HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 03:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 tra 2010, 08:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Sultan je napisao/la:
caporegime je napisao/la:


Prvo i osnovno, mali, ti si glup ko *** a to što si vršljajući po netu pokupio par informacija o treniranju ne znači da nekome možeš davati tako idiotske savjete.

naravno da postoje vježbe za masu i vježbe za definiciju.
osnovno je pravilo da ako želiš povećati masu trening se sastoji od rada sa velikom kilažom na utezima i sa malo ponavljanja.
dakle maksimalno opterećenje a da se uspije napraviti barem 5 ponavljanja.
idealno je ako se može od 6-8 ponavljanja.
ovo zato da tijelo signalizira mozgu da očekuje veliko opterećenje na mišiću koji radi i da nakon treninga, kada se mišićna vlakna oporavljaju, sve proteinske zalihe, dakle bjelančevine, šalje u izgradnju mišića pod opterećenje.
Vježbe za definiciju su suprotne. sa manjom kilažom utega radi se što veći broj ponavljanja.
ova priča sa picom. ćevapima i slično što mali prducka nije vrijedna spomena.
prije svakog treninga barem 2 sata se ne smije jesti ništa a ishrana se reba sastojati od ugljikohidrata pošto su ugljikohidrati gorivo koje daje energiju. oni se prvo troše.
nakon treninga kada je gorivo potrošeno, da bi mišić bio kadar obavljati svoju zadaću, koja mu se signalizira radom na njemu utezima, on se gradi od bjelančevina.
poslije treninga se dakle mora unijeti količina bjelančevina, ovisno radi li se na masu ili definiciju, veća ili manja količina.
dobro je kombinirati anaerobne i aerobne vježbe.
nikako nije preporučljivo odraditi jak aerobni trening (trčanje, boks ili slično ) pa nakon toga se izlagati jakim statičkim treninzima odnosno teretani sa jakim težinama pošto tijelo prvo potroši ugljikohidrate pa tek onda ostalo s tim da mast ide zadnja.
u opisanom slučaju kod aerobnog treninga potroši se ugljikohidrat pa izlaganje jakom treningu s utezima ima za posljedicu da mišić sam iz sebe crpi protein kojega koristi kao gorivo u nedostatku već potrošenih ugljikohidrata te se ne razvija kako bi trebalo.
ako se već odradi jak aerobnoi trening, bolji rezultat bi se postigao samo sa manjim vježbama snage tipa sklekovi i zgibovi.
obrnut proces, prvo snaga i aerobni trening pa tek onda aerobni je preporučljiviji upravo zbog opisane kronologije potrošnje hranjivih tvari.
kad se trči, ako se ide na skidanje mase, treba znati i to da svako trčanje ispod 3 kilometra najmanje ne znači doslovno ništa.
tek se nakon nekog vremena tijelo "pali" i postiže radnu temperaturu koja dovodi do sagorijevanja masnog tkiva.

i ono što je najbitnije je volja. ne treba ti nikakv pospis vježbi ili slično. samo volja za otići trenirati i da ti ne bude neugodno pitati one za koje vidiš da znaju raditi.
na taj način se najviše nauči, nauči se misliti što je u kojem trenutku najbolje jer trening nije napisana šablona.
istodobno stekneš poznanike i zajedno treniraš, razmjenjuješ iskustva i odlazak na trenig ti postaje razbibriga.


****

Nisam mali, daPače, visina 187, težina 119... treniram već 5 godina i znam o čemu pričam.

Od svih sranja koja si naveo, samo ću cijenjeno pučanstvo podsjetiti na tvoju rečenicu:

Citat:
"prije svakog treninga barem 2 sata se ne smije jesti ništa"


:smijeh


Momak, ovo ti govorim iz najplemenitijih pobuda - ti nešto moraš mijenjati. U tim godinama, u punom naponu snage, sa metabolizmom na vrhuncu, ti nabacio toliku težinu. Što te čeka za 10-20 godina? Tko ti je davao ove savjete za burek i pizzu, ko da je neko zdravoseljačko razmišljanje neke nane koja te kljuka hranom.

Što se tiče ove "zavrzlame" oko obroka sat ili dva prije workouta, moram reći da skoro svaka bolja knjiga ili nutricionist tvrdi da moraš uzeti pre-workout meal, koji je najčešće "shake" sa ugljikohidratima i nešto malo proteina 30-60 minuta prije odlaska u teretanu. Dakle, ne klasični obrok od kojeg ćeš rigati od naprezanja i punog stomaka, ali ipak nešto što će ti tijelo sagorijevati kao energiju.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 tra 2010, 09:56 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
RajvoSa je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

****

Nisam mali, daPače, visina 187, težina 119... treniram već 5 godina i znam o čemu pričam.

Od svih sranja koja si naveo, samo ću cijenjeno pučanstvo podsjetiti na tvoju rečenicu:



:smijeh


Momak, ovo ti govorim iz najplemenitijih pobuda - ti nešto moraš mijenjati. U tim godinama, u punom naponu snage, sa metabolizmom na vrhuncu, ti nabacio toliku težinu. Što te čeka za 10-20 godina? Tko ti je davao ove savjete za burek i pizzu, ko da je neko zdravoseljačko razmišljanje neke nane koja te kljuka hranom.

Što se tiče ove "zavrzlame" oko obroka sat ili dva prije workouta, moram reći da skoro svaka bolja knjiga ili nutricionist tvrdi da moraš uzeti pre-workout meal, koji je najčešće "shake" sa ugljikohidratima i nešto malo proteina 30-60 minuta prije odlaska u teretanu. Dakle, ne klasični obrok od kojeg ćeš rigati od naprezanja i punog stomaka, ali ipak nešto što će ti tijelo sagorijevati kao energiju.



dakle i ti se slažeš da se ne smije jesti prije treninga?
pijenje otopljeniuh preparata za energiju ne smatram obrokom pa ga u ovakvoj raspravi nisam ni želio potencirati.
u životu nisam nikada koristio nikakve preparate pa ni najjednoistavnije proteine ili aminokiseline u ampulama.
stoga raspravljam isključivo o modalitetima koji su sebi ne uključuju ikakve preparate.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 tra 2010, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
caporegime je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Momak, ovo ti govorim iz najplemenitijih pobuda - ti nešto moraš mijenjati. U tim godinama, u punom naponu snage, sa metabolizmom na vrhuncu, ti nabacio toliku težinu. Što te čeka za 10-20 godina? Tko ti je davao ove savjete za burek i pizzu, ko da je neko zdravoseljačko razmišljanje neke nane koja te kljuka hranom.

Što se tiče ove "zavrzlame" oko obroka sat ili dva prije workouta, moram reći da skoro svaka bolja knjiga ili nutricionist tvrdi da moraš uzeti pre-workout meal, koji je najčešće "shake" sa ugljikohidratima i nešto malo proteina 30-60 minuta prije odlaska u teretanu. Dakle, ne klasični obrok od kojeg ćeš rigati od naprezanja i punog stomaka, ali ipak nešto što će ti tijelo sagorijevati kao energiju.



dakle i ti se slažeš da se ne smije jesti prije treninga?
pijenje otopljeniuh preparata za energiju ne smatram obrokom pa ga u ovakvoj raspravi nisam ni želio potencirati.
u životu nisam nikada koristio nikakve preparate pa ni najjednoistavnije proteine ili aminokiseline u ampulama.
stoga raspravljam isključivo o modalitetima koji su sebi ne uključuju ikakve preparate.


Točno, nipošto jesti prije treninga ako se radi o klasičnom obroku. Isto tako ne ići bez pre-workout mixa.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 11 tra 2010, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
RajvoSa je napisao/la:
caporegime je napisao/la:


dakle i ti se slažeš da se ne smije jesti prije treninga?
pijenje otopljeniuh preparata za energiju ne smatram obrokom pa ga u ovakvoj raspravi nisam ni želio potencirati.
u životu nisam nikada koristio nikakve preparate pa ni najjednoistavnije proteine ili aminokiseline u ampulama.
stoga raspravljam isključivo o modalitetima koji su sebi ne uključuju ikakve preparate.


Točno, nipošto jesti prije treninga ako se radi o klasičnom obroku. Isto tako ne ići bez pre-workout mixa.


Nisam nigdje spomenuo "klasični obrok" nego sam "protestvovao" zbog "NIŠTA ne jesti 2 sata prije treninga"...
Znači, protiv sam ovog NIŠTA.

Što se tiče bureka i pizze, nisam rekao da to treba uzimati svako nego onaj ko želi da nabaci masu,a poslije "nabacivanja mase" naravno slijedi "definicija", period bez bureka i pizze. Ili možda ti imaš neku ideju na koji način da neki žgoljo nabaci malo mase na svoje kosti.

Ili možda i ti vjeruješ u marketing tipa MEGA MASS i slična sranja gdje samo bacaš pare a mase ni na vidiku. A da se slušaju savjeti nekih teretana moderatora (koji su u većini slučajeva ispostava i reklama određenim firmama koje proizvode preparate za bodybuilding) onda bi za troškove mjesečnog treniranja izdvajali "malo" veće sume , što njima i jeste cilj.

Reklamiraju neke mega proizvode od kojih je dobra većina žešće sranje. To ti je kao, ako si ikad uzimao u ruke neki časopis o bodyb, gdje vidiš nekog debeljucu koji je korištenjem tih njihovih preparata za samo 3 sedmice nabacio mišiće i isklesao se do bola. Ili obrnuto, gdje se korištenjem nekih MEGA MASS proizvoda nabaci 15 kg "čiste" mase za samo mjesec dana. Mo'š mislit.

Uvijek više vjerujem domaćoj kuhinji nego propaganda proizvodima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 12 tra 2010, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Nema samo ciste mase kad se ide na masu.. Mora se nabacit i nesto sala, a bez bureka, pizze, cevapa, cvaraka bit ce ga zasigurno manje. I to je cilj. Sto vise mase uz minimalno masti. Zar je to tako komplicirano??
Nije bas preporucljivo jesti na manje od 2 sata prije treninga, ali zveknut shake ili energetsku plocicu toplo preporucam..
Opet, svaki organizam je drugaciji pa nema nekih 100%-nih pravila

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 26 svi 2010, 12:39 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Procitah ovo sve i svasta ljudi nadrobishe ,ali niko da kaze da je sve uzalud ako ne stima testo,mnogi misle da ce nesto napraviti kao "natural" ali to je pisanje krvi i znoja za nesto malo misica, ja sam u teretani citav zivot i nema sta nisam uzeo i probao,i samo mogu reci da je bodybuliding najskuplji sport sa najvise odricanja i zrtve ...ne treba mlade ljude zavaravati da mogu nesto napraviti tako sto ce piti mlijeka i jesti vlashickog sira i otici tri puta sedmicno u teretanu...treba para i para da se dobije kila misicne mase i da se otopi kila masti ,ja sam shibo u bulju sedmicno 1000 mg testa ,250 mg Trena ,plus estrogen blokeri i tako 12 sedmica da bi na kraju dobijo smijesnih 4 kg misicne mase,i jos onda PCT 4 sedmice i potrosio hiljade i hiljade eura na suplementaciju ,i sve to da bih izgledao onako solidno kad se skinem na plazi ,ono jest da je fino imati biceps 52 cm,ali mnogo truda je ulozeno i jos vise para...najsmijesniji su likovi kad dodju u teretanu krajem aprila i pitaju me sta mislis jarane mogu li se srediti do ljeta ??Rekoh mozes kako ne,dje da covjeku kazem da treba godina i godina treninga da se malo sredi,to bi mu ubilo motivaciju odmah :)

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 29 svi 2010, 07:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Procitah ovo sve i svasta ljudi nadrobishe ,ali niko da kaze da je sve uzalud ako ne stima testo,mnogi misle da ce nesto napraviti kao "natural" ali to je pisanje krvi i znoja za nesto malo misica, ja sam u teretani citav zivot i nema sta nisam uzeo i probao,i samo mogu reci da je bodybuliding najskuplji sport sa najvise odricanja i zrtve ...ne treba mlade ljude zavaravati da mogu nesto napraviti tako sto ce piti mlijeka i jesti vlashickog sira i otici tri puta sedmicno u teretanu...treba para i para da se dobije kila misicne mase i da se otopi kila masti ,ja sam shibo u bulju sedmicno 1000 mg testa ,250 mg Trena ,plus estrogen blokeri i tako 12 sedmica da bi na kraju dobijo smijesnih 4 kg misicne mase,i jos onda PCT 4 sedmice i potrosio hiljade i hiljade eura na suplementaciju ,i sve to da bih izgledao onako solidno kad se skinem na plazi ,ono jest da je fino imati biceps 52 cm,ali mnogo truda je ulozeno i jos vise para...najsmijesniji su likovi kad dodju u teretanu krajem aprila i pitaju me sta mislis jarane mogu li se srediti do ljeta ??Rekoh mozes kako ne,dje da covjeku kazem da treba godina i godina treninga da se malo sredi,to bi mu ubilo motivaciju odmah :)


hahahah, dobro su te posavjetovali za te blokere, da ti ne izrastu takozvane "bitch-tits" nakon konverzije u estrogen :zubati

ne valja se petljat sa tim, kako god okreneš, još budi sretan da ti nisu atrofirala jaja :smijeh

može se puno toga uz natural, pravi program i jaka suplementacija čuda čine, mada me čudi da ti ni steroidi nisu pomogli, mora da si nešto propustio.

nikome nije cilj "bodybuilding" niti postati neki gorila, nego izgled "izbrušen ko dijamant" :zubati

ove "nabildani gorila" fore ionako nisu privlačne trebama, valja samo ako želiš posao kao izbacivač ili snagator za lokalnog "don-a" :smajl014

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 29 svi 2010, 10:22 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
moze se *** nesto natural..jebala vas i suplementacija..ja sam trosio na to i prehranu 600+ eura mjesecno..
na kraju sam ganjao bolesni bf od -8%,bile mi fora zile po trbuhu,na kraju me poklopilo dok radio cucanj,zavrsio na htinoj..katastrofa nalazi nakon..nemos ti natural ganjati neki ludi bf, ako ti prirodna homoestaza nije na takvom postotku da je dobra odskocna daska da ga smanjis..
inace citao malo topik,svasta se nasralo..ja kao najbolji student waterburya,berradia,vinca gironde,dave palumba,poliquina :zubati i svega sto vrijedi na tom podrucju bi imao svasta za poispravljati,ali mi se neda..
skuzio sam da nema individualnijeg sporta i da svakoj jedinki treba pristupiti bez dosta osnovnih postulata..

btw-naravno da je moguce da ga kura nije ok odradila..citajuci o vlasickom siru i mlijeku,otrpilike mi jasno i zasto..medjutim sve da imao i perfektnu prehranu ako je gentika sjebana,dzaba ti sve..znam masu primjera..
opet imas i pricu kako natural ljudi izgledaju triput jace od ljudi na kemije..nema pravila..genetika je kurva..
inace imao bista i pisati kako se u bosni slazu i rade kure sa zanimljivom prehranom.. :zubati

a za atrofiju..vjerovatno je imao,al nes ti pojave..prodje pct,podeblja malo unos masti i dobro je kroz par tjedana..
mogli bi nabaciti slike da vidimo kako tko izgleda,a ne samo pusta prica :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 29 svi 2010, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
patriot je napisao/la:
moze se *** nesto natural..jebala vas i suplementacija..ja sam trosio na to i prehranu 600+ eura mjesecno..
na kraju sam ganjao bolesni bf od -8%,bile mi fora zile po trbuhu,na kraju me poklopilo dok radio cucanj,zavrsio na htinoj..katastrofa nalazi nakon..nemos ti natural ganjati neki ludi bf, ako ti prirodna homoestaza nije na takvom postotku da je dobra odskocna daska da ga smanjis..
inace citao malo topik,svasta se nasralo..ja kao najbolji student waterburya,berradia,vinca gironde,dave palumba,poliquina :zubati i svega sto vrijedi na tom podrucju bi imao svasta za poispravljati,ali mi se neda..
skuzio sam da nema individualnijeg sporta i da svakoj jedinki treba pristupiti bez dosta osnovnih postulata..

btw-naravno da je moguce da ga kura nije ok odradila..citajuci o vlasickom siru i mlijeku,otrpilike mi jasno i zasto..medjutim sve da imao i perfektnu prehranu ako je gentika sjebana,dzaba ti sve..znam masu primjera..
opet imas i pricu kako natural ljudi izgledaju triput jace od ljudi na kemije..nema pravila..genetika je kurva..
inace imao bista i pisati kako se u bosni slazu i rade kure sa zanimljivom prehranom.. :zubati

a za atrofiju..vjerovatno je imao,al nes ti pojave..prodje pct,podeblja malo unos masti i dobro je kroz par tjedana..
mogli bi nabaciti slike da vidimo kako tko izgleda,a ne samo pusta prica :zubati


Moram pitat - jesi li ti neki rodijak našem omiljenom kabadahiji i jalijašu caporegimu, zvučiš isti on.

Gle, mnogi ne pristupaju tome kao sportu, tako da ne znam o čemu je ovdje riječ i koga bi i o čemu ispravljao. Ne znam ko te odrao sa tih 600 EUR i šta si sve u sebe ubacivao, bože sačuvaj :zubati

Natural itekako može, naravno da genetika igra ulogu, ali mi malo previše vuče na izliku :kava

Jedino ti dajem za pravo ovo za BF...nadljudski napor i disciplina je potrebna da se stesa ispod 10%.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 29 svi 2010, 11:55 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
RajvoSa je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Procitah ovo sve i svasta ljudi nadrobishe ,ali niko da kaze da je sve uzalud ako ne stima testo,mnogi misle da ce nesto napraviti kao "natural" ali to je pisanje krvi i znoja za nesto malo misica, ja sam u teretani citav zivot i nema sta nisam uzeo i probao,i samo mogu reci da je bodybuliding najskuplji sport sa najvise odricanja i zrtve ...ne treba mlade ljude zavaravati da mogu nesto napraviti tako sto ce piti mlijeka i jesti vlashickog sira i otici tri puta sedmicno u teretanu...treba para i para da se dobije kila misicne mase i da se otopi kila masti ,ja sam shibo u bulju sedmicno 1000 mg testa ,250 mg Trena ,plus estrogen blokeri i tako 12 sedmica da bi na kraju dobijo smijesnih 4 kg misicne mase,i jos onda PCT 4 sedmice i potrosio hiljade i hiljade eura na suplementaciju ,i sve to da bih izgledao onako solidno kad se skinem na plazi ,ono jest da je fino imati biceps 52 cm,ali mnogo truda je ulozeno i jos vise para...najsmijesniji su likovi kad dodju u teretanu krajem aprila i pitaju me sta mislis jarane mogu li se srediti do ljeta ??Rekoh mozes kako ne,dje da covjeku kazem da treba godina i godina treninga da se malo sredi,to bi mu ubilo motivaciju odmah :)


hahahah, dobro su te posavjetovali za te blokere, da ti ne izrastu takozvane "bitch-tits" nakon konverzije u estrogen :zubati

ne valja se petljat sa tim, kako god okreneš, još budi sretan da ti nisu atrofirala jaja :smijeh

može se puno toga uz natural, pravi program i jaka suplementacija čuda čine, mada me čudi da ti ni steroidi nisu pomogli, mora da si nešto propustio.

nikome nije cilj "bodybuilding" niti postati neki gorila, nego izgled "izbrušen ko dijamant" :zubati

ove "nabildani gorila" fore ionako nisu privlačne trebama, valja samo ako želiš posao kao izbacivač ili snagator za lokalnog "don-a" :smajl014


Rajvosa,potpuno se slazem s tobom,samo primi k znanju da ja nisam neki levat kojem je to bila prva kura ,pa eto kao nije bilo sve ustimano pocev od treninga ,do odmora i naravno nezaobilazne ispravne ishrane...htio sam reci da ljudi imaju pogresno misljenje o AAS-u,misle ako si shibnu kuru dvije ,da ce vjecno izgledati ko Binais Begovic,ti znas i sam kakav je nas sport,odricanje,pljuvanje krvi,disciplina sve to za malo lijepog izgleda...naravno da nije cilj niti jednog ozbiljnijeg BB-ovca da navuce vodurinu i izgleda ko balon pun vode,jebes to ,takvih ima hodaju carsijom na stotine,neko im uvali bugarsku Decu ne objasni im sta sve treba uz to i onda imas hodajuce hydrocefaluse,koji poslije pushe "gyno" ili kako ti kazes bitch tits :palacgore1
No da rezimiramo ,bez kvalitetnog odmora,pravilnog treninga ,kvalitetno uskladjene ishrane ovisno sta je cilj jel defka ili masa,jake suplementacije te se uz to mora pomalo biti i endokrinolog,bez svih ti navedenih preduvjeta nema nekih rezultata vrijednih pomena...

PS ovo za "kokare" si u pravu one ne vole napucane tipove ,ali jebiga ne trenira se samo radi cupi,za mene je trening nesto isto ko disanje,vrsenje fizioloskih potreba,ako ne odem u teretanu fali mi nesto nervozan sam,ujedo bi...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 29 svi 2010, 13:18 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
Australac-jok..ja sam vise ljubavnik i to, takve stvari..
Cuj,nije sport,al mnogi nauče neke iskrivljene postulate i onda lupe glavom o zid i bzvz gube vrijeme..toga je bilo i ovdje..
Ako ti doživio to kao neku vrst patroniziranja,nisam ja kriv sto sam direktor svemira za takve stvari :zubati ..ajd,zajebajem se..nije genetika izgovor..pogledaj su zemu Down under-lee priesta..covjek je abnormalno izgledao natural..imaš takvih primjera..hormnalna slika nije svakom jednaka..
A za ojre..pa pretpostavljam da znaš i sam oklen su najbolje sirovine za proteine nabavljaju..Japan i Australija..pa pogledaj koliko kod nas dodje musashi..past ćeš na guzicu..vreca optimuma je oko 1100kn..twin labove mega omega(preko 1000 eph/dha) ti dodje 330 kn..u Americi na akciji je cirka 50kn..
Cijene suplemenata kod nas su bolesno skupe,a prehrana takva je sama po sebi skupa..
Ja moram uložiti max u sebe da bi nekako izgledao,docim dodje frendom u teretanu koji me sije u svim aspektima kad se gleda kroz bb i kaže mi:kaj si ti normalan,kakvi suplementi,pojedi dva twixa ko ja za doručak :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 svi 2010, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
zlatni_ljiljan je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

hahahah, dobro su te posavjetovali za te blokere, da ti ne izrastu takozvane "bitch-tits" nakon konverzije u estrogen :zubati

ne valja se petljat sa tim, kako god okreneš, još budi sretan da ti nisu atrofirala jaja :smijeh

može se puno toga uz natural, pravi program i jaka suplementacija čuda čine, mada me čudi da ti ni steroidi nisu pomogli, mora da si nešto propustio.

nikome nije cilj "bodybuilding" niti postati neki gorila, nego izgled "izbrušen ko dijamant" :zubati

ove "nabildani gorila" fore ionako nisu privlačne trebama, valja samo ako želiš posao kao izbacivač ili snagator za lokalnog "don-a" :smajl014


Rajvosa,potpuno se slazem s tobom,samo primi k znanju da ja nisam neki levat kojem je to bila prva kura ,pa eto kao nije bilo sve ustimano pocev od treninga ,do odmora i naravno nezaobilazne ispravne ishrane...htio sam reci da ljudi imaju pogresno misljenje o AAS-u,misle ako si shibnu kuru dvije ,da ce vjecno izgledati ko Binais Begovic,ti znas i sam kakav je nas sport,odricanje,pljuvanje krvi,disciplina sve to za malo lijepog izgleda...naravno da nije cilj niti jednog ozbiljnijeg BB-ovca da navuce vodurinu i izgleda ko balon pun vode,jebes to ,takvih ima hodaju carsijom na stotine,neko im uvali bugarsku Decu ne objasni im sta sve treba uz to i onda imas hodajuce hydrocefaluse,koji poslije pushe "gyno" ili kako ti kazes bitch tits :palacgore1
No da rezimiramo ,bez kvalitetnog odmora,pravilnog treninga ,kvalitetno uskladjene ishrane ovisno sta je cilj jel defka ili masa,jake suplementacije te se uz to mora pomalo biti i endokrinolog,bez svih ti navedenih preduvjeta nema nekih rezultata vrijednih pomena...

PS ovo za "kokare" si u pravu one ne vole napucane tipove ,ali jebiga ne trenira se samo radi cupi,za mene je trening nesto isto ko disanje,vrsenje fizioloskih potreba,ako ne odem u teretanu fali mi nesto nervozan sam,ujedo bi...


Dobar si pasha moj :palacgore2

Samo ne kontam "oklen" u nas raji love za suplementaciju, nek je i bugarska Deca, opet nije bagatela. Ili je to rezervirano za "antisocijalne elemente društva" čaršijske jalijaše i dilere :zubati

A za ovo zadnje što si napisao, isto potpis. I ja sam htio napisati - zašto se kljukate steroidima, ko da se želite nabrzaka nabildat i pobjeći iz teretane ko vrag od tamjana :neznam Teretana i fitness je puno više od toga, to je lifestyle, disciplina, kako fizička tako i mentalna, razbibriga, i mjesto gdje si bar na neko vrijeme na "miru", dalje od dosadnih ukućana, cure, žene, djece :zubati

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 svi 2010, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
patriot je napisao/la:
A za ojre..pa pretpostavljam da znaš i sam oklen su najbolje sirovine za proteine nabavljaju..Japan i Australija..pa pogledaj koliko kod nas dodje musashi..past ćeš na guzicu..vreca optimuma je oko 1100kn..twin labove mega omega(preko 1000 eph/dha) ti dodje 330 kn..u Americi na akciji je cirka 50kn..
Cijene suplemenata kod nas su bolesno skupe,a prehrana takva je sama po sebi skupa..
Ja moram uložiti max u sebe da bi nekako izgledao,docim dodje frendom u teretanu koji me sije u svim aspektima kad se gleda kroz bb i kaže mi:kaj si ti normalan,kakvi suplementi,pojedi dva twixa ko ja za doručak :sega


Prošao sam tu fazu gdje sam ko neki frik stalno čitao i analizirao sastojke tih suplemenata. Naravno da je važno, ali kada si osiguraš osnovne stvari i malo provrtiš 2-3 kvalitetne marke (moj izbor je Musashi, BSN, Gaspari), u suštini to je to. Imao sam sreću i privilegiju što sam skoro na početku trenirao sa profi ragbi ekipom (nisu imali svoj vlastiti gym) pa sam tu pokupio finte (kud svi Turci tu i mali Mujo), da ne spominjemo hrpe knjiga i knjižurina i curu koja je bila nutricionist i radila u GNC Livewell (to je ovdje najveća supplement store). I vremenom sam se ohladio od previše analiziranja 1001 programa, suplementa i sl, to je svojstveno početnicima koji upadnu u klopku traženja za "savršenim" programom ili "magičnim" suplementom.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 31 svi 2010, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
RajvoSa je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:

Rajvosa,potpuno se slazem s tobom,samo primi k znanju da ja nisam neki levat kojem je to bila prva kura ,pa eto kao nije bilo sve ustimano pocev od treninga ,do odmora i naravno nezaobilazne ispravne ishrane...htio sam reci da ljudi imaju pogresno misljenje o AAS-u,misle ako si shibnu kuru dvije ,da ce vjecno izgledati ko Binais Begovic,ti znas i sam kakav je nas sport,odricanje,pljuvanje krvi,disciplina sve to za malo lijepog izgleda...naravno da nije cilj niti jednog ozbiljnijeg BB-ovca da navuce vodurinu i izgleda ko balon pun vode,jebes to ,takvih ima hodaju carsijom na stotine,neko im uvali bugarsku Decu ne objasni im sta sve treba uz to i onda imas hodajuce hydrocefaluse,koji poslije pushe "gyno" ili kako ti kazes bitch tits :palacgore1
No da rezimiramo ,bez kvalitetnog odmora,pravilnog treninga ,kvalitetno uskladjene ishrane ovisno sta je cilj jel defka ili masa,jake suplementacije te se uz to mora pomalo biti i endokrinolog,bez svih ti navedenih preduvjeta nema nekih rezultata vrijednih pomena...

PS ovo za "kokare" si u pravu one ne vole napucane tipove ,ali jebiga ne trenira se samo radi cupi,za mene je trening nesto isto ko disanje,vrsenje fizioloskih potreba,ako ne odem u teretanu fali mi nesto nervozan sam,ujedo bi...


Dobar si pasha moj :palacgore2

Samo ne kontam "oklen" u nas raji love za suplementaciju, nek je i bugarska Deca, opet nije bagatela. Ili je to rezervirano za "antisocijalne elemente društva" čaršijske jalijaše i dilere :zubati

A za ovo zadnje što si napisao, isto potpis. I ja sam htio napisati - zašto se kljukate steroidima, ko da se želite nabrzaka nabildat i pobjeći iz teretane ko vrag od tamjana :neznam Teretana i fitness je puno više od toga, to je lifestyle, disciplina, kako fizička tako i mentalna, razbibriga, i mjesto gdje si bar na neko vrijeme na "miru", dalje od dosadnih ukućana, cure, žene, djece :zubati


Rajvosa ,gle haveru moj ,upravu si da za nas amatere AAS u sustini nije neophodan ,to je samo opterecenje za nas skromni budzet ,za jetru,i dakako veliki riziki ako se ne pozna materija...iskreno receno ja nisam konstantno na kurama,godisnje dvije kure maximalno i uvijek zimpa da roba nije fake,da napravim kvalitetan PCT tokom kure vec nakon 5 sedmice krecem sa Nolvom ili Clomijem, nakon kure jetru rehabiltiram i tokom kure maximalno zastitim, izbjegavam "veterinu" koliko mogu :palacgore1 naravno uleti ponekad Tren ili Bolda al opet oni su nekako najsigurniji... ja cijelo vrijeme pokusavam ljudima da objasnim da AAS nije neko magicno sredstvo od kojeg se postaje Ronny preko noci,sve sto si naveo je tacno BB je lifestyle i ne samo to BB je religija :palacgore1

A sto se tice cijena,pa znas raju kakva je, ukrasti,opljackati,prevariti,zavalit,na crtu uzeti,na refu,ali ce se naci bunar...takvi smo mi

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 04 lis 2012, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23193
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Trčanje od ljeta sam zamijenio teretanom. S tim da od 15.07. - 15.09. sam stao sa svim aktivnostima. Vrućina, hedonistički život su učinili svoje.

Treći tjedan sam u teretani, pokušavam održati tempo od 4 puta tjedno odlaska u teretanu i to cijelu zimu - sve tamo do 15.06. slijedeće godine.

Najviše opet koristim traku za trčanje. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 lis 2012, 06:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
lider30 je napisao/la:
Trčanje od ljeta sam zamijenio teretanom. S tim da od 15.07. - 15.09. sam stao sa svim aktivnostima. Vrućina, hedonistički život su učinili svoje.

Treći tjedan sam u teretani, pokušavam održati tempo od 4 puta tjedno odlaska u teretanu i to cijelu zimu - sve tamo do 15.06. slijedeće godine.

Najviše opet koristim traku za trčanje. :zubati


Zašto uopće ideš u teretanu, ako možeš trčati vani? Mislim pa uštedi si onda XY novaca i trči vani. :neznam

A ako baš želiš smršaviti guglaj "Chad Waterburry body of F.I.R.E". Pročitaj tu knjigu i drži se programa i u potpunosti će ti se promijeniti konstitucija.

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 05 lis 2012, 08:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Da, fakat bezze trošiš lovu ako u teretanu ideš samo zbog trake. Opraštam jedino ako ideš zbog finih kokara. Ako želiš dobar program, poslat ću ti, a ako želiš nabaviti trčati, nabavi neki dobar sat tipa Nike ili Garmin, i u prirodu (osim ako to kod vas nije "čudno").

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 20 stu 2012, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Ministry of Sound je napisao/la:
Da, fakat bezze trošiš lovu ako u teretanu ideš samo zbog trake. Opraštam jedino ako ideš zbog finih kokara. Ako želiš dobar program, poslat ću ti, a ako želiš nabaviti trčati, nabavi neki dobar sat tipa Nike ili Garmin, i u prirodu (osim ako to kod vas nije "čudno").


Kakav je program?Btw,vježba li itko,zamrla nam tema,mast-mrs zavladala :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 20 stu 2012, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Da, fakat bezze trošiš lovu ako u teretanu ideš samo zbog trake. Opraštam jedino ako ideš zbog finih kokara. Ako želiš dobar program, poslat ću ti, a ako želiš nabaviti trčati, nabavi neki dobar sat tipa Nike ili Garmin, i u prirodu (osim ako to kod vas nije "čudno").


Kakav je program?Btw,vježba li itko,zamrla nam tema,mast-mrs zavladala :zubati


Sve što ti treba, ne treba nikakvo razmišljanje ili izmišljanje, samo slijediš precizne upute, točno kojim danom, koje vježbe, kojim redom, koliko setova, repeticija i sl. Radi 100%.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 20 stu 2012, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Ja ne preferiram ni jednu knjigu...

Hranim se normalno a i svaki 2 dan sam u teretani tako vec godinu i pol konstantno i 3 godine sa prestancima. Smrsao sam dosta i stegnuo se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 20 stu 2012, 17:26 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
de reci Ministre do koliko kila mase si dogurao (mišićne naravno :D ) uz taj program?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 20 stu 2012, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32012
Jopa je napisao/la:
Ja ne preferiram ni jednu knjigu...

Hranim se normalno a i svaki 2 dan sam u teretani tako vec godinu i pol konstantno i 3 godine sa prestancima. Smrsao sam dosta i stegnuo se.


Mora se malo i struke ubaciti,inače rizikuješ povrede u bilo kojem vidu vježbanja.Znam iz osobnog iskustva,nije sramota pitati-ja se držim te mudrosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 20 stu 2012, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
Mar-kan je napisao/la:
Jopa je napisao/la:
Ja ne preferiram ni jednu knjigu...

Hranim se normalno a i svaki 2 dan sam u teretani tako vec godinu i pol konstantno i 3 godine sa prestancima. Smrsao sam dosta i stegnuo se.


Mora se malo i struke ubaciti,inače rizikuješ povrede u bilo kojem vidu vježbanja.Znam iz osobnog iskustva,nije sramota pitati-ja se držim te mudrosti.


Obavim godišnje nekoliko puta trening sa osobnim trenerom i unaprijed mi zada šta ću raditi. Kada ideš duže vrijeme i onda i sam možeš miksati vježbe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 21 stu 2012, 02:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pantagana je napisao/la:
de reci Ministre do koliko kila mase si dogurao (mišićne naravno :D ) uz taj program?


Nisam najbolja reklama jer je se krenulo sa 101kg (i 13% BF), a uz ovaj program se još i trči 30-ak km tjedno, no uz sve to, otprilike 4kg u 6 tjedana, a mislim da se vrlo lako može i nabaciti i 1kg tjedno.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Teretana
PostPostano: 21 stu 2012, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 07:39
Postovi: 1695
Ministry of Sound je napisao/la:
Pantagana je napisao/la:
de reci Ministre do koliko kila mase si dogurao (mišićne naravno :D ) uz taj program?


Nisam najbolja reklama jer je se krenulo sa 101kg (i 13% BF), a uz ovaj program se još i trči 30-ak km tjedno, no uz sve to, otprilike 4kg u 6 tjedana, a mislim da se vrlo lako može i nabaciti i 1kg tjedno.


Jebote, pa koliko ti jedeš kada si uz toliko aktivnosti (teretana 3-4 puta tjedno, pretpostavljam + trčanje) pao 4 kile u 6 tjedana?

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 351 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO