dovesti u poziciju da na bilo koji način, a naročito odlukom parlamenta, daje sumnju u odnos prema Badinterovoj komisiji.
"Da jednom rezolucijom kažemo da svoja prava ne izvlačimo iz Badinterove komisije, već iz Berlinskog kongresa ili drugih „pred-Badinterovih“ istorijskih činjenica," napisao je Lagumdžija.
U Badinterovom mišljenju se navodi da „narod ima pravo na samoopredjeljenje, ljudska prava i slobode, ali bez izmjena granica u trenutku nezavisnosti osim ako se države ne dogovore suprotno".
Lagumdžija je dodao da su granice koje je BiH posjedovala u katastarskim knjigama, na teritorijama na kojim je u tom trenutku imala izvršnu i sudsku vlast, u trenutku priznanja, granice koje ona i dalje posjeduje.
"Na osnovu toga su države bivše Jugoslavije izvršile uzajamno priznanje. Otvarajući, negirajući to, čak i nečim što liči na negiranje toga, dolazimo u poziciju da mi ne priznajemo ono što niko od nas nije ni tražio da priznamo. Jer to i bez nas kaže međunarodno pravo. Ovako bi se sami doveli u poziciju da Školj kod Neuma postane upitan”, naveo je on. Izvor: http://www.slobodnaevropa.org/archive/news/20150202/500/500.html?id=26825717
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Tuta
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 02 vel 2015, 16:02 |
|
Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41 Postovi: 9712
|
|
Osim toga Ministarstvo za Konstituantu je 20. kolovoza 1945. tražilo od federalnih jedinica da im dostavi podatke o granicama. Federalna BiH je 29. kolovoza utvrdila svoje granice bez Sutorine, a Federalna Crna Gora 2. rujna je utvrdila svoje granice sa Sutorinom. Dakle obavijestili su Ministarstvo za Konstituantu o takvim granicama. To je bio uvjet za donošenje ustava - sređene granice. Ustav je donesen 31. siječnja 1946. i ne može djelovati retroaktivno. Dakle i po jugoslavenskim zakonima - Sutorina je crnogorska. Badinterova komisija je ocijenila da su međunarodne granice one zatečene u trenutku raspada Jugoslavije.
Dakle - ne postoji mogućnost da BiH dobije Sutorinu. Oni Srbe hoće vuć za nos, ali ne dajte se.
Ali kažem - i u nekom slučaju ako bi BiH dobila Sutorinu, ona ne će pripasti Srpskoj, jer Bošnjaci bi imali jako dobre argumente da to tako bude.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Sandalj
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 03 vel 2015, 16:48 |
|
Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04 Postovi: 1877 Lokacija: Stara Hercegovina
|
BBC je napisao/la: Nema ni arbitraže, završena priča. Bakir će morati smisliti novu ublehu za svoje gladne i siromašne Brote. Citat: “Stav naše zemlje po tom pitanju je jasan. To je da je Sutorina dio Crne Gore zauvijek, mi o Sutorini kao teritoriji nećemo nikada pregovarati i nikada nećemo prihvatiti arbitražu i Međunarodni sud pravde”, kazao je crnogorski predsjednik. Čuj ne želi arbitražu? Čega se boji, pa zar nije sve jasno da je Sutorina crnogorska. 
_________________ Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)
Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Vladimir RUS
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 03 vel 2015, 16:55 |
|
Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01 Postovi: 19712
|
Citat: Sutorina nije dio BiH Za pojedine političare i naučnike u Bosni i Hercegovini, još nije okončana priča o razgraničenju sa Crnom Gorom, iako i iz Komisije za granice te države, priznaju da Sutorina nije dio teritorije BiH.  Zbog razmirica oko Sutorine, BiH je pozvala svog ambasadora na konsultacije u Sarajevo, a Crna Gora je odgodila imenovanje ambasadora u BIH. U Crnoj Gori se inicijativa poslanika u parlamentu BiH Denisa Bećirovića za poništenje ugovora o granici uglavnom smatra unutrašnjopolitičkim populističkim manevrom. Da to pitanje nije trebalo pokretati, stav je Komisije za granice BiH, prenosi Al Džazira. Željko Obradović, predsjednik Komisije za granice BiH, rekao je: "Mi smo jednoglasni kada je riječ o identifikaciji granice između BiH i Crne Gore. Po našim nalazima, Sutorina nije dio Bosne i Hercegovine. Pa bio je i popis stanovništva u BiH prije dvije godine i niko se nije zapitao zašto Sutorina nije popisana. Jako je bitno i to da se dovođenjem u pitanje ugovora o granicama između BiH i Crne Gore dovodi u pitanje i ugovor o granici između BiH i Hrvatske, jer smo tim ugovorom označili tačke granice između BiH i Hrvatske". Parlamenti i Bosne i Hercegovine i Crne Gore raspravljali su o Sutorini. Čule su se i poruke o udaljavanju zemalja od evropskog puta. Ugovor o granici, koji je bio pred potpisivanjem, sada je povučen na doradu. Pitanje je može li sve to uticati na evropski put dvije zemlje.  Politički analitičar Zekerijah Smajić je kazao: "Prema postojećem pregovaračkom okviru kojeg je Crna Gora dobila od Evropske unije za pristupanje, nijedno od 35 poglavlja za pregovore ne dovodi u kontekst granice Crne Gore sa susjednim zemljama. Samim tim ne može ni usporiti niti dovesti u bilo kom osnovu pitanje crnogorskih pregovora za pristupanje Evropskoj uniji. Što se tiče Bosne i Hercegovine, ona još nema ni aplikaciju za kandidatski status, nema ni aktivan sporazum o stabilizaciji i pridruživanju. Ključna riječ je dogovor. Crna Gora će pri potpisivanju ugovora pristupanja EU imati obavezu da nastavi dogovorom rješavati preostala eventualna sporna pitanja". Nepotrebno pitanje Iz Crne Gore jasan stav. Pitanje Sutorine je nepotrebno. "Najznačajnije i u kontekstu naših međusobnih odnosa i regionalne situacije kao i euroatlanske perspektive i jedne i druge zemlje želimo da vjerujemo da je ovo autentična bosanska inicijativa. Ne bi bilo dobro i pretpostavljam da bi cijeloj ovoj priči dalo jednu drugu dimenziju ukoliko bi oni koji ne žele da vide pozitivnu situaciju na Balkanu, dobre odnose među susjedima i našu zajedničku budućnost u EU i atlantskim strukturama imali na bilo koji način veze s ovom inicijativom koja je pala kao grom iz vedra neba", ocijenio je Miodrag Vlahović, bivši ministar vanjskih poslova Crne Gore. Crna Gora ima najdužu graničnu liniju upravo sa Bosnom i Hercegovinom, u dužini 268 kilometara. Iako je sada aktuelizovano, i ranije je bilo inicijativa iz Bosne i Hercegovine da se u razgovorima sa Crnom Gorom otvori pitanje Sutorine, u opštini Herceg Novi. Međutim, vlasti Bosne i Hercegovine pitanje o promjenama granica na tom području nikada nijesu zvanično inicirale", prenosi Al Džazira. Izvor: http://www.rtcg.me/vijesti/politika/80646/sutorina-nije-dio-bih.html
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Sandalj
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 03 vel 2015, 16:56 |
|
Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04 Postovi: 1877 Lokacija: Stara Hercegovina
|
Vladimir RUS je napisao/la: Nemože Sutorina otići pod Distrikt pošto u tom mjestu su Srbi ubjedljivo većinsko stanovništvo. Brčko je jedini Distrikt u BiH iz razloga što je to bila opština oko koje se vodili veliki sporovi tokom crtanja granica oko toga kom entitetu treba da pripadne. Kod Sutorine je sve jasno, barem kada je u pitanju ko je većina. Mada mogućnost vraćanja Sutorine u okvire BiH mjerim promilma u slučaju da se dotično desi najprikladnije bi tada bilo pitati njihove stanovnike šta žele npr.: 1) Distrikt po uzoru na Brčko 2) Pripajanje RS sa podpitanjem 2a) Pripajanje općini Trebinje 2b) Samostalna općina Sutorina Pri čemu vi vjerovatno aposlutna većina odabrala varijantu 2b.
_________________ Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)
Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 03 vel 2015, 16:58 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Vrijeme Neum poslati na arbitražu.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Tuta
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 05 vel 2015, 22:45 |
|
Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41 Postovi: 9712
|
BBC je napisao/la: Vrijeme Neum poslati na arbitražu. Slobodni Grad Neum, ko vaktile Gdanjsk (Danzig).
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Glazbenik
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 06 vel 2015, 14:32 |
|
Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19 Postovi: 6194 Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
|
Klix anketa je napisao/la: Podržavate li Inicijativu da se Sutorina vrati BiH? Da (24056)= 78% Ne (3997) = 13% Ne pratim taj slučaj (2666) = 9% Od 2. veljače nema novih postova na temu Sutorine na navedenom forumu, ali odnosi Sarajeva s Crnom Gorom su nepovratno uništeni zbog zabave koja je trajala od 27.10.2014.-2.02.2015.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
chat nick
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 07 vel 2015, 07:26 |
|
Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32 Postovi: 6273
|
|
Meni je sam pojam BiH kao države smešan još kad vidim da ona traži bilo šta..Potpuno van pameti.Ovakva budalaština je mogla samo Muslimanima pasti na pamet.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 09 vel 2015, 17:32 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
To SDP gura ovu glupost. SDA samo podržava. Citat: Javna rasprava o Sutorini 24. februara Ustavnopravna komisija Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, u utorak, 24. februara organizira Javnu raspravu o pitanju statusa Sutorine. Javna rasprava o Sutorini 24. februara Cilj javne rasprave je razmjena mišljenja o pitanju statusa Sutorine.
U javnoj raspravi učestvovat će članovi Parlamentarne skupštine BiH, predstavnici Predsjedništva BiH, Vijeća ministara BiH, Ministarstva vanjskih poslova BiH, Ministarstva civilnih poslova BiH - Državne komisije za granice, Ministarstva pravde BiH, Ustavnog suda BiH, pravni stručnjaci s univerziteta u BiH, udruženja građana, te sve druge zainteresirane osobe koje mogu dati svoj doprinos raspravi o pitanju statusa Sutorine.
Naime, zastupnik Socijaldemokratske partije (SDP) u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Denis Bećirović podnio je prijedlog rezolucije o Sutorini kojom traži da to zakonodavno tijelo neprihvatljivim, neutemeljenim i štetnim ocijeni prijedlog ugovora o državnoj granici između Bosne i Hercegovine i Crne Gore.
Prijedlog ugovora o državnoj granici između Bosne i Hercegovine i Crne Gore, koje je utvrdilo Vijeće ministara Bosne i Hercegovine početkom novembra 2014. godine, a prema kojem bi Sutorina trebala voljom državnih organa Bosne i Hercegovine trajno ostati u sastavu Crne Gore.
Vijeće ministara BiH na sjednici početkom novembra 2014. godine utvrdilo je prijedlog ugovora o državnoj granici između Bosne i Hercegovine i Crne Gore, kojim se definira državna granica koja će na terenu biti obilježena u roku od tri godine od stupanja na snagu ovog ugovora.
Prema ugovoru, državna se granica proteže od tromeđe Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Republike Srbije na sjevernom dijelu, do tromeđe Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Republike Hrvatske na južnom dijelu.
Dvije države na ovaj način, poštujući suverenitet i teritorijalni integritet, unapređuju bilateralne odnose, ispunjavaju obveze preuzete Poveljom Ujedinjenih naroda i šalju pozitivnu poruku zemljama u regiji, europskim i globalnim partnerima o spremnosti Bosne i Hercegovine i Crne Gore da sporazumno urede preostala otvorena pitanja.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 20 vel 2015, 22:20 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
U "Domu armije" i na plakatu neki časnik pozdravlja rukom. Stvarno su odlučili da svoju ratno huškačku mržnju izvoze u Crnu Goru i zamrze se i sa Crnogorcima. Neka, samo jako, tako treba.
Sutorina: Građani pozvani na javnu tribinu u Domu armije
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 20 vel 2015, 22:23 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Organizatori ovoga ovako pišu na FB profilu: Citat: Kako Crnogorci misle nas sirovo ucjenjivati neprihvatanjem postupka pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu, mi ćemo njih jos gore ucjenjivati na njihovom evropskom putu dok oni taj spor pred sudom ne prihvate. Evropski Parlament je uputio 188 amandmana vezanih za Crnu Goru i između ostalog zahtijeva da Crna Gora razriješi pitanje sporova sa BiH. Amandmani idu na usvajanje u Evropskom Parlamentu 23.02. što je dan prije Javne rasprave o Rezoluciji o Sutorini koja se organizuje od strane Ustavno - pravne komisije Zastupničkog doma Parlamenta BiH!
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Glazbenik
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 20 vel 2015, 22:24 |
|
Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19 Postovi: 6194 Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 20 vel 2015, 22:27 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Skoro 100% muslimanska ubleha. Ubacili nekog "Antona" da maglu prodaju.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 20 vel 2015, 22:31 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Te glavonje su jako napadali Kebu nedavno.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 12:08 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Odgovor jednog Broto retarda Srbinu na komentarima. Sve je to zatucano do daske. Ne bude ti jasno kako sami sebe mogu toliko lagati. Ali pokvareni su koliko i lažu. Citat: Dr.Zakir NAIK 20.02.2015. u 22:57 +3 Pa remeti se omjer 49-51 %, jednostavnije da bude distrikt na dobrobit svih u BiH, šta je tu loše?
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 12:14 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
Citat: Cavadini 20.02.2015. u 22:57 +5 A zasto bi pripala Trebinju , kada bi to kvarilo ugled Sutorine, ne samo Trebinje, nego komplet RS (Ukoliko bi se pripojila RS) , mada je i nemoguće pomjerati granice entiteta, zbog toga što bi se morao promijeniti Kompletan ustav..... Sutorina ce 100% biti Distrikt, gdje ce Bosnjaci vladati, kao Najbrojniji narod u BIH....Koliko paara, toliko muzike.....A nisam za ovo da Hag odlucuje o Sutorini, nezz kakva im je to ideja, uvijek su nas ostetili......
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 12:28 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31896
|
BBC je napisao/la: Odgovor jednog Broto retarda Srbinu na komentarima. Sve je to zatucano do daske. Ne bude ti jasno kako sami sebe mogu toliko lagati. Ali pokvareni su koliko i lažu. Citat: Dr.Zakir NAIK 20.02.2015. u 22:57 +3 Pa remeti se omjer 49-51 %, jednostavnije da bude distrikt na dobrobit svih u BiH, šta je tu loše? Inače, omjer je 48:1:51, 1 je Distrikt Brčko  : Sve je to već srušeno...
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:05 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20871
|
Novi domoljubni prijedlog 
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:08 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20871
|
Ceha je napisao/la: BBC je napisao/la: Odgovor jednog Broto retarda Srbinu na komentarima. Sve je to zatucano do daske. Ne bude ti jasno kako sami sebe mogu toliko lagati. Ali pokvareni su koliko i lažu.
Inače, omjer je 48:1:51, 1 je Distrikt Brčko  : Sve je to već srušeno... Ne samo to, Sutorina je bila predment razmjene teritorija, što znači da BiH (RS) Crnoj Gori mora vratiti dio istočne BiH, samim tim teritorij RS se mora nadoknaditi Sutorinom. No koliko vidim niko to od Muslimana ne kuži.
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
|
Ceha
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:19 |
|
Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12 Postovi: 31896
|
ManInBlack je napisao/la: Novi domoljubni prijedlog  ManInBlack je napisao/la: Ceha je napisao/la: Inače, omjer je 48:1:51, 1 je Distrikt Brčko  : Sve je to već srušeno... Ne samo to, Sutorina je bila predment razmjene teritorija, što znači da BiH (RS) Crnoj Gori mora vratiti dio istočne BiH, samim tim teritorij RS se mora nadoknaditi Sutorinom. No koliko vidim niko to od Muslimana ne kuži. Jbg. to je ekipa Mujo i Haso iz viceva  Iako mislim da površina Sutorine i Sutjeske (to je taj dio koji je ušao u BiHI, odnosno ako se ne varam lijeva strana kanjona Sutjeske) nije ista.; http://i42.tinypic.com/3005gy1.jpgTo ti je ova crvena točka kod Foče, tamo se ljudi još uvijek Crnogorcima osjećaju (barem po popisu 91). Ni teritorij ni akvatorij 
|
|
| Vrh |
|
 |
|
korrisnik
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:27 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10 Postovi: 15072 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
ManInBlack je napisao/la: Novi domoljubni prijedlog  Mogla je i Tuzla?
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
| Vrh |
|
 |
|
BBC
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:35 |
|
Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48 Postovi: 108291 Lokacija: Županija Herceg-Bosna
|
|
Zaüto su Srbi pasivni za Sutorinu ? Znaju da od tog nema ništa ? Inače rijetka prilika da Beograd dobije svoj izlaz na more. Ako i ne bude od toga ništa Bošnjaci se na kraju mrze sa Crnogorcima.
_________________ Spetsnaz, a force for good.
|
|
| Vrh |
|
 |
|
korrisnik
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:38 |
|
Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10 Postovi: 15072 Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
|
BBC je napisao/la: Zaüto su Srbi pasivni za Sutorinu ? Znaju da od tog nema ništa ? Inače rijetka prilika da Beograd dobije svoj izlaz na more. Ako i ne bude od toga ništa Bošnjaci se na kraju mrze sa Crnogorcima. Glup potez od Bošnjaka.  A kakvi bi im mogli biti ciljevi? Npr dobiju Sutorinu u BIH šta će sa njom kad je sigurno 70% Srba
_________________ Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa! Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa
|
|
| Vrh |
|
 |
|
MiB
|
Naslov: Re: Vratiti Sutorinu BiH? Postano: 21 vel 2015, 16:41 |
|
Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26 Postovi: 20871
|
korrisnik je napisao/la: ManInBlack je napisao/la: Novi domoljubni prijedlog  Mogla je i Tuzla? Jedino ako je Tuzla u RS.
_________________ 🇭🇷🇧🇦
|
|
| Vrh |
|
 |
Online |
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju. |
|
Ne možeš započinjati nove teme. Ne možeš odgovarati na postove. Ne možeš uređivati svoje postove. Ne možeš izbrisati svoje postove. Ne možeš postati privitke.
|
|
|