HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 kol 2024, 14:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
Ali stojim kod stava da mi Hrvati iz BiH trebamo svu svoju energiju usmjeriti na konacno rjesavanje nasega statusa u BiH kao i na situaciju u BiH uopce, a ne da se petljamo po Hravtskoj i kada treba i kada ne treba.
Bilo je toga mnogo da su neki nasi tamo izigravali vece Hrvate od samih tamosnjih domacih Hrvata.
Ali sve to nije bilo ni razlog ni opravdanje za onakvu nevjerojatnu kampanju protiv nas. NAjgore je sto je prve izbore Mesic dobio na krilima te kampanje. Moram priznati da sam devedesetih bio zaprepascen i zatecen propagandnim udarom prema Hrvatima iz BiH, posebno Hercegovcima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6280
hercegovac1981 je napisao/la:

Da rezimiramo. Polemika je oko toga da li je Hrvatska bila na strani pobjednika nakon 2. Svjetskog rata odnosno da li je Hrvatska i Hrvatski narod pobijedio tada. Ako uzmemo kao mjerilo da je Hrvatska oslobođena fašizma onda jeste. Ali je zato dobila komunizam. Jedna jednoumna, siledžijska diktatura zamjenjena drugom. Znamo dobro kakva je bila svijest naroda u to doba bila i kakva su bila sjećanja na prvu Jugoslaviju i teško mi je vjerovati da bi narod sam tražio da ostane u novoj Jugoslaviji a kamoli još u jednopartijskoj Jugoslaviji prije nego nezavisnu državu. To što je ta Jugoslavija bila manje Velikosrpska je slaba utjeha. Kao što sam rekao apsolutni pobjednik 2. svj. rata je bio kumunizam pod glavnim pokroviteljem SSSR-om. Čisto sumnjam da bi bila moguća uspostava komunističke Jugoslavije nakon rata da SSSR nije zauzeo pola Europe. Kakvu slobodu je donio zemljama bivšeg Varšavskog pakta znamo svi. Ništa bolje nego za vrijeme Trećeg reicha. To što je lako moguće da u slučaju da Tito nije preuzeo vlast bi to napravila izbjegla Kraljevska vlada je donekle pozitivan raplet događaja jer je Tito ipak ustavom iz 1974. amenovao mogućnost raspada SFRJ a pitanje je kakva bi bila vjerojatna ponovna Velikosrpska kraljevska vlada. Dobar dio Hrvata koji su se borili u NOB-u se nisu borili za komunističku Jugoslaviju i komunističku Hrvatsku u sklopu nje. Ali su je morali na silu prihvatiti. Jeli to pošteno? I je li to predstavlja pobjedu? Ja mislim da ne. Da ne spominjem da je Hrvatska zakinuta i kod crtanja granica, da su se granice općina u Hrvatskoj i BiH crtale da naštete Hrvatima, da je amenovana BiH u granicama iz Berlinskog kongresa koje su relikt turskih vremena i sl. Puno zla je ta "pobjeda" donijela Hrvatskom narodu. Bolje nego da smo ustrajali svi na NDH pa svi izgubili ali opet daleko od pobjede. I naravno nekad se vodi interesa o željama naroda jer je tako bilo i kad je izglasana nezavisnost. To je bila pobjeda. Kao što bi bila pobjeda da je to napravljeno 46 godina prije.


Dobro, koji bi bio zaključak ? Vjerojatno da komunjara nije bilo, pobijedili bi Dražini
Ravnogorci, a ako ne on i njegovi, bila bi instalirana sovjetska marionetska vlast.
U oba bi slučaja Hrvati, koji bi -po tom scenariju- bili privrženici NDH,
bili gubitnici.

U slučaju Dražine pobjede- imate scenarij Bleiburg na n-tu. I ne lupajte da
toga ne bi bilo, jer je bio ovako s komunjarama kojima su Britanci dali
da rade što hoće, a kamoli ne bi svom protegeu.

U slučaju Sovjeta- Staljin je potpomagao pravoslavne narode
u kasnijoj fazi kao pouzdanije od katoličkih. Stoga i progoni
i raseljavanja unijata u Ukrajini, uništenje unijata u Rumunjskoj itd.
U slučaju sovjetske Jugoslavije, kakve god bile njezine
unutarnje granice- budite sigurni da ne bi išle nama u korist.

Glede pak istih, misli se, vidim na Neum. Tko je kriv hrvatskim komunistima
kad su tu ispali pizde ? Sama granica prema Srbiji je korektna, dapače
Hrvatska je dobila Baranju i Ilok, koji su dobili hrvatsku većinu tek
u doba NDH. Da ne govorimo o Zadru, Istri, Rijeci,...što se uzima kao
zadane tema i na što se nitko ne osvrće.

Iako je Bilandžić u dosta istupa ispao bedak, osobno se slažem s
većim dijelom njegova zaključka Razmišljanja o ratu u bivšoj Jugoslaviji 1941-1945.
http://www.hercegbosna.org/ostalo/drugi_svj.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 18:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31988
Hroboatos je napisao/la:
Dobro, koji bi bio zaključak ? Vjerojatno da komunjara nije bilo, pobijedili bi Dražini
Ravnogorci


Ne bih bio tako siguran. Komunjare su pobijedile upravo zahvaljujući velikom broju hrvatskih partizana. Pošto je nemoguće očekivati da bi se npr. Dalmatinci borili uz Dražu tako je i nemoguće očekivati da bi Draža pobijedio Hrvate tek tako. Dražini sigurno ne, a Sovjeti su već bili potpisali granicu svjetova na Drini tako da bi mi vjerojatno prošli ili kao Austrija osramoćeni, ali sa državom i kao dio zapadnog svijeta ili kao Italija, ako bi uspjeli u zadnji trenutak promijeniti stranu i biti dio pobjedničkog tima.

U oba moguća slučaja, danas bi Hrvatska bila normalni, razvijeni dio Europe. Pobjeda Draže u Hrvatskoj je nemoguća misija, a izlazak Rusa na Jadran je ipak manje vjerojatan, i teško da bi itko to dopustio od zapadnih saveznika.

Taj komunistički režim je donio samo dodatnih 45 godina ropstva i progona, a na kraju i još jedan rat.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

922 of 2558 - 36.04%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6280
Naša Kvačica je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Dobro, koji bi bio zaključak ? Vjerojatno da komunjara nije bilo, pobijedili bi Dražini
Ravnogorci


Ne bih bio tako siguran. Komunjare su pobijedile upravo zahvaljujući velikom broju hrvatskih partizana. Pošto je nemoguće očekivati da bi se npr. Dalmatinci borili uz Dražu tako je i nemoguće očekivati da bi Draža pobijedio Hrvate tek tako. Dražini sigurno ne, a Sovjeti su već bili potpisali granicu svjetova na Drini tako da bi mi vjerojatno prošli ili kao Austrija osramoćeni, ali sa državom i kao dio zapadnog svijeta ili kao Italija, ako bi uspjeli u zadnji trenutak promijeniti stranu i biti dio pobjedničkog tima.

U oba moguća slučaja, danas bi Hrvatska bila normalni, razvijeni dio Europe. Pobjeda Draže u Hrvatskoj je nemoguća misija, a izlazak Rusa na Jadran je ipak manje vjerojatan, i teško da bi itko to dopustio od zapadnih saveznika.

Taj komunistički režim je donio samo dodatnih 45 godina ropstva i progona, a na kraju i još jedan rat.


O čem pričaš ? Da nije bilo komunjara, Dalmatinci (i gro
ostalih Hrvata) ostali bi kod kuće kao pasivci. Ne bi bilo koga
da ih mobilizira.

End of story


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 19:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 31988
Hroboatos je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne bih bio tako siguran. Komunjare su pobijedile upravo zahvaljujući velikom broju hrvatskih partizana. Pošto je nemoguće očekivati da bi se npr. Dalmatinci borili uz Dražu tako je i nemoguće očekivati da bi Draža pobijedio Hrvate tek tako. Dražini sigurno ne, a Sovjeti su već bili potpisali granicu svjetova na Drini tako da bi mi vjerojatno prošli ili kao Austrija osramoćeni, ali sa državom i kao dio zapadnog svijeta ili kao Italija, ako bi uspjeli u zadnji trenutak promijeniti stranu i biti dio pobjedničkog tima.

U oba moguća slučaja, danas bi Hrvatska bila normalni, razvijeni dio Europe. Pobjeda Draže u Hrvatskoj je nemoguća misija, a izlazak Rusa na Jadran je ipak manje vjerojatan, i teško da bi itko to dopustio od zapadnih saveznika.

Taj komunistički režim je donio samo dodatnih 45 godina ropstva i progona, a na kraju i još jedan rat.


O čem pričaš ? Da nije bilo komunjara, Dalmatinci (i gro
ostalih Hrvata) ostali bi kod kuće kao pasivci. Ne bi bilo koga
da ih mobilizira.

End of story


Ne vjerujem da bi sjedili i pivali klape :roll: , u svakom ratu se nađe netko tko te hoće mobilizirati.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

922 of 2558 - 36.04%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6280
U ovim sam pisanijama vidio njekoliko teza koje
se stalno provlače- a s kojima se ne slažem. Pa iako ne vjerujem
da ću ikoga uvjeriti- ljudi se ravnaju više po emocijama u
ovakvim hipotetskim slučajevima- da ponovim to 100 puta:

1. priča da se u obnovljenoj Jugoslaviji ne bi desilo masovno
etničko čišćenje Hrvata običan je hlebinizam.

Želite li znati kako bi to izgledalo bez Tita i ostalih
glavonja ?

To vam je 1991. i 1992. Jer, to je velikosrpska vojska koja
bi djelovala, i to na ohoho potencirani način, kad je već u
"miru" napravila takve svinjarije- što bi tek u konfuznom poslijeratnom stanju.
Stalno se povlači teza da je JNA 1991. prava komunjarska tioistička
vojska, pa eto, to su ti... A to nije istina.
I Tuđman je znao da nije istina, pa je zavlačio vukući za nos
jugounitarniu frakciju, sve dok se veliksorpska nije do kraja razmahala
i preuzela. Dakle, JNA iz 1991., 1992. i kasnije- to vam je
u nacionalno-političkom pogledu (ne ideološkom) sljednica
četnika Draže Mihailovića, a ne Broza i njegovih komunjara.
Ono što smo gledali i proživljavali od Vukovara, Ćeralija, Škabrnje,
Ravnoga,...to bi se zbilo na n-tu potenciju 1945.
I Moljevićev zemljovid, pa si mislite.

2. kraj 2. svj. rata bitno je drugačiji od kraja 1. svj. rata.
1945. i kasnije zbila su se masovna etnička čišćenja i progoni,
te transferi populacija. Ne samo Nijemaca, nego i Poljaka
iz Ukrajine, Finaca iz dijelova koji su pripali Rusiji, Mađara iz dijelova
Rumunjske,.. Bilo ke predviđeno da se isele svi Mađari
iz Vojvodine, no mađarski su komunisti, apelirajući na internacionalizam
kod Tita, to spriječili.

U čem se razlikuje položaj Hrvata u odnosu na slične
u 2. svj. ratu ?

Jednostavno- Hrvati su vodili (u NDH) etnički rat
protiv Srba, izgubili, a bili bi prisiljeni živjeti u istoj državi
s neprijateljima koji bi dobili totalnu vlast- osim u isto tako
lošem slučaju Rooseveltove opcije u kojoj je podupirao
stvaranje Velike Srbije, a da se ostatak Hrvatske stavi
pod protektorat, kao neki bantustan.

Nema nikakvoga analogona situaciji, izuzetno nepovoljnoj,
u kojoj bi se našli Hrvati- da nije bilo komunjara. Sudbina Hrvata
bila bi, ako ikakva logika vrijedi, najbliža sudbini Nijemaca.
Ne Mađara, ne Čeha, ne Bugara, ne Rumunja, ne ...

Toliko o tom, znam da se ionako stavovi ne će promijeniti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 6280
Naša Kvačica je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:

O čem pričaš ? Da nije bilo komunjara, Dalmatinci (i gro
ostalih Hrvata) ostali bi kod kuće kao pasivci. Ne bi bilo koga
da ih mobilizira.

End of story


Ne vjerujem da bi sjedili i pivali klape :roll: , u svakom ratu se nađe netko tko te hoće mobilizirati.


Ni Srbi u Srbiji pod bugarskom okupcijom-npr.- nisu
bili mobilizirani. Pasivno su čekali sudbinu, a tako
bi i Hrvati, svugdje gdje bi se zatekli.

Nije bilo osim komunista nijedne političke opcije.
Koju su to hrvatsku aktivnu vojno-političku opciju s izgledom
za uspjeh komunisti ugušili ?

Nijednu, jer je nije ni bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Koliko god to nekima zvucalo odvratno i odbojno mi smo u Domovinskom ratu u stvari bili oni koji su dizali ustanke protiv okupatora, branili svoje domove,bili slabije naoruzani, bili prisiljeni boriti se na gerilski nacin,a to su u Drugom svjetskom radili HR partizani u Dalmaciji i Gorskom Kotaru gdje su stranci okupirali njihove domove.. To je cinjenica

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59710
Lokacija: DAZP HQ
Ringo59 je napisao/la:
Ali stojim kod stava da mi Hrvati iz BiH trebamo svu svoju energiju usmjeriti na konacno rjesavanje nasega statusa u BiH kao i na situaciju u BiH uopce, a ne da se petljamo po Hravtskoj i kada treba i kada ne treba.
Bilo je toga mnogo da su neki nasi tamo izigravali vece Hrvate od samih tamosnjih domacih Hrvata.
Ali sve to nije bilo ni razlog ni opravdanje za onakvu nevjerojatnu kampanju protiv nas. NAjgore je sto je prve izbore Mesic dobio na krilima te kampanje. Moram priznati da sam devedesetih bio zaprepascen i zatecen propagandnim udarom prema Hrvatima iz BiH, posebno Hercegovcima.


to je više halabuka koja se stvara djelovanjem nas hrvata bosne i hercegovine koji živimo u hrvatskoj. kakvu moć ima jedan hrvat iz BIH na život u hrvatskoj? baš nikakvu, izuzev glasa na izborima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 07 srp 2009, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Naša Kvačica je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Dobro, koji bi bio zaključak ? Vjerojatno da komunjara nije bilo, pobijedili bi Dražini
Ravnogorci


Ne bih bio tako siguran. Komunjare su pobijedile upravo zahvaljujući velikom broju hrvatskih partizana. Pošto je nemoguće očekivati da bi se npr. Dalmatinci borili uz Dražu tako je i nemoguće očekivati da bi Draža pobijedio Hrvate tek tako. Dražini sigurno ne, a Sovjeti su već bili potpisali granicu svjetova na Drini tako da bi mi vjerojatno prošli ili kao Austrija osramoćeni, ali sa državom i kao dio zapadnog svijeta ili kao Italija, ako bi uspjeli u zadnji trenutak promijeniti stranu i biti dio pobjedničkog tima.

U oba moguća slučaja, danas bi Hrvatska bila normalni, razvijeni dio Europe. Pobjeda Draže u Hrvatskoj je nemoguća misija, a izlazak Rusa na Jadran je ipak manje vjerojatan, i teško da bi itko to dopustio od zapadnih saveznika.

Taj komunistički režim je donio samo dodatnih 45 godina ropstva i progona, a na kraju i još jedan rat.


U potpunosti dijelim tvoje mišljenje.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 08 srp 2009, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Ringo59 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:

Ja ne znam u kojim se krugovima ti krećeš ali meni nijedan Australac(ka) ili Anglo osoba općenito nikad nije spomenula WW2, fašizam i sl. Samo i isključivo upiti o turizmu, najboljem mjestu za ljetovanje, diskusije o sportu. Koliki postotak ljudi uopće zna da je postojala NDH i da se borila na strani nacista? I zašto bi Hrvatima to više predbacivali više od Talijana, Rumuna, Mađara? Ove baltičke zemlje često budu izložene kritičnoj paljbi kada pokušaju rehabilitirati neke svoje borce protiv komunizma i za nezavisnost od Sovjetskog Saveza.

Ovdje je hrvatska zajednica izuzetno cijenjena, ako zbog ničega drugog onda zbog brojnosti i potencijalnih glasova, pa uzmi bilo koje hrvatske novine pa ćeš stalno vidjeti Aussie političare po nekakvim proslavama u hrvatskim klubovima a tu je uvijek slika od Ante, prezime znate.



JA i rekoh da ogromna masa pojma nema ali oni koji predstavljaju nekakav zvanicni stav su nesto drugo. A mozda ti i ne citas australski tisak.

Dobro da dalje ne brljavimo o tome, evo nesto malo izvadaka iz australskog tiska koji se bavi ovim temama:

http://www.fightdemback.org/archive/groups/ustashe/

http://www.ajn.com.au/news/news.asp?pgID=3061

http://blogs.news.com.au/heraldsun/andr ... ists/desc/

Ovo je samo kap u moru, a sta ti citas, slusas i cime se bavis, ja pojma nemam.
Uz napomenu da o MP YThompsonu imam pozitivan stav i podrzavam njegovo pravo da nastupa neometano jer nikoga ne ne vrijedja. kampanja protiv njega je ipak orkestrirana i prilicno prljava. A njegova politicka uvjerenja njgova su stvar.


Prvi link je neka radikalna ljevičarska grupa, ne bi me čudilo da su protestirali za prava terorista u Gazi i sl, dakle ko ih jebe.

Drugi je sa Aussie Jewish News, a njima nacisti iskaču iz paštete...no dobro, mogu ih razumjeti, ja sam svojim prijateljima Židovima objasnio na lijep način da se ne radi o proslavi fašističkih metoda i načela nego o ljudima koji slave uspostavu hrvatske države nakon bogzna koliko stoljeća. To se može objasniti bez posipanja pepelom, i žao mi je što tu nema više dijaloga.

Treći link ti je blog, a vjerujem da je propaganda o Thompsonu do njih došla zahvaljujući "trudu" Indexa.YU, kojekakvih Drakulićki, Matvejevića i sl sa svojim preseravanjima u inozemnom tisku. Moguće i da su australski Srbi tu odigrali neku ulogu jer kako objasniti kvalifikaciju Thompsona i ljudi na njegovom koncertu kao "Nazis"?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 08 srp 2009, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2009, 16:13
Postovi: 199
RajvoSa je napisao/la:
http://www.fightdemback.org/archive/groups/ustashe/
Prvi link je neka radikalna ljevičarska grupa, ne bi me čudilo da su protestirali za prava terorista u Gazi i sl, dakle ko ih jebe."


Ma koga briga za ljevicarsku grupu, pred nosom ti je nekoliko tekstova na temu iz glavnih australiskih listova - The Australian, The Age, Sunday Herald Sun, Jewish News ... Ili se ti pravis nevjest o cemu je rijec.

RajvoSa je napisao/la:
http://www.ajn.com.au/news/news.asp?pgID=3061
Drugi je sa Aussie Jewish News, a njima nacisti iskaču iz paštete...no dobro, mogu ih razumjeti, ja sam svojim prijateljima Židovima objasnio na lijep način da se ne radi o proslavi fašističkih metoda i načela nego o ljudima koji slave uspostavu hrvatske države nakon bogzna koliko stoljeća. To se može objasniti bez posipanja pepelom, i žao mi je što tu nema više dijaloga.


To ti je Zidovska zajednica koja je mnogo cjenjenija nego nas, odmah da ti kazem, i njima S PRAVOM ne ide uglavu zasto se slavi 10. Travnja dan propale tvorevine. I mozes ti neupucenima priacti price ali oni upuceni znaju u cemu je problem. Problem je ignoriranje zvanicnih blagdana RH a slavljenje NDH.


RajvoSa je napisao/la:

http://blogs.news.com.au/heraldsun/andr ... ists/desc/
Treći link ti je blog, a vjerujem da je propaganda o Thompsonu do njih došla zahvaljujući "trudu" Indexa.YU, kojekakvih Drakulićki, Matvejevića i sl sa svojim preseravanjima u inozemnom tisku. Moguće i da su australski Srbi tu odigrali neku ulogu jer kako objasniti kvalifikaciju Thompsona i ljudi na njegovom koncertu kao "Nazis"?



Opet se ti pravis naivan. Ovaj link ti govori sta o svemu pise i misli Andrew Bolt koji je jedan od najcjenjenijih i najuvazavanijih kolumnista u Australiji. A on je vec niz puta potkacio ponasanje nekih nasih "domoljuba" u Australiji.

VSe u svemu nemam vise namjeru dokazivati da je voda mokra. Nasa zajednica jeste cjenjena po pitanju rada i reda, ali po pitanju politickih stavova jako lose kotiramo. Kod onih koji su upuceni i koji su bitni. A tu je nebitna obicna raja koju zanima samo sport i ljetovanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 08 srp 2009, 15:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 14:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Ringo59 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
http://www.fightdemback.org/archive/groups/ustashe/
Prvi link je neka radikalna ljevičarska grupa, ne bi me čudilo da su protestirali za prava terorista u Gazi i sl, dakle ko ih jebe."


Ma koga briga za ljevicarsku grupu, pred nosom ti je nekoliko tekstova na temu iz glavnih australiskih listova - The Australian, The Age, Sunday Herald Sun, Jewish News ... Ili se ti pravis nevjest o cemu je rijec.

RajvoSa je napisao/la:
http://www.ajn.com.au/news/news.asp?pgID=3061
Drugi je sa Aussie Jewish News, a njima nacisti iskaču iz paštete...no dobro, mogu ih razumjeti, ja sam svojim prijateljima Židovima objasnio na lijep način da se ne radi o proslavi fašističkih metoda i načela nego o ljudima koji slave uspostavu hrvatske države nakon bogzna koliko stoljeća. To se može objasniti bez posipanja pepelom, i žao mi je što tu nema više dijaloga.


To ti je Zidovska zajednica koja je mnogo cjenjenija nego nas, odmah da ti kazem, i njima S PRAVOM ne ide uglavu zasto se slavi 10. Travnja dan propale tvorevine. I mozes ti neupucenima priacti price ali oni upuceni znaju u cemu je problem. Problem je ignoriranje zvanicnih blagdana RH a slavljenje NDH.


RajvoSa je napisao/la:

http://blogs.news.com.au/heraldsun/andr ... ists/desc/
Treći link ti je blog, a vjerujem da je propaganda o Thompsonu do njih došla zahvaljujući "trudu" Indexa.YU, kojekakvih Drakulićki, Matvejevića i sl sa svojim preseravanjima u inozemnom tisku. Moguće i da su australski Srbi tu odigrali neku ulogu jer kako objasniti kvalifikaciju Thompsona i ljudi na njegovom koncertu kao "Nazis"?



Opet se ti pravis naivan. Ovaj link ti govori sta o svemu pise i misli Andrew Bolt koji je jedan od najcjenjenijih i najuvazavanijih kolumnista u Australiji. A on je vec niz puta potkacio ponasanje nekih nasih "domoljuba" u Australiji.

VSe u svemu nemam vise namjeru dokazivati da je voda mokra. Nasa zajednica jeste cjenjena po pitanju rada i reda, ali po pitanju politickih stavova jako lose kotiramo. Kod onih koji su upuceni i koji su bitni. A tu je nebitna obicna raja koju zanima samo sport i ljetovanje.


Složio bi se da je razmišljanje dijela dijaspore problematično. Prije dva mjeseca je bila Milićeva reportaža iz Australije gdje je bio na nekom skupu Hrvata. I onda je radoznalosti radi organizirao anketu među ljudima što oni misle ko je najveći Hrvat i među živućima i među povjesnim osobama. Ako se ne varam prvi je bio Tuđman što nije sporno ali drugi je bio Pavelić. Opet možda je i za razumit taj inat jer mnogi su tamo završili iz političkih razloga ali opet ne predstavlja nas u dobrom svjetlu a što je najgore ne možemo ništa dobroga izvući od takvih stavova i razmišljanja.

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:17
Postovi: 3827
Lokacija: Nanya Lakes
Ringo59 je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
http://www.fightdemback.org/archive/groups/ustashe/
Prvi link je neka radikalna ljevičarska grupa, ne bi me čudilo da su protestirali za prava terorista u Gazi i sl, dakle ko ih jebe."


Ma koga briga za ljevicarsku grupu, pred nosom ti je nekoliko tekstova na temu iz glavnih australiskih listova - The Australian, The Age, Sunday Herald Sun, Jewish News ... Ili se ti pravis nevjest o cemu je rijec.

RajvoSa je napisao/la:
http://www.ajn.com.au/news/news.asp?pgID=3061
Drugi je sa Aussie Jewish News, a njima nacisti iskaču iz paštete...no dobro, mogu ih razumjeti, ja sam svojim prijateljima Židovima objasnio na lijep način da se ne radi o proslavi fašističkih metoda i načela nego o ljudima koji slave uspostavu hrvatske države nakon bogzna koliko stoljeća. To se može objasniti bez posipanja pepelom, i žao mi je što tu nema više dijaloga.


To ti je Zidovska zajednica koja je mnogo cjenjenija nego nas, odmah da ti kazem, i njima S PRAVOM ne ide uglavu zasto se slavi 10. Travnja dan propale tvorevine. I mozes ti neupucenima priacti price ali oni upuceni znaju u cemu je problem. Problem je ignoriranje zvanicnih blagdana RH a slavljenje NDH.


RajvoSa je napisao/la:

http://blogs.news.com.au/heraldsun/andr ... ists/desc/
Treći link ti je blog, a vjerujem da je propaganda o Thompsonu do njih došla zahvaljujući "trudu" Indexa.YU, kojekakvih Drakulićki, Matvejevića i sl sa svojim preseravanjima u inozemnom tisku. Moguće i da su australski Srbi tu odigrali neku ulogu jer kako objasniti kvalifikaciju Thompsona i ljudi na njegovom koncertu kao "Nazis"?



Opet se ti pravis naivan. Ovaj link ti govori sta o svemu pise i misli Andrew Bolt koji je jedan od najcjenjenijih i najuvazavanijih kolumnista u Australiji. A on je vec niz puta potkacio ponasanje nekih nasih "domoljuba" u Australiji.

VSe u svemu nemam vise namjeru dokazivati da je voda mokra. Nasa zajednica jeste cjenjena po pitanju rada i reda, ali po pitanju politickih stavova jako lose kotiramo. Kod onih koji su upuceni i koji su bitni. A tu je nebitna obicna raja koju zanima samo sport i ljetovanje.


Tresla se brda, rodio se miš. Stanje uopće nije alarmantno kako to ti prikazuješ. Nema nikakve orkestrirane medijske kampanje po ovom pitanju, niti će je biti. Napiše se tu i tamo koji člančić o Thompsonu kada njegov dolazak bude aktualan, a ovo o proslavi 10 travnja je rijetki incident. Možeš se ovdje upirati iz petnih žila da dokažeš da je ovdje hrvatska zajednica na lošem glasu ali to jednostavno nije istina. I ja se ne družim sa "rajom" nego sa ozbiljnim gospodarstvenicima (Australcima - baš sam danas poslovno bio kod tebe u Melbourneu), ljudima koji su itekako upoznati sa politikom, povijesti i sl, i nikada, AMA baš nikada nisam čuo nijednu zamjerku na račun hrvatske zajednice u političkom smislu. Bilo je nešto malo negodovanja tokom 90ih zbog huliganizma na stadionima i tučama sa "Belim orlovima", kao i ona sranja na Australian Open-u, ali to je otprilike sve.

Kod Australaca nema ni 0.001% svijesti o ovome kao mogućem problemu, niti će se od proslava 10 travnja praviti veliki problem. Sve dok nema kukastih križeva, Hitlera i uzdizanja ruke, NO sikiriki.

Inače se slažem da 10 travanj više nema smisla nakon što je RH izborila nezavisnost, ali i sam znaš da ovdje većinu čine hrvatski emigranti koji su došli poslije 2 s.r.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 15:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Inkvizitor je napisao/la:
To da smo mi pod lupom tzv zapadne demokracije, to je obični bulšit kojim neokomunisti i jugoslaveni žele zacementirati svoju aureolu pobjednika, čak i nakon povijesnog kraha, pa nas s time plaše kao s kakvom babarogom. jer da je drugačije onda ne bio neonacističke stranke dobijale lokalne izbore u istočnoj Njemačkoj niti bi se kipovi sa Musolinijevim likom kočili Italijom. Dakle zemljama koje su iznjedrile fašizam i nacizam ne nalaze zamjerke a jednoj maloj i nebitnoj Hrvatskoj nalaze.

ustaštvo ne postoji, njime se hrane partizanski metuzalemi i njihovi mlađahni jurišnici kako bi kompenzirali povijesni krah i opet sebe svrstali među pobjednike. Tome služi i ona groteskna premisa da je Hrvatska država zasnovana na ZAVNOH-u. Ta idolatrija i idiotarija bi bila jednaka onoj da je moderna izraelska država začeta u Auswhitzu.

Hrvatska je u 2. svj. ratu bila poražena, ne zato toliko je koliko je bila na poraženoj strani nego je ubijena njezina državnost i postala je prirepak velikosprke ideologije i klike koju je Hrvat ,koji to nije bio, Tito, mazio i pazio 40 godina i predao joj svu vlast tako da smo period raspada Jugoslavije dočekali sa srpskim polugama u svim sferama vlasti, i doživjeli smo to što smo doživjeli.


Budalaština. U drugom svjetskom ratu nije poražena nikakva Hrvatska, već neka švapska marioneta, koja bez nacističke okupacije nikad ne bi ni postojala. Današnja Hrvatska je, kao što joj kaže i ustav, nastala na temeljima ZAVNOH-a. Ona je danas u granicama koje su odredili komunisti, a ne nikakvi Budaci i slične alatljike. I u tim granicama je i priznata od cijelog svijeta. Današnja je RH nastala od SRH koju su stvorili komunisti, a koja se poslije otcijepila od Jugoslavije. Da komunisti nisu htjeli nikakvi oblik hrvatske državnosti, ne bi stvarali SRH.. Jednostavno.
Tito da nije bio Hrvat? Pa odakle to. On ne samo da je bio Hrvat već i dosta nacionalno svjestan Hrvat. Zašto bi onda nakon ww2 riskirao sukob sa zapadom, u pokušaju da Hr proširi na račun Italije. Samo je on smatrao da će Hrvatska biti jača unutar Jugoslavije (kao što neki danas smatraju da će biti jača unutar EU ili NATO-a). I trudio se da Hrvatska u toj Jugoslaviji bude najjača i vodeća. To mu je uglavnom i uspjelo, jer je Srbiju podijelio na nekoliko dijelova. Dijelove BiH nije pripajao Hrvatskoj jer bi onda neke druge morao pripojiti i Srbiji, a njegova parola je bila što slabija Srbija, za što jaču Jugoslaviju... Dakle ne znam što tebi smeta što je on učinio da Hrvati vladaju sa 20 umjesto 4 miliona ljudi? Zar to ne uvećava utjecaj Hrvatske?

Inkvizitor je napisao/la:
To se, je odvilo u sumrak rata ali tada uprkos lupetanjima, partizani su još bili samjo šumski stanovnici. Oni su izuzimajući CA koja je ušla u Srbiju, bili nesposobni za ikakve veće operacije, čak i tada i u svakoj su pušili ( srijemski front, bitke u Podravini). Oni su iz rupa izišli tek kad se njemačka vojska povukla a po inerciji i vojska NDH za njom. A oni su ulazili u prazan prostor. Nikakve vojničke pobjede šumskih bandita nije bilo jer oni jednostavnmo za to nisu bili sposobni. Komedija je da ih je vojska NDH tukla čak i u povlačenju. A što se povlačila, pitat će. Zato jer se povlačila po inerciji i u očekivanju ( pogrešnom) da će doći do sraza između komunizma i zapadnih sila te da će se oni vratiti u borbu.


Ovo tako neodoljivo podsjeća na priče vojnika RSK o prodaji, izdaji i koječemu sve ne. Koja to vojska bježi ako je jača? Situacija je jasna. Nema CA u NDH, zna se od koga ujkice bježe. A vojska koja bježi pred drugom obično se naziva poraženim bez obzira na to što ne gine puno njenih članova (nije ni u Oluji poginulo puno vojnika RSK). A sad što je netko poslije tražio opravdanje druga stvar, ali poraz je poraz, s time što je on još sramotniji ukoliko je bio bez borbe... Ove bajke o velikim pobjedama pri bijegu su smiješne, pa ustaše partizanima nisu mogli ništa ni dok su njihovi gospodari obavljali veći dio posla umjesto njih, bili su sposobni samo za kasniju odmazdu u logorima. A čim gazde odlaze rep je duboko između nogu i borbe više ni nema.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Naša Kvačica je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Dobro, koji bi bio zaključak ? Vjerojatno da komunjara nije bilo, pobijedili bi Dražini
Ravnogorci


Ne bih bio tako siguran. Komunjare su pobijedile upravo zahvaljujući velikom broju hrvatskih partizana. Pošto je nemoguće očekivati da bi se npr. Dalmatinci borili uz Dražu tako je i nemoguće očekivati da bi Draža pobijedio Hrvate tek tako. Dražini sigurno ne, a Sovjeti su već bili potpisali granicu svjetova na Drini tako da bi mi vjerojatno prošli ili kao Austrija osramoćeni, ali sa državom i kao dio zapadnog svijeta ili kao Italija, ako bi uspjeli u zadnji trenutak promijeniti stranu i biti dio pobjedničkog tima.

U oba moguća slučaja, danas bi Hrvatska bila normalni, razvijeni dio Europe. Pobjeda Draže u Hrvatskoj je nemoguća misija, a izlazak Rusa na Jadran je ipak manje vjerojatan, i teško da bi itko to dopustio od zapadnih saveznika.

Taj komunistički režim je donio samo dodatnih 45 godina ropstva i progona, a na kraju i još jedan rat.


Ne, nijedna država koju je Hitler raskomadao nije ostrala raskomadana, pa tako ne bi ni Jugoslavija. A na terenu su postojale samo dvije vojske koje su se nazivale jugoslavenskim, partizani i četnici, pa ti biraj...
Kakvo ropstvo i progoni, pa Hrvati su praktički vladali Jugoslavijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
jationo je napisao/la:

Budalaština. U drugom svjetskom ratu nije poražena nikakva Hrvatska, već neka švapska marioneta, koja bez nacističke okupacije nikad ne bi ni postojala. Današnja Hrvatska je, kao što joj kaže i ustav, nastala na temeljima ZAVNOH-a. Ona je danas u granicama koje su odredili komunisti, a ne nikakvi Budaci i slične alatljike. I u tim granicama je i priznata od cijelog svijeta. Današnja je RH nastala od SRH koju su stvorili komunisti, a koja se poslije otcijepila od Jugoslavije. Da komunisti nisu htjeli nikakvi oblik hrvatske državnosti, ne bi stvarali SRH.. Jednostavno.
Tito da nije bio Hrvat? Pa odakle to. On ne samo da je bio Hrvat već i dosta nacionalno svjestan Hrvat. Zašto bi onda nakon ww2 riskirao sukob sa zapadom, u pokušaju da Hr proširi na račun Italije. Samo je on smatrao da će Hrvatska biti jača unutar Jugoslavije (kao što neki danas smatraju da će biti jača unutar EU ili NATO-a). I trudio se da Hrvatska u toj Jugoslaviji bude najjača i vodeća. To mu je uglavnom i uspjelo, jer je Srbiju podijelio na nekoliko dijelova. Dijelove BiH nije pripajao Hrvatskoj jer bi onda neke druge morao pripojiti i Srbiji, a njegova parola je bila što slabija Srbija, za što jaču Jugoslaviju... Dakle ne znam što tebi smeta što je on učinio da Hrvati vladaju sa 20 umjesto 4 miliona ljudi? Zar to ne uvećava utjecaj Hrvatske?

Ovo tako neodoljivo podsjeća na priče vojnika RSK o prodaji, izdaji i koječemu sve ne. Koja to vojska bježi ako je jača? Situacija je jasna. Nema CA u NDH, zna se od koga ujkice bježe. A vojska koja bježi pred drugom obično se naziva poraženim bez obzira na to što ne gine puno njenih članova (nije ni u Oluji poginulo puno vojnika RSK). A sad što je netko poslije tražio opravdanje druga stvar, ali poraz je poraz, s time što je on još sramotniji ukoliko je bio bez borbe... Ove bajke o velikim pobjedama pri bijegu su smiješne, pa ustaše partizanima nisu mogli ništa ni dok su njihovi gospodari obavljali veći dio posla umjesto njih, bili su sposobni samo za kasniju odmazdu u logorima. A čim gazde odlaze rep je duboko između nogu i borbe više ni nema.


Ti da znaš pročitati onda bi pročitao razlog za povlačenje vojske NDH, uz inerciju jer mu gubi saveznik i mišljenje da će izbiti rat između saveznika i oni se vratitit u zemlju.

Šta su ustaše partizanima mogle a šta one njima, vidjelo se tokom rata. Šta su to partizani osvojili dok se front nije raspao jer se raspao na bitnim mjestima. Srijemski font, pušiona. Za osvajanje beograda morala je CA ući. partizani sun jednostavno bili nesposobni za frontalni rat. Ono par selendri po bosanskim i inim vukojebinama što su ih oni zauzimali pa još brže napuštali nakon što bi popljačkali, to je bio krajnji domet.

da ustaše nisu imali onu katastrofalnu procjenu o ratu između saveznika još bi se naganjali sa partizanima po ovim gudurama. To u najmanju ruku.

na one budalaštine gore ne vrijedi troštiti riječi. Srbija je bila tako slaba i tako ju je Tito rascjepkao i uškopio da je na početku Jugo krize imala sve u svojim rukama. Oružje koje je Juga kupovala i radila 35 godina, sve sebi a ostalima kroz cijev.

Ova srpska tupoglavost i pravljenje budalama je za Nobela.

šta bi bilo npr. da je sav arsenal JNA završio u hrvatskim rukama. Pa kukanje bi se čulo do Kumove slame.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Inkvizitor je napisao/la:
jationo je napisao/la:

Budalaština. U drugom svjetskom ratu nije poražena nikakva Hrvatska, već neka švapska marioneta, koja bez nacističke okupacije nikad ne bi ni postojala. Današnja Hrvatska je, kao što joj kaže i ustav, nastala na temeljima ZAVNOH-a. Ona je danas u granicama koje su odredili komunisti, a ne nikakvi Budaci i slične alatljike. I u tim granicama je i priznata od cijelog svijeta. Današnja je RH nastala od SRH koju su stvorili komunisti, a koja se poslije otcijepila od Jugoslavije. Da komunisti nisu htjeli nikakvi oblik hrvatske državnosti, ne bi stvarali SRH.. Jednostavno.
Tito da nije bio Hrvat? Pa odakle to. On ne samo da je bio Hrvat već i dosta nacionalno svjestan Hrvat. Zašto bi onda nakon ww2 riskirao sukob sa zapadom, u pokušaju da Hr proširi na račun Italije. Samo je on smatrao da će Hrvatska biti jača unutar Jugoslavije (kao što neki danas smatraju da će biti jača unutar EU ili NATO-a). I trudio se da Hrvatska u toj Jugoslaviji bude najjača i vodeća. To mu je uglavnom i uspjelo, jer je Srbiju podijelio na nekoliko dijelova. Dijelove BiH nije pripajao Hrvatskoj jer bi onda neke druge morao pripojiti i Srbiji, a njegova parola je bila što slabija Srbija, za što jaču Jugoslaviju... Dakle ne znam što tebi smeta što je on učinio da Hrvati vladaju sa 20 umjesto 4 miliona ljudi? Zar to ne uvećava utjecaj Hrvatske?

Ovo tako neodoljivo podsjeća na priče vojnika RSK o prodaji, izdaji i koječemu sve ne. Koja to vojska bježi ako je jača? Situacija je jasna. Nema CA u NDH, zna se od koga ujkice bježe. A vojska koja bježi pred drugom obično se naziva poraženim bez obzira na to što ne gine puno njenih članova (nije ni u Oluji poginulo puno vojnika RSK). A sad što je netko poslije tražio opravdanje druga stvar, ali poraz je poraz, s time što je on još sramotniji ukoliko je bio bez borbe... Ove bajke o velikim pobjedama pri bijegu su smiješne, pa ustaše partizanima nisu mogli ništa ni dok su njihovi gospodari obavljali veći dio posla umjesto njih, bili su sposobni samo za kasniju odmazdu u logorima. A čim gazde odlaze rep je duboko između nogu i borbe više ni nema.


Ti da znaš pročitati onda bi pročitao razlog za povlačenje vojske NDH, uz inerciju jer mu gubi saveznik i mišljenje da će izbiti rat između saveznika i oni se vratitit u zemlju.

Šta su ustaše partizanima mogle a šta one njima, vidjelo se tokom rata. Šta su to partizani osvojili dok se front nije raspao jer se raspao na bitnim mjestima. Srijemski font, pušiona. Za osvajanje beograda morala je CA ući. partizani sun jednostavno bili nesposobni za frontalni rat. Ono par selendri po bosanskim i inim vukojebinama što su ih oni zauzimali pa još brže napuštali nakon što bi popljačkali, to je bio krajnji domet.

da ustaše nisu imali onu katastrofalnu procjenu o ratu između saveznika još bi se naganjali sa partizanima po ovim gudurama. To u najmanju ruku.

na one budalaštine gore ne vrijedi troštiti riječi. Srbija je bila tako slaba i tako ju je Tito rascjepkao i uškopio da je na početku Jugo krize imala sve u svojim rukama. Oružje koje je Juga kupovala i radila 35 godina, sve sebi a ostalima kroz cijev.

Ova srpska tupoglavost i pravljenje budalama je za Nobela.

šta bi bilo npr. da je sav arsenal JNA završio u hrvatskim rukama. Pa kukanje bi se čulo do Kumove slame.


To što je u JNA većina bila srpska, nema puno veze s tim da su veći dio političke vlasti držali Hrvati. Počevši od alfe i omege SFRJ, Tita. Dakle, nije Ranković smjenjivao Tita, već obrnuto. Srpska je većina u JNA reziltat srpske većine u NOB (potomci partizana često su i sami postajali vojnici), kao i činjenice da je ipak više Srba smatralo SFREJ svojom državom nego li Hrvata... Tko je Hrvatima kriv šta nisu išli u vojsku...
Srbija je nakon drugog svjetskog rata (u usporedbi sa stanjem iz Kraljevine) ostala bez CG, Vojvodine, Makedonije, Kosova te dijelova BiH, a Hrvatska samo bez dijelova BiH. Kako onda Srbija nije bila rascjepkana? Druga je stvar što je Šević kasnije vratio neke od tih dijelova pod srpski utjecaj.
Ova tvoja logika s ustašama je smiješna. Kao da sad vojnici RSK kažu da su se po inerciji povlačili jer je njihov saveznik (Srbija) izašao iz rata. Slična situacija, ni u Oluji nije bilo velikih borbi, uglavnom bježanija. Nema se tu šta govorit, oni koji su pobjegli su izgubili, a njihova opravdanja za poraze nisu toliko bitna...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
jationo je napisao/la:
To što je u JNA većina bila srpska, nema puno veze s tim da su veći dio političke vlasti držali Hrvati. Počevši od alfe i omege SFRJ, Tita. Dakle, nije Ranković smjenjivao Tita, već obrnuto.

Tito je bio Hrvat rođenjem (ili možda Slovenac?). Opredjeljenjem je bio Jugoslaven. Dapače, jugoslavenski nacionalist.
jationo je napisao/la:
Srpska je većina u JNA reziltat srpske većine u NOB (potomci partizana često su i sami postajali vojnici), kao i činjenice da je ipak više Srba smatralo SFREJ svojom državom nego li Hrvata... Tko je Hrvatima kriv šta nisu išli u vojsku...

Itekako su išli, ali su i Hrvati, a i pripadnici nekih drugih naroda u Jugoslaviji bili sustavno premlaćivani na vojnim akademijama i školama kako bi odustali od školovanja, i to od strane kolega Srba koji su bili instruirani od strane viših instanci.
jationo je napisao/la:
Srbija je nakon drugog svjetskog rata (u usporedbi sa stanjem iz Kraljevine) ostala bez CG, Vojvodine, Makedonije, Kosova te dijelova BiH, a Hrvatska samo bez dijelova BiH. Kako onda Srbija nije bila rascjepkana?

Vojvodina i Kosovo su bile, kao autonomne pokrajine, dijelom Srbije, koliko me sjećanje služi. :-neznam
Čekaj, znači sve što nije bilo u okviru Banovine Hrvatske, u sklopu Kraljevine Jugoslavije, predstavlja srpski teritorij? :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
To što je u JNA većina bila srpska, nema puno veze s tim da su veći dio političke vlasti držali Hrvati. Počevši od alfe i omege SFRJ, Tita. Dakle, nije Ranković smjenjivao Tita, već obrnuto.

Tito je bio Hrvat rođenjem (ili možda Slovenac?). Opredjeljenjem je bio Jugoslaven. Dapače, jugoslavenski nacionalist.


Tko kaže da je jugoslavenstvo isključivalo hrvatstvo?

Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Srpska je većina u JNA reziltat srpske većine u NOB (potomci partizana često su i sami postajali vojnici), kao i činjenice da je ipak više Srba smatralo SFREJ svojom državom nego li Hrvata... Tko je Hrvatima kriv šta nisu išli u vojsku...

Itekako su išli, ali su i Hrvati, a i pripadnici nekih drugih naroda u Jugoslaviji bili sustavno premlaćivani na vojnim akademijama i školama kako bi odustali od školovanja, i to od strane kolega Srba koji su bili instruirani od strane viših instanci.


Ma gdje si to čuo, majke ti?

Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Srbija je nakon drugog svjetskog rata (u usporedbi sa stanjem iz Kraljevine) ostala bez CG, Vojvodine, Makedonije, Kosova te dijelova BiH, a Hrvatska samo bez dijelova BiH. Kako onda Srbija nije bila rascjepkana?

Vojvodina i Kosovo su bile, kao autonomne pokrajine, dijelom Srbije, koliko me sjećanje služi. :-neznam
Čekaj, znači sve što nije bilo u okviru Banovine Hrvatske, u sklopu Kraljevine Jugoslavije, predstavlja srpski teritorij? :-umirem


Prije drugog svj. rata Bošnjaci, Crnogorci i Makedonci nisu imali pravo na to opredjeljenje, tako da su onda ta područja smatrana srpskim teritorijem. Danas tomu, naravno, nije tako, ali ne možeš današnje stanje primjenjivati u sasvim drugom vremenu... U to su vrijeme kao narodi bili priznavani samo Slovenci, Hrvati i Srbi...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
jationo je napisao/la:

To što je u JNA većina bila srpska, nema puno veze s tim da su veći dio političke vlasti držali Hrvati. Počevši od alfe i omege SFRJ, Tita. Dakle, nije Ranković smjenjivao Tita, već obrnuto. Srpska je većina u JNA reziltat srpske većine u NOB (potomci partizana često su i sami postajali vojnici), kao i činjenice da je ipak više Srba smatralo SFREJ svojom državom nego li Hrvata... Tko je Hrvatima kriv šta nisu išli u vojsku...
Srbija je nakon drugog svjetskog rata (u usporedbi sa stanjem iz Kraljevine) ostala bez CG, Vojvodine, Makedonije, Kosova te dijelova BiH, a Hrvatska samo bez dijelova BiH. Kako onda Srbija nije bila rascjepkana? Druga je stvar što je Šević kasnije vratio neke od tih dijelova pod srpski utjecaj.
Ova tvoja logika s ustašama je smiješna. Kao da sad vojnici RSK kažu da su se po inerciji povlačili jer je njihov saveznik (Srbija) izašao iz rata. Slična situacija, ni u Oluji nije bilo velikih borbi, uglavnom bježanija. Nema se tu šta govorit, oni koji su pobjegli su izgubili, a njihova opravdanja za poraze nisu toliko bitna...



Čuj to što su većinu JNA držali Srbi to ne znači da su Srbi imali vlast. A šta to znači, da su Hrvati držali političku moć koja im je bila za *** jer su Srbi držali vojsku. Genijalna premisa. Taman za idiotizam mjeseca ili čak godine. Tito smjenjivo Rankovića i to je dokaz da je bio Hrvat ili hrvatski nacionalist. A to što je pomeo Savku i Tripala i cijeli politički vrh, i što je tisuće ljudi završilo po zatvorima a ostalih tisuću završilo na zavodu za zapošljavanje bez mogućnosti utjecanja na politički život, to je isto dokaz turbo hrvastva. Gdje je takav primjer, da se išlo tako oštro prema Srbima.

Srbi veliš bili partizani pa je logično da budu u JNA. Jel to vrijedi i za Srbe iz Srbije kojih u partizanima nisi mogao svijećom pronaći. Kad Tito ulazi u Srbiji zatiče tamo 750 partizana. Da je bilo tako kako ti kažeš onda bi JNA vrvila od dalmatinaca iz regija koja je dala 100 puta više partizana nego cijela Srbija do 44-te. Više je na sutjesci poginulo boiaraca iz malog mjesta kraj Splčita Žrnovnice nego iz cijele Srbije. A Šibenski srez je dao daleko najviše boraca, pa onda splitski. Srbijanac nije bilo u promilima.

Nije nego Srbinu je bilo ući u JNA ko kurvi u bordel. Raširenih ruku su čekani, jel dabome bre, taj narod ume da se bije. Srbi jesu naravno više doživljavali kao svoju jer su je i smatrali za proširenu Srbiju kao i prvu Jugoslaviju.

na ovaj idiotizam o srpskoj Bosni se ne vrijedi osvrtati da se ne vraćamo u povijest i turska kopita.

Ono što uspoređuješ je neusporedivo. Vojsku RSK koja se tukla na prostoru i koja nije ovisila o strateškim bitkama u okruženju. Ti nemaš pojma o čemu pričaš. Jedino što je mjerodavno je..šta su to partizani zauzeli dpok se front nije raspao na drugom prostoru. Zarobili su oni i grupu armija E čije su ih dvije tri divizije ganjale po bosanskim brdima 4 godine, ko Bog maglu. Namanje je njihova zasluga što je njemačka vojska kapitulirala i u Jugoslaviji. To je ista ona priča da su Srbi probojom solunskog fronta riješili 1. svj. rat. Vi ste momci za promatranje. Mitologija je kodfvas neizlječliva bolest.

Tito je nominalno imao vlast ali iza njega je u sjeni uvijek stajala vojska velikosrba koja je budno pazila. Tu i tamo kakve političke funkcije bez stvarne moći su politički tariguzi. Isto kao što je bio i Marković otužna niškorist koju je ignorirao vrh JNA. Kad treba Mesić doći za predsjednika Srbi jednostavno kažu, nije nas briga i povuku se..uzmu JNA u ruke i udri. Onaj ko ima političku moć ima i vojnu.

A da je to srpska vojska vidio sam svojim očima još u JNA 89-te kad smo dobili slobodan dan i svečani ručak na dan Kosovske bitke i čuvenog Gazimestana i Slobinog govora na njemu. Nisam vidio da smo dobili slobodan dan na dan Krbavske bitke.

koji *** ima JNA slaviti srpske bitke. Jeli to srpska vojska ili jugoslovenska. Tada je sve bilo jasno.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 09 srp 2009, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
jationo je napisao/la:
Tko kaže da je jugoslavenstvo isključivalo hrvatstvo?

Svatko iole inteligentan i obrazovan. Na popisu stanovništva nisi mogao biti istodobno i Hrvat i Jugoslaven.

jationo je napisao/la:
Ma gdje si to čuo, majke ti?

Od ljudi koji su pohađali ondašnju vojnu akademiju u Beogradu.

jationo je napisao/la:
Prije drugog svj. rata Bošnjaci, Crnogorci i Makedonci nisu imali pravo na to opredjeljenje, tako da su onda ta područja smatrana srpskim teritorijem. Danas tomu, naravno, nije tako, ali ne možeš današnje stanje primjenjivati u sasvim drugom vremenu... U to su vrijeme kao narodi bili priznavani samo Slovenci, Hrvati i Srbi...

Smatrana srpskim teritorijem? Smatralo se s druge strane koješta u različitim razdobljima hrvatskim teritorijem, čak i Sandžak (užas, Bože sačuvaj), pa ništa od toga.
Ovo ostalo stoji za narode, u redu, ali ne možeš to automatizmom pribrajati nekakvom "srpskom teritoriju", totalna glupost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 10 srp 2009, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Tko kaže da je jugoslavenstvo isključivalo hrvatstvo?

Svatko iole inteligentan i obrazovan. Na popisu stanovništva nisi mogao biti istodobno i Hrvat i Jugoslaven.


Jugoslavenstvo je, nakon propalog Aleksandrovog pokušaja stvaranja jedinstvene nacije, koji Tito nije prihvatio, značilo više nekakvu nadnaciju, nadgradnju na postojeće nacionalne svijesti, a ne zamjena za postojeće nacije. Da su samo oni što su na popisu izjašnjeni kao Jugoslaveni osjećali nekakveu jugoslavensku svijest, Jugoslavija ne bi ni postojala, jer bi postotak onih koji su je podržavali jednostavno bio premali.
Tito bi bio izrazito glup kada bi kao šef zajedničke jugoslavenske države neprestano isticao svoje hrvatstvo, jer bi time sebe sveo na predstavnika samo Hrvatkog naroda i izgubio bi podršku ostalih. Takvo nešto bi samo budala radila, a, bez obzira šta mislili o Titu, rijetko će tko reći da je čovjek bio glup. Uostalom ni Aleksandar Karađorđević nije baš isticao svoje srpstvo, pa nitko u njega nije sumnjao. Jednostavno, čovjek koji je težio biti vođa neke višenacionalne organizacije, nije si mogao priuštiti neprestano isticati svoju pojedinačnu naciju. Dobar primjer suprotnog je Draža Mihailović. On je kao vođa Jugoslavenske vojske u otadžbini u svakoj drugoj riječi isticao svoje srpstvo. U njegovom pokretu baš i nije bilo nesrba iako je nominalno bio jugoslavenski, kao i Titov...

Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Ma gdje si to čuo, majke ti?

Od ljudi koji su pohađali ondašnju vojnu akademiju u Beogradu.


Ne vjerujem u ove priče. Mnogi Hrvati imali su visoke činove u JNA, teško bi ih zaradili da su bili svakodnevno premlaćivani. Ljudi općenito svašta pričaju, neki su čak tvrdili da se onda nisi smio izjasniti kao Hrvat, iako je tu tvrdnju svaki popis demantirao. Nekome je to možda bio izgovor zašto nije uspio završiti akademiju, poa je pričao, eto tuikli me, nisam smio.. Ljudi smišljaju svakakve izgovore za vlastite neuspjehe, ali rijetko kad sami sebe spominju kao uzrok.

Pessimus dux je napisao/la:
jationo je napisao/la:
Prije drugog svj. rata Bošnjaci, Crnogorci i Makedonci nisu imali pravo na to opredjeljenje, tako da su onda ta područja smatrana srpskim teritorijem. Danas tomu, naravno, nije tako, ali ne možeš današnje stanje primjenjivati u sasvim drugom vremenu... U to su vrijeme kao narodi bili priznavani samo Slovenci, Hrvati i Srbi...

Smatrana srpskim teritorijem? Smatralo se s druge strane koješta u različitim razdobljima hrvatskim teritorijem, čak i Sandžak (užas, Bože sačuvaj), pa ništa od toga.
Ovo ostalo stoji za narode, u redu, ali ne možeš to automatizmom pribrajati nekakvom "srpskom teritoriju", totalna glupost.


Ne pribrajam ja ta područja srpskom teritoriju, već su ona u to vrijeme bila tako gledana. Od stvaranja Banovine Hrvatske, stvorena je i unutarnja podjela Kraljevine Jugoslavije između tri tada priznata naroda. Dravska banovina bila je slovenska, banovina Hrvatska samo ime govori, a ostalo srpsko. Ili misliš da npr. Šabac onda nije bio srpski? :-neznam Sad je li takvo razgraničenje pravedno, baš i nije, pošto se mnoge tu nije ništa pitalo, ali bilo je tako. Makedoniju se zvali južnom Srbijom i bila je pripojena Srbiji u Balkanskim ratovima. Vojvodina se nakon Prvog svjetskog rata pripojila Srbiji odlukom skupštine. Crna gora je imala svoju državnost, koju je Karađorđević ukinuo na pizdunski način, ali nije bilo sporno da su se Crnogorci u to vrijeme uglavnom smatrali Srbima. Bosnu su svojatali i Hrvati i Srbi, pa je ona 39. podijeljena. Sad, nije teško zaključiti da ako podijeliš Bosnu između Hrvata i Srba (treći se nisu priznavali) kome pripada onaj dio koji nije pripao Hrvatskoj...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 10 srp 2009, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:25
Postovi: 644
Lokacija: Meksiko
Inkvizitor je napisao/la:
Čuj to što su većinu JNA držali Srbi to ne znači da su Srbi imali vlast. A šta to znači, da su Hrvati držali političku moć koja im je bila za *** jer su Srbi držali vojsku. Genijalna premisa. Taman za idiotizam mjeseca ili čak godine. Tito smjenjivo Rankovića i to je dokaz da je bio Hrvat ili hrvatski nacionalist. A to što je pomeo Savku i Tripala i cijeli politički vrh, i što je tisuće ljudi završilo po zatvorima a ostalih tisuću završilo na zavodu za zapošljavanje bez mogućnosti utjecanja na politički život, to je isto dokaz turbo hrvastva. Gdje je takav primjer, da se išlo tako oštro prema Srbima.


Tito nije imao ništa protiv Hrvatskog proljeća i ugušio ga je pod pritiskom, između ostalih i Brežnjeva koji je to vidio kao uzdizanje fašizma i prijetio intervencijom. To će reći svi koji su u to vrijeme bili bliski Titu. A nakon samo tri godine, 1974. sa novim su ustavom ispunjeni svi zahtjevi koje su proljećari tražili. Jest, najebali su ovi kojhi su se isticali, ali cilj im je bio ispunjen. Takav slučaj prema Srbima je bio negdje u isto vrijeme, kad je maknut i srpski vrh na čelu s Latinkom Perović.

Inkvizitor je napisao/la:
Srbi veliš bili partizani pa je logično da budu u JNA. Jel to vrijedi i za Srbe iz Srbije kojih u partizanima nisi mogao svijećom pronaći. Kad Tito ulazi u Srbiji zatiče tamo 750 partizana. Da je bilo tako kako ti kažeš onda bi JNA vrvila od dalmatinaca iz regija koja je dala 100 puta više partizana nego cijela Srbija do 44-te. Više je na sutjesci poginulo boiaraca iz malog mjesta kraj Splčita Žrnovnice nego iz cijele Srbije. A Šibenski srez je dao daleko najviše boraca, pa onda splitski. Srbijanac nije bilo u promilima.



Nacionalni sastav partizana je imao dosta zanimljivu povijest. A ti si uzeo samo onaj dio koji ti najviše paše, od 43. do 44. Do pada Italije, većinu boraca u samom NOP-u Hrvatske, osim na samom početku, kada u pokretu nije bilo nikog osim komunista, činili su Srbi. Tek negdje od septembra 43. broj hrvatskih partizana u Hrvatskoj prelazi broj srpskih. Za Srbiju je s druge strane točno da je osim epizode s Užičkom republikom 41. tek of 44. počela aktivnije sudjelovati u borbi. Ali na kraju se nije pitalo kad je tko ušao u partizane, činove su dobivali i oni iz 41. i oni iz 45.
Inače dosta je zanimljivo kako su Srbi iz Hrvatske i BiH loše kapitalizirali svoje učešće u NOB. Unatoč tome što su dali najviše doprinosa, nisu uspjeli izboriti ni ono što su imali Albanci s Kosova, kojih u NOB nije bio ni troznamenkasti broj, najosnovniju autonomiju...
Potpuna politička nesposobnost...

Inkvizitor je napisao/la:
Nije nego Srbinu je bilo ući u JNA ko kurvi u bordel. Raširenih ruku su čekani, jel dabome bre, taj narod ume da se bije. Srbi jesu naravno više doživljavali kao svoju jer su je i smatrali za proširenu Srbiju kao i prvu Jugoslaviju.

na ovaj idiotizam o srpskoj Bosni se ne vrijedi osvrtati da se ne vraćamo u povijest i turska kopita.


Nemam namjeru sad ulaziti u polemike o srednjovjekovnoj Bosni. Posebno stoga što to razdoblje proamtraš totalno mitomanski, smatrajući Bosnu hrvatskom na osnovu toga što je neki hrvatski vladar na pedesetak godina držao to područje...

Inkvizitor je napisao/la:
Ono što uspoređuješ je neusporedivo. Vojsku RSK koja se tukla na prostoru i koja nije ovisila o strateškim bitkama u okruženju. Ti nemaš pojma o čemu pričaš. Jedino što je mjerodavno je..šta su to partizani zauzeli dpok se front nije raspao na drugom prostoru. Zarobili su oni i grupu armija E čije su ih dvije tri divizije ganjale po bosanskim brdima 4 godine, ko Bog maglu. Namanje je njihova zasluga što je njemačka vojska kapitulirala i u Jugoslaviji. To je ista ona priča da su Srbi probojom solunskog fronta riješili 1. svj. rat. Vi ste momci za promatranje. Mitologija je kodfvas neizlječliva bolest.



Strateški položaj vojske RSK bio je puno gori nego položaj ustaša, pošto su sa skoro svih strana bili okruženi s HV, a nisu držali cijelu Hrvatsku s BiH, gdje bi imali prostora za manevar, već par planinskih gudura. Usporedio sam samo ono u čemu su bili slični. Dali su petama vjetra bez pružanja ozbiljnijeg otpora..


Inkvizitor je napisao/la:
Tito je nominalno imao vlast ali iza njega je u sjeni uvijek stajala vojska velikosrba koja je budno pazila. Tu i tamo kakve političke funkcije bez stvarne moći su politički tariguzi. Isto kao što je bio i Marković otužna niškorist koju je ignorirao vrh JNA. Kad treba Mesić doći za predsjednika Srbi jednostavno kažu, nije nas briga i povuku se..uzmu JNA u ruke i udri. Onaj ko ima političku moć ima i vojnu.



Je, u sjeni je stajala vojska velikosrpskih kuhara i krojača, koja je budno pazila da njihov hrvatski gospodar bude uvijek sit i lijepo obučen. On je te srpske političare, generale i ostale poltrone mijenjao češće nego donje rublje. Njihov jedini zadatak je bio da Njegova volja bude izvršena kako treba. Ranković je bio daleko najmoćniji srpski političar u SFRJ, pa je bačen ko istrošen kurton nakon jebačine sa Sophiom Lauren...
Sad, tu se situacija nakon osamdesete ne treba uspoređivati s onom ranije. Do tada je Tile imao svu moć, a nakon njega je nastao politički vakuum. Vojskom je trebalo upravljati predsjedništvo, A to se predsjedništvo uglavnom nije moglo dogovoriti niti oko trenutnog datuma pa je vojni vrh bio potpuno blokiran. To se jasno vidi iz nebuloznih pseudo-akcija u Sloveniji. Vojni je vrh u situaciji kada nije uopće postojalo nekakvo jugoslavensko vodstvo, prešao na srpsku stranu, ali za vrijeme Tita to nije bilo moguće, jer se tada jasno znalo ko pije, a ko plaća

Inkvizitor je napisao/la:
A da je to srpska vojska vidio sam svojim očima još u JNA 89-te kad smo dobili slobodan dan i svečani ručak na dan Kosovske bitke i čuvenog Gazimestana i Slobinog govora na njemu. Nisam vidio da smo dobili slobodan dan na dan Krbavske bitke.

koji *** ima JNA slaviti srpske bitke. Jeli to srpska vojska ili jugoslovenska. Tada je sve bilo jasno.


Slažem se da nije u redu pretvaranje zajedničke vojske u srpsku, ali to je bilo osamdesetih, za vrijeme Tita baš i ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bitka na Lijevča polju
PostPostano: 10 srp 2009, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
jationo je napisao/la:
Jugoslavenstvo je, nakon propalog Aleksandrovog pokušaja stvaranja jedinstvene nacije, koji Tito nije prihvatio, značilo više nekakvu nadnaciju, nadgradnju na postojeće nacionalne svijesti, a ne zamjena za postojeće nacije. Da su samo oni što su na popisu izjašnjeni kao Jugoslaveni osjećali nekakveu jugoslavensku svijest, Jugoslavija ne bi ni postojala, jer bi postotak onih koji su je podržavali jednostavno bio premali.
Tito bi bio izrazito glup kada bi kao šef zajedničke jugoslavenske države neprestano isticao svoje hrvatstvo, jer bi time sebe sveo na predstavnika samo Hrvatkog naroda i izgubio bi podršku ostalih. Takvo nešto bi samo budala radila, a, bez obzira šta mislili o Titu, rijetko će tko reći da je čovjek bio glup. Uostalom ni Aleksandar Karađorđević nije baš isticao svoje srpstvo, pa nitko u njega nije sumnjao. Jednostavno, čovjek koji je težio biti vođa neke višenacionalne organizacije, nije si mogao priuštiti neprestano isticati svoju pojedinačnu naciju. Dobar primjer suprotnog je Draža Mihailović. On je kao vođa Jugoslavenske vojske u otadžbini u svakoj drugoj riječi isticao svoje srpstvo. U njegovom pokretu baš i nije bilo nesrba iako je nominalno bio jugoslavenski, kao i Titov...

Potpuno nepotrebno lamentiranje i skretanje s teme. Svi Titovi potezi dokazuju činjenicu da se radi prvenstveno o Jugoslavenu, i to jugoslavenskom nacionalistu. To što se rodio kao Hrvat, odnosno polu-Hrvat, poptuno je nebitno.

jationo je napisao/la:
Ne vjerujem u ove priče. Mnogi Hrvati imali su visoke činove u JNA, teško bi ih zaradili da su bili svakodnevno premlaćivani. Ljudi općenito svašta pričaju, neki su čak tvrdili da se onda nisi smio izjasniti kao Hrvat, iako je tu tvrdnju svaki popis demantirao. Nekome je to možda bio izgovor zašto nije uspio završiti akademiju, poa je pričao, eto tuikli me, nisam smio.. Ljudi smišljaju svakakve izgovore za vlastite neuspjehe, ali rijetko kad sami sebe spominju kao uzrok.

Očito da ne vjeruješ niti u jednu stvar koja ne odgovara tvom viđenju stvarnosti. Ja imam razloga vjerovati ljudima koji su mi to svjedočili iz prve ruke i uopće mi nije bitno hoćeš li ti prihvatiti tu činjenicu ili ne. :-bicedobro

jationo je napisao/la:
Ne pribrajam ja ta područja srpskom teritoriju, već su ona u to vrijeme bila tako gledana.

Da, gledana od strane Srba. Ne bih rekao da su ostali narodi to promatrali na taj način.
jationo je napisao/la:
Od stvaranja Banovine Hrvatske, stvorena je i unutarnja podjela Kraljevine Jugoslavije između tri tada priznata naroda. Dravska banovina bila je slovenska, banovina Hrvatska samo ime govori, a ostalo srpsko. Ili misliš da npr. Šabac onda nije bio srpski? :-neznam

Da, sa srpske strane je to tako promatrano.
Tko je spominjao uopće Šabac? :-neznam
jationo je napisao/la:
Sad je li takvo razgraničenje pravedno, baš i nije, pošto se mnoge tu nije ništa pitalo, ali bilo je tako. Makedoniju se zvali južnom Srbijom i bila je pripojena Srbiji u Balkanskim ratovima. Vojvodina se nakon Prvog svjetskog rata pripojila Srbiji odlukom skupštine.

Da, odlukom nelegalne skupštine.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO