HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 03:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 08 tra 2023, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2022, 20:12
Postovi: 6
Lokacija: Ljubuški, ŽZH, Hrvatska
cakara je napisao/la:

npr. jedna zanimljivosti iz te knjige, kao kažu da je naš narod govorio pratar, a ne fratar prije tih 100 godina, a ja iskreno nikad nisam tu riječ čuo iz usta Pougaraca


U nas (zapadna Ercegovina i Cetinska krajina) i dan danas svako dite zna šta je "pratar" :zubati

_________________
Pozdrav od Stipana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 08 tra 2023, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 sij 2022, 20:12
Postovi: 6
Lokacija: Ljubuški, ŽZH, Hrvatska
cakara je napisao/la:
Vukčić-Kosača je napisao/la:
Pozdrav svima a naročito načelnika Čakariću.

Čuvajte onaj rajski biser gori kod vas, jaran mi je pokazao nekoliko slika tog kraja, ma divota brate.
Nema kamena ko kod nas u Hercegovini ili Dalmaciji :zubati

Načelniče, moj jaro (Dražetić) je kao klinac došao u Švabiju, a ove godine se vraća za uvik u rodni kraj.
Pajdo je još u godinama da more nać nevistu i da vam poboljša statistiku :-)

Svakako ću ga positit.

Srdačan pozdrav iz Ljubuškog



Hmm, tko bi to mogao biti...inace znam cijela obiteljsta stabla, bolje nego moji vrsnjaci iz pojedinih obitelji :D

Prije misec dana nam se vratio jedan bračni par iz Njemačke, a otišli su '92. kao dica. Sad imaju 2 dice. Nemaju ni kuce, pa ce pravit na njegovom svom starom ognjištu. Vraca se u selo Zasavicu, u kojoj koliko znam od rata nije ni bilo dice, a evo sad ce biti. Razlog, nece da se cijepe, i nece da se truju hranom. Oce domace. Evo danas bas skupa jeli pastrmke sa Ugra.


Moj jaran Drago.
Imaju oni i kuću blizu Nina. Malo Bosna malo Dalmacija, baš mu zavidim :(
I ja bi curik ali na svu žalost hanuma neće ............... tuga brate.
Umisto da se kupam u Trebižatu, na Kravici, na Božijaku i kad mi ćufne do Jadrana ili Blidinja, ja ćamim ovdje :smajl031

_________________
Pozdrav od Stipana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: tako je.. moj djed je bio Bilješković a baka Lukić :)
PostPostano: 21 sij 2024, 21:33 
Offline

Pridružen/a: 21 sij 2024, 21:19
Postovi: 1
cakara je napisao/la:
dudu, nije bas na meni da govorim o tome zasto se tako malo, slago bi ti sigurno...
crkva je na koti 1175 metara...ja mislim da je najveci problem visina tj. zabacenost od svijeta...djeca mogu do 3. razreda u skolu u Dobretice, poslje moraju u Jajce...to je isto velik problem...kako da se vrate mladi, kad ce im djete provest "pola dana" na putu do skole i natrag....

evo ako Boran prati temu da on nesto napise o tome...on zivi bas u Pougarju...

nije pajdo, nije to nase prezime...

ovo su nasa prezimena: Alandzak, Ascic, Barisic, Bartulovic, Bendra, Biljeskovic, Bliznac, Bobonja, Bojic, Bordak Bubnjic, Bunarkic, Cica, Cakaric, Cizmic, Cubelj, Djukic, Davidovic, Drazetic, Dujmovic, Filipovic, Furudnzija, Gabric, Gavranic, Gavric, Glavas, Grgic, Idzanovic, Ilic, Ilinovic, Ivancevic, Jakovljevic, Jakesevic, Joskic, Jukic, Juric, Jurisic, Kokalovic, Lovric, Lucic, Lukic, Majdancic, Malic, Markovic, Martic, Matosevic, Melic, Mladic, Meljankic, Mijatovic, Milicevic, Pejazic, Pejcin, Petrovic, Pilic, Poplasen, Pranjic, Prslja, Saratlija, Sivonjic, Slipcevic, Spajic, Subotic, Sculija, Sugic, Tepuric, Tokalic, Tomas, Tomic, Trupina, Tubanovic, Vardic Zec, Zilic

dosta prezimena su autohtona nasa, nigdje ih drugdje nema...
Melic je jedino muslimansko prezime u Pougarju
npr. moje prezime Cakaric, a do 1767. bilo Brnic, a od prezimea Dobretic je nastalo Brnic...tako barem kazu... :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO