HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 15:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 29 sij 2019, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ja sam umjeren. 1 Shake dnevno, poslije teretane

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 10:24 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Evo ti primjer mojih dnevnih 200g proteina;
(Ovo nije sva hrana koju jedem niti su ovo cijeli obroci samo navodim ovo sta ima znacajniji udio proteina)

Obrok 1
5-6jaja (30-35g proteina) + malo slanine (15-20g p.) +jaca casa mlika (10ak g p.) =sveskupa nekih 60ak g proteina

Medjuobrok saka orasatsih plodova/kikirikija
=10ak g proteina

Obrok 2
100-150g zobenih (20ak g p.) sa mlikom (10ak g p.)
=30ak g proteina

Eto ti 100g proteina prakticki bez da si mesa okusio izuzev malo slanine (cisto za okus jajima) i najveca "muka" bila je odvojit 5 min za ispec jaja.
Znaci prvi dio dana i ja vec zadovoljio i vise od pola svoje dnevne potrebe za proteinima, a to lako bude i vise, pojede se neki jogurt i sl.

Obrok 3
Ma evo ne mora bit jedan obrok neka taj paket pilecih prsa (nek bude 400g (120 g p.) pojedem laganini do kraja dana u vise navrata to je 220g proteina, + bar jos 10ak g proteina iz rize, kruha, krompira i svega ostalog sta se jos pojede, popije se jos malo mlika ili uzme jogurt, i uglavnom doguram do 250 a ne 200g (a vjerojatno mi ne treba ni tih 200g) bez po muke, i onda mi kazu ne moze se bez praska, ili jako tesko hahah, ako je problem okrenit pileca prsa i par jaja na tavi (sveskupa 20-30min vremena dnevno) i to pojest onda ne znam stvarno, smijurija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Prašak je dobar zbog 2 razloga:

1. Piletina dosadi (ubio bi se kad bi jeo 500g piletine dnevno)
2. Osim piletine, većina izvora proteina u sebi imaju i ogromne količine masnoće (odrezak, jaja, sir, bademi, kikiriki), i tako dok se namiriš sa 200gm proteina, unio si i skoro 200gm masnoće (1.800 kalorija). Osim ako nisi neki freak koji sagorijeva između 3.000 i 4.000 kalorija dnevno, s tim pristupom ćeš biti u prevelikom kaloričnom suficitu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 18:45 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ministry of Sound je napisao/la:
Prašak je dobar zbog 2 razloga:

1. Piletina dosadi (ubio bi se kad bi jeo 500g piletine dnevno)
2. Osim piletine, većina izvora proteina u sebi imaju i ogromne količine masnoće (odrezak, jaja, sir, bademi, kikiriki), i tako dok se namiriš sa 200gm proteina, unio si i skoro 200gm masnoće (1.800 kalorija). Osim ako nisi neki freak koji sagorijeva između 3.000 i 4.000 kalorija dnevno, s tim pristupom ćeš biti u prevelikom kaloričnom suficitu.


pa koji je onda smisao ovog svega ako se nećeš ubit ko majmun na treningu? šta onda brojiš grame i kalorije? da se ne udebljaš? šta bi sa 1000lbs total?
...ja zaboravio da su ovdje svi preko 40 krvi ti :zubati :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ugrubo gledajuci, smisao je uvijek u rezultatima.

U svakoj situaciji, i van teretane.

Nisu svi preko 40.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
pa željenih rezultata nema bez da se zgaziš, mislim da se to svi slažemo.
tih 3-4k kalorija se uz intezivan trening potroši dok kažeš keks pogotovo što i ministra ima 190 i kusur i bar 90 kila čuj bit će mu prevelik kalorijski suficit od odreska i šake bajama i kikirikija de bola nemoj me zasmijavat
3k kalorija potrošim tipkajući po hb.org krvi ti
ajde u zdravlje evo vam još 1000 kalorija suficita u čaši :zivili
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Sta si smutio

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
200g zobenih, 2 banane, sjemenke lana, litar mlika... i....i mjericu praska od vanilije (zaslužio sam ban)
to je pola prvu polovicu sam jutros strusio, lipše od slatkiša
umjesto praška inače stavim med, još slađe bude, i još veći kalorijski suficit :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 21:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6069
A sto su vam zeljeni rezultati, nesto poput...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 30 sij 2019, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 sij 2019, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
zaba1111 je napisao/la:
A sto su vam zeljeni rezultati, nesto poput...


1) što veći, što jači, što "izrezaniji",itd. obično mlađi ljudi, primarni motivi dokazivanje i impresioniranje drugih, naročito suprotnog spola
2) "održavanje" forme i izgleda iz mlađih dana, zreliji ljudi koji su prošli svoj fizički vrhunac, obiteljski su ostvareni, treniraju i poradi zdravlja itd (zdravlje je svima među motivima tj "željenim rezultatima" ali ponajviše ovoj kategoriji)
3) korištenje teretane u svrhu svog sporta (izuzev samog dizanja utega naravno, ponajviše sportovi kao atletika itd)

bez intezivnog treninga nema ni jedna skupina nekih rezultata,
ako si 2. skupina i trenirao si i sve ostalo u mlađim danima, s godinama ćeš morat trenirat sve više i ozbiljnije samo da zadržiš to gdje si bio, što nakon nekih godina postane nemoguće, dogode se i ozljede, nema se toliko vremena zbog obaveza, i tu većina stane sa ozbiljnom teretanom i treningom. neki guraju bez obzira na sve, da dokažu da prkose vremenu i godinama, znam lika od 55 godina, cijeli život mu se vrti oko toga, ali mora se priznat da izgleda bolje od većine od 35 godina, ako ga vidiš ili trči ili je teretani, nema treće


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 sij 2019, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
s one strane dinare je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Prašak je dobar zbog 2 razloga:

1. Piletina dosadi (ubio bi se kad bi jeo 500g piletine dnevno)
2. Osim piletine, većina izvora proteina u sebi imaju i ogromne količine masnoće (odrezak, jaja, sir, bademi, kikiriki), i tako dok se namiriš sa 200gm proteina, unio si i skoro 200gm masnoće (1.800 kalorija). Osim ako nisi neki freak koji sagorijeva između 3.000 i 4.000 kalorija dnevno, s tim pristupom ćeš biti u prevelikom kaloričnom suficitu.


pa koji je onda smisao ovog svega ako se nećeš ubit ko majmun na treningu? šta onda brojiš grame i kalorije? da se ne udebljaš? šta bi sa 1000lbs total?
...ja zaboravio da su ovdje svi preko 40 krvi ti :zubati :zubati


Bez kemikalija je nemoguće u mjesecu nabaciti više od 2kg mišića (a i ta 2kg počnu padati kako budeš stizao na svoj genetski maksimum), za što je dostatan kalorični suficit od između 6.000 i 9.000 kalorija mjesečno, odnosno između 200 i 300 kalorija dnevnog suficita. Sav višak iznad toga ide u naslage masnoće.

Mislim, ako se tebi jede, samo ti, ali ne treba koristiti teretanu kao izliku za prežderavanje.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 sij 2019, 14:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6069
s one strane dinare je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
A sto su vam zeljeni rezultati, nesto poput...


1) što veći, što jači, što "izrezaniji",itd. obično mlađi ljudi, primarni motivi dokazivanje i impresioniranje drugih, naročito suprotnog spola
2) "održavanje" forme i izgleda iz mlađih dana, zreliji ljudi koji su prošli svoj fizički vrhunac, obiteljski su ostvareni, treniraju i poradi zdravlja itd (zdravlje je svima među motivima tj "željenim rezultatima" ali ponajviše ovoj kategoriji)
3) korištenje teretane u svrhu svog sporta (izuzev samog dizanja utega naravno, ponajviše sportovi kao atletika itd)

bez intezivnog treninga nema ni jedna skupina nekih rezultata,
ako si 2. skupina i trenirao si i sve ostalo u mlađim danima, s godinama ćeš morat trenirat sve više i ozbiljnije samo da zadržiš to gdje si bio, što nakon nekih godina postane nemoguće, dogode se i ozljede, nema se toliko vremena zbog obaveza, i tu većina stane sa ozbiljnom teretanom i treningom. neki guraju bez obzira na sve, da dokažu da prkose vremenu i godinama, znam lika od 55 godina, cijeli život mu se vrti oko toga, ali mora se priznat da izgleda bolje od većine od 35 godina, ako ga vidiš ili trči ili je teretani, nema treće


Mislio sam na vase osobne ciljeve. Nisam ni ja na bez cilja i bez forme, ali to je u granicama rekreacije, dakle ugodno je i zdravstveno korisno.

Uvijek sam bio u nekoj rekreaciji, recimo trcanje nikad preko 5 km, biciklo do 50, teretana pola sata, nogomet do 1 sat...

I nikad tu nije ni bilo nekih rezultata osim da sam uvijek bio fit, sa malo trbuha u smislu da se misici ne vide .
Prosle godine sam poceo raditi jedan HIIT program od 30 minuta, u pocetku 3 do 4 puta tjedno, sada 1 do 2 puta tjedno i mogu ti reci da vidim rezultate, dobio sam nesto misica u ramenima i rukama i naziru se konture trbusnjaka, prema onim slikama to bi bilo oko 16-17 posto masti.
Iso sam 3 mjesaca u teretanu, 1 do 2 puta tjedno do pola sata, 8 vjezbi po jedna serija od 8 , a zadnje ponavljanje je do kraja kad ne mogu dalje, ... i tu sam se malo popravio...

Uglavnom vezano za cilj, kad gledam one napuhane u teretani to nikako ne bih zelio, zeljenj cilj mi je jos malo utegnut trbusnjake, ako je to uopce moguce bez praska.
Sto se tice prehrane ne brojim nista i jedem koliko mi se jede, ali pazim sto jedem, kruh i slatkise nikako , sve ostalo vecinom domace.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 sij 2019, 18:01 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ministry of Sound je napisao/la:
Bez kemikalija je nemoguće u mjesecu nabaciti više od 2kg mišića (a i ta 2kg počnu padati kako budeš stizao na svoj genetski maksimum), za što je dostatan kalorični suficit od između 6.000 i 9.000 kalorija mjesečno, odnosno između 200 i 300 kalorija dnevnog suficita. Sav višak iznad toga ide u naslage masnoće.

Mislim, ako se tebi jede, samo ti, ali ne treba koristiti teretanu kao izliku za prežderavanje.


izvini ako nekad zvučim bezobrazno, snervaju me neke stvari kao ovo o praškovima kao nekoj nužnosti pa ođe puknem rant, ali stojim pri onome što sam rekao, 200g proteina se može uhvatit iz hrane bez većih problema. ok, razumijem tvoju poantu o suficitu, pogotovo eto što svi kažu da se nakon nekih godina lakše debljaš i sve ostalo, ali ne vjerujem da si tek tako u prevelikom kalorijskom suficitu od čistog mesa i kikirikija i čega već šta je potrebno za tih 200g proteina,
meni po ovim kalkulatorima treba cca 3,5k kalorija dnevno samo za održavanje, nije to prežderavanje nego jedem raznoliko i koliko mi treba s obzirom na građu i aktivnost, ne brojim točno tih 200g proteina i 3-4k kalorija ali znam uvijek okvirno na čemu sam, uglavnom mislim da shvaćaš o čemu govorim.,
a 2kg mišića mjesečno je pun k to se slažem, i jasno da se napredak u bilo čemu usporava s vremenom, mislim, u sportu sam cijeli život, samo kako sam propali talent nedavno se više prebacio na te tegove i to, ali daleko od toga da sam neki rookie koji misli da je sve skužio i sad se pravi pametan... i dabome da dosadi piletina, zato svaki dan neko drugo (čisto) meso a kad dosadi meso onda grah/grašak itd


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 sij 2019, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Dajte vi meni recite koliko ste ženskih ufatili na osnovu toga što idete u teretanu? Muških? :D

Imam ja par jara teretanaša. Napušu se proteinima i ne prođe 3 mj. kad prestanu trenirati i sve ispuše.

Meni to dosadno, kao i bilo koje aktivnosti u zatvorenom.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 sij 2019, 18:23 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
zaba1111 je napisao/la:
Mislio sam na vase osobne ciljeve. Nisam ni ja na bez cilja i bez forme, ali to je u granicama rekreacije, dakle ugodno je i zdravstveno korisno.

Uvijek sam bio u nekoj rekreaciji, recimo trcanje nikad preko 5 km, biciklo do 50, teretana pola sata, nogomet do 1 sat...

I nikad tu nije ni bilo nekih rezultata osim da sam uvijek bio fit, sa malo trbuha u smislu da se misici ne vide .
Prosle godine sam poceo raditi jedan HIIT program od 30 minuta, u pocetku 3 do 4 puta tjedno, sada 1 do 2 puta tjedno i mogu ti reci da vidim rezultate, dobio sam nesto misica u ramenima i rukama i naziru se konture trbusnjaka, prema onim slikama to bi bilo oko 16-17 posto masti.
Iso sam 3 mjesaca u teretanu, 1 do 2 puta tjedno do pola sata, 8 vjezbi po jedna serija od 8 , a zadnje ponavljanje je do kraja kad ne mogu dalje, ... i tu sam se malo popravio...

Uglavnom vezano za cilj, kad gledam one napuhane u teretani to nikako ne bih zelio, zeljenj cilj mi je jos malo utegnut trbusnjake, ako je to uopce moguce bez praska.
Sto se tice prehrane ne brojim nista i jedem koliko mi se jede, ali pazim sto jedem, kruh i slatkise nikako , sve ostalo vecinom domace.


moji osobni ciljevi, pa evo reći ću ti da se i dalje svrstavam u tu 3. skupinu iz mog predzadnjeg posta iako sam odavno otpisan, ali ajde relativno sam mlad još pa nikad ne znaš, i svakako volim to čim se bavim pa mi taj uspjeh i nije nužan za nastavak.
a dobro, najgore je ništa... btw što se tiče tog "utezanja trbušnih" i praška, moram te razočarat, proteinski prašak ne topi mast na trbuhu, mašio si ceo fudbal s tim :zubati
nisam ekspert na tom polju ali jedno sa sigurnošću znam, prva i najbitnija stvar za topljenje masti- kalorijski deficit


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 02 vel 2019, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
s one strane dinare je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Bez kemikalija je nemoguće u mjesecu nabaciti više od 2kg mišića (a i ta 2kg počnu padati kako budeš stizao na svoj genetski maksimum), za što je dostatan kalorični suficit od između 6.000 i 9.000 kalorija mjesečno, odnosno između 200 i 300 kalorija dnevnog suficita. Sav višak iznad toga ide u naslage masnoće.

Mislim, ako se tebi jede, samo ti, ali ne treba koristiti teretanu kao izliku za prežderavanje.


izvini ako nekad zvučim bezobrazno, snervaju me neke stvari kao ovo o praškovima kao nekoj nužnosti pa ođe puknem rant, ali stojim pri onome što sam rekao, 200g proteina se može uhvatit iz hrane bez većih problema. ok, razumijem tvoju poantu o suficitu, pogotovo eto što svi kažu da se nakon nekih godina lakše debljaš i sve ostalo, ali ne vjerujem da si tek tako u prevelikom kalorijskom suficitu od čistog mesa i kikirikija i čega već šta je potrebno za tih 200g proteina,
meni po ovim kalkulatorima treba cca 3,5k kalorija dnevno samo za održavanje, nije to prežderavanje nego jedem raznoliko i koliko mi treba s obzirom na građu i aktivnost, ne brojim točno tih 200g proteina i 3-4k kalorija ali znam uvijek okvirno na čemu sam, uglavnom mislim da shvaćaš o čemu govorim.,
a 2kg mišića mjesečno je pun k to se slažem, i jasno da se napredak u bilo čemu usporava s vremenom, mislim, u sportu sam cijeli život, samo kako sam propali talent nedavno se više prebacio na te tegove i to, ali daleko od toga da sam neki rookie koji misli da je sve skužio i sad se pravi pametan... i dabome da dosadi piletina, zato svaki dan neko drugo (čisto) meso a kad dosadi meso onda grah/grašak itd


Nije bezobrazno, slažem se 100% da su većina suplemenata obično bacanje novca. No, prašak ima svoju ulogu (čisti protein bez masnoće). Samo ponavljam da su sve te hrane koje si nabrojao imaju odnos sve od 1:1 do 2:1 masnoća:protein. Pa samo kažem da dok uneseš tih 200gm proteina, unio si minimum 200gm masnoće, vjerojatno i puno više.

Mislim da ti kalkulatori precjenjuju koliko ti je potrebno za TDEE. Meni su uvijek te kalkulacije izbacivale 3.300 kalorija i više (samo bazirano na aktivnosti, težini, visini itd), ali kad sam počeo to ozbiljnije pratiti (sat i aplikacije), ispalo je da je to bliže nekih 2.800 kalorija, što bi značilo da i kad ideš u teretanu, ne bi trebao unositi više od 3.000 (a ono što si opisao gore, ti bi samo kroz mast unio preko 2.000 kalorija).

Uglavnom, da ne kompliciramo previše, nisu potrebne ni neke kalkulacije niti analize. Sve što ti treba je vaga i ogledalo, i spremnost da praviš promjene ukoliko stvari ne idu željenom putanjom.

Ja nažalost ipak ne stigoh do 1.000 lbs, nastavit ćemo s tim kao dugoročni cilj, ali definitivno se stigne do neke razine nakon koje napredak postane iznimno spor (a bude i nazadovanja zbog putovanja, posla i sl).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 02 vel 2019, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2013, 13:16
Postovi: 962
U fazi mase bi možda i imalo smisla malo se pretrpavati sa masti i ugljikohidratima (iz hrane), no na definiciji (pred ljeto) prašak definitivno ima smisla.
Btw. ovo je klasična rasprava "samo nećural" vs. "preparati" :zubati

Eh i da, whey nije ništa neprirodno, čisti proteini izvučeni iz sirutke mlijeka, sasvim je druga stvar kreatin, BCAA, kojekakvih gaineri, da niti ne ulazim u stvari koje (legalno i ilegalno) koriste profesionalni bodybuilderi.

I nisam baš siguran da u mjesec dana možeš dobiti 2kg čistog mišića (OK, možda ako se pikaš hormonima rasta), koliko znam čistih mišića možeš dobiti do 0,5kg mjesečno, i to samo ako si totalni početnik što se vježbe tiče, dakle ako ti mišići još nisu akomodirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 02 vel 2019, 16:05 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
nigdje nisam rekao da je whey nešto "neprirodno" mada sadrži konzervanse, i bojila i zaslađivače ako piješ one sa okusom kao velika većina, ali takva je i većina "obične" hrane, jedini način za izbjeć te dodatke je jest samo neprerađeno meso, svježe voće i povrće, svježe mlijeko, jaja, i sl., što velika većina nije u mogućnosti, mada i tu je pitanje jel GMO, jel prskano, itd., jedino da si na selu i imaš svoju hranu onda bi možda mogao baš jest prirodno.

i ako ćemo o prirodnom i neprirodnom, kako su to onda kreatin, bcaa, gaineri, itd. "neprirodni", a whey je prirodan? kojom logikom? šta je npr. gainer nego hrpa izoliranih ugljikohidrata, proteina, masti u prašku u kutiji. po čemu je to neprirodnije od wheya aka proteina izoliranog iz mlijeka i stavljenog u kutiju? isti qrac kume.
isto tako onda dođemo do toga da ti kažu ovi što su bockaju testosteronom i hgh-om da je i to prirodno. ljudsko tijelo proizvodi testosteron i hormon rasta. prirodno.
i na kraju imaš situaciju da se skoro svaki iole ozbiljniji sportaš puca ne sa samo sa svim vrstama dozvoljenih dodataka nego i sa masom "nedozvoljenih", stimulansi, hormoni i sve ostalo, na tome počiva moderni sport. javna tajna.

ali uglavnom moj orginal post je bio da je whey velikoj većini nepotreban, a ovima što bi možda i trebao, pro sportašima i bilderima, njima svakako treba puno više od samog wheya.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 08 vel 2019, 09:50 
Offline

Pridružen/a: 26 sij 2010, 11:13
Postovi: 649
Crni Božo je napisao/la:

I nisam baš siguran da u mjesec dana možeš dobiti 2kg čistog mišića (OK, možda ako se pikaš hormonima rasta), koliko znam čistih mišića možeš dobiti do 0,5kg mjesečno, i to samo ako si totalni početnik što se vježbe tiče, dakle ako ti mišići još nisu akomodirani.


Ma to je skoro nemoguće, dovoljno je uzeti komad nekog mesa od 2kg i pogledat koliko bi dobia mase da to kreneš raspoređivat po sebi. :utege


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 08 vel 2019, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Prvo I prvo vise od 35 grama proteina u jednom obroku nema nikakvog smisla niti daje extra rezultata .. vrlo je lako pronaći I pročitati zašto, da ne tamburam ovuda bez veze.
Kao drugo sve zavisi od cilja. Hoces da se furas na bildera ili na atletu , da li ti je stalo samo do kondicije ili pak snage.
Sve to zahtjeva drugaciji pristup I drugacije treninge.
Neko je spomenuo pre-workout shake. Nikad ga osobno nisam koristio. Obrok bogat ugljikohidratima I proteinima nekih 2 sata prije treninga snage I espresso pola sata prije.
E nakon treninga (bez obzira jel trening snage ili bilo koji aerobni tipa KM) mi je shake proteinski pod mus. Sa vodom, banana, bobicasto voće ...
Dva puta ,dakle ,tjedno trening snage ( sada uglavnom full body) dva puta anaerobno (uglavnom nesto od borilackih)
I kad mi se da (Kad mogu bolje reci) HIIT... to je to
Ne pazim bas na hranu I piće (Da ne bi bez zadovoljstina)
I vrlo Sam zadovoljan. Ipak se sa 46 metabolizam usporava (ko dopusti) a iako nisam Stojko Vrankovic sa svojih 182cm I 88 kg, stomaka oklembesenog ni sekunde.

Jos jednom ponavljam, ne previse bjelancevima u jednom obroku..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 09 vel 2019, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
zaba1111 je napisao/la:
A sto su vam zeljeni rezultati, nesto poput...


- zdravlje, osjećati se jace i “moćnije” , bez obzira sto živimo u tehnološkom dobu i dalje nam je tijelo od krvi i mesa, a i seks je fizikalna aktivnost

- da te boli *** sto ćeš obuci, mozes obuci i vreću od krumpira i opet si zgodan. Isto tako te boli *** kakve rečenice ćeš birati dok pričaš sa ženama, jer stogod kažeš si “smiješan” a kad istu tu stvar kaže neki ružni debeljuca onda je on “creepy” =))

Evo ispod ilustracija a i zanimljvi članak na tu temu:

https://www.boredpanda.com/social-exper ... gn=organic


Privitak/ci:
013BAEFE-A3C8-42C0-B7D8-A0F17BED1030.png
013BAEFE-A3C8-42C0-B7D8-A0F17BED1030.png [ 232.86 KiB | Pogledano 3372 put/a. ]

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 09 vel 2019, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Na izgled najvise utjece upper body, ali noge se ne smiju preskakati, ne samo zbog asimetrije razvijenosti tijela. Na nogama su najveći mišići (mi izgledamo vise kao žaba negoli pile - vecina "mesa" nam je u nogama) a sto imas vise misica to imas vise razine testosterona. Testosteron je bitan radi rasta misica, i onda ako preskaces noge neces ostvarit puni potencijal testosterona koji ti treba i za razvoj upper body.

Edukativni plakat, pozorno procitati sve benefite:


Privitak/ci:
testosterone.jpg
testosterone.jpg [ 67.02 KiB | Pogledano 3358 put/a. ]

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 10 vel 2019, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ramena su najbitnija. Ako ti ih priroda nije dala radi na njima.
Žene to najviše vole

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 10 vel 2019, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68095
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Tulkas je napisao/la:
Ramena su najbitnija. Ako ti ih priroda nije dala radi na njima.
Žene to najviše vole


Zgibovi (pull ups) su najbolji za sira ramena. I to s rukama uhvatiti dosta siroko.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO